Problemy z STB n-tv - odpowiedzi

Greeg

New member
Potrzebne dane tech. nBoxa

Do DEM

Witam

Potrzebuje, informacji o zakresie częstotliwości próbkowania wyjścia optycznego nBoxa w zwiazku z licznymi problemami w połączeniach z wzmacniaczami i kin domowch różnych producentów.
Są takie marki jak Sony gdzie nie wystepuje ten problem.
Czy nowy firmware rozwiąże te wady nBoxa

Pozdr

Greeg
 

PabloS17

New member
dem napisał:
Wystarczy podlaczyc TV SD - wejscie CVBS z wyjsciem Y (zielony) n-box, mozna wspomoc sie tu np karta TV w PC. - powinnismy otrzymac obraz czarnobialy o ile zostala wybrana rozdzielczosc HDMI 576i - to taki obejscie braku drugiego TV. Niestety duza czesc TV nie wspiera trybu 576i po HDMI.

Dem - udalo mi sie podlaczyc dzisiaj dwa TV do n-boxa. Jeden (CRT) tak jak opisales powyzej (obraz byl) a drugi (LCD) po HDMI. W momencie wybierania wejscia HDMI w LCDku - od razu na CRT (czyli wyjsciu komponentowym) znikal obraz a na panelu n-boxa zapala sie czerw. trojkacik :(
Jakis pomysl co z tym zrobic ? Czy czekac az technicy dopracuja komunikacje z moim kinem (Onkyo) ? Zglaszalem na infolinie 2 tygonie temu, mieli oddzwonic nie oddzwonili.
Jest w ogole jakas szansa ze ktos sie tym zajmie ?
Czy wina w ogole lezy bardziej po stronie n-boxa czy Onkyo ?
 

wojtas

New member
Witam, przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, więc 2 pytania do DEM:Czy można coś poradzić na pojawiające się co kilkanaście/kilkadziesiąt minut kilkusekundowe zaniki fonii ?Czy można coś poradzić na pojawiające się znienacka w różnych odstępach czasu zapytanie o PIN ?Może to tylko kwestia ustawień ?n'box - HDMI - Sharp LC-32GA9EPozdrawiamPS Jeśli pytania już były, to prośba o link.
 

dem

New member
PabloS17 napisał:
Dem - udalo mi sie podlaczyc dzisiaj dwa TV do n-boxa. Jeden (CRT) tak jak opisales powyzej (obraz byl) a drugi (LCD) po HDMI. W momencie wybierania wejscia HDMI w LCDku - od razu na CRT (czyli wyjsciu komponentowym) znikal obraz a na panelu n-boxa zapala sie czerw. trojkacik :(
Jakis pomysl co z tym zrobic ? Czy czekac az technicy dopracuja komunikacje z moim kinem (Onkyo) ? Zglaszalem na infolinie 2 tygonie temu, mieli oddzwonic nie oddzwonili.
Jest w ogole jakas szansa ze ktos sie tym zajmie ?
Czy wina w ogole lezy bardziej po stronie n-boxa czy Onkyo ?

Mimo wszystko prosilbym o cierpliwosc - sa urzadzenai z ktorymi n-box wspolpracuje bez klopotwo, sa inne gdzie tej wspolpracy nie ma.
Na rynku jest wiele roznych dobironikow TV i amplitunerow.
Nie jestem w stanie udzielic jednoznacznej odpowiedzi ze problem jest w TV, amplitunerze czy n-box.

O ile wiem problem wspolpracy ze sprzetem zostal potraktowany priorytetowo. Byc moze spodziewany niedlugo upgrade firmware przyniesie poprawe.
 

dem

New member
wojtas napisał:
Witam, przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, więc 2 pytania do DEM:Czy można coś poradzić na pojawiające się co kilkanaście/kilkadziesiąt minut kilkusekundowe zaniki fonii ?Czy można coś poradzić na pojawiające się znienacka w różnych odstępach czasu zapytanie o PIN ?Może to tylko kwestia ustawień ?n'box - HDMI - Sharp LC-32GA9EPozdrawiamPS Jeśli pytania już były, to prośba o link.

Problemy z takimi rzeczami jak wyskakujace znienacka okienka PIN itd prosze zglaszac w biurze obslugi klienta n-tv.
Problem zanikow audio na hdmi znany jest juz od dluzszego czasu, obawiam sie ze poza wprowadzeniem n-box w tryb DVI niewiele da sie zrobic. Jak juz pisalem wczesniej taka mozliwosc powinna pojawic sie w momencie kiedy pojawi sie upgrade oprogramowania - co jak mysle powinno nastapic w nieodleglej przyszlosci.
 

Velvivaldi

New member
dem napisał:
Problemy z takimi rzeczami jak wyskakujace znienacka okienka PIN itd prosze zglaszac w biurze obslugi klienta n-tv.
Problem zanikow audio na hdmi znany jest juz od dluzszego czasu, obawiam sie ze poza wprowadzeniem n-box w tryb DVI niewiele da sie zrobic. Jak juz pisalem wczesniej taka mozliwosc powinna pojawic sie w momencie kiedy pojawi sie upgrade oprogramowania - co jak mysle powinno nastapic w nieodleglej przyszlosci.
Tylko co to praktycznie da? Bo jak mniemam ta modyfikacja polega tylko na usunięciu fonii z kabla HDMI, chyba że się mylę?
 

dem

New member
Velvivaldi napisał:
Tylko co to praktycznie da? Bo jak mniemam ta modyfikacja polega tylko na usunięciu fonii z kabla HDMI, chyba że się mylę?

Zmienia sie tryb pracy calego HDMI, nie ma danych audio i danych towarzyszacych - to wlasnie czesto jest problem objawiajacych sie kolorowym sniegiem i brakiem mozliwosci zestawienia polaczenia jako takiego.
W tym sensie taka poprawka da wielu osobom mozliwosc ogladania obrazu bez dzwieku ale laczem cyfrowym (czy to lepsze polaczenie? - nie wiem - z moich obserwacji wynika ze jednak YPbPr ma subiektywnie lepsza jakosc obrazu - niestety dalej w trybie DVI n-box i odbiornik musza uzywac HDCP)
 

Velvivaldi

New member
dem napisał:
Zmienia sie tryb pracy calego HDMI, nie ma danych audio i danych towarzyszacych - to wlasnie czesto jest problem objawiajacych sie kolorowym sniegiem i brakiem mozliwosci zestawienia polaczenia jako takiego.
W tym sensie taka poprawka da wielu osobom mozliwosc ogladania obrazu bez dzwieku ale laczem cyfrowym (czy to lepsze polaczenie? - nie wiem - z moich obserwacji wynika ze jednak YPbPr ma subiektywnie lepsza jakosc obrazu - niestety dalej w trybie DVI n-box i odbiornik musza uzywac HDCP)
To w takim razie fonia będzie obecna tylko po optyku? czy może po chinchach też? Bo jeśli tylko po optyku to użytkownicy bez amplitunera nie pooglądają po HDMI. To chyba skomplikuje sytuację. U mnie jeśli chodzi o różnicę w jakości HDMI-komponent to jest ona raczej "psychiczna", taka świadomość że połączenie jest cyfrowe. A tak na poważnie to minimalna ze wskazaniem na HDMI
 

dem

New member
Velvivaldi napisał:
To w takim razie fonia będzie obecna tylko po optyku? czy może po chinchach też? Bo jeśli tylko po optyku to użytkownicy bez amplitunera nie pooglądają po HDMI. To chyba skomplikuje sytuację. U mnie jeśli chodzi o różnicę w jakości HDMI-komponent to jest ona raczej "psychiczna", taka świadomość że połączenie jest cyfrowe. A tak na poważnie to minimalna ze wskazaniem na HDMI

Fonia na RCA jest zawsze, n-box ma downmixing AC3 - tak wiec S/PDIF i cinch beda mialy audio.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli będzie opcja DVi na złączu HDMI to podejżewam, że dźwięk będzie można brać do telewizora z analogowych chinchów stereo nBoxa. Tak jakbyśmy do tv podłączali komputer czy laptop.
 

dem

New member
arsenal napisał:
Jeśli będzie opcja DVi na złączu HDMI to podejżewam, że dźwięk będzie można brać do telewizora z analogowych chinchów stereo nBoxa. Tak jakbyśmy do tv podłączali komputer czy laptop.

Z wyjscia optycznego i/lub analogowego.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...wracając do sprawy "tłumika" przy dekoderze nki.

Na oficjalnym forum nki potwierdzone, że tłumik nic nie pomaga.
Pomaga jedynie.....wymiana sprzętu na "wolny od wad" (czyli zmiana nboxa).
 

aro_77

New member
Od dzis mam nboxa - wraz z nim dokupilem sobie kabelek HDMI Hama 1.5m. Niestety obraz jest tylko chwilke (dzwieku chyba wcale) i nie wazne czy jest to 720p czy 1080i. Jak przelacze (zrobie rundke po rozdzielczosciach) to znowu pojawi sie na chwile. Moze nowy fw cos zmieni ?
LCD MIRAI DTL-532W100 Olympic - HDMI-HDCP.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...coś temat umiera śmiercią naturalną, więc przytoczę fragment odpowiedzi z serwisu ITI ("drukowanego na innym forum"):
...Wszystkie Państwa uwagi są zbierane i przy kolejnych aktualizacjach nowe możliwości i poprawki będą oczywiście Państwu udostępniane tak szybko jak tylko zostaną opracowane poprawki. Dotyczy ta uwaga zarówno możliwości odbierania programów z Astry jak i dodawania i odejmowania nowych kanałów.

W wypadku rozdzielczości, przycisk znajduje się na przednim panelu tylko ze względu na to, że w zasadzie będzie rzadko używany, gdyby był na pilocie można by przypadkiem ją zmienić. Tak naprawdę najczęściej zmiana rozdzielczości odbywa się tylko i wyłącznie w momencie instalacji nowego nboxa kiedy to ustawia się rozdzielczość w zależności od posiadanego telewizora. Raz ustawione na 1080i, zakładając że telewizor obsługuje tą rozdzielczość, nie musi być już zmieniane. Telewizor i tak odbierze rozdzielczość którą ustawimy na nboxie, jeśli będzie to 1080i to do telewizora pójdzie zawsze 1080i. Fakt przy kanałach nagranych w standardowej rozdzielczości dekoder musi je przeskalować do 1080i i nie będą tak ładne jak HD ale z technicznego punktu widzenia telewizor będzie miał na wejściu 1080i. Stąd przycisk „res” znajduje się tylko na przednim panelu dekodera. Niemniej nie wykluczamy w przyszłości dodania możliwości poglądu w ten sposób o jakim Pan pisał. "Może pewne sprawy się Wam wyjaśnią,proszę równiez przekazywać otzrymane inormacje z ITI ale te potwierdzone a nie zasłyszane.Pozdrawiam.
Mam nadzieję że to przeloży się na praktykę dosć szybko.;)
 

Kyniol_73

New member
hojnorek napisał:
Witajcie,

czy w miniony weekend nie mieliście problemu z EPG?? u mnie wcale nie było EPG :-(((

Był problem, u mnie w sobotę EPG był poszatkowany jak szwajcarski ser :). Dla czesci kanałów był dla czesci wogóle. W niedziele wszystko wróciło do normy
 

Antarktis

New member
Dzień dobry. Mam kilka pytań i sugesti do Dem. Czy jest możliwość dodania opcjonalnie na wyjściu n-box rozdzielczości 1366x768? W specyfikacji HDMI, nie ma takiej wartości, ale chyba nie byłoby żadnego kłopotu uzyskać taki sygnał na wyjściu Component? O zaletach takiej rozdzielczości nie będę się rozpisywał, ponad 90% telewizorów Hd Ready, posiada matryce o takiej natywnej wielkości i niektóre bez problemu przyjmują taki sygnał. --------------------- Czy da się w tunerze umieścić jakiś prosty obraz kontrolny i kolorowe pasy? Dzięki temu każdy mógłby sprawdzić jakim złączem, telewizor odbiera najlepszy sygnał. Dodam, że czasami 2 różne kable euro-euro dają zupełnie różne rezultaty w zależności od firmy i najlepiej to widać na statycznych pasach (mora, jakieś interferencje itp). To na razie tyle z moich pytań na dziś.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Antarktis napisał:
Dzień dobry. Mam kilka pytań i sugesti do Dem. Czy jest możliwość dodania opcjonalnie na wyjściu n-box rozdzielczości 1366x768? W specyfikacji HDMI, nie ma takiej wartości, ale chyba nie byłoby żadnego kłopotu uzyskać taki sygnał na wyjściu Component? .

Pewnie nikt nie bedzie odbierał HDTV na Component, bo przy braku HDCP
nBox nie pokaże nic z VOD

Mam TV 1366x768 (Samsung LCD 40" ) i 1020i (DiscoveryHD, Luxe )wygladają b.dobrze a 720p średnio a zwłaszcza na nSport ( gorzej niż średnio, bo banner na dole kica sobie a nie płynie)

Pewnie mozna by dorobic i inne rozdzielczości ale kto za to zapłaci :confused:
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli byłoby złącze VGA to penie możnaby ustaeić sobie więcej rozdzielczości. Ale co najwyżej menu i EPG byłoby w 1366x768. Telewizja nadal w 720p lub 1080i.
Z tym obrazem kontrolnym to bardzo dobry pomysł @Antarktis. Ja bym poszedł dalej. Skoro jest tyle miejsca na transponderach dlaczego nie nadawać kilkunastominutowego zestawu ekranów kontrolnych z opisem lektora i sugestiami jak skalibrować na nich telewizor HD by obraz był optymalnej jakości. Tak jak w stanach robi kanał INHD w kablówkach. Naprawdę bardzo fajna i pożyteczna rzecz. Skoro instrukcję obsługi nadają to czemu by nie;):)
 
Do góry