Problemy z STB n-tv - odpowiedzi

pkomi

New member
fonia przez HDMI

Pytanko do specjalisty, czy przerywana fonia raz na ok 10-15 min na różnych kanałach w nbox-ie poprzez HDMI przy różnych kablach to wina nbox-a? Mam Panasa lx60.
Drugie pytanie czy jest możliwe aby nbox emitował sygnał równocześnie przez HDMI i przez SCART? Czy jest możliwe do wykonania przy kolejnej aktualizacji oprogramowania opcja przypisania rozdzielczości w jakiej nbox przesyła sygnał w zależności od włączonego kanału? czyli np Discovery HD w 1080i a program w SD np 576i.
 

dem

New member
pkomi napisał:
Pytanko, czy przerywana fonia raz na ok 10-15 min na różnych kanałach w nbox-ie poprzez HDMI przy różnych kablach to wina nbox-a? Mam Panasa lx60.
Drugie pytanie czy jest możliwe aby nbox emitował sygnał równocześnie przez HDMI i przez SCART? Czy jest możliwe do wykonania przy kolejnej aktualizacji oprogramowania opcja przypisania rozdzielczości w jakiej nbox przesyła sygnał w zależności od włączonego kanału? czyli np Discovery HD w 1080i a program w SD np 576i.

Ujme to tak - to wina specyfikacji HDMI ktora nie byla dosc precyzyjna i zostawila zbyt wielka swobode producentom ukladow scalonych.
Tak wiec i n-box i TV moga spelniac norme HDMI nie wspolpracujac ze soba wcale lub w sposob daleki od oczekiwan uzytkownika.

Hardware umozliwia wyprowadzenie na zewnatrz STB dwoch niezaleznych strumieni video - tyle teoria.
Pomysl by uzytkownik mogl zdefiniowac format w ulubionej liscie programow niezaleznie dla kazdego programu wydaje sie byc ciekawy. Prosilbym o zgloszenie go w n-linii - to moze byc najlepszy rozwiazanie problemu ktory juz pojawial sie kilkukrotnie na forum.
 

pkomi

New member
Panas i HDMI

Rozumiem rozbieżność w specyfikacji czy implementacji różnych producentów ale z tego co czytałem na innych forach ten problem dotyczy również TV Sony, Sharp, Panasonica i jeszcze kilku, niezależnie od modelu. Zgodzimy się chyba tutaj że są to najwięksi producenci i znane marki. Jęśli przy podłączeniu ich do nboxa występują problemy z rwaniem foni to może producent nboxa postara się rozwiązać ten problem, który jest dla oglądającego dość irytujący. Tu przecież nie chodzi o jednego producenta tv czy dany model lecz o dość dużą grupe odbiorników. Chyba producenci tv sie nie zmówili i każdy jak na złość inaczej implementuje HDMI. MAm tv nagrywarkę oraz dvd wszystkie z HDMI różnych producentów i tam po podłączeniu przez HDMI taki problem nie występuje. Jeszcze jedno co do obsługi jednocześnie SCART i HDMI czy taka decyzja musi wyjść od samej n-ki czy programiści nie mogą tutaj włożyć troche własnej inwencji przecież zwiększa to funkcjonalność nboxa. Nie jestem pewny czy przedstawiciele nki są świadomi możliwości elektroniki jaka dysponują i może stad brak zamówienia takiej funkcji to samo tyczy zmiany rozdzielczości nadawanego sygnału. Czy programiści sami nie mogą wysunąć propozycji zmian? Żeby nie było ze się lenie dzwoniłem już z tą sugestią na partyline!
pozdro
 

dem

New member
pkomi napisał:
Rozumiem rozbieżność w specyfikacji czy implementacji różnych producentów ale z tego co czytałem na innych forach ten problem dotyczy również TV Sony, Sharp, Panasonica i jeszcze kilku, niezależnie od modelu. Zgodzimy się chyba tutaj że są to najwięksi producenci i znane marki. Jęśli przy podłączeniu ich do nboxa występują problemy z rwaniem foni to może producent nboxa postara się rozwiązać ten problem, który jest dla oglądającego dość irytujący. Tu przecież nie chodzi o jednego producenta tv czy dany model lecz o dość dużą grupe odbiorników. Chyba producenci tv sie nie zmówili i każdy jak na złość inaczej implementuje HDMI. MAm tv nagrywarkę oraz dvd wszystkie z HDMI różnych producentów i tam po podłączeniu przez HDMI taki problem nie występuje. Jeszcze jedno co do obsługi jednocześnie SCART i HDMI czy taka decyzja musi wyjść od samej n-ki czy programiści nie mogą tutaj włożyć troche własnej inwencji przecież zwiększa to funkcjonalność nboxa. Nie jestem pewny czy przedstawiciele nki są świadomi możliwości elektroniki jaka dysponują i może stad brak zamówienia takiej funkcji to samo tyczy zmiany rozdzielczości nadawanego sygnału. Czy programiści sami nie mogą wysunąć propozycji zmian? Żeby nie było ze się lenie dzwoniłem już z tą sugestią na partyline!
pozdro

Nie mowmy o markach tylko o konkretnych ukladach scalonych - dlaczego uwaza Pan ze Sony, Samsung, LG, Panasonic nie moga korzystac z tego samego odbiornika HDMI? - mozemy mowic tylko i wylacznie o wspolpracy nadajnika HDMI zintegrowanego z ukladem dekodera w n-box a konkretnym ukladem odbiornika HDMI.

Co do drugiej kwestii - prosze mi wierzyc ze w projektach najwiekszy wysilek dedykuje sie temu by zapewnic jak najwieksza stabilnosc pracy urzadzenia - kosmetyka, nowe funkcje sa implementowane w miare mozliwosci - nawet istotna uzytkowo funkcja ktorej implementacja moze pogorszyc stabilnosc systemu przegrywa ze stabilnoscia. Z przelaczaniem rozdzielczosci "z reki" da sie zyc, z odbiornikiem ktory sie zawiesza, resetuje lub w inny sposob uniemozliwia ogladanie tego za co placi sie niemale peiniadze zwyczajnie sie nie da - nie oszukujmy sie - na obecnym etapie wysliki programistow skupione sa na zwiekszeniu kompatybilnosci z posiadanymi przez uzytkownikow TV, wodotryski, fontanny moga byc implementowane w sytuacji gdy znaczaca wiekszosc klientow zacznie byc zadowolona z tego co jest i dopierow tedy poczuje potrzebe dodawania roznych ulatwien.

Prosze pamietac ze problemy z jakoscia i stabilnoscia czy to hardware czy software maja tak wielkie firmy jak Intel czy Microsoft - firmy posiadajace wielomiliardowe budzety - na stabilnosci i realizowaniu glownych funkcji trzeba sie skupic w tej, poczatkowej fazie projektu.
Np klopoty z HDMI wyszly w roznych czesto wyszukanych kombinacjach. Nikt nie jest w stanie sprawdzic kazdej mozliwej kombinacji sprzetu dostepnego na rynku z n-box.
 

pkomi

New member
Hdmi

Zgoda co do wodotrysków które mogą uczynić nboxa zawodnym, można wprowadzać je później. Jednak dla mnie osobiście niekompatybilność HDMI jest bardzo ważna bo słuchanie przerywanej foni jest męczące. Rozumiem że zgłaszając ten problem do infolini i czekajac na zmiany softu które prawdopodobnie nic nie zmienią, wymieniając nboxa będe mógł po jakimś czasie ubiegać sie o rozwiązanie umowy ze względu na problemy techniczne które uniemożliwiają poprawny odbiór opłacanych pakietów. A może wymiana nboxa na recorder coś zmieni? Czy elektronika odpowiedzialna za hdmi bedzie taka sama, czy soft bedzie calkiem inny?
 

dem

New member
pkomi napisał:
Zgoda co do wodotrysków które mogą uczynić nboxa zawodnym, można wprowadzać je później. Jednak dla mnie osobiście niekompatybilność HDMI jest bardzo ważna bo słuchanie przerywanej foni jest męczące. Rozumiem że zgłaszając ten problem do infolini i czekajac na zmiany softu które prawdopodobnie nic nie zmienią, wymieniając nboxa będe mógł po jakimś czasie ubiegać sie o rozwiązanie umowy ze względu na problemy techniczne które uniemożliwiają poprawny odbiór opłacanych pakietów. A może wymiana nboxa na recorder coś zmieni? Czy elektronika odpowiedzialna za hdmi bedzie taka sama, czy soft bedzie calkiem inny?

O ile wiem baza hardware jest identyczna w obu n-box'ach.
 

sitek

New member
Problem z dźwiękiem!

Mam problem dosc błachy na tle powyższych rozmów, otóż zanika mi dźwięk, niezależnie czy podłaczony po scart, czy też hdmi (po componencie i stereo nie sprawdzałem), trzeba wyłączyć i włączyć nboxa i jest OK. Mam jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób zresetować nboxa? chciałem, aby wczytała mi się jeszcze raz lista kanałów, zeby zobaczyć ten drugi kanał w HD (Lux TV czy jakoś tak?), a może jest inny sposób? dzięki za pomoc
 

Greeg

New member
Podłączenie Nboxa z SC-HT855ES

Witam
Czy ktoś z posiadaczy nBoxa łączył go po optyku z kinem domowym Panasonica jak w tytule lub innym modelem tej firmy.
Wrażenia z audio 5.1 ,problemy czy sukces ?
Mam zamiar nabyć ten model czekam na info .

PZDR
Greeg
 

SlawMax

New member
Problem z obrazem i dźwiękiem

Dem mam taki problem. Cały czas mam problem ze stabilnością obrazu. Obraz mam tylko ok na TVN-ach (tu siła 75, jakość 95), na pozostałych co chwila mazy, zatrzymania obrazu, zaniki dźwięku (tu siła 100, jakość 100). Takie parametry osiągnąłem po wymianie przewodu, anteny i konwertera. Sprawdzałem na scarcie jak i komponecie. Gdy dzwonię na infolinię każa jeszcze kręcić anteną tylko pytam po co? Co mam zrobić?? Teoretycznie skoro TVN-y są ok czyli nbox jest sprawny.:confused:
 

Pomidorex

New member
TVNy lecą w MPEG2, reszta kanałów w MPEG4, wynika z tego że twój nbox jest uszkodzony i nie dekoduje prawidłowo kanałów MPEG4.
 

mariogosia

New member
Dzwięk przez HDMI

Mam pytanie dotyczące dzwięku przez HDMI. Czy aby dzwięk był słyszalny w telewizorze, to zawsze musi być wyłączony DD w n-boxie? Muszę przyznać, że jest trochę uciążliwe, gdy chcę obejrzeć coś DD5.1 i za każdym razem "grzebać" w ustawieniach n-boxa, przy tym wyciszając TV, bo "szumy i trzaski" dochądzące z głośników TV są nie do wytrzymania. Można coś z tym zrobić?

Dodam, że telewizor to LG 32LX1R + kabel HDMI - VIVANCO; ampituner YAMAHA RX-V440 + optyk
 

dem

New member
SlawMax napisał:
Dem mam taki problem. Cały czas mam problem ze stabilnością obrazu. Obraz mam tylko ok na TVN-ach (tu siła 75, jakość 95), na pozostałych co chwila mazy, zatrzymania obrazu, zaniki dźwięku (tu siła 100, jakość 100). Takie parametry osiągnąłem po wymianie przewodu, anteny i konwertera. Sprawdzałem na scarcie jak i komponecie. Gdy dzwonię na infolinię każa jeszcze kręcić anteną tylko pytam po co? Co mam zrobić?? Teoretycznie skoro TVN-y są ok czyli nbox jest sprawny.:confused:

Byc moze sygnal jest zbyt silny i przesterowuje stopien wejsciowy - proponowalbym wstawic tlumik ok 6 - 10dB a najlepiej byloby zmierzyc poziom miernikiem instalacyjnym i wtedy dobrac tlumik, moze regulowany axing (0 - 20dB).
 

dem

New member
Greeg napisał:
Witam
Czy ktoś z posiadaczy nBoxa łączył go po optyku z kinem domowym Panasonica jak w tytule lub innym modelem tej firmy.
Wrażenia z audio 5.1 ,problemy czy sukces ?
Mam zamiar nabyć ten model czekam na info .

PZDR
Greeg

Nie powinno byc zadnych problemow z laczem optycznym a wrazenia audio - wystarczy podpiac DVD i nausznie sprawdzic - roznica jest nieprownywalna.
 

dem

New member
Pomidorex napisał:
TVNy lecą w MPEG2, reszta kanałów w MPEG4, wynika z tego że twój nbox jest uszkodzony i nie dekoduje prawidłowo kanałów MPEG4.

TVN na 3 programie leci w MPEG-2, ten na 21 w AVC - wystarczy porownac i jez bedzie jasne gdzie moze byc problem.
 

dem

New member
mariogosia napisał:
Mam pytanie dotyczące dzwięku przez HDMI. Czy aby dzwięk był słyszalny w telewizorze, to zawsze musi być wyłączony DD w n-boxie? Muszę przyznać, że jest trochę uciążliwe, gdy chcę obejrzeć coś DD5.1 i za każdym razem "grzebać" w ustawieniach n-boxa, przy tym wyciszając TV, bo "szumy i trzaski" dochądzące z głośników TV są nie do wytrzymania. Można coś z tym zrobić?

Dodam, że telewizor to LG 32LX1R + kabel HDMI - VIVANCO; ampituner YAMAHA RX-V440 + optyk

W nowej wersji oprogramowania bedzie mozliwosc wyboru miedzy trybem HDMI i DVI po HDMI - problemy z audio powinny zniknac.
 

airjack

New member
Nie powinno byc zadnych problemow z laczem optycznym a wrazenia audio - wystarczy podpiac DVD i nausznie sprawdzic - roznica jest nieprownywalna.
Tzn. że dźwięk 5.1 z nboxa jest lepszy od 5.1 z płyty DVD? po optyku oczywiście.
 

pkomi

New member
hdmi

Czekamy niecierpliwie na ten soft i usunięcie problemu z fonia przez HDMI. Kiedy możemy się go spodziewać i czy bedzie w nim coś jeszcze jeśli chodzi o jakieś usprawnienia?
 
Do góry