Problemy z STB n-tv - odpowiedzi

mass[pl]

New member
PabloS17 napisał:
mass (a moze i dem bo wlasnie si epojawil ;): podlaczylem n-boxa jednoczesnie 3 kablami - HDMI, komponent i SCART....
Wlasnie chodzilo mi o to zeby zobaczyc na ekranie co wyswietla nbox - np komunikat odnosnie HDCP ... tak jak napisal DEM - powinno byc po Komponent nie poprzez EURO - przepraszam za wprowadzenie w blad


DEM mam pytanie - czy w takim razie przy podlaczeniu kablem HDMI i wprowadzonym STB w tryb DVI - beda wyswietlane w pelnej rozdzielczosci programy z VOD ? oraz pozostale zabezpieczone flaga ?


Pisales wczesniej ze ten tryb DVI jest bez DHCP dlatego sie martwie (chodzi o rekordera)


I jeszcze jedno - chodzi o telewizor ktory mam 32PW9551 - nie wiem czy mam go zareklamowac bo nie dziala to HDCP (pomimo ze w dokumentacji jest napisane ze posiada zlacze HDMIz(HDCP) - czy jeszcze poczekac bo moze sie wyjasni czemu Nbox nie chce sie z mim dogadac :(
 
Ostatnia edycja:

dem

New member
michalp1 napisał:
Witam wszystkich,

1. Chciałbym się dowiedzić, czy u kogoś występują trzaski w kolumnach, kiedy przełącza się kanały mając ustawienia telewizora na dźwięk przestrzenny? Jest to głośne i mało przyjemne, a do tego z pewnością niebagaltelne dla kolumn, tym bardziej, że jest dźwięk przypominający spięcie, podobne do majstrowania przy złączach kolumn. Na party-line przyjęli problem, wzięli nr telefonu i na razie nic.
Trudno jest mi powiedziec - nie zoabserwowalem tego typu zachowan na posiadanym sprzecie. Byc moze problemem jest obsluga konkretnej sytuacji na Pana sprzecie. Wiem ze to uciazliwe ale gdyby mial Pan okazje prosilbym o sprawdzenie tego problemu na roznym sprzeciez (szczegolnie na roznych typach odbiornikow) - podobne efekty spotkalem jak dotad tylko na tanich amplitunerach ale wiazalo sie to z kiepska jakoscia oprogramowania w dekoderze AC3 tych urzadzen.


michalp1 napisał:
2. Druga kwestia to dotycząca jakości n-sportu. Czy występuje u innych
To lezy absolutnie poza tematem watku - nie moge pomoc, przepraszam.
 

Greeg

New member
Przesyłanie dźwięku po optyku

Witam
Jeśli podłącze nBoxa z kinem domowym JVS TH-R1E po optyku to czy podczas oglądania obrazu wraz z dżwiękiem DD (po złączu HDMI 1080i) sygnał DD będzie przesyłany nBoxa na amplituner JVC? lub jakikolwiek inny.
Pozdrawiam
Greeg
 

dem

New member
mass[pl] napisał:
DEM mam pytanie - czy w takim razie przy podlaczeniu kablem HDMI i wprowadzonym STB w tryb DVI - beda wyswietlane w pelnej rozdzielczosci programy z VOD ? oraz pozostale zabezpieczone flaga ?
Pisales wczesniej ze ten tryb DVI jest bez DHCP dlatego sie martwie (chodzi o rekordera)

Watpie, operator musialby po prostu wiecej zaplacic za program gdyby mial on byc puszczany bez zabezpieczenia.
Dlatego wydaje mi sie ze HDMI w trybie DVI bedzie pracowac ze zredukowanym pasmem wizyjnym - zmniejszona iloscia szczegolow.

mass[pl] napisał:
I jeszcze jedno - chodzi o telewizor ktory mam 32PW9551 - nie wiem czy mam go zareklamowac bo nie dziala to HDCP (pomimo ze w dokumentacji jest napisane ze posiada zlacze HDMIz(HDCP) - czy jeszcze poczekac bo moze sie wyjasni czemu Nbox nie chce sie z mim dogadac :(
Obawiam sie reklamowanie TV na podstawie wylacznie tej ze nie dziala on z n-box nic nie da, w tej chwili wszystko wskazuje na to ze problem jest po stronie n-box.
Problemem jest ze oba urzadzenia moga spelniac wymagania HDMI+HDCP a mimo to nie dzialac.
Prosilbym o cierpliwosc tym bardziej ze taka konfiguracja jak 32PW9551 + n-box ma szanse byc najpopularniejsza konfiguracja w wielu polskich domach. Wiem ze caly czas trwaja prace by uruchomic komunikacje z roznymi TV po HDMI. Byc moze kolejna wersja firmware przyniesie poprawe.
W tej chwili sugeruje polaczenie po komponencie.
 

roslonp

New member
Witam mam pytanie do DEM i nie tylko czy ustawianie dźwięku w menu ma wpływ na dźwięk na wyjściu optycznym a jeśli tak to dlaczego przecież jest to złącze które podłącza się tylko do dekoderów DD i powinien iść dźwięk zawsze najwyższy możliwy.
 

Mac6

New member
dem napisał:
Prosze oddzielic skalowanie dokonywane przez n-box o wyprowadzania danych video na HDMI - HDMI wymaga by podczas zmiany formatu wyswietlania przeprowadzic cala, dosc zmudno procedurre dogadywania, programowania itd. to wlasnie spowoduje nieuchronne zaniki obrazu trwajace kilka sekund.
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie w czym problem.
Domyślam się, że chodzi o te same zaniki, które występują, gdy przyciskiem RES przełącza się rozdzielczość? Potestowałem to na moim N-boxie. Kilkanaście razy przełączałem różne rozdzielczości sprawdzając stoperem na ile czasu znika obraz. Najkrócej zanik trwał 1.1 sekundy, najdłużej 1.8 sekundy. To naprawdę nie jest żaden problem! Trzeba przecież wziąć pod uwagę, że zmiana rozdzielczości nadawania (720p / 1080i) na danym kanale nie jest znowu taka częsta i zapewne nigdy nie następuje w trakcie trwania danej audycji. Podejrzewam, że zdecydowana większość audycji nadawanych na kanale N-sport idzie w 720p, a wiekszość filmów na Discovery HD w 1080i. W sumie więc zanik ten miałby głównie miejsce gdy przełączamy się między kanałami... ale i w chwili obecnej przełączenie kanałów pociąga za sobą czasowy zanik sygnału. I to nie na sekundę-dwie, ale na 4 do 8 sekund.

W dalszym więc ciągu bardzo proszę o rozważenie wprowadzenia dodatkowej opcji - AUTO - dostępnej z klawisza RES. Opcji, w której N-box wysyłałby do telewizora obraz w rozdzielczości w jakiej jest on nadawany (720p lub 1080i). Części z nas oszczędziłoby to częstego podchodzenia do N-boxa i przełączania przyciskiem RES rozdzielczości na optymalną do odbioru nadawanej właśnie audycji.

Poza tym, o ile dobrze zrozumiałem Pana odpowiedź, skalowanie obrazu a zmiana formatu na wyjściu HDMI, to dwie niezależne rzeczy. Jeśli tak, to może dałoby się już teraz zrobić drobną modyfikację: Gdy dekoder jest ustawiony przyciskiem RES na wysyłanie obrazu w formacie 1080, to niech po HDMI wysyła go zawsze w 1080i (tak jak jest to teraz), ale po YBpPr niech śle do telewizora obraz w takiej rozdzielczości (720p lub 1080i) w jakiej ten obraz przychodzi do dekodera. Nikomu to nie zaszkodzi, a wielu pomoże.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
nagrywanie z N

Dem mam pytanie. Czy możliwe jest zmodyfikowanie oprogramowanie pod kątem współpracy z nagrywarkami, chodzi o możliwość sterowania N-boxem poprzez nagrywarkę, lub nagrywarką poprzez N-boxa. No wiesz programowanie nagrań i takie tam rzeczy... pozdrawiam
\
 

_siwy_

New member
A co z denerwujacymi wyskakującymi na chwilę okienkami typu: "nieprawidłowy sygnał. Brak dziwęku lub obrazu" albo "brak dostepu" (mimo wykupionego kanału)?? Po zmianie softu problem nadal wystepuje.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Właśnie jak zauważył pohh 1968 w nboxe ;wskazana;byłaby funkcja programowania nagrań,a i zwykły sllep timer jest potrzebny(większośc urządzeń na rynku tą funkcję pośiada)
pozdrawiam
 

PabloS17

New member
dem napisał:
To co wyswietla n-box w trybie HDMI mozna podejrzec przy pomocy komponenta.
Przypuszlanie dostaniesz info o problemach z HDCP, wydaje sie ze na chwile obecna jedynym sposobem na ominiecie problemow z HDCP bedzie wprowadzenie STB w tryb DVI (co byc moze pojawi sie w nowym orpogramowaniu).

No tak - ale do tego musze zdobyc drugi telewizor z wej na komponent - bo przeciez jak przelacze moj na odbieranie sygnalu z wej komponent to tv przestaje negocjowac (nieudane) polaczenie HDCP poprzez Onkyo z n-boxem, wtedy n-box stwierdza ze nie ma juz problemu, czerwony trojkacik znika i prawidlowy obraz na komponencie jest.

Mam drugi tv ale z wej SCART - widzialem przejsciowki Component-SCART.
Jak sie zachowa stary (?) CRT jesli na wej SCART podam mu sygnal 720p czy 1080i z wyj komponent n-boxa ?

P/P(~;
 

dem

New member
Mac6 napisał:
W dalszym więc ciągu bardzo proszę o rozważenie wprowadzenia dodatkowej opcji - AUTO - dostępnej z klawisza RES. Opcji, w której N-box wysyłałby do telewizora obraz w rozdzielczości w jakiej jest on nadawany (720p lub 1080i). Części z nas oszczędziłoby to częstego podchodzenia do N-boxa i przełączania przyciskiem RES rozdzielczości na optymalną do odbioru nadawanej właśnie audycji.

Poza tym, o ile dobrze zrozumiałem Pana odpowiedź, skalowanie obrazu a zmiana formatu na wyjściu HDMI, to dwie niezależne rzeczy. Jeśli tak, to może dałoby się już teraz zrobić drobną modyfikację: Gdy dekoder jest ustawiony przyciskiem RES na wysyłanie obrazu w formacie 1080, to niech po HDMI wysyła go zawsze w 1080i (tak jak jest to teraz), ale po YBpPr niech śle do telewizora obraz w takiej rozdzielczości (720p lub 1080i) w jakiej ten obraz przychodzi do dekodera. Nikomu to nie zaszkodzi, a wielu pomoże.

Co do propozycji... ja moge je zglaszac ale jestem jeden - prosze "nekac" callcenter n-tv - im wiecej osobo wspominac bedzie ze chca tej funkcjonalnosci tym wiekszy efekt i szansa na jej implementacje.

Nie jest mozliwe wystawianie na YPbPr i HDMI innych rozdzielczosci - na obu wyjsciach musza byc te same formaty - uklad dekodera ma tylko dwa niezalezne kanaly video - SD i HD.
 

dem

New member
pooh1968 napisał:
Dem mam pytanie. Czy możliwe jest zmodyfikowanie oprogramowanie pod kątem współpracy z nagrywarkami, chodzi o możliwość sterowania N-boxem poprzez nagrywarkę, lub nagrywarką poprzez N-boxa. No wiesz programowanie nagrań i takie tam rzeczy... pozdrawiam
\

n-tv jest wlascicielem orpogramowania n-box, oprogramowanie powstaje dokladnie wg specyfikacji n-tv. Jesli n-tv dojdzie do wniosku ze tak funkcjonalnosc jest niezbedna i hardware umozliwi jej implementacje to nie watpie ze taka funkcjonalnosc bedzie dostepna.
Tak wiec sugeruje po raz kolejny - zglaszac potrzeby n-tv - im wiecej osob upomni sie tym wieksza szansa na realizacje.
 

dem

New member
_siwy_ napisał:
A co z denerwujacymi wyskakującymi na chwilę okienkami typu: "nieprawidłowy sygnał. Brak dziwęku lub obrazu" albo "brak dostepu" (mimo wykupionego kanału)?? Po zmianie softu problem nadal wystepuje.

Niekoniecznie ten problem musi byc zwiazany z jakoscia sygnalu czy oprogramowaniem n-box'a - o ile jest mi wiadomo n-tv intensywnie pracuje nad dalsza poprawa jakosci swiadczonych uslug, wiaza sie z tym czesto zmiany w studio - te zmiany moga objawiac sie wlasnie tego typu klopotami. Wierze ze z czasem te problemy beda coraz rzadsze az do ich ustapienia.
 

dem

New member
PabloS17 napisał:
No tak - ale do tego musze zdobyc drugi telewizor z wej na komponent - bo przeciez jak przelacze moj na odbieranie sygnalu z wej komponent to tv przestaje negocjowac (nieudane) polaczenie HDCP poprzez Onkyo z n-boxem, wtedy n-box stwierdza ze nie ma juz problemu, czerwony trojkacik znika i prawidlowy obraz na komponencie jest.

Mam drugi tv ale z wej SCART - widzialem przejsciowki Component-SCART.
Jak sie zachowa stary (?) CRT jesli na wej SCART podam mu sygnal 720p czy 1080i z wyj komponent n-boxa ?

P/P(~;

Wystarczy podlaczyc TV SD - wejscie CVBS z wyjsciem Y (zielony) n-box, mozna wspomoc sie tu np karta TV w PC. - powinnismy otrzymac obraz czarnobialy o ile zostala wybrana rozdzielczosc HDMI 576i - to taki obejscie braku drugiego TV. Niestety duza czesc TV nie wspiera trybu 576i po HDMI.
 

j23

New member
denon 2807 - n i hdmi

Posiadam Denona 2807 z hdmi. Tez mialem nadzieje, ze bede mogl wukorzystac 2 wejscia hdmi. Niestety nbox nie dogaduje sie z denonem (czerwony trojkat na nboxie). Denon w sepcyfikacji ma napisane, ze hdmi obsluguje hdcp w wersji 1.1. Moze nbox ma hdcp 1.2 lub 1.3 i dlatego sie nie dogaduja. Przy podlaczeniu nboxa bezposrednio do tv (philips 32pf9830/10) po hdmi lub dvi nie ma zadnych problemow. Dzwieku po hdmi nie mam w tv (telewizor obsluguje ac3)
 

yoker111

New member
n-ka i VSX-AX2AS-S

Witam wszystkich ,jeżeli chodzi o tuner n-ki i połączenie przez hdmi z amplitunerem pioneer VSX-AX2AS-S to obraz z tunera jest przekazywany na telewizor w rozdzielczości 720p lub 1080i i innych. Można ogladac, ale tuner nalezy właczyc po włączeniu amplitunera,w innym przypadku tj.jak włącze najpierw tuner to pojawia sie na telewizorze komunikat o braku zabezpieczenia HDCP i wyświetla się czerwony trójkat na tunerze,również kiedy zmienie na inny sygnał po HDMI ,dzieje sie to samo , wówczas wyłączam pilotem n-ke i załączam i wszystko gra, troche to dziwne ale tak to jest .Sprawdżcie może inne ampli tak można obejść.
 

dem

New member
j23 napisał:
Posiadam Denona 2807 z hdmi. Tez mialem nadzieje, ze bede mogl wukorzystac 2 wejscia hdmi. Niestety nbox nie dogaduje sie z denonem (czerwony trojkat na nboxie). Denon w sepcyfikacji ma napisane, ze hdmi obsluguje hdcp w wersji 1.1. Moze nbox ma hdcp 1.2 lub 1.3 i dlatego sie nie dogaduja. Przy podlaczeniu nboxa bezposrednio do tv (philips 32pf9830/10) po hdmi lub dvi nie ma zadnych problemow. Dzwieku po hdmi nie mam w tv (telewizor obsluguje ac3)

Problemem jest sama specyfikacja HDMI - miejscami jest niejednoznaczna i stad odstepstwa miedzy producentami ukladow scalonych.
 

dem

New member
yoker111 napisał:
Witam wszystkich ,jeżeli chodzi o tuner n-ki i połączenie przez hdmi z amplitunerem pioneer VSX-AX2AS-S to obraz z tunera jest przekazywany na telewizor w rozdzielczości 720p lub 1080i i innych. Można ogladac, ale tuner nalezy właczyc po włączeniu amplitunera,w innym przypadku tj.jak włącze najpierw tuner to pojawia sie na telewizorze komunikat o braku zabezpieczenia HDCP i wyświetla się czerwony trójkat na tunerze,również kiedy zmienie na inny sygnał po HDMI ,dzieje sie to samo , wówczas wyłączam pilotem n-ke i załączam i wszystko gra, troche to dziwne ale tak to jest .Sprawdżcie może inne ampli tak można obejść.

Tak, kolejna luka w specyfikacji HDMI...
 
Do góry