Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

szmilki

New member
Philips 9704

Witam ponownie, ja kupiłem model 46pfl9704/12 za cenę 9990zł + Blu ray
Philips Bdp3000 za 10zł (cena promocyjna w zestawie). W euro dostałem paragon jako dowód zakupu i podstawę do reklamacji. Poinformowano mnie, że gwarancję mogę podbić w dowolnej chwili. Potwierdzam że jakość wykonania, dzwięku, kontrast jest świetny ( prezentuje się dostojnie). Sygnał mam z telewizji N. Programy w HD super, w sd w zależności od stacji, generalnie jest dobrze Np. TVN 24 prawie jak w HD (podobno ta stacja nadaje w formacie 16:9). Programy oglądam z odległości 3,5-4m. Bez problemu czyta dysk zewnętrzny po Usb WD 320 G. Pięknie odtwarza zdjęcia, bardzo miłe zaskoczenie, blu-ray czyta divx -szybko wczytuje i jakość na poziomie sygnału SD Z telewizji N, (szczęka trochę opadła ze zdziwienia na +). Obraz z kamery mini DV lepszy niż na kompie. Obecnie pracuję nad podłączeniem do Wifi.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kriswas -
Informacja pochodzi od Philips Polska - dziś dopytałem.
Informacja mówi że w sprzedaży są w Media , Euro .
Ale pójdę za Twoim tokiem i jutro zamówię ze sklepu pierwszego z listy.
http://www.ceneo.pl/2703073
Bo oczywiście w Euro można zamówić z BD - tyle że trzeba czekać.
Brak w ciągłej dostawie.
Jutro wjeżdżają do Philipsa 40 PFL 9704 ale aż 5 sztuk :D:D:D
 

SDman

Banned
szmilki napisał:
W euro dostałem paragon jako dowód zakupu i podstawę do reklamacji. Poinformowano mnie, że gwarancję mogę podbić w dowolnej chwili.
a masz kartę gwarancyjna jak ona wygląda bo ja nic takiego nie mam -może załącz skan -prośba .
Ostrze sobie ząbki na ten model 46" bo mam 42PFL9664 i wiem że za mały kupiłem .
Pozdrawiam.
 

marianin

New member
SDman napisał:
a masz kartę gwarancyjna jak ona wygląda bo ja nic takiego nie mam -może załącz skan -prośba .
Ostrze sobie ząbki na ten model 46" bo mam 42PFL9664 i wiem że za mały kupiłem .
Pozdrawiam.
Druk gwarancji trzeba sobie samemu ze strony Philipsa ściągnąć i wydrukować.
 

kriswas

Member
Bez reklam
@kiki , i jak , zrealizowali zamówienie ;) ? Zauważyłem, że pojawiła się wersja 52" za bagatela...12.999 zł!:D Czy przewidujesz, tak a propos, test Panasonica TX-P46Z11E?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
SDman napisał:
a masz kartę gwarancyjna jak ona wygląda bo ja nic takiego nie mam -może załącz skan -prośba .
Ostrze sobie ząbki na ten model 46" bo mam 42PFL9664 i wiem że za mały kupiłem .
Pozdrawiam.
witaj a napisz z jakiej odległości oglądasz swój 42 calowy lcd skoro piszesz że jest za mały , bo ja też mam problem z doboru rozmiarem 40 czy 46 cali .Pozdrawiam
lolek
 

SDman

Banned
lolek126 napisał:
witaj a napisz z jakiej odległości oglądasz swój 42 calowy lcd skoro piszesz że jest za mały , bo ja też mam problem z doboru rozmiarem 40 czy 46 cali .Pozdrawiam
lolek
z ok 3m , wiemy, że jest dobry materiał SD i gorszy, wiadomo im gorszy materiał tym większa odległość lub mniejszy ekran.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do SDman

SDman napisał:
z ok 3m , wiemy, że jest dobry materiał SD i gorszy, wiadomo im gorszy materiał tym większa odległość lub mniejszy ekran.
Witam cię to masz podobnie jak u mnie bo ja mam 3,5 m i właśnie zastanawiam się jaki wybrać rozmiar jak już się zdecyduje na zakup czy 40 czy 46 cali ? Troszkę się obawiam programów sd, że za duże ziarno bęzie , chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby 42 cale ale philips w 9704 nie ma takiej matrycy :) 42 cale to teraz ledowe to jedynie LG, który ma dwa modele 42 SL 9000, 42 LH 9000 podobno są niezłe ale trzeba poczekać aż jakieś testy się ukażą, bo cenowo są podobne do philipsa.
Rasumując jeśli chodzi o obraz to jeśli ludzie mają te 3 czy 3.5 to dużo ludzi kupuje właśnie rozmiar 46 cali i jakoś się nie obawiają że matryca będzie za duża..... Więc może to dobry rozmiar na taką odległość, a ty co sądzisz masz 42 cale z tego co pisałeś i 3 m więc napisz swoje spostrzeżenia jak ogląda ci się kanały sd bo filmy na dvd czy bluary czy kanały hd to na pewno 42 cale nie jest za duży a nawet może być za mały na twoją odległośc. Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Z 3.5 metra najodpowiedniejszym rozmiarem był by TV o przekątnej 50 cali.

Przy sygnale HD, a na taki trzeba się nastawiać, do tej odległości żeby
zobaczyć wszystkie szczegóły 60 calowy TV był by odpowiedni.

Posiadam TV 50 cali, i w grach moja odległość od telewizora wynosi około 2 do 2.5 metra.
Przy Sygnale HD na programach telewizji N Moja odległość to okoł 3 metry.


Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
Z 3.5 metra najodpowiedniejszym rozmiarem był by TV o przekątnej 50 cali.

Przy sygnale HD, a na taki trzeba się nastawiać, do tej odległości żeby
zobaczyć wszystkie szczegóły 60 calowy TV był by odpowiedni.

Posiadam TV 50 cali, i w grach moja odległość od telewizora wynosi około 2 do 2.5 metra.
Przy Sygnale HD na programach telewizji N Moja odległość to okoł 3 metry.


Pozdrawiam.

Hej troszkę mnie przeraziłeś :) ale skoro ty z takiej odległości oglądasz to widać z tego że 3,5 m. to 46 cali nawet dla sygnału sd jest ok , wiadomo że niektóre programy sd są gorsze, a niektóre lepsze. A napisz mi jak oglądasz nie programy hd to też z 3 m oglądasz te programy przy 50 calach ? Bo to aż niewiarygodne jest że z takiej odleglości dalbyś rade oglądać chyba, że ja nie mam wyobraźni takiej :) Pozdrawiam Cię.
Lolek
 

SDman

Banned
lolek126 napisał:
Rasumując jeśli chodzi o obraz to jeśli ludzie mają te 3 czy 3.5 to dużo ludzi kupuje właśnie rozmiar 46 cali i jakoś się nie obawiają że matryca będzie za duża..... Więc może to dobry rozmiar na taką odległość, a ty co sądzisz masz 42 cale z tego co pisałeś i 3 m więc napisz swoje spostrzeżenia
otóż , już kiedyś pisałem nowy procesor Philipsa jest naprawdę świetny w skalowaniu sygnału SD (DVD to również SD), ja w modelu
9664 42" przekonałem się naocznie i przekonuje nadal :) , że obraz SD jest świetny, powiem więcej nie ciągnie mnie do HD (brak blu i tuner tylko SD)
ale zamieniając stary model Philipsa 9976, który świetnie chodził na analogu przez 3,5 roku , zamiar mój był oczywisty, że nowy dowiezie mnie do sygnału HD kiedyś na każdym programie i o każdej porze i najlepiej za małą $$.
A to możliwe tylko z Philipsem , więc już dziś wiem, że nie popełniłem błędu 42" i mniejsza wydana kasa teraz pozwoli mi zamienić w niedalekiej przyszłości na 46" 9704 bo większy do 22m2 to raczej już estetycznie żona nie będzie chciał mieć TV z pokojem tylko pokój z TV :) .
Jest jeszcze jeden aspekt - moja kablówka wymiata !! To może być też ogromna zasługa, że taki zadowolony jestem z Philipsów !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
SDman napisał:
otóż , już kiedyś pisałem nowy procesor Philipsa jest naprawdę świetny w skalowaniu sygnału SD (DVD to również SD), ja w modelu
9664 42" przekonałem się naocznie i przekonuje nadal :) , że obraz SD jest świetny, powiem więcej nie ciągnie mnie do HD (brak blu i tuner tylko SD)
ale zamieniając stary model Philipsa 9976, który świetnie chodził na analogu przez 3,5 roku , zamiar mój był oczywisty, że nowy dowiezie mnie do sygnału HD kiedyś na każdym programie i o każdej porze i najlepiej za małą $$.
A to możliwe tylko z Philipsem , więc już dziś wiem, że nie popełniłem błędu 42" i mniejsza wydana kasa teraz pozwoli mi zamienić w niedalekiej przyszłości na 46" 9704 bo większy do 22m2 to raczej już estetycznie żona nie będzie chciał mieć TV z pokojem tylko pokój z TV :) .
Jest jeszcze jeden aspekt - moja kablówka wymiata !! To może być też ogromna zasługa, że taki zadowolony jestem z Philipsów !

Hej cieszę się że taki jesteś zadowolony to myslę że jak kupisz w przyszłości niedalekiej :) 9704 to jeszcze bardziej będziesz zadowolony. A powiedz mi jaką kablówkę masz podlączoną upc czy aster czy coś innego bo nie wiem z jakiego miasta jesteś.Pozdrawiam.
Lolek
 

motobartcompany

New member
lolek 126>
Tutaj masz fajną tabelkę z max odległością TV dla różnych odległości.

http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=536&stc=1&d=1185639847


W zasadzie ja nie mam słabego sygnału. Jedynie polsat mam podłączony z anteny dachowej. Jednak mam dobrą antenę i jestem dość blisko nadajnika. Obraz jest bardzo dobry, praktycznie taki jak na starych CRT. Nawet kanały SD z N-boxa czasami odstają jakością od zwykłej " dachówki"
Mój TV to 5080XD
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do wszystkich :)

Witam i dziękuję za wszystkie wypowiedzi , tak jak wcześniej napisałem jak już zdecyduję się na zakup to raczej to będzie 46 cali. Przynajmniej z tego tak wychodzi co wy piszecie, a skoro wy oglądacie swoje lcd z takich odleglości to myslę że moja odległość 3,5 m to 46 cali bedzie ok. Wg tej tabelki co kolega tu wcześniej link podał też tak wychodzi więc macie racje :) Pozdrawiam.
;lolek
 

piteremiter

New member
lolek126 napisał:
Witam i dziękuję za wszystkie wypowiedzi , tak jak wcześniej napisałem jak już zdecyduję się na zakup to raczej to będzie 46 cali. Przynajmniej z tego tak wychodzi co wy piszecie, a skoro wy oglądacie swoje lcd z takich odleglości to myslę że moja odległość 3,5 m to 46 cali bedzie ok. Wg tej tabelki co kolega tu wcześniej link podał też tak wychodzi więc macie racje :) Pozdrawiam.
;lolek

Na pewno bierz 46 albo 47 cali bo jak kupisz 40-42 to bardzo szybko przywykniesz do wielkosci ekranu i stwierdzisz że jest za mały. Kupując wiekszy posłuzy ci z satysfakcją przez dłuższy okres czasu. Jak to juz ktos napisał na forum tv po zakupie kurczy sie na ścianie i taka jest prawda :)
Pzdr
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
piteremiter napisał:
Na pewno bierz 46 albo 47 cali bo jak kupisz 40-42 to bardzo szybko przywykniesz do wielkosci ekranu i stwierdzisz że jest za mały. Kupując wiekszy posłuzy ci z satysfakcją przez dłuższy okres czasu. Jak to juz ktos napisał na forum tv po zakupie kurczy sie na ścianie i taka jest prawda :)
Pzdr
Hej ja co prawda będę miał na stoliku ale to nie ma znaczenia i pewnie po jakimś czasie też na pewno mi się skurczy obraz :) ale póki co musi ten lcd stanieć :) i w końcu musze gdzies go zobaczyć na żywo :) Pozdrawiam.
lolek
 

kriswas

Member
Bez reklam
Chciałbym skorygować jedną informację w teście podaną przez kikiego:
Szerokość urządzenia 1123 mm
Wysokość urządzenia 701 mm
Głębokość urządzenia 89 mm
Wysokość urządzenia (z podstawą) 767 mm
Głębokość urządzenia (z podstawą) 280 mm
Szerokość podstawy 500 mm
Waga produktu 42 kg
Waga produktu (z podstawą) 50 kg
*podkreślenie moje

Podana waga 42 kg, to waga opakowanego produktu do transportu! Natomiast dane, które podaje producent są następujące:

WYMIARY:
- wymiary zestawu (szer. x głęb. x wysok.):
1123 x 701 x 89 mm
- wymiary zestawu z podstawą ( wys. x głęb.):
767 x 280 mm
* waga produktu: 25,4 kg
* waga produktu (z podstawą): 29 kg
- wymiary pudełka (szer. x wys. x głeb.):
1231 x 1040 x 338 mm
* Uchwyt ścienny zgodny ze standartem VESA:
400 x 400 mm​
[FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL][FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL]
[/FONT]
[/FONT]
Źródło:
http://www.p4c.philips.com/files/4/46pfl9704h_12/46pfl9704h_12_pss_pol.pdf
Powyższe dane są ważne np. przy dobieraniu stolika pod TV :)

Chyba jestem na dobrej drodze do przekonania swojej lepszej połowy do zakupu! Informacja z dnia wczorajszego, pochodząca z maila od p. Izy Rogulskiej, Communication Manager Philips Consumer Lifestyle:​
Od przyszłego miesiąca powinien być dostępny ponownie.
W zależności od dostępności – poza Euro, również w MediaMarkt oraz Saturn.

Dlaczego zamilkli wszyscy nowi nabywcy tego Philipa?? CZYŻBY TO PORAŻAJĄCY WPŁYW JAKOŚCI OBRAZU??!! Czekamy na garść spostrzeżeń.
 
Ostatnia edycja:
Do góry