Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

SDman

Banned
szmilki napisał:
Witam ponownie, cały czas uczę się mojego Philipsa, mam go dwa tygodnie a do rozpracowania jeszcze daleko. Może komuś udało się podłączyć TV do komputera przez Wifi. Mam system Win. Vista, ustawiłem wszystko wg instrukcji i coś mam problem z połączeniem. Do internetu łączy się bez problemu.
pozdrawiam
jeśli wszystko jak w instrukcji to tylko kolejność ! Najpierw komputer włączasz do pełnego zalogowania się, potem TV i powinno śmigać.
A jeszcze status sieci musi być : prywatna.
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
Pytanie do wszystkich chcacych kupic ten tv.

Czy nielepszym wyborem jest toshiba 55sv638 za 11,1tys a pewnie niedługo bedzie tez po 10tys wiec tyle samo co philips. Ja własnie mysle ze jakbym miał jednak wydac 10tys za tv to mógłbym chociaz uzasadnic to szalenstwo ze tv za ta kase jest przynajmniej wielki(55cali) a nie 46cali za 10tys jeszcze z łaska od philipsa ze wogóle nam maluckim cos dał na polski rynek.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Po lekturze tematu o gwarancji w Toshibie i Digitalo.pl autoryzowanym dystrybutorem tej firmy, chyba jednak wolę inne sporty extremalne z mniejszym ładunkiem adrenaliny :hihi: , jestem już za stary na tego rodzaju doświadczenia.

Poczytaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33016
A przede wszystkim seria SV nie jest jeszcze oferowana oficjalnie przez Toshiba PL, co tym bardziej zwiększa ryzyko problemów gwarancyjnych.
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
kriswas napisał:
Po lekturze tematu o gwarancji w Toshibie i Digitalo.pl autoryzowanym dystrybutorem tej firmy, chyba jednak wolę inne sporty extremalne z mniejszym ładunkiem adrenaliny :hihi: , jestem już za stary na tego rodzaju doświadczenia.

Poczytaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33016
A przede wszystkim seria SV nie jest jeszcze oferowana oficjalnie przez Toshiba PL, co tym bardziej zwiększa ryzyko problemów gwarancyjnych.
Oczywiscie masz racje ale trzeba dodac ze to cała nieudana seria tv toshiby, jedna z wielu wiec Ja osobiscie nie skreslam tej firmy, no coz oni matryce kupuja wiec jakosc tych matryc (jakies serie )moga byc felerne tylko powinni sie zachowac nalezycie i wycofac je całkowicie i powymieniac na inne serie lub w połaczeniu ze sklepami zwrócic kase ludziom a zaczac powinni od przyznania tak jak prod samochodów ze ta seria jest wadliwa bo serwis i dystrybutor w Polsce sobie nie poradza kiedy jest cała seria kilkuset tv do wymiany. Ale powiedzmy ze od tego czasu nie maja juz matryc od tego prod (tak jak wczesniej nie słyszałem czegos podobnego) wiec dlaczego skreslac całosc oferty? wiadomo ze kiedy sie nie psuje to jest cacy i ze gdyby to mnie spodkało to tez bym sie wsciekał ale moze nie skreslac producenta przez jedna serie choc Ja tez nie polecam dla ludzi o słabych nerwach i tych którzy nie lubia nic nigdy ryzykowac.

Wady w całej seri tv to nie jest łatwa sprawa dla jakiegokolwiek serwisu, dlatego nie dziwie sie ze sobie serwis toshiby nie radził i mysle ze wielu innych serwisów innych prod tezby było podobnie opisanych gdyby nagle zaczeły ich zalewac setki tv z wadliwymi matrycami bo to trzeba wymienic na nowy.

A co by zrobił philips gdyby te kilkanascie tv 9704 okazały sie do wymiany przeciez nawet ich nie ma w Posce ha to by dopiero był czas do wymiany no ale póki co philipsowi sie nie przydazyła cała seria wadliwa jak toshibie.
 

kriswas

Member
Bez reklam
@michalmichalmic
Dokładnie myślę tak jak Ty! TYLKO DLACZEGO TOSHIBA SOBIE SAMA STRZELIŁA W NOGĘ?! Dlaczego tak traktowała klientów, którzy wydali niemałą kasę. Na co liczyła, że to jakoś będzie. W dobie internetu po kilku dniach wszyscy już wiedzieli i w Polsce i w całej Europie, że coś jest nie tak. Czy taki Philips lub Panasonic też by tak potraktował klientów?? Mam co do tego wątpliwości. Teraz ruch jest po stronie Toshiby, nie tylko odnośnie jakości, ale przede wszystkim marketingu, o czym z resztą pisał kiki / cena i promocja sprzedaży, np. ciekawe raty 30 x 0% itp./ Czymś muszą się przypodobać wahającym klientom. A cena Philipsa 40PFL9704 w sieci EuroRTVAGD już skoczyła w górę: http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=Philips 40PFL9704H , choć euro spadło do 4,17 zł :shock: Zobaczymy co będzie jak pojawi się już na dobre 46".
 

Hartson

New member
Bez reklam
Co do Philipsa, to na tym portalu jest wątek w którym jeden z userów i posiadaczy LCD Philips walczył z serwisem centralnym przez 2 miesiące (chyba z kilkanaście telefonów), w 3 miesiącu wymienili mu na nowy.
Ale 2 miechy bez TV to ja dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to było kiedyś - teraz nie ma problemów z serwisem. W razie większych problemów postaram się pomóc.

kriswas - ceny Philipsa pójdą właśnie w górę i to zarówno 40, 46, jak i 52"

Toshiba SV jest sprowadzana do Polski przez Toshiba Polska , z gwarancją Toshiba Polska - tylko dwie firmy z tej dystrybucji je sprzedają : MY i MM.
I kosztuje ciut drożej jak ta bez gwarancji.

I nie myl gwarancji Toshiba Polska z gwarancją Digitalo.
 

kriswas

Member
Bez reklam
kiki:
kriswas - ceny Philipsa pójdą właśnie w górę i to zarówno 40, 46, jak i 52"
No i dzisiaj już pojawiło się potwierdzenie:
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-46pfl9704h.bhtml?from=skapiec dalej towaru nie ma, ale cena już jest! :cry:
kiki:
I nie myl gwarancji Toshiba Polska z gwarancją Digitalo.
Jak się nie mylę, Digitalo było oficjalnym dystrybutorem Toshiby, a TTCE i tak nie chciało honorować zakupionych u nich TV. Ale to już jest bez znaczenia, całe szczęście, że coś się zmieniło w tym temacie.

kiki:
Toshiba SV jest sprowadzana do Polski przez Toshiba Polska , z gwarancją Toshiba Polska - tylko dwie firmy z tej dystrybucji je sprzedają : MY i MM.
I kosztuje ciut drożej jak ta bez gwarancji.
Możesz zaanonsować mi ceny modeli SV na priva? Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
po prostu Philips pomylił ceny.
Teraz wracać mają do normy. Cokolwiek to znaczy.
Czyli np 46" 9704 będzie droższy niż 9999 i bez dodatków.
 

z3

New member
Bez reklam
Taaa digitalo było oficjalnym dystrybutorem kilku sztuk, które zakupili w PL reszte na potege ciagneli z DE wiec wcale sie nie dziwie ze nie chciala Toshiba PL przyjac TV z DE. Proste jak prosty kijek.
 

michalmichalmic

New member
Ja jednak uwazam ze konieczna jest alternatywa dla 9704 bo sytuacja kiedy to jedna firma produkuje tv lepsze od konkurencji w firmie takiej jak philips woda sodowa uderza do głowy(a to nie ma tv albo podnosimy ceny bez rozsadnego uzasadnienia itd) Toshiba nie jest idealna a nawet nie dobra jako firma ale produkt sv wydaje sie dobry i lepsza taka alternatywa niz inna. Patrzac jaka była historia Kuro bez konkurencji to firma która nie czuje oddechu konkurencji nie wychodzi na tym zbyt dobrze choc konkurencja jest najlepsza dla nas.

Kibicuje toshibie sv bo naprawde jest potrzebna alternatywa naprawde.

Na allegro sklep max24 reklamuje sv i pisze ze ma gwarancje tylko pytanie czy to polska gwarancja?

Jakbym miał wybrac 55cali sv lub 46 9704 to raczej toshibe oczywiscie z pol gwarancja.
 

kriswas

Member
Bez reklam
To może tak test porównawczy PHILIPS 46PFL9704 vs. TOSHIBA 46SV685D, mielibyśmy jakiś odnośnik. Co Ty na to, kiki? :D Dzięki za info i teraz czekam tylko na test, konfiguracja obojętna: powyższa lub tylko SV685D.
 
Ostatnia edycja:

arianpl

New member
Witam!!!
Wracając do ceny Philipsa 46pfl9704H/12 rzeczywiście w EURO-AGD
cena poszła w górę :( tylko jestem ciekaw co z tymi co zamówili ten model miesiąc temu w innej cenie (niższej) i nadal czekają tak jak ja i nie wiem ile jeszcze to czekanie potrwa i co z ceną ? jeżeli sklep zakupi od dystrybutora w wyższej cenie.
Pozdrawiam Wszystkich a zwłaszcza tych co tak długo czekają na ten model.
 

michalmichalmic

New member
Mysle ze dla osób ktore go zamówiły za 10tys to nie zrobi zadnej róznicy dac 11tys czy 12tys przeciez powiedzmy szczerze nikt przypadkowy nie da 10tys za tv mam na mysli ze nikt kto sciuła na tv przez kilka lub kilkanascie miesiecy nie kupuje tv za 10tys wiec nie narzekajcie na te podwyzke w koncu wierzycie ze ten tv jest wart tych pieniedzy w przeciwienstwie do mnie. Ja raczej kupiłbym cos wiekszego jesli miałbym juz wybrac cos za 10tys a byłoby cos z local dimming dostepnego za te pieniadze.

Ale popatrzcie co sie porbiło przeciez nie dawno był flagowy samsung 956 55cali z local dimming za ok.9,6tys no i czym tu uzasadnic 10-12tys za 46calowego philipsa, nawet nie flagowy philips.

Dla mnie nadal ok 8tys to góra ile mozna zmarnowac kasy za tv choc 10 za 55 cali moze bym dał i pewnie pózniej załował ale za duzy tv to jeszcze przejdzie a za 46cali moim zdaniem nie.
 

arianpl

New member
michalmichalmic napisał:
Mysle ze dla osób ktore go zamówiły za 10tys to nie zrobi zadnej róznicy dac 11tys czy 12tys przeciez powiedzmy szczerze nikt przypadkowy nie da 10tys za tv mam na mysli ze nikt kto sciuła na tv przez kilka lub kilkanascie miesiecy nie kupuje tv za 10tys wiec nie narzekajcie na te podwyzke w koncu wierzycie ze ten tv jest wart tych pieniedzy w przeciwienstwie do mnie. Ja raczej kupiłbym cos wiekszego jesli miałbym juz wybrac cos za 10tys a byłoby cos z local dimming dostepnego za te pieniadze.

Ale popatrzcie co sie porbiło przeciez nie dawno był flagowy samsung 956 55cali z local dimming za ok.9,6tys no i czym tu uzasadnic 10-12tys za 46calowego philipsa, nawet nie flagowy philips.

Dla mnie nadal ok 8tys to góra ile mozna zmarnowac kasy za tv choc 10 za 55 cali moze bym dał i pewnie pózniej załował ale za duzy tv to jeszcze przejdzie a za 46cali moim zdaniem nie.
Nie będę się wypowiadał czy cena duża czy mała,czy wielki ekran czy mały (to indywidualna sprawa każdego) czy flagowy model czy nie, ale 2 tyś zł piechotą nie chodzi jeżeli dla mnie cena 10 tyś byla maksymalną i zamówiłem właśnie za tę cenę i moje zamówienie jest w trakcie realizacji to dlaczego miałbym teraz więcej płacić jeżeli to była konkretna promocja ze strony sklepu.
 
Po pierwsze, co do cen w RTV Euro AGD, jak zamawiany byl w cenie nizszej to nabedziesz go w takiej a nie innej cenie! Liczy sie cena zlozona przy owczesnym zamowieniu!

Po drugie, te bledy cenowo Philipsa to jakas nawalnica! Kupilem latem 8404 w cenie tak okazyjnej, ze nadal obecna cena jest znacznie wyzsza :) i o dziwo to byl Vobis! Cos mnie sie zdaje, ze w te cene na telewizory Philipsa ktos tu mocno ingeruje w zaleznosci od zainteresowania danym modelem, ale to tylko takie moje odczucia!

Po trzecie, a propos postow WRXa, powiem Ci tak... mialem podobny dylemat, ale Kuro to Kuro i musi stac u mnie w pokoju... na Philipsy czy te 9704 czy kolejne nadejdzie jeszcze czas :)

Po czwarte, ludziska nie wzbraniajcie sie tak przed tym Ambilightem! To zawsze mozna wylaczyc, ale uwierzcie jak zaczniesz z tym ogladac filmy, to ciezko sie od tego odzwyczaic! Moze to i tylko bajer, ale swietny bajer! W sypialni niezastapiony... dlatego z pewnoscia lykne 40PFL9704 do sypialni ale po pewnym czasie, az wahania cenowe ustapia :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Moim zdaniem zbyt duży " szok cenowy " za 46 cali aż 12 tys. Zdecydowanie za drogo - nawet jak za najlepszy LCD na rynku ! Tym bardziej, że konkurencja nie śpi... Toshiba 46SV865 ;)
 
Ostatnia edycja:

melis

New member
orientuje sie kto może jak to jest w tym EURO RTV AGD jesli zamowilem tv z miesiąc temu i do dzis ani widu ani slychu a cena na stronie podskoczyła tymczasem i juz BD nie dostepny z tv za free??stara cena ich do czegoś zobowiazuje i ten bd za free dadza do tv ??
 

arianpl

New member
melis napisał:
orientuje sie kto może jak to jest w tym EURO RTV AGD jesli zamowilem tv z miesiąc temu i do dzis ani widu ani slychu a cena na stronie podskoczyła tymczasem i juz BD nie dostepny z tv za free??stara cena ich do czegoś zobowiazuje i ten bd za free dadza do tv ??

Dzisiaj dostałem wiadomość z EURO AGD z przeprosinami że tak długo czekam i kazano mi się uzbroić jeszcze w cierpliwość bo to że go nie ma jeszcze, jest uzależnione od Philips Polska i to oni się opóźniają z dostawą nie wiadomo dlaczego.
Co do BD to go raczej otrzymamy:)
 
Do góry