Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

slupek

Member
Ja ciągle czekam na realizację swojego zamówienia złożonego w EuroRTV w dn. 07.10.09 r.
Wkrótce minie termin określony w:
Przystępujemy do sprawdzenia możliwości jego realizacji. Zwykle realizacja tego typu zamówień zajmuje nam około 14 dni roboczych. W tym terminie będziemy się kontaktować w celu sfinalizowania transakcji.
Do tej pory nic mi nie napisali. Szersza dostępność tego TV przyczyniłaby się na 100% do obniżenia ceny, ale niestety, dziwi mnie polityka Philipsa. :confused:
 

rybka.w

New member
kriswas napisał:
.......Dlaczego zamilkli wszyscy nowi nabywcy tego Philipa?? CZYŻBY TO PORAŻAJĄCY WPŁYW JAKOŚCI OBRAZU??!! Czekamy na garść spostrzeżeń.
Sorry ale ja zamilkłem bo mam generalny remont i TV stoi w pudełku. Ogólnie to jest naprawdę dobry TV. Oglądałem go przez tydzień i jestem pod wrażeniem.:D:D:D:D

Niestety nie ma teraz czasu na oglądanie telewizji z powodu remontu domu.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
@kiki:
po prostu - braki mimo ceny są ogromne.
Philips Polska Twierdzi że większość wędruje na zachód.:(

I to jest chyba jedyne słuszne wytłumaczenie braku ofert w polskich sklepach, na potwierdzenie powyższego cena Philipsa PFL9704 w Germanii:

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1834957_-46pfl9704h-philips.html

co przekłada się na cenę po aktualnym kursie euro ok. 11245,50 zł!, czyli można przewidzieć, że cena w Polsce nie ulegnie raczej zmianie, oby nie została podwyższona :( jak znowu zawita!!
 

wrx

New member
Bez reklam
A ja zapytam tak:
jaki jest sens kupowac ten TV, skoro mozna miec Pioneer Kuro 5090H (podobna cena), ktory podobno jest TV referencyjnym?
I zadajac to pytanie, po prostu pytam, a nie cos podwazam lub wysmiewam.
CIAGLE jeszcze nie wiem, co kupic, stad pytanie.
Po LCD chcialem sprawdzic plazme, ale widze, ze chyba :confused: np. ten LCD nie odbiega za bardzo parametrami od plazmy, np. w/w Kuro?

Co uwazacie?
 

wrx

New member
Bez reklam
Ja coraz mniej mysle o Kuro, bo zdaje sie, ze trzeba doplacic do glosnikow i podstawki (!!!) ok. 1000PLN, a to zaczyna byc niesmieszne.
Ja od poczatku chcialem 47", ale jak czytam i sam doswiadczylem, zawsze jest za malo, wiec takie Kuro 50", byloby fajne...

Nic, czekamy na jakas odpowiedz na nasze watpliwosci.
 

motobartcompany

New member
Porównanie 46 9704 do Pioneera 5090 nie ma sensu. To TV zupełnie dla innego odbiorcy. Do tego najlepsza plazma na świecie się kończy. Wersja 5090H jest już historią. Braki w magazynach.

Cena 5090 to 8000 zł
Philips 10000 zł

Pioneer jest ubogo wyposażony bez żadnych zbędnych funkcji.
Philips ma dobre głośniki i jest istnym centrum multimedialnym
Ale różnica w wielkości między 46 calami philipsa, a 50 pionka jest dość znaczna.
Ta plazma dalej jest królem czerni i kontrastu.

Gdybym to ja miał wybierać, to zdecydowanie pionek. Brak głośników to dla mnie zaleta. Mam kino więc wbudowane kolumienki są zbędne. Podobnie z podstawą. TV wisi na ścianie.
Wieksze znaczenie ma wielkość TV, bo 46 cali przy 50 wydaje się malutkie niestety.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
kiki napisał:
po prostu - braki mimo ceny są ogromne.
Philips Polska Twierdzi że większość wędruje na zachód.:(


Firma Philips nie traktuje polskiego rynku priorytetowo i stad te braki,jak już zapełni rynek zachodni tymi telewizorami,to wówczas pojawią się na dobre w Polsce.
 

piorek

New member
Jestem świeżo po świadomym zakupie 5090 bez H ( mogłem kupić za 8400 zł. z DSV) ale nie o to chodzi. Według mojej oceny Philips 9704 jest to nadal LCD. Czyli albo technologia tylko pierwszego planu się komuś podoba albo nie i woli głębię czyli plazmę.
Pioneery 5090 się kończą.
Sam czekałem na premierę 9704 ale stwierdziłem że ta technologia nie jest d
la mnie.
Trzeba sobie zadać pytanie co komu pasuje. Na chwilę obecną z osób, które odwiedziły mój salon z KURO czyli właściciele Sony Bravia Engine 3 wersja W 5500, LG LH 5000 są zachwyceni i wkurzeni, że nie kupili plazmy. LG 47" tragedia w pokoju 20 m 2. do telewizora 4 m , nie da się oglądać, za duży, 42" góóóra. Mój starej daty ojciec choć u mnie 40 na karku stwierdził, że obraz super. Dlatego w mojej ocenie 46" Philips 9704 choć go nie widziałem ale jako LCD do pomieszczeń od 25 m 2 w górę, na pustej ścianie bez mebli i od 5 m do telewizora. Brak głośników nie jest problemem 200 zł za podstawki szeroko rozstawione załatwiają wszystko. Ja mam Tannoye satelity szczęka opada. Cały sęk w rozstawie. W Philu rozpatrywałbym Ambilight, a w Pionku obecną cenę.

Jeżeli pomogłem w czymś to super.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
Porównanie 46 9704 do Pioneera 5090 nie ma sensu. To TV zupełnie dla innego odbiorcy. Do tego najlepsza plazma na świecie się kończy. Wersja 5090H jest już historią. Braki w magazynach.

Cena 5090 to 8000 zł
Philips 10000 zł

Pioneer jest ubogo wyposażony bez żadnych zbędnych funkcji.
Philips ma dobre głośniki i jest istnym centrum multimedialnym
Ale różnica w wielkości między 46 calami philipsa, a 50 pionka jest dość znaczna.
Ta plazma dalej jest królem czerni i kontrastu.

Gdybym to ja miał wybierać, to zdecydowanie pionek. Brak głośników to dla mnie zaleta. Mam kino więc wbudowane kolumienki są zbędne. Podobnie z podstawą. TV wisi na ścianie.
Wieksze znaczenie ma wielkość TV, bo 46 cali przy 50 wydaje się malutkie niestety.

Jak zaczalem czytac Twoja odpowiedz, to pomyslalem sobie: "o, kolejny fanboy, tym razem Philipsa".
A okazuje, sie ze wybralbys/masz Pioneer'a. :)
Rozumiem, ze Pioneer nie wydaje z siebie zadnego dzwieku (poza bzyczeniem :p), dopoki nie podlaczysz do niego zewnetrznych glosnikow, tak?
Porownuje oba TV, bo dla mnie, to ta sama klasa cenowa.
A na czym mi przede wzystkim zalezy, to zeby miec dobry obraz z sygnalu SD podawanego przez dekoder Polsatu HD oraz nie za wielkie input lagi, do grania na Xbox 360.
Bo mniemam, ze sygnal HD, to na kazdym TV dobrze wyglada, wiec nie o czym wspominac.

piorek napisał:
Jestem świeżo po świadomym zakupie 5090 bez H ( mogłem kupić za 8400 zł. z DSV) ale nie o to chodzi. Według mojej oceny Philips 9704 jest to nadal LCD. Czyli albo technologia tylko pierwszego planu się komuś podoba albo nie i woli głębię czyli plazmę.
Pioneery 5090 się kończą.
Sam czekałem na premierę 9704 ale stwierdziłem że ta technologia nie jest d
la mnie.
Trzeba sobie zadać pytanie co komu pasuje. Na chwilę obecną z osób, które odwiedziły mój salon z KURO czyli właściciele Sony Bravia Engine 3 wersja W 5500, LG LH 5000 są zachwyceni i wkurzeni, że nie kupili plazmy. LG 47" tragedia w pokoju 20 m 2. do telewizora 4 m , nie da się oglądać, za duży, 42" góóóra. Mój starej daty ojciec choć u mnie 40 na karku stwierdził, że obraz super. Dlatego w mojej ocenie 46" Philips 9704 choć go nie widziałem ale jako LCD do pomieszczeń od 25 m 2 w górę, na pustej ścianie bez mebli i od 5 m do telewizora. Brak głośników nie jest problemem 200 zł za podstawki szeroko rozstawione załatwiają wszystko. Ja mam Tannoye satelity szczęka opada. Cały sęk w rozstawie. W Philu rozpatrywałbym Ambilight, a w Pionku obecną cenę.

Jeżeli pomogłem w czymś to super.
Szczerze mowiac, to nie widze roznicy w glebi ostrosci (planu), a i czern wystarcza mi w moim obecnym LCD.
Po prostu chce wiekszy TV, nie gorszy od tego, ktory obecnie posiadam.
Mam LCD, chcialem sprobowac plazme.
A, ze sa TV LCD, nad ktorymi sie wszyscy zachwycaja, to znow mam "myslowke", ze moze jednak LCD?
Przyznam, ze mimo wszystko (cena), to czytajac rozne testy Kuro 5090H, bardzo chcialbym go kupic.
Jedyny problem jest taki, ze nie wiem, czy przy jakimkolwiek TV za ok. 10 000 zobacze roznice w porownaniu do np. plazmy Panasonica serii G15, czy V.

Ambilight dla mnie to KOMPLETNIE zbedny "bajer", wiec tego w ogole nie biore pod uwage.
A co ceny Pionka, to jakos mega tanio nie jest - nie wspominajac o cenie omawianego Philipsa!:sad:
 

SDman

Banned
piorek napisał:
Jestem świeżo po świadomym zakupie 5090 Według mojej oceny Philips 9704 jest to nadal LCD. Czyli albo technologia tylko pierwszego planu się komuś podoba albo nie i woli głębię czyli plazmę.
Mój starej daty ojciec choć u mnie 40 na karku stwierdził, że obraz super. Dlatego w mojej ocenie 46" Philips 9704 choć go nie widziałem .....??!!
Jeżeli pomogłem w czymś to super.
no zaiste pomogłeś wyrażając opinię nie widząc sprzętu, zapewniam Ciebie, że kto u mnie był popadał w zachwyt i relacje -takiego obrazu SD jeszcze nie widział i musiałem się tłumaczyć czy nie ma w tym jakiegoś oszustwa , czy to nie HD. Na HD to już był odlot i prośba o wyłączenie (coby się nie denerwować -czemu nie kupili Philipsa)
A mój sprzęcik to zaledwie 9664, co do głębi i drugich planów to już stary Philips 9976 nie jednej plaźmie dorównywał głębią i 2 planem (brakowało jedynie szerszej palety barw i lepszej czerni), ostrością i poziomem bieli miażdżył, a co jeszcze - w szybkich scenach pokonywał (czas reakcji matrycy 12ms vs 000,1 jak to się ma do rzeczywistości ?!).
 

wrx

New member
Bez reklam
SDman, mozesz mi wyjasnic, o co Tobie chodzi z tym czasem reakcji matrycy?
Bo wychwalasz LCD, ale to chyba LCD ma predzej "12ms" niz plazma, prawda?
 

SDman

Banned
wrx napisał:
SDman, mozesz mi wyjasnic, o co Tobie chodzi z tym czasem reakcji matrycy?
Bo wychwalasz LCD, ale to chyba LCD ma predzej "12ms" niz plazma, prawda?
oczywiście prawda, już stara technologia Philipsa "Natural Motion" była w płynności ruchu doskonała, że nie wspomnę o "Perfect Natural Motion", drugie plany to PixelPlus i wystarczy ale trza było za to płacić 4 latka temu 10tyś. I dodam, że nie miał 100Hz.
Obraz testowy: pokazywane obrazy w czarnej ramce na białej ścianie i przesuwająca się kamera na Plazmach drga -skacze czy jak ten efekt nazwać.
Wiele testów robiłem i nigdy Plazma mnie nie zachwyciła szczegółowością obrazu, ostrością oraz dużymi odbiciami i słabą jakością w dużym nasłonecznieniu. Wiadomo natomiast, że paleta kolorów, czerń świetna, a to dał mi już nowy Philips . Wszystko jak w starym + cechy na plus Plazmy - minus cechy na minus Plazmy ;) .
Ale można jeszcze lepiej z modelem 9704 ale chyba dotyczy to tylko poziomu czerni i Ambi Spectra 3.:confused:
Wychwalam Technologię LCD ale zawsze tą najdroższą i nie ukrywam, że Philipsa choć potężni konkurenci to Loewe, TechniSat, czy Sony w wersji X od 46" dynamic RGB.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szczegółowość jest rewelacyjna nawet jeśli ktoś ma dobrze skalujące dvd .
Jakość wzbudza zawsze szacunek dla inżynierów Philipsa.

Przechodzimy do wybitnej części możliwości telewizora czyli czerni.
Przez długi czas nie mogliśmy wyjść ze zdziwienia co potrafi ten telewizor jeśli chodzi o prezentację czerni. Patrzyliśmy podczas testu na siebie z nie dowierzaniem.
Postanowiliśmy więc ustawić obok wzorzec - czyli plazmę kuro Pioneera.
090_P1230226.JPG


To jest poezja dla oczu.
 

wrx

New member
Bez reklam
SDman napisał:
Wiele testów robiłem i nigdy Plazma mnie nie zachwyciła szczegółowością obrazu, ostrością oraz dużymi odbiciami i słabą jakością w dużym nasłonecznieniu. Wiadomo natomiast, że paleta kolorów, czerń świetna, a to dał mi już nowy Philips . Wszystko jak w starym + cechy na plus Plazmy - minus cechy na minus Plazmy ;) .
Ale można jeszcze lepiej z modelem 9704 ale chyba dotyczy to tylko poziomu czerni i Ambi Spectra 3.:confused:
Wychwalam Technologię LCD ale zawsze tą najdroższą i nie ukrywam, że Philipsa choć potężni konkurenci to Loewe, TechniSat, czy Sony w wersji X od 46" dynamic RGB.
No i wez sie czlowieku zdecyduj na jakas technologie...
Powiem tak, gdyby ten Philips byl 50" za taka kase, to bym chyba zaryzykowal, a tak, to nie wiem i zaczynam sie zastanawiac, czy jest sens pozbywac sie Samsunga...
Jump napisał:
Właśnie tak o systemie Ambilight wypowiadają się osoby, które w życiu tego nie widziały w warunkach domowych...:cool: powodzenia
A potrafisz uszanowac CZYJES zdanie?:-x
Napisalem "DLA MNIE" - umiesz czytac? Czy widzisz to, co chcesz widziec, jak mniemam zaslepiony miloscia do Philipsa?
Bo dla mnie, to widzisz, co chcesz widziec, bo do tego piszesz bzdury, takie jak: "które w życiu tego nie widziały w warunkach domowych...".
NAJPIERW zapytaj, a pozniej sie wypowiadaj!
A tym bardziej, jesli nie masz NIC do powiedzenia w temacie!
:x
 

szmilki

New member
Philips 9704

Witam ponownie, cały czas uczę się mojego Philipsa, mam go dwa tygodnie a do rozpracowania jeszcze daleko. Może komuś udało się podłączyć TV do komputera przez Wifi. Mam system Win. Vista, ustawiłem wszystko wg instrukcji i coś mam problem z połączeniem. Do internetu łączy się bez problemu.
pozdrawiam
 
Do góry