Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

lolek126

Well-known member
Bez reklam
kriswas napisał:
@lolek126


"O co Ci kurde chodzi? Zabierasz się za to jak pies do jeża" ten cytat pochodzi z filmu "Chłopaki nie płaczą", nomen omen :D

Kolego, chcesz kupić TV za ponad 10 tys. złoty, czy może już kupiłeś, bo nie wiem, a masz problem ... z gniazdem zasilania i kablem zasilającym :shock: No comment ! Tym bardziej, że Philips ma ponoć większe problemy z efektem haloo i innymi rzeczami o których piszą użytkownicy na forach zagranicznych, niż np. Toshiba SV! I tu jest problem, bo wydać taką kasę i się wkurzać, to nie na moje zdrowie. Ponawiam liczne prośby do kikiego, bez testu porównawczego chyba się nie obejdzie. Może w ramach prezentów "pod choinkę" :D

Witam o nic mi nie chodzi poprostu czysta ciekawość jeśli chodzi o ten kabel zasilający, a do zakupu się przymierzam tyle że w przyszłym roku , mam nadzieję że do tego czasu będzie tańszy niż teraz :) A propo efektu halo to ja myslę że wiele innych telewizrów ma za to większe problemy z innymi rzeczami, poprostu na chwilą obecną nie ma idealnego lcd i tyle. Teraz trzeba sobie powiedzieć co komu się podoba i ile chce za to zapłacić. Takie mam zdanie na ten temat. Pozdrawiam.
Lolek
 

michalmichalmic

New member
Patrzac na poprzedni led 9803 to jego cena była najnzsza dostepna na poziomie 6800zł a pozniej znowu drozej wiec z 9704 bedzie podobnie. cena spadnie jak sie rynek nasyci za 3m-ce do najnizszej ok.8tys za 46cali a nastepnie znowu zacznie rosnac bo wprowadza nastepce i telewizorow bedzie coraz mniej a tylko wtedy cena spada jak jest duza ilosc dostepna a jak widac obecnie to ich własciwie ciagla nie ma.

Efekt haloo faktycznie nie jest powodem zeby tego tv nie kupic.
 

slupek

Member
Tak porównawczo dla zobrazowania jak wygląda czerń na Philipsie 9704 wrzuciłem foto z Matrix'a 720p mkv.
Laptop, to Sony VAIO VGN-AW41ZF/B z matrycą FullHD LED x-Black.
Matryca niezła, ale w porównaniu z Philipsem, wypada ..... :cry:

Screen'y:
1.
http://priv.twoje-sudety.pl/~kongo/9704.jpg
2.
http://priv.twoje-sudety.pl/~kongo/9704b.jpg

Współpraca laptopa z Philipsem wzorowa - kabel HDMI 5m MRS-165 (60zł) łączy lapka z HK AVR-460, a ten połączony jest z Philipsem kablem HDMI Techlink WiresXS 700202 (170zł - nabyty wraz z TV w EuroRTV).

Powiem tylko, że szkoda było wywalać 170zł na droższy kabel HDMI, ponieważ na kablu MRS nie widać żadnej różnicy. Testowałem przy połączeniu bezpośrednim TV z Blue-Ray na koncercie Celine Dion: A New Day Live In Las Vegas.
 

michalmichalmic

New member
slupek napisał:
Bzdura! Masz ten TV? Myślę, że kiki i inni użytkownicy potwierdzą, że czerń w tym TV nie powoduje zaniku szczegółów.

Edit:
Mały test:
http://www.digitalversus.com/article-364-6751-53.html
& większy test:
http://tweakers.net/reviews/1437/all/philips-46pfl9704h.html

Szokujace sa dle mnie wyniki kontrast ANSI(czarnobiała szachownica i pomiar róznicy bieli i czerni na niej) w testach na stronie digitalversus
9704 Black levels: 0.09 cd/m²
ANSI contrast: 2513:1

Sony w5500
Black levels: 0.07 cd/m²
ANSI contrast: 2753:1

A to nie wszystko jest tam wiecej do porównania. Wiec o co tu chodzi? Czy my nie jestesmy czasami nabijani w butelke tymi ledami? Juz w sony centrach stoja samsungi led tv obok z5500 wiec niedługo postawia 9704 i beda sie smiali a osob które daja taka kase za gorsza czern od sredniej serii sony W.
Zaczynam sie robic coraz bardziej podejrzliwy w stosunku do wszystkich ledowo podswietlanych tv bo wyglada na to ze czern jest uzyskiwana kosztem bieli czyli jak jest czarne tło to jest super czern ale jak na nim pojawi sie cos białego to juz lepszy kontrast pomiedzy czernia a biela bedziemy mieli na 46w5500 za 4,6tys.Uwaga dla wszystkich cos tu jest nie tak bo cyfry nie kłamia i 9704 moze byc czarny jak smoła ale poza tym w tej czerni nic nie bedzie widac a jezeli byłoby cos białego na czrnym tle to lepiej juz to ogladac na innym tv bo na 9704 bedzie to bardzo mało białe jezeli wogóle widoczne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widzieliście ten obraz na żywo czy lecicie tylko z opowiadań ,
Siedzieliście przy tym telewizorze kilka godzin - sprawdzając różne sygnały i ustawienia czy tylko na zasadzie jedne baba drugiej babie ............ ?
 

toms83qwe19

New member
slupek napisał:
Bzdura! Masz ten TV? Myślę, że kiki i inni użytkownicy potwierdzą, że czerń w tym TV nie powoduje zaniku szczegółów.

Kolego, nie ośmieszaj się. Dajesz zdjęcia porównawcze, na których ślepy zauważy braki szczegółów i wyskakujesz że ktos bzdury pisze. Druga kwestia, ilu z tych użytkwników, którzy kupili ten TV ( pewnie na chwilę obecną jest ich tylu, że można policzyć na jednej ręce ) są na tyle obeznani z kwestią telewizorów/monitorów żeby umieli to ustawić odpowiednio. Dodatkowo, do czego niby porównają obraz, czy są detale czy nie ma. Jak nie ma jednocześnie dwóch to wątpię czy 90% będzie potrafić wychwycić różnice.


Szokujace sa dle mnie wyniki kontrast ANSI(czarnobiała szachownica i pomiar róznicy bieli i czerni na niej) w testach na stronie digitalversus.

A no właśnie, trafiłeś w sedno. Cały trik polega na tym, że Phil ma Local Dimming który wyłącza diody w strefie gdzie ma być czerń. No i wiadomym jest, że jak będzie wyłączone ( matryca w tej częsci nie będzie przepuszczać żadnego światła, bo diody się nie palą ) to będziemy mieli czerń absolutną. Wystarczy dodać szachwonicę, lub dać nawet jeden mały pikselek i cała strefa będzie widoczna na tle reszty ekranu. I po zawodach, czerń nie lepsza niż w reszcie. Caly ten LD to takie same śmietniki jak te automatyczne kontrasty czy inne duperele, które z domyślnej gammy robią węża.


widzieliście ten obraz na żywo czy lecicie tylko z opowiadań ,
Siedzieliście przy tym telewizorze kilka godzin - sprawdzając różne sygnały i ustawienia czy tylko na zasadzie jedne baba drugiej babie ............ ?

Był post kolegi Ortax360, który przewalił tyle TV co ja monitorów i pisał w którymś wątku że porównywał chyba Z z tym Philem i od razu wychwycił brak szczegółów. W markecie gdzie zazwyczaj jest trochę światła i ogólne warunki są o wiele gorsze niż w domu. Takie opinie są najbardziej cenne. Wady i negatywne kwestie, a nie wychwalanie pod niebiosa.
 

melis

New member
wreszcie dotarł wymieniam tego pihlipsa za sony z seri W i prosze głupot nie opowiadać ze jakies tam liczby mowia ze sony lepszy (przynajmniej z tej seri)bo jak stoja obok siebie to obraz jest bez porównania lepszy na tym philipsie i nie to ze pisze bo go kupiłem ale dlatego go kupiłem ze widziałem już wczesniej takie porównania na żywo.Wiec tak jak przedmówca napisał ktoś gdzies cos napisał iny se dopowiedział i 10 osoba juz bzdury pisze nie wiedzac nawet o czym pisze. Pozdrawiam

P.S. ten hilips to narazie najlepsza pozycja na rynku w tej klasie za te pieniązki i do tego jeszcze kwh mniej pożera a dlamnie to istotne bo nieraz na moim za..piu pradu cały dzionek brak i cza z aku zasówać:)
 

slupek

Member
Szczegóły zapewniam są o wiele bardziej widoczne na TV niz na laptopie. Może foto Tobie tego nie oddaje, tym bardziej, że laptop od obiektywu stał niecały 1m a TV ok 4m. Gdybym postawił laptopa na równi z TV, to się zastanów co byś widział na matrycy 18,1"? Natomiast podejdź do TV na 1m, to wtedy zdziwisz się ile zobaczysz ;)

Ja nie zamierzam nic na siłę wychwalać.
Możliwości tego TV, obraz, współpraca z komputerem, dźwięk - wszystko to mi bardzo odpowiada.

Sam zamierzałem kupić Sony Z5500 lub Panasonica V50, dużo wcześniej się naoglądałem - na szczęście mam też znajomych do których mogłem się udać i oglądnąć w domu wybrany materiał.

Zakup tego Philipsa był w pełni świadomy (tym bardziej, że po podjęciu decyzji czekałem jeszcze miesiąc i mogłem ją w każdej chwili zmienić), sam nie namawiam do zakupu nikogo, stwierdzam tylko fakty, również w żadnym swoim poście nie negowałem ani Sony ani Panasonica, a zauważyłem, że użytkownicy tych modeli robią to dość często.

Jak szukałem amplitunera, to również mój wątek kilku stronicowy został skasowany przez Admina z powodu kłótni ludzi i udowodnianiem sobie wyższości jednej marki nad drugą.

Jeśli ktoś będzie miał pytania czysto merytoryczne i będę w stanie odpowiedzieć, to nie ma problemu, jednak na posty, które nic nie wnoszą nie zamierzam się wypowiadać. EOT.

P.S.
Na szczęście są ludzie, którzy piszą na PM i zadają użytkownikom konkretne pytania nie uczestnicząc w przepychankach, ja w ten sam sposób postępowałem szukając porad i to mi najwięcej pomogło.
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
Kontrast ANSI uwazam za najbardziej obiektywny test kontrasu na tv. Jednakze jest to zabojczy i bezlitosny dla wszystkich tv rowniez dla led z local dimming poniewaz w obrebie jednej strefy tv musi dostarczyc 100procentowa biel i 100procentowa czern a co w takim przypadku ma zrobic podswietlenie strfy? No musi isc na jakis kompromis bo zeby była super czern musiałby wygasic całkiem a tu 100proc bieli sie pcha w tej samej strefie a stref jest tylko 224(gdyby było tyle ile pikseli ale to nie mozliwe) wiec pozostaje sterowaniu strefa isc na kompromis co pewnie jest gdzie w sterownikach zapisane i daje tyle ile moze dla czerni(przygasza) i dla bieli(nie przygasza) wiec co z tego wychodzi ano kostrast(roznica miedzy biela a czernia) na poziomie sony w5500. Dlaczego Ansi jest tak istotny. Poniewaz najczesciej ogladajac tv to własnie mamy pełna mieszanke kolorów i bardzo ciemny i bardzo jasnych a jesli bedzie film na którym bedzie maszerował osobnik w zupełnych ciemnosciach z załaczona latarka no to własnie w tej strefie która bedzie pokazywac swiatło latarki to bedzie taki kontrast jak pokazuje ANSI a pozostałe segmenty beda wyłaczone(jak bedzie wiele osób z latarkami załaczonymi w ciemnosciach to wszystkie te strefy pokazujace je beda miałyn jajwyzej ten kontrast ANSI). Strefy lokalnego wygaszania sie przeciez nie pokrywaja z kostkami szachownicy wyswietlanej przy pomiarze kontrastu ANSI i wtedy local dimming nic wiecej nie zaoferuje bo w obrebie jednej jest 100proc biel i 100 czerń.

Jest kilka forów o tematyce HD w Polsce ale to jest jedyne gdzie jest taka ekscytacja 9704. Dlaczego na pozostałych taki temat prawie nie istnieje?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo proste pytanie - bo go nie widzieli na własne oczy
, nie mówiąc już o testowaniu.
Nie jestem fanem Philipsa ale szapoba .
Nagroda Eisa dla najlepszego telewizora jest również potwierdzeniem.
 

jery--

New member
Bez reklam
Jeśli ja dobrze rozumiem to kontrast ANSI jest kontrastem natywnym matrycy i zależy wyłącznie od jakości matrycy.
Nie ma tu znaczenia jakość i typ podświetlenia ani elektronika TV. Wszelkie polepszacze, kontrasty dynamiczne i lokalne wygaszacze są wyłączone podczas pomiaru tego parametru. Więc niepotrzebnie je w to mieszasz michalmichalmic .
Jeżeli jest inaczej proszę mnie sprostować.

Lepszy wynik w Sony serii W świadczy tylko o tym że Sony ma trochę lepszą matrycę pod tym względem, ale już niekoniecznie że to lepszy TV za dużo niższą cenę !
Po to jest ta cała elektronika (między innymi lokalne wygaszanie) żeby te naturalne ograniczenia technologii LCD eliminować. W jednych telewizorach jest z tym lepiej w innych gorzej. Z reguły w tych droższych lepiej, ale nie zawsze;).
 

michalmichalmic

New member
jery-- napisał:
Jeśli ja dobrze rozumiem to kontrast ANSI jest kontrastem natywnym matrycy i zależy wyłącznie od jakości matrycy.
Nie ma tu znaczenia jakość i typ podświetlenia ani elektronika TV. Wszelkie polepszacze, kontrasty dynamiczne i lokalne wygaszacze są wyłączone podczas pomiaru tego parametru. Więc niepotrzebnie je w to mieszasz michalmichalmic .
Jeżeli jest inaczej proszę mnie sprostować.

Lepszy wynik w Sony serii W świadczy tylko o tym że Sony ma trochę lepszą matrycę pod tym względem, ale już niekoniecznie że to lepszy TV za dużo niższą cenę !
Po to jest ta cała elektronika (między innymi lokalne wygaszanie) żeby te naturalne ograniczenia technologii LCD eliminować. W jednych telewizorach jest z tym lepiej w innych gorzej. Z reguły w tych droższych lepiej, ale nie zawsze;).

Kontrast ANSI mierzy sie tak samo na kazdym tv za pomoca specjalej aparatury do jego zmierzenia. Podawany jest na tv obraz z odtwarzacza. Obraz ten przedstawia szachownice składajaca sie z kwadracikow czarnych i białych ułozonych jak na szachownicy. Obraz jest nieruchomy. Wszystkie systemy poprawiajace obraz moga byc załaczone włacznie z local dimming i powinny a to ze obraz jest stateczny niczemu przeciez nie przeszkadza zeby local dimming w tym momencie działał. Do ekranu telewizora jest przyłorzone urzadzenie miernicze które ma za zadanie zmierzyc róznice pomiedzy czernia na czarnych kwadratach szachownicy i na białych. Wynikiem jest róznica. Moim zdaniem trudno sie doczepic do tego typu pomiaru. Trzeba oczywiscie zachowac te same warunki oswietleniowe wewnatrz pomieszczenia dla wszystkich telewizorów.

Matryce ma lepsza Philips. To matryca sharpa 10gen i uwazam ze jest swietna co widac na sharpach serii 600 i 700. One tez maja dobry kontrast ANSI(jest tam wynik na tej samej stronie internetowej co 9704).
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
kiki napisał:
To bardzo proste pytanie - bo go nie widzieli na własne oczy
, nie mówiąc już o testowaniu.
Nie jestem fanem Philipsa ale szapoba .
Nagroda Eisa dla najlepszego telewizora jest również potwierdzeniem.

Oj Kiki, po to są testy na różnych forach, żeby potencjalny nabywca nie musiał kupować i oddawać po kilka tv, ale żeby wiedział przed zakupem jak to mniej więcej wygląda. W takim wypadku wartości liczbowe, wszelkie pomiary kontrastu, pkt. czerni, jasność powinna być robiona i pokazana. A tutaj jest że czerń jest super i wielka ekscytacja. Nie jest wyjaśnione jak to jest testowane, nie ma pomiarów, brak liczb, nic nie ma. Tylko fotka porównawcza z plazmą kuro i cała czarna plansza. Przy takiej nastawie to Phil jest cały wygaszony, no to jest czarniejszy niż reszta, co za sztuka. To tak samo, jakbym wyłączył swój Tv i zapodał fotkę porównawczą z innym. ;)

Tak jak kolega michalmichalmic napisał, ANSI jest wartością obrazującą realny kontrast. I to na podstawie tego możemy porównywać poziom czerni. Nie zaprzeczam, że bardzo dobrze iż producenci stosują jakieś technologie poprawiające wizualnr odczucia, ale nie popadajmy w skrajności i pokazujmy wszystkie cechy, nie tylko te pozytywne.

Kiki, z całym szacunkiem, ale te testy są średnie, wartość merytoryczna jest raczej słaba i opiera sie tylko na odczuciach testującego. Brakuje pomiarów, to jest podstawa. Gdyby nie kilka osób z forum które męczyły Cię o testy Input Lag to niebyło by nawet tego. Dopiero po tym zacząłeś testować tv także pod tym względem.

Po drugie, nie każdy ma możliwość i ochotę na przeglądanie sprzętu więc bazuje na testach i recenzjach z netu. I później naczyta się, że jest kosmos i zrywa bieliznę a potem zdziwienie że jednak coś nie halo.

Kiki masz możliwość, to zrób prosty pomiar. Ustaw Phila i tego Kuro na 100 nitów i zmierz pkt. czerni i podaj kontrast. Oczywiście Phil z wyłączonym Local Dimming.
 

michalmichalmic

New member
Jestem pewny ze pytałem KIKI czy ma mozliwosc pomiaru ANSI i niestety nie ma ale to rozumie bo sprzet do pomiarów jest na pewno bardzo drogi i tu nie mam zaztrzezen choc test z takimi pomiarami jest na pewno pełniejszy.
 

michalmichalmic

New member
Mysle ze bym nie był obiektywny gdybym nie zamiescił tego porównania ze strony digitalversus. Kontrast ANSI w 9704 na poziomie 2512 został uzyskany po kalibracji natomiast na ustawieniach default był znaczaco wyzszy co sie mu chwali. Jak oni skalibrowali ze sie zmniejszył o połowe no to juz ich tajemnica.

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=53&mo1=700&p1=6751&ma2=16&mo2=428&p2=4908&ph=14

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=53&mo1=700&p1=6751&ma2=16&mo2=363&p2=4239&ph=14

Kalibrujcie tak zeby sobie nie zmniejszyc kontrasu o połowe.
i jeszcze porównanie z oled sony ha oled ma kontrast nie zmierzalny dla ich urzadzenia pomiarowego haha zabrakło skali ale numer
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=53&mo1=700&p1=6751&ma2=16&mo2=183&p2=3358&ph=14

Ludzie JA chce oleda kupic juz dzis nie chce czekac tylko zeby miał minimum 40cali. Za jakie grzechy mam czekac jeszcze kilka lat. Oledy maja taki kontrast i czern= 0 w pomiarze.
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Kalibracja tak ustawia tv, żeby wyświetlane barwy były takie jak powinny. Żeby np. niebieski był niebieski a nie miał zafarbów innym kolorem. Prawie zawsze kalibracja powoduje spadki kontrastu, bo przy bardzo małym punkcie czerni zaczynają się błędy i przekłamania. Urządzenia które potrafią precyzyjnie wyświetlać wszystkie szczegóły przy małych nastawach jasności nie powodując przy tym lawiny błędów kosztują proporcjonalnie więcej. Dlatego np. można kupić monitor 24" za 1 000 zł jak i za 10 000zł. Dlaczego tak jest, to chyba każdy rozumny sobie na to umie odpowiedzieć.
 
Do góry