Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

rybka.w

New member
mtest napisał:
Rybka,
powiedz czy dla SD (z cyfry) z odległości 3m widać ziarno na ekranie.

Zastanwiam sie nad 42pfl9664 i 46pfl9704.
Obawiam się, że 46 cali może być za duży a jeszcze na dodatek ta cena.

(rozumiem, że dźwięk mają na tym samym poziomie)

Pozdrawiam
Ja nie widzę ziarna, ale to też kwestia kalibracji i jakości bitrate. Nie wiem jak "chodzi" Phil 9664 więc tu Ci nie pomogę, który wybrać.
Ogólnie jakość SD jest naprawdę bardzo dobra z 3 metrów.
Jak napisałem wyżej to mój pierwszy 46 calowy LCD (wcześniej 40 cali) i do tej wielkości muszę się przyzwyczaić. Ale jest ogólnie OK !!! :shock::D:D:D

Kiki : ustawienia poszły na priv
Pozdrawiam.
 

arianpl

New member
Witam!!!
Rybka jak długo czekałeś na ten TV.
Ja też zamówiłem w Euro Agd i jest w trakcie zamówienia od producenta.
Piszą mi na maila że może to potrwać do 28 dni :(.
Jak to było z czasem oczekiwania u Ciebie i czy naprawdę warto było wydać tą kase.
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów jest to mój pierwszy post.
 

rybka.w

New member
Witam.
Ja zamówiłem w nocy z czwartku na piątek a przywieźli w sobotę. Oczywiście w piątek zadzwonili by potwierdzić zamówienie.
Myślę że ten TV wart jest tej ceny, ale to też zależy od grubości portfela :D Ostatnich pieniędzy bym nie wydał na niego bo to kupa szmalu. I tak miałem niemałą przeprawę z żonką :bober:
Ja mam go zamiar poużywać kilka lat, więc stąd ta trudna decyzja kupna.
Niektórzy piszą tu na forum, że cena za bardzo nie spadnie bo jesteśmy w okresie przedświątecznym. Hm. Nie znam się na tym.
Wiem tyle, że oglądam teraz Canal + "Cudowny świat..." W SD i 16/9 i obraz jest ŻYLETA ;):D !!!!
Pozdrawiam
Ten film w HD to rewelacja !!!! Dech zapiera !!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

arianpl

New member
Dzięki za odpowiedź.
Cieszę się że jesteś zadowolony, Ja też miałem dylemat czy go wybrać jednak to kupa kasy.
Ja zmówiłem 30.09.09. i dalej nie wiem kiedy dostanę a odbiór będę miał w sklepie w Krakowie.
Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
rybka.w napisał:
Ja nie widzę ziarna, ale to też kwestia kalibracji i jakości bitrate. Nie wiem jak "chodzi" Phil 9664 więc tu Ci nie pomogę, który wybrać.
Ogólnie jakość SD jest naprawdę bardzo dobra z 3 metrów.
Jak napisałem wyżej to mój pierwszy 46 calowy LCD (wcześniej 40 cali) i do tej wielkości muszę się przyzwyczaić. Ale jest ogólnie OK !!! :shock::D:D:D

Kiki : ustawienia poszły na priv
Pozdrawiam.
Rybka pwoiedz to z 3 m. naprawdę przy sd nie widzisz ziarna nic a nic? A przy szybkiej akcji jakiś wyścig czy coś w tym stylu jakaś szybka jazda wszystko ogarniasz wzrokiem z 3m przy 46 calach przy sd ? Bo wiadomo że przy bluray to pewnie będzie wszystko ok, ale przy sd lub z dvd twój wzrok nadąża za akcją i sie nie męczysz oglądając takie akcje?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, bo ja mam 3.5 m i się zastanawiam nad 40 lub 46 cali tylko 46 troszkę się obawiam, że może być przy duży jak na sd. I napisałbyś swoje ustawienia wszytskie myslę że to by pomogło wielu osobom:) Pozdrawiam
Lolek
 

dyrooo

New member
Ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenia ,że 46 cali z 3 - 3,5 metra to wcale nie jest dużo. Sam oglądam 42 calową Toshibe z 2m max. 2,5 m. Teraz zamierzam wymienić TV na Philipsa 46-9664. A chętnie na ścianie powiesił bym coś większego najlepiej 52 cale tylko fundusze na to nie pozwalają.
 

piteremiter

New member
dyrooo napisał:
Ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenia ,że 46 cali z 3 - 3,5 metra to wcale nie jest dużo. Sam oglądam 42 calową Toshibe z 2m max. 2,5 m. Teraz zamierzam wymienić TV na Philipsa 46-9664. A chętnie na ścianie powiesił bym coś większego najlepiej 52 cale tylko fundusze na to nie pozwalają.

Masz na myśli 47 cali.
W modelu 9664H nie ma opcji 46 calowej :)
Ja oglądam ten tv z 3-3,5 metra i obraz jest ok, oczywiście widać przy tej odległości więcej szczegółów i ewentualnych niedociągnięć procesora tv niż to jest w plażmie ale nie jest to absolutnie za duży ekran.
 

rybka.w

New member
lolek126 napisał:
Rybka pwoiedz to z 3 m. naprawdę przy sd nie widzisz ziarna nic a nic? A przy szybkiej akcji jakiś wyścig czy coś w tym stylu jakaś szybka jazda wszystko ogarniasz wzrokiem z 3m przy 46 calach przy sd ? Bo wiadomo że przy bluray to pewnie będzie wszystko ok, ale przy sd lub z dvd twój wzrok nadąża za akcją i sie nie męczysz oglądając takie akcje?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, bo ja mam 3.5 m i się zastanawiam nad 40 lub 46 cali tylko 46 troszkę się obawiam, że może być przy duży jak na sd. I napisałbyś swoje ustawienia wszytskie myslę że to by pomogło wielu osobom:) Pozdrawiam
Lolek
Nie miałem okazji sprawdzić filmu czy sportu tak dokładnie bo mam remont w domu i bałagan do tego niesamowity, ale jak wczoraj puściłem film w Divx na odtwarzaczu DVD tp mi z wrażenia szczęka opadła bo obraz był naprawdę ładny :D
Ustawienia mam niezbyt ale mogę podać :
Asystent ustawień:
obraz 1 Motyl : wybór
- po lewej
pingwiny - wybór po prawej
twarze : wybór po lewej
ogód : po prawej
Kanion- po lewej
Kontrast - 70
Jasność - 54
kolor - 60
Nasycenie - 0
Ostrość- 6
Redukcja szumów - średni
Odcień - normalny
Perfext pixel HD-
- Perfect natural Motion- minimum
-200 Hz Clear LCD - włączony
- Ostrość zaawansowana - włączony
-Dynamiczny kontrast- minimum
- Dynamiczne podświetlenie- najlepsze zasilanie
- Zmniejszenie usterek mpeg - wyłączony
-wzmocnienie kolorów - średni
-Tryb PC- wyłączony
-Czujnik światła - włączony
-Format obrazu- auto
-Tryb automatycznego formatowania- auto dopasowanie obrazu
-zmiana obrazu- tego nie zmianiałem bo jest OK


Nie wiem jak zlikwidować efekt obrazu teatralnego i jak ustawić żeby obraz był bardziej wyrazisty, ostrzejszy( na SD). I ta biel czasami rzuca się w oczy że jest różowawa, ale tylko czasami.
Teraz oglądam na tvp2 jaikś serial w opcji Standard i obraz jest SUPER

Pozdrawiam.

sorry że może trochę haotycznie ale brak czasu. Wybaczcie :)
 

zaz

Member
Pytanie do tych co widzeli lub użytkują pfl9704

Czy ta czerń (zbliżona do kuro)nie powoduje, że w ciemnych partiach obraz traci szczegóły? Mam wrażenie, że niektóre zdjęcia z testu Kikiego na to wskazują (np. zdjęcie kaczki na wodzie - w teście innego tv jest podobne zdjęcie i tam widać wiele więcej szczegółów).
 

toms83qwe19

New member
zaz napisał:
Czy ta czerń (zbliżona do kuro)nie powoduje, że w ciemnych partiach obraz traci szczegóły? Mam wrażenie, że niektóre zdjęcia z testu Kikiego na to wskazują (np. zdjęcie kaczki na wodzie - w teście innego tv jest podobne zdjęcie i tam widać wiele więcej szczegółów).

Powoduje, zbija detale w ciemnych partiach.
 

rybka.w

New member
No tak. Kalibracja jest potrzebna. Czy znacie firmę który to robi z terenu śląska lub małopolski ? Ja mam namiary na firmę z Olsztyna ale to za daleko :(

Pozdrawiam.

Ps. Niektóre kanały da się oglądać na jednym z ustawień fabrycznych i wygląda to NAPRAWDĘ imponująco. Widzę że ten Phil to bezwzględnie numer 1 :D:D:D
Wcz:Draj sprawdziłem jak idzie bajka - Epoka Lodowcowa 2 na DVD.
Obraz żyleta !!!
Dla tych co się wahają z kupnem.
Oglądanie kanałów SD przy dobrym bitrate to naprawdę niesamowite wrażenia :D:D:D

Ludziska. Jestem wymagającym widzem a ten LCD spełnił moje oczekiwania ponad miarę. :D
 

rybka.w

New member
Ja w menu nie mam takich opcji jak : Temp.kol..:RGB Gain i RGB Offset i dlatego nie mam jak ustawić tych wartości, pozostałe mam. Może są te funkcje tylko inaczej opisane ?
 

slupek

Member
Poproszę o realne foto 46PFL9704H zakupionego w EuroRTV - wystarczy front.
TU jest jakaś dziwna opinia:
szpetna, szeroka z jasnego aluminium rama, faktycznie przypominająca okienna ramę z kolejowego wagonu

Proszę o opinię osób, które zakupiły ten TV, w Szczecinie nigdzie nie mogę go zobaczyć w realu :(
 

rybka.w

New member
slupek napisał:
Poproszę o realne foto 46PFL9704H zakupionego w EuroRTV - wystarczy front.
TU jest jakaś dziwna opinia:


Proszę o opinię osób, które zakupiły ten TV, w Szczecinie nigdzie nie mogę go zobaczyć w realu :(


Realne foto masz w teście Kikiego.
Ramka owszem jest szeroka i nie taka jak np w Toshibie 355DG gdzie jest mega wąska :p ale czy to wada ? Rzecz gustu. Mnie cieszy jakość obrazu :D o ramce nie myślę bo to nie dla niej go kupiłem :D:D:D
 

slupek

Member
Tak rozumiem, że obraz jest najważniejszy, ale wygląd również ;) - proszę ustosunkuj się tylko co do wygladu i napisz szczerze jakie masz zdanie - wiem, że to będzie opinia subiektywna, ale to nic nie przeszkadza :)

Foto chciałem, ponieważ:
Na zdjęciu jest proponowany inny bardzo ładny model w kolorze czarne aluminium - co innego na fotce a co innego w kartonie. Za nim kupisz dokładnie dowiedz się i koniecznie zobacz autentyczny wygląd 46PFP9704H/12 żeby później nie było rozczarowania. A może oferowane na internecie modele z czarnego aluminium nie są przeznaczone na nasz rynek stąd inna obudowa. A na nasz rynek z Węgier kierowane są z jasnego aluminium.
zastanawiam się nad tym stwierdzeniem. Link był powyżej.
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,sugerujac sie zdjeciami z testu Kikiego moge powiedziec ze to jeden z najladniejszych tv i przy tym podobno solidnie zbudowany,ale sa tacy ktorzy zawsze beda szukac dziury w calym i przewaznie sa to wlascicele sprzetu innych marek.
 

slupek

Member
Idę za chwilę do EuroRTV i chyba złożę zamówienie z opcją 30 rat x 0% :) - i odpadnie problem zakupu BR.
EuroRTV ma chyba wyłączność na sprzedaż tego TV.
 
Do góry