Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

brodacz

Active member
Bez reklam
Led

W temacie diód to jest ich dokładnie 1440 w segmentach po 9 (3 każdego koloru) w 10 rzędach poziomych i 16 pionowych. W modelu 9803 było 9 poziomych.
 

SDman

Banned
Pilot to dzieło sztuki (dziargane aluminium w kolorze tytan przy klawiszach)lecz bez podświetlenia. Polecam Logitech harmony 555 mam ustawiony TV+Tuner+nagrywarka jako 1 działanie SUPER !!!
 

michalmichalmic

New member
Chwileczke po co kupowac inny. Czytałem instrukcje.Pilot jest uniwersalny kody podane nawet pod dekoder nki adb jest kod, mozliwosc przełaczania pomiedzy tunerem sat, bd i innymi łatwa po nacisnieciu 1 klawisza na pilocie. Dla mnie bedzie słuzył do wszystkiego oprócz ps3.
 

SDman

Banned
Oczywiście, tak ma kody ale nigdy nie będzie w pełni inteligentnym pilotem z bazą własną w necie i nigdy nie będzie można ustawić tzw działań.
Co to takiego ? Np. TV+cyfra+nagrywarka bez żadnego przełączania , TV+dvd+ampli itd w nieskończoność !
Ja polecam bo ta tak jak z Ambilightem trza tego doznać w domowym zaciszu i wiedzieć, jak można było dotąd bez tego ?!
Ponoć na Allegro bardzo dobre ceny są na te piloty. Jeden pilot na ławie to jest to ! Przepraszam dwa bo drugi do zarządzania prądem :)
 

Horhe Ortega

New member
Dlaczego na stronie Philipsa podają WUXGA a niżej rozdzielczość 1920:1080? Przecież to 1920:1200(16/10).Będzie więc lekki letterbox lub czarne pasy dla materiału 1080?
 

Tomek1981

New member
Odp dotyczy stanu TV na rynku Polskim





"46PFL9704H/12 Philips Polska wprowadził do sprzedarzy z dniem pierwszego sierpnia bierzącego roku. Dany model telewizora posiada tuner DVBT i DVBC."


Jak ktoś widział ten tv w jakiejś sieci to proszę o info...biorąc pod uwagę fakt że w sierpniu Philips twierdził że tv dostępny dopiero będzie w wrześniu, to widać że poważnie kręcą.
 

SDman

Banned
czesiukatana napisał:
podbijam pytanie
Oj ciężkie pytanie. Mimo mojej sympatii do firmy Philips (4 lata był 32PFL9976, obecnie 42PFL9664) to trudno będzie zająć stanowisko bez bezpośredniego porównania. Tak też robiłem ze sprzętem audio (CD, Ampli, Kolumny). Pamiętam również jak od czasu do czasu pojawiały się rewelacje w czasopismach, że Ampli za 2 tyś dorównuje (jest lepszy) od niejednego za 6-8tyś. Otóż prawie zawsze była to nie prawda .
Zmierzam do tego, że Sharp (nie wiem czy na naszym rynku jest do kupienia w normalnej dystrybucji) to sprzęt kuty w Japoni na rynek japoński , może również amerykański, pewnie jest wykonany extra i gra rewelacyjnie.
Więc może mieć przewagę nad Philipsem.
Nie wiem czy kiedyś porównywałeś Persil kupiony u nas z Persilem kupionym w Niemczech ? Różnica jest ogromna u nas nie pachnie nawet po wypraniu, a w drugim przypadku kilka dni !
Może ten Sharp ma wszystko (w reprodukcji obrazu, dźwięku, design'u) co powinien mieć każdy TV dostępny u Nas , nie ma na pewno CENY na nasze realia i osób z tym modelem w domu (a jeszcze na forum zarejestrowanych) będzie mikro mało.

Philips 9704 (ocena w ciemno -EISA, test kiki, mój poprzedni Philips-obecny) na 100% jest wart każdej złotówki i nie zawiedzie.
Sam mam ochotę na 9704 (mimo kupionego miesiąc temu 42PFL9664) choć już z tego modelu satysfakcję mam absolutnie całkowitą!
Obraz SD jest tak dobry, że już teraz wiem, że mogę mierzyć w większy czyli 46" bez jakiegokolwiek zastanawiania się !
 
Ostatnia edycja:

Archie

New member
SDman , co do Philpsa 9664 i 9704 pełna zgoda. Mogłem widzieć tylko 9664, ale jeżeli 9704 gra jeszcze lepiej to jest to już rewelacja, nawet mimo tej ceny. Poza tym 9664 ma jak na TV rewelacyjny dźwięk, a to według mnie jest bardzo ważne. Nie zawsze da się oglądać np mecz przez home cinema system. Tak a propos proszku Persil kupionego u nas i w Niemczech. Właśnie robiłem takie porównania (też np z tabletkami do zmywarek) i według mnie, a właściwie mojej żony, NIE MA ZADNEJ RÓŻNICY. Odnoszę wrażenie, że takie gadanie to tylko propaganda naszych rodaków mieszkających w DE albo tych co żyją ze sprowadzania stamtąd proszków itd itp. Jakoś trzeba sobie poprawiać samopoczucie i portfel (to ci drudzy). Mam nadzieję, że testy np TV LCD też nie zawierają takich wniosków albo przekłamań mających czasami drugie dno. Ot taka dygresja na marginiesie
 

SDman

Banned
populista napisał:
Witajcie czyli warto kupić 46pfl9664 czy lepiej jednak dopłacić i czekać na rozsądne ceny 46pfl9704 bo mam właśnie taki dylemat...
O jeszcze trudniejsze pytanie. Po kolei:
Jakość wykonania taka sama (9704 srebrne aluminium, 9664 tytanowe więc gust koloru), procesor obrazu ten sam,
dźwięk ten sam, grubość (nie jestem pewien ale 9704 chyba grubszy -spectra3 i LED), multimedia (wifi, internet, 5Hdmi, inne) takie same.

Poziom czerni znacznie, znacznie lepszy w 9704 i wg mojego odczucia to tu jest sedno.
Czy warto ? Można by napisać pewnie kilka stron.

Dla mnie najważniejsza czynnikiem będzie różnica w cenie np w najtańszych sklepach. To ona musi dać odpowiedź czy ją warto wydać bądź nie.
Czy nie kupić dobrą kamerkę HD , czy nie ulokować owej różnicy gdzieś (lokata, akcje) i doczekać nowych technologii i mieć większy zasób $$ na nią.
Sam to przerabiam (poprzedni post) i będę przerabiał bo jestem niewolnikiem Technologi. Pewne jest 1 i 2 TV są dobrym wyborem.
O decyzji niech zdecyduje bezpośrednia konfrontacja Phil vs Phil i własne odczucia oraz potrzeby. Pozdrawiam.
 

marianin

New member
SDman napisał:
O jeszcze trudniejsze pytanie. Po kolei:
Jakość wykonania taka sama (9704 srebrne aluminium, 9664 tytanowe więc gust koloru), procesor obrazu ten sam,
dźwięk ten sam, grubość (nie jestem pewien ale 9704 chyba grubszy -spectra3 i LED), multimedia (wifi, internet, 5Hdmi, inne) takie same.
Poziom czerni znacznie, znacznie lepszy w 9704 i wg mojego odczucia to tu jest sedno.
Czy warto ? Można by napisać pewnie kilka stron.
Dla mnie najważniejsza czynnikiem będzie różnica w cenie np w najtańszych sklepach. To ona musi dać odpowiedź czy ją warto wydać bądź nie.
. Pozdrawiam.

W tej chwili bardzo trudno będzie to ocenić a to z tego powodu, że modele 9664 i 9704 nie pojawiły się na rynku w tym samym czasie więc ich powiedzmy "dojrzałość" cenowa jest różna. Myślę, że dopiero gdy oba modele na dobre zadomowią się na rynku będzie można to jakoś sensownie ocenić.
 

rybka.w

New member
Witam.
Mój Phil jest w drodze do mnie i w związku z tym mama pytanie. Gdzie znaleźć jak samemu dokonać podstawowej kalibracji tego LCD ?

Pozdrawiam.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
rybka.w napisał:
Witam.
Mój Phil jest w drodze do mnie i w związku z tym mama pytanie. Gdzie znaleźć jak samemu dokonać podstawowej kalibracji tego LCD ?

Pozdrawiam.

http://www.pcworld.pl/news/162806/Wlasciwe.ustawienie.kontrastu.i.kolorow.Telewizory.LCD.html
Pod tym linkiem znajdziesz ustawienie prawidłowe telewizora.myślę że sobie z tym poradzisz,a jeżeli Ci to sprawi kłopot to na forum Lcd 9664 widziałem post z prostymi sposobami ustawienia telewizora pod tym linkiem
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38131&page=21
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
rybka.w napisał:
Witam.
Mój Phil jest w drodze do mnie i w związku z tym mama pytanie. Gdzie znaleźć jak samemu dokonać podstawowej kalibracji tego LCD ?

Pozdrawiam.

No to żeś Rybka dowalił :D
Czekamy wszyscy na te pienia, ochy i achy !!!
Dawaj Gościu bo... wszystkie testy są dobra ale... nie ma to jak głos użytkownika.
Najszczersze gratulacje !
Zielenieję już z zazdrości ! ;)
 

rybka.w

New member
Witam wszystkich. Dzięki za info o ustawieniach. Phil kupiony tu

http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=blu-ray-w-komplecie&listType=detailed#content_3c + w promocji gratis odtwarzacz Blu-ray disc firmy Philips a właściwie odtwarzacz za 10 zł bo mam na fakturze w mailu.

Tanio nie jest, ale mam nadzieję że spełni moje oczekiwania, bo to zajebisty wydatek. Nie jestem fachowcem w testach więc moja opinia będzie opinią normalnego użytkownika ale........ o wysokich wymaganiach.Jeszcze czekam ana dostawę. :D
Nie mam dużego doświadczenia ale jak będzie lepiej chodził od Tośki 40 ZF 355DG to będzie OK.
Pierwsze wrażenia napiszę jak najszybciej będę mógł.
Pozdrawiam.
 

rybka.w

New member
Już jest w domciu ten wymarzony :D
Przesiadłem się z 40 calowej Tośki na 46 cali Phila i tu muszę na początek przywyknąć do wielkości ;) bo 40-tkę oglądałem z 2,5 metra a na 46-tkę patrzę prawię z tej samej odległości. Ale ok. przesuwam się na 3 metry.
Pierwsze wrażenia pozytywne ale...... jak pisał Kiki w teście tego LCD ... wymagana kalibracja !!!!!! Kiki pomóż :oops: Jak skalibrować ręcznie ? bo widzę że są różnice ale tych ustawień to jest trochę :D Uffff !!!!!!
Jak pisałem, po wyjęciu z pudełka nie zachwyca ustawieniami. Trochę się pobawiłem i jest lepiej ale mam wrażenie że ten LCD potrafi więcej !!!
Krótko:
JEST ZAJEBISTY !!!!!!!!!! :D:D:D:D Podświetlenie Ambli.... mi się podoba.
Obraz HD z cyfry jest zajeb....y !!!!
Obraz SD z cyfry (innego nie mam) jest super, pod warunkiem dobrego bitrate lub z odległości ok. 3 metrów. To tylko moje odczucia i moje ustawienia !!!
Obraz z DVD (Philips PDB 3000. dostałem go gratis i od razu do testu)jest świetny - film z DivX-a zaskoczył mnie bardzo dobrą jakością.
Filmy DVD idą zajeb...ie.
Niestety nie mam filmu na Blu - ray więc nie wiem jak idzie.
DVD i cyfra sprawdzałem na kablu HDMI. Jutro sprawdzę component
Nie mam konsoli do gier więc tu brak spostrzeżeń.
You tube idzie ok ale materiały w SD bo w HD trochę przycina. Sprawdzałem bezprzewodowo. Prędkość mam 1 mb ale na 2 lapku siedziała na necie żonka, to nie wiem czy ma to znaczenie.
Dalsze spostrzeżenia w następnym poście niebawem !!!!!!!
Koledzy tylko dajcie jakieś namiary na ręczną kalibrację tego Phila, bo to ma duże znaczenie na wrażenia z oglądania czy to filmów czy sportu.
np. Czerń - jest dla mnie rewelacja!!!!!
Biel - nie wiem jak ustawić bo zauważam że biel momentami przechodzi w jakby różowawy (nie umiem inaczej tego nazwać) i nie wiem jak ustawić by tego nie było

A ha !!!! Dźwięk - Moja Tośka ma rewelacyjny dźwięk ale ten Phil jest całkiem całkiem :D:D:D tzn dźwięk moim zdaniem jest super.
Na tą chwilę oceniam go na 9 w skali od 1 do 10 !!!!
Pozdrowionka !!!!!!
 

mtest

New member
Rybka,
powiedz czy dla SD (z cyfry) z odległości 3m widać ziarno na ekranie.

Zastanwiam sie nad 42pfl9664 i 46pfl9704.
Obawiam się, że 46 cali może być za duży a jeszcze na dodatek ta cena.

(rozumiem, że dźwięk mają na tym samym poziomie)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracje napisz na priw.
Tam jest kilkanaście tysięcy możliwości ustawień - bez kalibracji bez szans.
 
Do góry