Panasonic TX-P42U10E

darekz

New member
Do Kolegi bendix wchodzisz do menu konfiguracja-->inne ustawienia-->Inteligent Frame Creation.
Problem z migotaniem spowodowany tym że plazma aby uzyskać pośredni poziom jasności piksela bardzo szybko włącza i wyłącza tą komórkę(na odpowiedni czas np.2/3 włączony i 1/3 wyłączony) no i dlatego niektóre osoby mogą coś widzieć.
Też mam zamiar kupić odtwarzacz multimedialny ale będzie to raczej Xtreamer
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
od początku śledziłem wątki o serii G,S ponieważ nosiłem się z zamiarem kupienia czegoś większego. Do tej pory używałem LG 26" i nie był to szał w moim zestawie kina. Chciałem coś tak koło 42". Ponieważ mam sentyment do tej firmy jak i większość sprzętu dlatego interesowały mnie tv panasa. Czytałem, czytałem, oglądałem w sklepach i miałem mętlik w głowie. Szukałem 42-46" do 3,5 tysia. Byłem już o krok od zamówienia 42s10 ale zainteresowal mnie wątek o serii U. Praktycznie to samo co S, jedno HDMI mniej, brak d-sub z których i tak nie będę korzystał więc po co dokładać ze 4 stówki do czegoś z czego nie będę korzystał, dla własnego ego i szpanu, że mam wyższy model?? Poszedłem do sklepu, akurat grał tv z serii S i obok U. Pobawiłem się ustawieniami i nie widziałem różnicy więc po co przepłacać. I wziąłem P42U10E. Dziś użytkuję go 3 dzień z osiedlową kablówką i w zestawie jak poniżej. Dla mnie, po przesiadce z lcd 26" - rewelacja!! Naturalne kolory, czarna czerń, super kontrast, duży ekran. Z kablówką radzi sobie bardzo dobrze. Kanały tvn'u, polsatu, discovery itp dla mnie bez zastrzeżeń. Natomiast kanały typu tele5, polonia1 szału nie ma, ale to nawet na kineskopach ledwo da się oglądać. Szwagier ma CP i nawet tam na dekoderze HD z tymi "gorszymi" stacjami niewiele można zdziałać. I tak tego nie oglądam więc pozostałe kanały są OK. Natomiast z bluray-szał. Kolory, kontrast-rewelacja. Oto chodziło, takiego czegoś jeszcze nie doświadczyłem. Mam nadzieję, że mi długo posłuży ten tv. Nie żałuję zakupu i w tej cenie polecam!!!! 42" do blokowego pokoju ok.20m2 jest w zupełności wystarczający. Na prawdę robi wrażenie. Może jak niektórzy z czasem się przyzwyczaję i pomyślę o 50" ale na razie jest bardzo OK. Polecam, nic nie buczy!!
Pozdrawiam kinomaniaków HD!! :)
 
Ostatnia edycja:

zibi_pl

New member
niestety problemów ze scalowaniem obrazu z laptopa nadal nie udało mi się rozwiązać ale olałem to.
Pytanie: dlaczego naszego modelu nie ma ani na oficjalnej stronie panasonica ani na polskiej ? wstydzą się go :p czy może to jakiś cichy wybryk....


ps. mam jedengo martwego/uszkodzonego piksela (świeci na zielono) tylko z bliska go widać i to na białym tle więc mi nie przeszkadza ale:
warto sie tym przejmować ? czy jeden pociągnie za sobą w przyszłości resztę ? jak ew. wygląda sprawa z gwarancją jeżeli kupiłem w sklepie euro AGD RTV, czy gwara to uzna i muszę kontaktować się ze sklepem czy z panasonicem ?
 
Ostatnia edycja:

Cook

New member
DeeBass napisał:
Witam,
można link do oryginalnej strony panasa z tym nowym softem? Dzięki

Chyba nie ma oficjalnego linku z nowym softem, tak jak nie ma informacje o serii U10 na oficjalnej stronie panasonica. Napisałem maila do panasonic polska z zapytaniem o nowy soft do tv, czy można, czy jest to oficjalny, jak z gwarancją i dlaczego nie ma żadnej informacji na stronach o serii U10.. otrzymałem odpowiedź:
"Uprzejmie informujemy, że nie mamy informacji o konieczności upgradu softwaru w odbiornikach U10.
Producent nie udostępnia softwaru do indywidualnego aktualizowanie oprogramowania odbiorników TV.
Natomiast informacje o telewizorach z serii U10 zostaną wysłane osobnym emailem."
W tym kolejnym mailu otrzymałem małą tabelkę z podstawowymi informacjami z instrukcji obsługi..
Inną sprawą jest, że napisałem maila zaraz po przeczytaniu informacji o nowym sofcie (w wątkach o serii G10 i S10), nie patrząc na tv.. tak to jest jak się człowiek napali. Sprawdziłem tv i wersja softu w moim jest już 1215.. :hihi:
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
masz rację Cook, nawet nie pomyślałem aby sprawdzić wersję swojego softu. Odnalazłem jak i gdzie wejść i mam 1.215 więc OK, nie trzeba nic kombinować :) Z nową wersją w sumie może być różnie, nie jest ona nigdzie oficjalnie rozprowadzana. Do odtwarzaczy bluray panasa nowe oprogramowanie pojawiało się na oficjalnej stronie a tu...
 

tomek100

New member
czy ten tv posiada powłokę antyodblaskową (natural vision) zastanawiam sie nad kupnem tego tv ,cena rewelka panel z tego co wyczytalem na tym forum z S .Martwi mnie tylko ta powłoka antyodblaskowa jesli tego niema ,to da sie cos ogladac w dzien ? pokoj mam dosc nasloneczniony Bardzo bym prosil uzytkownikow tv o odpowiedz
 

Cook

New member
Z tego co mi wiadomo te modele nie mają Natural Vision. Zazwyczaj oglądam wieczorem ale i tak mój TV nie stoi w nasłonecznionym pokoju, okna z żaluzjami, dlatego nie miałem problemów z oglądaniem w dzień.
 

slimak

New member
Bez reklam
tomek100 napisał:
pokoj mam dosc nasloneczniony Bardzo bym prosil uzytkownikow tv o odpowiedz

Plazmy źle sobie radzą w takich warunkach. Kup G10, bo ma większy kontrast od U10, S10. Jak G10 też będzie za słabo świecić pozostaje Ci tylko LCD.
 

tomek100

New member
Juz mam kociol w glowie co wbrac. to forum to super sprawa mozna sie naprawde wiele dowiedziec . ciekawi mnie jedna rzecz :
jaka jest ruznica miedzy oznaczeniem TX PF42G10 a TX P42G10 ? czy to dwa identyczne modele ? zauwarzylem ze tanszy (ok400zl) jest model TX PF42G10 czemu? co to PF znaczy . A co do lcd to chyba LED warty uwagi ale czy te LEDY to troche nieprzereklamowane troche ??? .Wiem ze w sklepie maja przewage nad plazmami a jak to wyglada w domu ?
 

tomek100

New member
cytat:
Napisal CookZ ledami chyba warto się wstrzymać. Podobno w przyszłym roku ceny pójdą mocno w dół.

Musza ostro isc w dul bo z tego co czytam to te ledy to nic innego jak odgrzewany kotlet .Producenci tv caly czas staraja sie nas przekonac do jakis nowinek najpierw HD ready potem full HD w miedzyczasie 100HZ itd... teraz idziemy w kierunku OLED no ale zanim to sie stanie to nam musza jeszcze ten przyslowiany kotlet odgrzac (led) . Niejestem przeciwnikiem LED TV pewnie to i tak super tv no ale cena kosmos . Za nowinki technologiczne czeba placic zawsze tak zreszta bylo . Niejestem bogaty wiec wyznaje zasade kupoj posrodku . Datego tu jestem wersja U to prawie to samo co S , a wszyscy wiemy ze zbiera pozytywne opinie . Jednak w seri U martwi mnie brak Notion vision . I jak tu kolega trafnie zauwazyl zdecydowanie bardziej warto rozgladac sie za czyms z wiekszym kontrastem jesli twoj pokuj jest nasloneczniony za bardzo
 

tomek100

New member
Ponawiam pytanie moze akurat ktos wie :
Jaka jest ruznica miedzy oznaczeniem TX PF42G10 a TX P42G10 ? czy to dwa identyczne modele ? zauwarzylem ze tanszy (ok400zl) jest model TX PF42G10 czemu? co to PF znaczy

Wiem ze to forum poswiecone wersji U wiec sorki za to . Tam tez probowalem(G) ale narazie cisza panasonic polska odpisala mi ze ten model niejes detykowany na polski rynek . A panasonic UK narazie cisza moze mi odpisza
 

DeeBass

New member
Bez reklam
tomek100 napisał:
czy ten tv posiada powłokę antyodblaskową (natural vision) zastanawiam sie nad kupnem tego tv ,cena rewelka panel z tego co wyczytalem na tym forum z S .Martwi mnie tylko ta powłoka antyodblaskowa jesli tego niema ,to da sie cos ogladac w dzien ? pokoj mam dosc nasloneczniony Bardzo bym prosil uzytkownikow tv o odpowiedz

Witam,
Mam ten tv od około miesiąca (wcześniej był lcd 26") i powiem szczerze, że rzeczywiście ekran gdy jest wyłączony, w dzień odbija dość mocno to co jest w pokoju. Pokój mam na zachód i w trakcie oglądania natomiast nie widzę z tym problemu. Wcześniej jeszcze z kineskopem, później z tym lcd 26" wcale nie było lepiej, a raczej podobnie więc nie widzę problemu. Gdy go kupowałem stał obok S10 i przy oświetleniu w sklepie wg mnie oba odbijały podobnie, świeciły podobnie więc po co było przepłacać?? :)
 

tomek100

New member
Przy wylaczanym tv to ekran jak dlamnie moze dzialac jak lustro niema problemu ( a nawet i dobrze bo kobitka za nowe lustereczko doceni :D )

Najwazniejsze zeby po wlaczeniu niepelnilo funkcji lustra . wiec pytam sie wszystkich posiadaczy wersji "U" . Jak sie wam oglada ten tv w dzien ?jakie macie pokoje ? .Czy ta powłoka antyodblaskowa w wyszych modelach panasonica duzo zmienia ? Prosze wszystkich o obiektywna opinie .
 

martini753

New member
Mam 42U10E od miesiąca,fakt że tafla odbija światło,ale jest to tylko wtedy uciążliwe gdy promienie slońca padają prosto na ekran.
Pozdr
 
Do góry