Panasonic TX-P42U10E

damian820927

New member
Bez reklam
Witam,
Ibood się spisał TV jedzie juz do mnie z UTRECHTU, NL.
Czy ktoś może udzielić mi informacji na dwa poprzednie moje pytania ?
Pozdrawiam
 

Cook

New member
damian820927 ja używam tego TV do dobioru SD, cyfrowej naziemnej, filmy z kompa (sprawdzałem kilka trailerów hd). Każdy ma swoje gusta i wymagania, jak dla mnie obraz rewelacja nawet z SD. Drugie pytanie, niestety tak, jak w lustrze, czasami jest to uciążliwe, jeśli ogląda się w jasnym pomieszczeniu.
prezes.sns zależy jaki laptop, ma wyjście DVI, D-SUB, S-Video, Composite, HDMI? Najlepiej gdyby miał DVI wtedy kabelek DVI-HDMI. Można też S-Video-Euro np. ale jakość obrazu będzie kiepska. Teoretycznie są przejściówki z D-SUB-DVI potem DVI-HDMI. Ale nie wiem czy w praktyce taka zamiana analogowego sygnału na cyfrowy w tv jest możliwa.. poczytaj w innym wątku o połączeniach. Ja mam połączony komp DVI-HDMI i jestem zadowolony.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Cook Bardzo Ci dziękuje za wyczerpującą odpowiedz, te odbicia ekranu mnie trochę martwią ale okno mam za tv więc może nie będzie tak źle ;-) Jeszcze raz dzięki.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jeszcze jedno Cook jak dzieła u Ciebie to 100hz i ta funkcja 400hz, czy mogą być one włączone na raz ? Coś czytałem tu na forum o migotaniu, w moim LCD nie występuje takie coś.
 

Cook

New member
Cook Bardzo Ci dziękuje za wyczerpującą odpowiedz, te odbicia ekranu mnie trochę martwią ale okno mam za tv więc może nie będzie tak źle :wink: Jeszcze raz dzięki.
Najważniejsze by okno było za tv, możesz mieć odbicie przy włączonym świetle wieczorem, ale przy zgaszonym będzie idealnie ;] Każdy ekran trochę odbija, jedne mniej drugie więcej dlatego myślę, że nie ma się co czepiać o to akurat tego modelu.

Jeszcze jedno Cook jak dzieła u Ciebie to 100hz i ta funkcja 400hz, czy mogą być one włączone na raz ? Coś czytałem tu na forum o migotaniu, w moim LCD nie występuje takie coś.
Niestety trudno mi powiedzieć. Powiem natomiast tak.. widziałem obraz na lcd 100Hz i tym nie 100Hz. Obraz na tym 100Hz jest płynny i daje wrażenie przestrze. Bardzo podobny jest na tej plaźmie, więc myślę że działa. Funkcja IFC jest.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Cook, a czy funkcja IFC może być włączona, bo czegoś nie rozumiem ludzie piszą o migotaniu przy włączonej tej funkcji ICF 400hz razem z 100hz a przecież 100Hz jest cały czas. Czy to jakoś koliduje w tych Panasonicach może zależy od oglądanych scen zauważyłeś coś takiego u siebie ? Cook a jak mecze na tej plazmie, oglądałeś już ;-) ?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
mam ten tv już miesiąc i muszę stwierdzić, że za te pieniądze nie ma nic lepszego. Podstawowe modele lcd nie mają szans. Ja oglądam kablówkę SD i BR. W drugim pokoju mam lcd 26" i 42U10 rozkłada go pod każdym względem. Dla mnie rewelacja.
Już nie raz pisano o tym ale również wg plazma po miesiącu gdy już jest wygrzana gra lepiej.
U mnie nic nie buczy. Może to choroba tylko S10?!
Co do odbijania pokoju na ekranie ja nie widzę problemu, występowało to i w crt i na lcd więc i tu mi nie przeszkadza. Z reguły oglądam tv popołudniem bądź wieczorem to tym bardziej 0 problemu.
Polecam
Nie wczytałem się w instrukcję czy IFC można włączać/wyłączać. W tv nie widzę takiej opcji czyli tak jakby 400Hz było włączone ciągle. Oglądam sport, mecze, siatkę i nie widzę problemów z migotaniem, szarpaniem czy jak niektórzy pisali żadnych powidoków, duszków i innych takich!
 
Ostatnia edycja:

Cook

New member
Ja IFC mam domyślnie włączone. Mecze piłki nożnej raczej rzadko oglądam, ostatnim razem białe linie bieżni wokół murawy migotały.. spróbowałem wyłączyć IFC i jakby lepiej, ale z racji tego, że meczów raczej nie oglądam a opcję wyłączył bym dla wszystkich programów tunera, to zostawiłem włączoną. Jak powinno być lepiej nie wiem.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Super :wink: po tych wypowiedziach myślę że będę zadowolony.
Dla mnie najważniejsze jest żeby był płynny obraz nie zrywało czy migało, bo to irytuje. Żeby obraz był choć troch zbliżony do mojego Sony to będzie wszystko ok ;)
 

vert0

New member
amlas napisał:
Koledzy, którzy zakupiliście na iBood - macie już swoje tv? wszystko ok?

Z zewnatrz wygląda ok, oryginalnie zapakowany i nawet gwarancja z instrukcja jest po polsku (co w Ibood rzadko sie zdaza ;)). Przyszedł do mnie rano, ale testy beda wieczorem jak wroce do domu :)
 

zorandel

New member
W zasadzie byłem już napalony na zakup S10, ale z tego co tu wyczytałem wynika, że to w zasadzie bliźniak modelu U10. Fakt, że ma "tylko" 2 HDMI jakoś mnie nie przeraża (będę miał póki co tylko PS3).

Mam jednak pytanie dot. drugiej zasadniczej różnicy pomiędzy tymi modelami. U10 ma tylko DVI do podłączenia laptopa/PC. W związku z tym podłączenie mojego lapcia odpada (ma tylko d-sub). Mój PC natomiast posiada wyjście DVI. Tak jak już pisaliście, wystarczy więc tylko kabel DVI-HDMI. Problem polegał będzie na tym, że PC i TV będą w różnych pokojach. Po odpowiednim kombinowaniu i przewierceniu się przez ścianę wyjdzie, że odległość PC-TV to u mnie ok. 4 metry. Czy przy takiej odległości będzie duża utrata jakośc sygnału ? Czy jest w ogóle sens coś takiego robić ?

Pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
Kable HDMI są robione do 15m i przy tej odległości nie powinno być żadnych strat jakości.
PC -> 1 HDMI
PS3 -> 2 HDMI

Tuner cyfrowy kablówki -> 3 HDMI
Kamera/aparat -> 4 HDMI (z boku)

Jeżeli nie zamierzasz niebawem kupić wzmacniacza audio z wieloma wejściami HDMI, to proponuje jednak model S.
 
Ostatnia edycja:

sztabanew

New member
Hej

A ja mam pytanie co do podłłaczenia pc do tego tv. Będzie podłączony poprzez kabel dvi->HDMI, gdzieś wyczytałem, że przesyłamy wtedy tylko obraz, a fonii nie? czy to prawda? A po drugie jaki kabel polecacie, bo sporo tego jest na allegro i ceny różne. Nie mówie tu o sprzęcie za 1k PLN :) Dzięki za informację.
 

Cook

New member
Podłączenie DVI-HDMI to połączenie cyfrowe. Rozumiem, że przy sygnale analogowym długość i jakość kabla ma duże znaczenie, ale sygnał cyfrowy już nie jest podatny na zakłócenia? Czy się mylę?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Witam,
Podłączyłem swój TV i mogę powiedzieć kilka słów po testach ;)
Więc tak, obraz ze zwykłej kablówki poprawny, obraz z dekodera HD UPC rewelacyjny jak również z filmów Blue Ray i gier PS3. Nic nie smuży nic nie przeskakuje nawet na szybkich akcjach, gry z PS3 super nawet bym powiedział że lepiej od mojego Sony, kolory na plus plazmy. To mój pierwszy TV plazmowy i faktycznie mnie pozytywnie zaskoczył. Do tej pory bazowałem na LCD ale to dwie różne bajki z tego co widzę. A propo odblasków okno mam za TV więc nie przeszkadza a kiedy jest zapalone światło w pokoju to tylko czasami na bardzo ciemnych wręcz czarnych scenach widziałem siebie i odbicie lampy w ekranie.
Ogólnie TV bardzo dobry godny polecenia obraz nie smuży, nie zrywa go bardzo płynny, jednak panel 100Hz i jeszcze ta funkcja 400Hz IFC radzą sobie dobrze z płynnością i głębią obrazu. Mankament 2 wejścia HDMI to zależy kto jak i co ma podłączone ja używam Amplitunera więc mam dodatkowe 4 wejścia ;)
Pozdrawiam
 

vert0

New member
Potwierdzam obraz jak na ten przedział cenowy (2500 zl) super. PS3 jeszcze nie testowałem (brak czasu:/), ale podobno plazmy bardziej się nadają do grania niż LCD, wiec będzie dobrze :) Po podłączeniu kamery HD obraz wymiata, z odległości od 2m po prostu bajka. Nawet w obrazie zapisanym 1080p/25 klatek jest o niebo lepiej, bo TV w jakiś sposób generuje dodatkowe klatki i znacznie poprawia płynność filmu. Przy 1080i zero smużenia, kontury, ostrość jak należy, może obraz jakby troszkę za ciemny/szary i kolory za mdłe przy normalnym trybie i fabrycznym ustawieniu (brak czasu na kalibrowanie), przy innych trybach wygląda to dużo lepiej (aż za bardzo), wiec pewnie da się to wszystko ustawić jak należy. Kolory są bardziej naturalne i nie "walą" po oczach swoją jaskrawością, jak w moim dotychczasowym LCD (LG 37 cali z niewiele tańszego przedziału cenowego) . Kontrast zupełnie inny niż w dotychczasowym LCD, czerń to czerń, a nie ciemna szarość. Po włączeniu słyszalne jest buczenie (jak z jakiegoś transformatora), jednak po odpaleniu filmu/dźwięku zlewa się ten ton i w ogóle go nie zauważamy. Nie wiem jak jest z innymi plazmami, bo nie miałem porównania, ale jestem bardzo zadowolony (szczególnie z ceny;)). Obraz analogowy z kablówki sprawdziłem na szybko i jest ok (mało oglądam TV wiec nie zagłębiałem się w szczegóły), bardzo fajnie i szybko skaluje obraz przy przełączaniu rożnych kanałów z różnym standardem/formatem wyświetlania. Kąty bez porównania z LCD, góra, boki bez znaczenia, obraz ten sam. Nie wiem jak z odbiciami, bo testowałem nocą i głownie wtedy oglądam filmy. Testowałem również slot na karty i działa w miarę szybko, zdjęcia (jak będę miał czas zobaczę czy pójdą jakieś filmy) ogląda się z jakimś podkładem muzycznym. Jedyne co mnie denerwuje w tym TV to "menu", jakieś takie prehistoryczne, główne ustawienia są ok, ale tych szczegółowych trzeba szukać (nie wiadomo gdzie) i w porównaniu z LG, to katorga (tam jest bardziej intuicyjne poruszanie się i nazewnictwo), ale może to kwestia przyzwyczajenia się. Kolejny minus to brak wyjścia pod kompa (tylko HDMI->DVI), a mój laptop ma tylko wyjście analogowe i brak USB (juz nie podlacze dysku z filmami jak w LG) :/
Teraz żałuje, że zamówiłem tylko jedną sztukę na Ibood, ale kto wiedział czy to nowe, a czasu na wgłębianie się w tekst za wiele nie było ;)

Jeżeli ktoś będzie miał konkretne pytania proszę pytac, sprawdzę i w miare mzliwosci opisze na forum.

Odpowiedzi na pytania powyzej:
1) Po DVI można przesłać jedynie obraz, po HDMI można obraz i dzwiek.
2) Sygnal cyfrowy do 8-10m mozna praktycznie przesłać kazdym dzialającym kablem HDMI/DVI/COAX (i albo działa, albo nie działa) itp. Powyzej tej odległości moze byc roznie, im lepszy kabel jakosciowo, tym lepiej i teoretycznie wieksza odleglosc przesylu. Powyzej iluś tam metrow (juz nie pamiętam ile 25-40m?) trzeba stosowac wzmacniacze sygnalu. Sygnal cyfrowy jest podatny na zaklócenia (w koncu to tez sygnal elektryczny, tyle że zero jedynkowy, więc albo sygnal/dane dochodzą, albo kabel jest za dlugi i sygnal w nim zanika, albo są zniekształcane przez duze pole powiedzmy elektromagnetyczne i robi się sieczka, czyli dla urządzenia cyfrowego "nic" co potrafi odczytac), przy analogu działa to inaczej i praktycznie kazdy sygnal ktory dochodzi (zniekształcenia również) są przetwarzane przez to urządzenie. edit. Wyjątkiem może być kabel cyfrowy optyczny (światłowód), ktory w ogole nie jest podatny na zakłócenia elektryczne.
 
Ostatnia edycja:

misquamatica

New member
w opisach tego telewizora na stronach sklepów internetowych (bo na żaden opis serii U w panasonic polska ani global nie znalazłem) jest wymienione, że posiada on tuner DVB-C (jako jedyny model plazmy panasonica). czy ktoś może to potwierdzić ? a moze nawet komuś udało sie podłączyć cyfrową kablówkę do tego telewizora ?
 

turrican

New member
Witam!
Specjalnie zarejestrowałem się na tym forum bo mam z tytułowym TV poważny problem. Chodził sobie dobrze około 2 godzin a tu nagle wyłączył się , pulsuje czerwona dioda a TV nie reaguje na żaden przycick pilota, wyłączyłem i włączyłem go ponownie ręcznie, działa ale po kilkunastu minutach to samo. TV jest nowiutki dzisiaj kupiony, wyłącznik czasowy w menu jest wyłączony,
Tv jest podłączony do dekodera HDTV N-ki przez złącze SCART.
czyżby wadliwa elektronika i TV od razu do wymiany?
z góry dziękuje za pomoc
 
Do góry