Panasonic TX-P42U10E

KKL

New member
misquamatica napisał:
w opisach tego telewizora na stronach sklepów internetowych (bo na żaden opis serii U w panasonic polska ani global nie znalazłem) jest wymienione, że posiada on tuner DVB-C (jako jedyny model plazmy panasonica). czy ktoś może to potwierdzić ? a moze nawet komuś udało sie podłączyć cyfrową kablówkę do tego telewizora ?

Potwierdzam, ze dekoder ma tuner DVB-C, jednak nie jest on aktywny jesli w ustawieniach regionalnych wybierze sie Polske. Gdy wybralem Szwecje jako kraj, tuner DVB-C jest aktywny, jednak nie udalo mi sie zaprogramowac zadnych kanalow (moze cos zle robie). Widzi mi siec (mam UPC, wiec widzi mi cyfrowke UPC), ale skanujac kanaly niczego nie zaprogramowal. Wydaje mi sie, ze jest to kwestia pewnie czegos co zle robie.

Tuner DVB-T dziala natomiast bardzo dobrze. Bez problemu z anteny pokojowej odbiera MUX cyfrowy z Raszyna.

Pozdr,
 

arko76

New member
Z laptopa mam wyjście tylko analogowe vga(na monitor 15pin).Pod jakie wejście w plazmie najlepiej połączyć, rgb czy s-v które jest z boku plazmy.Pod którym obraz będzie lepszy.Z tego co widzę na allegro ,wtyka s-v w kablu
vga =>s-v jest żeńska ,gniazdo w plazmie też.Jak to połączyć???
 
Ostatnia edycja:

misquamatica

New member
KKL napisał:
...Widzi mi siec (mam UPC, wiec widzi mi cyfrowke UPC), ale skanujac kanaly niczego nie zaprogramowal. Wydaje mi sie, ze jest to kwestia pewnie czegos co zle robie...

1. musisz kartę abonencką z dekodera przełożyć do portu CI w telewizorze, ale to pewnie wiesz.
2. nie wiem jak w UPC, ale niektóre sieci kablowe parują karty z odbiornikami (odbiór jest możliwy tylko na danym dekoderze z włożona konkretną kartą dostępu, czyli Twoja karta nie zadziała na dekoderze sąsiada i odwrotnie :) ) - jeśli dalej bedziesz miał problem zadzwoń do UPC i spytaj jak jest naprawdę
 

Maker3

New member
misquamatica napisał:
1. musisz kartę abonencką z dekodera przełożyć do portu CI w telewizorze, ale to pewnie wiesz.
2. nie wiem jak w UPC, ale niektóre sieci kablowe parują karty z odbiornikami (odbiór jest możliwy tylko na danym dekoderze z włożona konkretną kartą dostępu, czyli Twoja karta nie zadziała na dekoderze sąsiada i odwrotnie :) ) - jeśli dalej bedziesz miał problem zadzwoń do UPC i spytaj jak jest naprawdę
W takim wypadku powinno wyszukać kanały,
natomiast nie dałoby się ich odkodować.

Tak myślę, ale nie miałem nigdy styczności z DVB-C więc mogę się mylić
 

bendix

New member
A ja mam inny problem. Mam podlaczony przez HDMI HDTANK-a Egreat M34A i mam dziwny efekt. W czasie odtwarzania po jakims czasie plazma cyka przekaznikiem, dioda miga na czerwono i telewiozor z czerni uruchamia sie na tunerze TV. Wyglada to jak by sie na chwilkę wyłączał. Ktoś cos takiego zaobserwował w tym modelu? Na tunerze TV DVB-T czegos takiego nie zaobserwowalem. Efekt występuje tak raz na 0.5 - 1 h.

Troszkę mnie to martwi jako że TV jest ma dopiero 2 miesiąc i poza tym mankamentem jest świetny.
 

MOVAMAX

New member
To częste cykanie rzeczywiście wygląda na niepokojące (co 0,5-1 godz!!!). W moim tv tego nie zaobserwowałem (i mam nadzieję tego nie doświadczać w przyszłości). Prawdę mówiąc czytając tematy na forum, jest to pierwsza tego typu informacja dotycząca samoczynnego wyłączania się tv. Wygląda jakby HDTANK Egreat M34A w jakiś sposób "przeciążał" tv. Czy podłączanie innych urządzeń (notebook, dvd) też powoduje taki efekt?.
 

witek_007

New member
Panasonic TX-P42U10E czy Panasonic TX-P42X10Y

Witam!
Mam pytanko odnośnie tego jaki tv wybrać?? TX-P42U10E w Euro RTV AGD kosztuje 2490 zł, a TX-P42X10Y 2999 zł. Paradoksalnie TX-P42U10E ma lepsze funkcje (przede wszystkim Full HD). Telewizor ma być dla rodziców- na mnie spadła odpowiedzialność wyboru, a ja teraz jestem w kropce, tym bardziej, że dzisiaj widziałem, że w Media Ekspercie TX-P42X10Y kosztować ma od 17.XII 2250 zł. Pomóżcie jaką plazmę mam wybrać Panasonic TX-P42U10E czy Panasonic TX-P42X10Y?
 

fafik73

New member
witek_007 napisał:
Witam!
Mam pytanko odnośnie tego jaki tv wybrać?? TX-P42U10E w Euro RTV AGD kosztuje 2490 zł, a TX-P42X10Y 2999 zł. Paradoksalnie TX-P42U10E ma lepsze funkcje (przede wszystkim Full HD). Telewizor ma być dla rodziców- na mnie spadła odpowiedzialność wyboru, a ja teraz jestem w kropce, tym bardziej, że dzisiaj widziałem, że w Media Ekspercie TX-P42X10Y kosztować ma od 17.XII 2250 zł. Pomóżcie jaką plazmę mam wybrać Panasonic TX-P42U10E czy Panasonic TX-P42X10Y?
wszystko zależy co rodzice oglądają jeżeli, mają kablówkę zdecydowanie X10, dużo lepsza jakość obrazu SD ,na tv Full Hd będzie widoczna większa ilość zakłóceń,odległość od tv jeżeli jest większa niż 2,5 metra nie zobaczysz różnicy między Full Hd a HD Ready.w X10 jest funkcja ECO , która powoduje zmiejszone zużycie prądu, powoduje , że w nocy tv nie wali po oczach,obraz jest łagodny,reasumując tv Full Hd jeżeli ogląda się filmy z BR i podłącza komputer , jeżeli oglądamy po prostu tv uważam , że lepszym wyborem jest X10,programy HD wyglądają świetnie w obu ,a programy SD lepiej w telewizorach HD Ready
 

damian820927

New member
Bez reklam
witek_007 napisał:
Witam!
Mam pytanko odnośnie tego jaki tv wybrać?? TX-P42U10E w Euro RTV AGD kosztuje 2490 zł, a TX-P42X10Y 2999 zł. Paradoksalnie TX-P42U10E ma lepsze funkcje (przede wszystkim Full HD). Telewizor ma być dla rodziców- na mnie spadła odpowiedzialność wyboru, a ja teraz jestem w kropce, tym bardziej, że dzisiaj widziałem, że w Media Ekspercie TX-P42X10Y kosztować ma od 17.XII 2250 zł. Pomóżcie jaką plazmę mam wybrać Panasonic TX-P42U10E czy Panasonic TX-P42X10Y?

Witam,
Jestem posiadaczem TX-P42U10E powiem Ci tak przez kilka dni miałem podłączoną zwykłą kablówkę analogową UPC (SD) i obraz bardzo poprawny.
Lepiej kupić TV przyszłościowy może rodzice będą kiedyś chcieli kupić odtwarzacz Blue Ray ;)
Teraz mam podłączony dekoder HD z UPC i obraz rewelacja tak samo z Blue Raya, super.
Pozdrawiam
 

fafik73

New member
damian820927 napisał:
Witam,
Jestem posiadaczem TX-P42U10E powiem Ci tak przez kilka dni miałem podłączoną zwykłą kablówkę analogową UPC (SD) i obraz bardzo poprawny.
Lepiej kupić TV przyszłościowy może rodzice będą kiedyś chcieli kupić odtwarzacz Blue Ray ;)
Teraz mam podłączony dekoder HD z UPC i obraz rewelacja tak samo z Blue Raya, super.
Pozdrawiam
moim zdaniem tv kupuje się na teraz a nie na przyszłość , nikt nie wie jak ta przyszłość będzie wyglądać a na dzien dzisiejszy wydaje się , że przyszłością są tv laserowe, na dzień dzisiejszy platformy cyfrowe nadają programy w HD Ready a nie w Full HD,90% kanałów tv to kanały SD,jeżeli nie będzie używany TV jako monitor do komputera , to dla mnie osobiście TV FullHD nie ma sensu,ale to oczywiście moje zdanie a każdy ma prawo do swoich przemyśleń,X10 na dzień dzisiejszy można kupić za 2019 z przesyłką 2099 ze sprawdzonej hurtowni z Giżycka
 

damian820927

New member
Bez reklam
Witam,
fafik73 zgodzę się z Tobą, większość programów to SD ale moim zdaniem ten TV radzi sobie bardzo dobrze z tym sygnałem. Widziałem dużo tv w akcji i
tak jak napisałem wcześniej obraz z SD na nim jest poprawny.
Pisząc o przyszłości miałem na myśli podłączenie źródła HD np. BD, dekoder HD.
Pozdrawiam
 

misquamatica

New member
damian820927 napisał:
...Teraz mam podłączony dekoder HD z UPC ...

kolego, a próbowałeś podłaczać kablówkę HD bezpośrednio do telewizora wykorzystując w nim tuner DVB-C ??
interesuje mnie, czy to działa poprawnie i czy jest różnica jakości pomiedzy odkodowanym sygnałem z tunera zewnętrzego i wbudowanego
bo jeśli nie ma po co dodatkowe urządzenie z dodatkowym pilotem?? (no chyba że zewnętrzny dekoder ma np. mozliwośc nagrywania na dysku...)
no i nadal zostałyby 2 wolne HDMI :)
 

damian820927

New member
Bez reklam
misquamatica napisał:
kolego, a próbowałeś podłaczać kablówkę HD bezpośrednio do telewizora wykorzystując w nim tuner DVB-C ??
interesuje mnie, czy to działa poprawnie i czy jest różnica jakości pomiedzy odkodowanym sygnałem z tunera zewnętrzego i wbudowanego
bo jeśli nie ma po co dodatkowe urządzenie z dodatkowym pilotem?? (no chyba że zewnętrzny dekoder ma np. mozliwośc nagrywania na dysku...)
no i nadal zostałyby 2 wolne HDMI :)

Witam misquamatica,
Nie, nie podłączałem na tą chwile mam dekoder HD z dyskiem 320GB.
Z tego co pytałem niestety UPC ma karty przyporządkowane pod dany dekoder :( a żeby to hulało z kodowanymi programami ( HBO, C+ ) trzeba chyba włożyć kartę IC ? Bez niej nie odbierałbym nic albo nie poszłyby mi HBO i C+ które są kodowane. Tak mi się wydaje ale nie jestem do końca pewny ;) mogę się mylić, więc nie chce Cie w błąd wprowadzić.
Pozdrawiam
Damian
 

MOVAMAX

New member
Ostatnio, w poszukowaniu coś na temat U10E, na stronie bodajże chorwackiej (czytałem po translatorze google) znalazłem test TX-P42S10E. Jednak co ciekawe nawiązano w tym teście właśnie do modelu m.in. U10E. Wg zawartych tam informacji różnica między S a U to rzeczywiście tylko brak funkcji ECO, gniazda HDMI i PC, oraz powłoki atyrefleksyjnej. Reszta to S10E. Jednocześnie jeden z zagranicznych forumowiczów wysłał zapytanie o różnicę pomiędzy S i U do Panasonic. Odpowiedzieli że to te same modele różniące się pod względem elektroniki tylko brakiem funkcji ECO w U. Czy rzeczywiście to jedyne różnice? Nie wiem. Może ktoś wie coś na ten temat więcej?

PS
Na stronie francuskiej Panasonic'a jest model TX-P42U10E
 
Ostatnia edycja:

Mr. Blue

New member
Jestem kolejnym posiadaczem tego Panasonica i użytkuje go dopiero od 2 dni, ale...
Zacznijmy od spraw mniej przyjemnych, czyli od bzyczenia, które raportowało dość wiele osób. I faktycznie, takie występuje - w moim modelu dźwięk ten słychać nawet i z 3m., jeśli poziom głośności ustawimy poniżej 5(bardzo, bardzo cicho)jednak w normalnym użytkowaniu jest to praktycznie niezauważalne.
Powidoki: Na razie to ta cała afera z powidokami omija mnie szerokim łukiem. Na razie oglądam głównie 1 i 2 TVP na SD i nie zauważyłem żadnych śladów po znakach stacji, itp. Po kilku godzinnych sesjach z PS3 też nic mi się nie odznaczyło (oprócz bardzo nikłego znaku ładowania w Star Wars: The Force Unleashed; bardzo jasnego i jarzącego się, który zniknął po 2 minutach. Powidok był widoczny tylko na czarnym tle.)
A co z jakością? Filmy Blu-ray wyglądają przepiękne, choć do ich oglądania nadaje się tylko tryb kinowy (zresztą takoż do grania; tryb gra to jakieś nieporozumienie). SD wygląda dobrze. Dźwięk jest bardzo przyzwoity i aż tak dobry, ze nie widzę na razie potrzeby kupowania jakiegoś 5.1/7.1.

No dobra, to lecę pograć w Motorstorma. ;)
 

fbodek

New member
Filmy z karty

Witam. Również jestem posiadaczem tego tv, zresztą przed zakupem szukając informacji na temat U10E trafiłem na to forum. Cóż nie będę się powtarzał co do zalet, mogę jedynie potwierdzić, że jakość zarówno obrazu jak i dźwięku b. dobra i co mnie szczególnie zaskoczyło obraz na sygnale ze starego AZART'u, który u nas jeszcze działa(6-kanałów) b.dobry, na LCD LG 32" jest 'kaszana". Co do hd to żyleta. Mam DM800. Mam jeden problem, nie udało mi się odpalić filmu z karty SDHD. Zdjęcia ok. A filmów nie widzi, nawet tych nagranych aparatem. Próbowałem już wielu formatów, konwertowałem Total Video Conwerterem i nic. Może ktoś to odpalił i podpowie dokładnie w jakim formacie musi być film.
 
Do góry