Panasonic TX-P42U10E

DeeBass

New member
Bez reklam
Jestem użytkownikiem tego modelu od kilku miesięcy i powiem, że ostatnio mocno się ucieszyłem, że go posiadam. A to za sprawą DVB-C i cyfrowej kablówki. Szczerze mówiąc kupując Panasonica nawet o tym nie myślałem, że to wykorzystam i z "czym to się je".
Do tej pory korzystałem z analogowej kablówki i myślałem nad zakupem jakiejś cyfrowej platformy aby wykorzystać możliwości tv. Tym bardziej, że widziałem u kolegów, że jeżeli jest sygnał znacznie lepszy to tv pokazuje swoje możliwości.
Przedstawicielem kablówki (widać że gość był kumaty) zaproponował mi kartę CAM. Byłem trochę zaskoczony bo do końca nie znałem tematu. Szybko przejrzałem instrukcję - jest taka opcja! tylko czemu ja u siebie nie widzę programów cyfrowych?? Jeszcze raz rzut oka do instrukcji i oczywiście mała niespodzianka - trzeba ustawić kraj na Szwecję (??) i wszystko działa!! Obraz żyleta, jest fajne epg z opisem programów, czasami dźwięk DD, wybór opcji językowych....
Jeżeli ktoś ma tv Panasonica i dobrą ofertę kablówki cyfrowej to jest to super połączenie bez zabawy w dodatkowe dekodery i anteny!! :) POLECAM
 

burgiel

New member
Witam...
Posiadam Panasonic TX-P42U10E aby odbierać programy w trybie DVB-C po odpaleniu TV wybrałem kraj Szwecja (zgodnie z instrukcjami niektórych forumowiczów), problem polega na tym, że w trybie analogowym praktycznie na wszystkich kanałach mam SZUM zamiast normalnego dźwięku - doszedłem po jak wejść w tryb serwisowy i tu moje pytanie:
Czy da się coś wykombinować z dźwiękiem, aby wszystko było OK ?

Dzięki za odpowiedź...
 

Eusebio

New member
Witam,dłuższy już czas minął od Twojego pytania,nie mniej jednak może ktoś ma podobny problem,więc postaram się pomóc.Ja z kolei mam model u20e,ale podejrzewam,że menu mają takie same.A więc po kolei:Menu-konfiguracja-menu strojenia analog.-strojenie ręczne-system dźwięku- i tutaj zmieniamy na SC2. U mnie tak było.Pozdrawiam.
 
Do góry