Panasonic TX-P42U10E

Webblaster

New member
Dzisiaj przeglądając gazetę znalazłem taki właśnie model plazmy jest teraz na nią promocja. W pewnym sklepie w Bydgoszczy, można ją mieć za 2490PLN (kolor czarny). Ma tuner mpeg 4, panel full HD, kontrast 2000000:1, IFC: 400Hz, wejście na karty SD. Więc na papierze prezentuje się praktycznie tak samo jak s10. Czy ktoś potrafi powiedzieć czym różni się U10E od S10E? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, tym bardziej, że cena jest więcej niż zachęcająca. Pozdrawiam. ;)
 

rychu

New member
W śląskim wydaniu gazety też jest ta plazma. Nawet chciałem do nich zadzwonić co to pokręcili z nazwami ale infolinia zajęta.
Napisali że ma 2 wejścia HDMI a wersja S ma 3.
Wydaje mi się że to powinna być wersja S ale cena ewidentnie za niska choć widzę że ostatnio jest dynamiczny spadek cen plazm panasa.
 

wlodek11a

New member
W Rudzie Śląskiej też mają ten model panasonica na wystawie RTVEUROAGD i też w tej cenie jak by to był model taki jak S to nic ino brać bo cena kusząca
 

rychu

New member
Dostałem odpowiedz z panasonica że model U od S różni się tylko brakiem wejścia komputerowego.
Pojechałem do EuroRtvAgd porównać osobiście i oczywiście okazało się że w panasoniku na e-maile odpisują jacyś niedoinformowani pseudo-konsultanci.
Z nalepek na TV można odczytać że posiada tylko 2 wejścia HDMI oraz nie ma trybu Eco Mode oraz wspomnianego wejścia komputerowego.
 

adam-ant

New member
@rychu dzięki za pożyteczne info.
Od siebie dodam tylko, że tryb "GRA" w tym TV jest jak najbardziej obecny, widziałem osobiście (jest to czwarty tryb ustawień ogólnych obok "dynamicznego", "normalnego" i "kinowego")
A cena w EURO tym lepsza z uwagi na raty 0%. Warto rozważyć ten model (tylko bzyczenie ma takie samo jak S10 niestety).
 

mlodywilq

New member
Racja tryb "gra " jest dostępny. Ja miałem kupić na początku 42s10e ale dostałem używany brudny tv w rtv euro agd i wymieniłem na 42U10. (700 zł różnicy)
 

tomas73

New member
Też się zastanawiam bo chciałem kupić plazmę panasonica 42 cale full hd w dobrej cenie. Czy ktoś znalazł więcej różnic między modelem U10E a S10E. Czy U10E posiada przeglądarkę obrazów VIERA.
Dzwoniłem do salonu panasonica i powiedzieli mi że model U10E nie jest przewidziany na rynek polski i dlatego nie ma go w żadnym katalogu panasonica. Może ktoś się wypowie, co już nabył to cudo czy warto go kupić za 2490 zł. Będe wdzięczny:blagam:
 

mlodywilq

New member
warto :) mam go od 2 dni i jestem zadowolony. Żadnych powidoków i obraz pierwsza klasa . Jeśli chodzi o różnice to różni się tym od S10 ,że nie posiada czujnika światła.
 

mejson

New member
mlodywilq napisał:
warto :) mam go od 2 dni i jestem zadowolony. Żadnych powidoków i obraz pierwsza klasa . Jeśli chodzi o różnice to różni się tym od S10 ,że nie posiada czujnika światła.
A jak z bzyczeniem - w sklepie trudno usłyszeć cokolwiek, a najczęsciej będę ogladał późnym wieczorem dość cicho i nie zniosę jakiegoś denerwującego hałasu?
Właśnie szukam plazmy 42" i ten model mnie mocno zainteresował.
Najpierw myślałem, że chodzi o model v10E, ale trudno liczyć na 50% ceny...
 

mlodywilq

New member
mejson napisał:
A jak z bzyczeniem - w sklepie trudno usłyszeć cokolwiek, a najczęsciej będę ogladał późnym wieczorem dość cicho i nie zniosę jakiegoś denerwującego hałasu?
Właśnie szukam plazmy 42" i ten model mnie mocno zainteresował.
Najpierw myślałem, że chodzi o model v10E, ale trudno liczyć na 50% ceny...

Ja nic nie słyszę :) Może taki model mi się trafił. A na hałas jestem wyczulony
 

adam-ant

New member
Ja byłem w Euro parę dni temu i bzyczenie jak najbardziej jest... jak przystawi się głowę do lewej krawędzi obudowy ;)
Pytanie tylko, jak będzie to się przedstawiało wieczorem/nocą np o 23:00 z głośnością TV na 10-20%, kiedy sąsiedzi śpią? Tego nie wiem, niestety.

Koniec końców chyba olewam te sycząco-buczące wynalazki i poszukam okazji na 42PZ85. IFC można wyłączyć, żeby nie świrował za bardzo.
No chyba, że V10 stanieje do 4 tysiów :D
 

mejson

New member
adam-ant napisał:
Ja byłem w Euro parę dni temu i bzyczenie jak najbardziej jest... jak przystawi się głowę do lewej krawędzi obudowy ;)
Pytanie tylko, jak będzie to się przedstawiało wieczorem/nocą np o 23:00 z głośnością TV na 10-20%, kiedy sąsiedzi śpią? Tego nie wiem, niestety.

Koniec końców chyba olewam te sycząco-buczące wynalazki i poszukam okazji na 42PZ85. IFC można wyłączyć, żeby nie świrował za bardzo.
No chyba, że V10 stanieje do 4 tysiów :D
Dokładnie tam przykładałem ucho, ale nie usłyszałem...

Kupiłem, jutro przywożę do domu i będę testował cały weekend.
Jeśli brzęczenie faktycznie będzie dokuczliwe, to skorzystam z możliwości zwrotu i wezmę LCD...
 

adam-ant

New member
@mejson naskrob coś proszę wieczorem, jak hałasuje Ci ten U10 w domowych warunkach, strasznie jestem ciekaw, czy jest tak samo jak w S10
 

enefer

New member
U

Też jestem posiadaczem (od dwóch dni) tego cuda, więc może komuś przyda się parę spostrzeżeń - ani w panasonicu ani tym bardziej w sklepie zbyt wiele nie wiedzą... Tak więc seria U w porównaniu do S:
- nie ma trybu "gra"
- nie ma wejścia monitorowego (ale jest "s")
- tryb oszczędzania jest w innym miejscu menu i chyba nie działa tak jak w S, nie widać żeby obraz się specjalnie przyciemniał,
- ma 2 hdmi zamiast 3
- nie ma srebrnego paska na obudowie
- nie wiedziałem, że S ma czujnik światła, U raczej go nie ma...

Ogólnie - moim zdaniem - stosunek cena/jakość i możliwości jest rewelacyjny. Osobiście nie dołożyłem do "S" - nie gram, nie podłączam kompa... Pewnie dokładając 1kzl dostałbym więcej, ale aż tak mi nie zależało, a mam najważniejsze - duży, dobrej jakości obraz,, głęboka czerń, dobrze odwzorowane kolory - bez porównania do lcd full hd toshiby, który mam w drugim pokoju... Co do bzyczenia - jak się uparłem, to usłyszałem :) bez tego forum pewnie tak szybko bym nie wysłyszał :evil: ... bzyczy przy bardzo jasnych obrazach, ale przy dźwięku ustawionym na 4-5, oglądając w nocy - nie słychać...
Co do innych pytań - można oglądać obrazy z sd, wg instrukcji też filmy mpeg2 - ale mimo prób to akurat jeszcze mi się nie udało...
 

mlodywilq

New member
enefer napisał:
Też jestem posiadaczem (od dwóch dni) tego cuda, więc może komuś przyda się parę spostrzeżeń - ani w panasonicu ani tym bardziej w sklepie zbyt wiele nie wiedzą... Tak więc seria U w porównaniu do S:
- nie ma trybu "gra"
- nie ma wejścia monitorowego (ale jest "s")
- tryb oszczędzania jest w innym miejscu menu i chyba nie działa tak jak w S, nie widać żeby obraz się specjalnie przyciemniał,
- ma 2 hdmi zamiast 3
- nie ma srebrnego paska na obudowie
- nie wiedziałem, że S ma czujnik światła, U raczej go nie ma...

Ogólnie - moim zdaniem - stosunek cena/jakość i możliwości jest rewelacyjny. Osobiście nie dołożyłem do "S" - nie gram, nie podłączam kompa... Pewnie dokładając 1kzl dostałbym więcej, ale aż tak mi nie zależało, a mam najważniejsze - duży, dobrej jakości obraz,, głęboka czerń, dobrze odwzorowane kolory - bez porównania do lcd full hd toshiby, który mam w drugim pokoju... Co do bzyczenia - jak się uparłem, to usłyszałem :) bez tego forum pewnie tak szybko bym nie wysłyszał :evil: ... bzyczy przy bardzo jasnych obrazach, ale przy dźwięku ustawionym na 4-5, oglądając w nocy - nie słychać...
Co do innych pytań - można oglądać obrazy z sd, wg instrukcji też filmy mpeg2 - ale mimo prób to akurat jeszcze mi się nie udało...

tryb "gra" jest dostępny ( menu obraz i podczas grania jest możliwość zmiany na ten tryb)
 

Wajsu

New member
Tx-p42u10e

Witam.

W sobote będe posiadaczem tego własnie telewizorka Panasonic TX-P42U10E.

Przed zakupem zwracałem uwage na różnice miedzy modelem "S" i wiele ich nie zauważyłem a w Euro RTV schodziły dosyć szybko (cena dobra),wiec też tam szybko poleciałem i go zamówiłem.


Okazuje się,ze model "U" nie posiada Wejścia PC i S-Video

Natural Vision i kilka drobnych szczegółów są przezemnie do zaakceptowania.

Zależy mi na podłacznieu PC do TV,naczytałem sie sporo na ten temat i jak narazie mam obawy czy nie popełniłem błedu wybierajac ten model.

Może ktos mi pomoże odpowiedziec na to pytanie:

Czy ten telewizor TX-P42U10E da sie podłaczyc do zwykłego PC i ogladać np. zwykłe fimy w AVI?

z góry dziekuje i pozdrawiam
 
Do góry