Panasonic TX-P42U10E

Cook

New member
Witam,
Mam prośbę, mógłby ktoś podać fabryczne parametry kontrastu, jasności, kolorów itp dla trybu kinowego i normalnego. Pozmieniałem te ustawienia, a opcja "kasowania" do ustawień fabrycznych dla danego trybu nie działa, nie wiem dlaczego. Wiem, że mogę ustawić wg własnych preferencji ale zależy mi na tym by znać fabryczne ustawienia. z góry dzięki
pozdrawiam
 

greend

New member
Cook napisał:
Witam,
Mam prośbę, mógłby ktoś podać fabryczne parametry kontrastu, jasności, kolorów itp dla trybu kinowego i normalnego. Pozmieniałem te ustawienia, a opcja "kasowania" do ustawień fabrycznych dla danego trybu nie działa, nie wiem dlaczego. Wiem, że mogę ustawić wg własnych preferencji ale zależy mi na tym by znać fabryczne ustawienia. z góry dzięki
pozdrawiam

Wciśnij guzik "N" na pilocie:)
 

Cook

New member
greend napisał:
Wciśnij guzik "N" na pilocie:)
No OK, dzięki. :p
Tryb kinowy od normalnego różni sie tylko balansem bieli?
Z tego co pamiętam po włączeniu TV to tryb normlany miał kontrast 36 a tryb kinowy chyba 20. Reszty parametrów nie pamiętam. Tylko, że to były ustawienia w trybie "sklep". Czyżby w trybie "dom" nie było już takiej różnicy?
Pozdr
 

joker69

New member
Brzęczenie

Wlaśnie jestem w fazie oczekiwania na świateczne promocje na S10E ale nie wiem czy się nie skusić na ten U10E. Zmartwiły mnie jednak informacje o brzeczeniu tych modeli. Będę wdzięczny za informacje czy te odgłosy są spotykane w innych plasmach czy dotyczą szczególnie tych modeli?
Nie chcialbym wydać 2,5 tysia na coś co będzie mnie poźniej denerwować :)
 

DM914

New member
joker69 napisał:
Wlaśnie jestem w fazie oczekiwania na świateczne promocje na S10E ale nie wiem czy się nie skusić na ten U10E. Zmartwiły mnie jednak informacje o brzeczeniu tych modeli. Będę wdzięczny za informacje czy te odgłosy są spotykane w innych plasmach czy dotyczą szczególnie tych modeli?
Nie chcialbym wydać 2,5 tysia na coś co będzie mnie poźniej denerwować :)

Odpowiedź jest bardzo trudna, jedni słyszą bardzo inni mniej , jednym przeszkadza innym nie - obawiam się że będziesz musiał ocenić sam zamawiając prezentację lub w sklepie.
Ja słyszę brzęczenie ale przy oglądaniu programów mi nie przeszkadza dodatkowo powiem że nie taki diabeł straszny jak go malują .
 

darekz

New member
opinia

Witam
O 2 miesięcy jestem posiadaczem palazmy tx-p42u10e ,którą kupiłem za 2490,- .W najbliższej rodzinie pracuje pięć ekranów plazmowych 3 to lg -modele HD ready,oraz 2 panasoniki .Na forum często poruszany jest problem powidoków i trwałość ekranów plazmowych.Najstarsza plazma lg pracuje od prawie 4 lat,przy oglądaniu np.tvn24 przez dłuższy czas powidok występuje,ale nie jest trwały efekt.Efekt ten występuje we wszystkich tv lg,ale nie jest groźny przy normalnym oglądaniu i po czterech latach codziennej pracy niema żadnych trwałych wypaleń.Zaznaczam że użytkownicy tych tv nie stosowali się żadnych forumowych zaleceń dla pracy ekranów plazmowych.O początku tego roku miałem zamiar kupić plazmę,początkowo wybór padł na lg pq6000 bardzo dobry obraz i dobra cena.A tu nagle pojawia się ten panasonic w super cenie.Dzień zastanowienia i ma go.
Telewizor oglądam z około 2,8m spokojnie można z 1,5m
Tv podłączony jest do tk przez tuner cyfrowy SD tchni-sat przez kabel euro,mam nadzieje że do końca roku bedzie to tuner HD,dodatkowo mam
podłączone dvd Wiwa kablem hdmi.
Po podłączeniu nie stosowałem żadnego trybu wygrzewania plazmy,ma ją ustawioną w trybie normal , a proporcje na auto.A teraz trochę o obrazie:
-przy sygnale kablowym analogowym obraz dobry ,dużo zależy od stacji np.TVN i Polsat bardzo dobrze a tvp info tak sobie,ze skalowaniem sygnału tv radzi sobie bardzo dobrze.
-przy sygnale cyfrowym Sd obraz jest bardzo dobry,kolory naturalne,gradacja odcieni rewelacyjna,czarny bardzo dobry ,na niektórych kanałach obraz jest soczysty np.tvn24 że zastanawiam się czy przy sygnale HD będzie dużo lepszy?Tryb auto formatowania działa bardzo dobrze,tyłeczki pozostają kształtne:p.W audycjach sportowych i filmach nie
występuje smużenie,obraz jest zawsze płynny i ostry.I co mnie zaskoczyło na matrycy panasonica nie występują żadne powidoki nawet po kilku godzinach oglądania tvn24-a wiem czego szukać-nic absolutnie nic!
-przy filmach dvd po hdmi obraz rewelacyjny,wszystkie filmy oglądam od nowa ta głębia obrazu,kolory aż człowiek przysuwa się bliżej tv.
Jeżeli chodzi o głośność pracy elektroniki to mój i brata egzemplarz są ciche,no chyba że włożę głowę za tv to słychać lekkie syczenie.
Brat do tej plazmy ma podłączoną konsolę PS3,a oto parę spostrzeżeń
-obraz oczywiście rewelacja filmy blu-ray super
-gra killzone 2 rewelacja,obraz bajka żadnego opóźnienia gry nie zauważyłem grało się normalnie
-gra ratchet&clank kolory i obraz super grało się normalnie.
Po paru godzinach grania delikatne powidoki,które szybko znikły.
Moim skromnym zdaniem w tej cenie jest to najlepszy płaski ekran full hd na rynku.

 

bendix

New member
Wlasnie zanabylem ta plazme :) Czailem sie od roku i jak zobaczylem cene 2490 to poczytalem ten watek i dzisiaj zanabylem.

Mam kilka pytan - czy da sie zmnienic te szare ramki przy przeskalowaniu standardowego obrazu na czarne?

Jak uruchomic tuner DVB-T? Mieszkam w Wawie okolo 5k od palacu i sie zastanawiam czy sie da cos odebrac na kawalku drutu? Poniewaz zmieniam mieszkania to nie mam kablówki. Pracuje teraz na zbiorczej. Jaka antena jest potrzebna do odbioru DVB? W sensie w jakim pasmie to chodzi?

Generalnie pierwsze wrazenia super pozytywne. Moj egzemplarz nie wydaje z siebie zadnego brzęczenia :) Chyba mam szczęście :)
 

Cook

New member
Ja brzęczenie słyszę. Nie wiem, czy zwrócił bym tak szybko na nie uwagę, gdybym nie przeczytał na forum, że w tych modelach jest..:? Daje się trochę we znaki, przy "białych" scenach, reklamach.. ale przy normalnym tle, oglądaniu filmów da się żyć, szczególnie jak przykręci się trochę w dół parametry.
 

bendix

New member
To chyba mam farta. U mnie nic nie slychac - pomimo ze ucho z tylca do obudowy przystawialem. Słysze jedynie pisk przetwornicy, ale to zawsze slyszalem. Jestem w stanie z innego pomnieszczenia stwierdzic czy jakiekolwiek TV jest wlączone ;-)

A teraz pytanko - uruchomilem DVB-T naziemne przelączając na kraj niemcy, ale z kolei nie mam analoga. O co biega? :) I jeszcze jedno dlaczego np. TVP-1 z tego DVB-T mozna ogladac na zoom-ie tylko. Zadne inne skalowanie jakos nie pasuje. W jakim formacie jest to nadawane? Dziwi mnie tez ze film z DIVx-a format 16:9 (tak wynika z glupiego pomiaru linijka w zwyklym trybie SD) jak mu ustawiam 16:9 to ma paski od góry i dołu i jest scisnięty zdecydowanie. Gdyby sie wpasowal bez tych paskow w panel to było by idealnie. Glupieje juz z tym jaki format dobrac do kanału zeby byla natywna rozdzielczosc wrrrr. Automatyka w wiekszosci przypadków przelacza na pierwszy z 3 zoomów. Wczoraj specjalnie dla testu ogladalem "Czas honoru". Czy to leci w HD (oczywiscie zadne ze skalowan za wyjatkiem tego zoom-a nie pasduje)? I jak sie upewnic ze widzimy obraz HD?

Przepraszam z góry za lamerskie pytania ale to moja pierwsza w zyciu zabawa z panoramicznym TV. Wczesniej zawsze mialem standardy.
Także jesli ktos mnie nakieruje na opis jak to jest i cos podpowei to będe zobowiązany.

Pozdrawiam serdecznie

ps. Jak dokladnie wlaczyc w tym modelu tryb serwisowy?
 

arko76

New member
Witam!Jaka jest faktyczna rozdzielczość tej plazmy.Niby ma 100 Hz Double Scan, 400 Hz Sub Field Drive ale gdy podłączam tuner hd n-ki odbierany sygnał przez plazmę wyświetla przy 1920x1080 max 50-60hz.Widoczne jest "gołym okiem" migotanie.Wczoraj porównywałem z lcd LG i Bravią bez 100hz i nie widziałem tego migania.Ma ktoś podłączoną n-kę lub zauważa migotanie u siebie?
 

darekz

New member
Witam. Do kolegi bendix. Dziwne dlaczego przełączasz na niemcy aby programować tuner DVB-T,zresetuj tv do ustawień fabrycznych i po ponownym włączeniu wybierz Polskę u mnie automatycznie przeszukuje DVD-T a potem analog.Jeżeli chodzi o format 16:9 przeważnie nie będziesz miał pełnego pokrycia ekranu jakieś pasy zawsze będą
 

darekz

New member
Efekt migotania w plazmach może występować -jedni to zauważą inni nie.
spowodowane jest to inną techniką wyświetlania obrazu.
Nie jest to tez związane z rozdzielczością tv,który jest full hd,a układy 100 Hz Double Scan, 400 Hz Sub Field Drive mają poprawić płynność ruch.
Sygnał z n-ki zawsze będziesz 50hz lub 60hz tv wyświetl jaki sygnał dostaje taki jest standard nadawania
 

bendix

New member
@darekz A czy on nie po to ma ram zeby wyswietlac podwójnie kazda klatke i zeby wlasnie nie migotał?

i do poprzednika: Dlaczego przy 16:9 bede mial obciecia? Wlasnie tego nie rozumiem. wsadzam obrazek 16:9 ustawiam 16:9 a on nie pasuje. Nic z tego nie rozumiem...
 

darekz

New member
bendix masz trochę racji ale na stronie panasonika wyczytałem coś takiego:
Podwójne skanowanie 100 Hz
Telewizor plazmowy działający z częstotliwością 50 Hz może powodować irytujące migotanie ze względu na niedostateczną liczbę klatek wyświetlanych w ciągu sekundy. Dlatego każdy obraz jest wyświetlany dwukrotnie, jakby telewizor plazmowy działał z częstotliwością 100 Hz, tzn. liczba obrazów jest zwiększana w celu uniknięcia migotania.
* Kiedy aktywna jest funkcja IFC, nie można używać podwójnego skanowania 100 Hz
Zauważ co napisali w ostatnim zdaniu gdy będziesz miał włączone IFC 400hz a ten jest tylko do poprawy płynności to podwajanie obrazu nie działa.
Spróbuj wyłączyć IFC i zobacz jaki będzie efekt ,ja akurat migotania nie zauważam.Jeżeli chodzi o format obrazu to filmy kinowe są w formacie 14:9 i pasy będą.Jeżeli stacja chce być miła dla tv 4:3 program wysyła 16:9 letterbox.Odbiorca na starym tv ekran będzie miał wypełniony po brzegi,a my mamy pasy.No i tak to wyglada.
 

zibi_pl

New member
Witam, mam pewien problem z plazmą :(

Po podłączeniu laptopa przez hdmi do plazmy obraz w rozdzielczości full hd (1900x1080) nie jest wyświetlany na całej powierzchni telewizora (ok 5 cm ramka wokoło obraz) jak zrobię tryb obrazu "rozszerzony" do ramka maleje do ok 3 cm, ale obraz traci na jakości)
Co mogę zrobić aby obraz z laptopa idealnie mi się skalował w rozdzielczości hd ready i full hd do całej powierzchni telewizora ?
Lubię sobie pograć w parę gierek i wkurza mnie takie marnowanie powierzchni ekranu
laptop to MSI EX625 (T4200,3gb ram, radeon 4670DDR3, windows 7
sterowniki do grafiki - catalysty 9.9

Dodam że z cyfrowego polsatu wypełnia ekran idealnie całą powierzchnią
 

bendix

New member
Darku - nie mialem jeszcze okazji przestudiowac instrukcji z powodu jej papierowego braku. Jutro się tym zajme. W domu mam blueconnect-a i ograniczone pasmo wiec nie moge sciagnac na nowego notebooka viewera pdfów. Gdzie sie wlacza i wylacza ten tryb 400 Hz bo w menu tego nie moge nigdzie znalezc :(((

Co do letterboxu to jestem zdziwiony bo jak pisalem mierzylem linijka proporcje i byle 16:9 a jednak przy tym ustawieniu byly paski.

Zamówilem EGreat EG-M34A i wreszcie moze zobacze to mityczne HD :)

przepraszam za durne pytania ale dopiero sie wczytuje w temat :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
zibi_pl napisał:
Co mogę zrobić aby obraz z laptopa idealnie mi się skalował w rozdzielczości hd ready i full hd do całej powierzchni telewizora ?

Spróbuj pomieszać opcją overscanu w TV (zakładaka "powierzchnia obrazu"). Jak to nie pomoże możesz pokombinować ze sterownikami karty graficznej. Ludzie opisywali podobne komedie spowodowane problemami sterowników kart.
 
Do góry