Panasonic TX-P42U10E

mejson

New member
Na razie O.K.

enefer napisał:
Ogólnie - moim zdaniem - stosunek cena/jakość i możliwości jest rewelacyjny. Osobiście nie dołożyłem do "S" - nie gram, nie podłączam kompa... Pewnie dokładając 1kzl dostałbym więcej, ale aż tak mi nie zależało, a mam najważniejsze - duży, dobrej jakości obraz, głęboka czerń, dobrze odwzorowane kolory
Potwierdzam w całości, o ile po kilku godzinach testów mam prawo się wypowiadać ;-)

enefer napisał:
Co do bzyczenia - jak się uparłem, to usłyszałem :) bez tego forum pewnie tak szybko bym nie wysłyszał :evil: ... bzyczy przy bardzo jasnych obrazach, ale przy dźwięku ustawionym na 4-5, oglądając w nocy - nie słychać...
Też potwierdzam ;-) Bzyczenia pewnie bym nie usłyszał, gdybym go nie nasłuchiwał...

Owszem - jest - ale po pierwsze ciche, a po drugie "nieszkodliwe" - takie techniczne, naturalne, w żaden sposób nie irytujące.
Na tyle ciche, że prawie niesłyszalne a po otwarciu okna ginie w tle.
Mam wyczulony słuch "audiofilski", ale - na razie - hałas tego telewizora w żadnym stopniu mi nie przeszkadza.

Polecam!
 

gorekm

New member
Raty 0%

Webblaster napisał:
Dzisiaj przeglądając gazetę znalazłem taki właśnie model plazmy jest teraz na nią promocja. W pewnym sklepie w Bydgoszczy, można ją mieć za 2490PLN (kolor czarny). Ma tuner mpeg 4, panel full HD, kontrast 2000000:1, IFC: 400Hz, wejście na karty SD. Więc na papierze prezentuje się praktycznie tak samo jak s10. Czy ktoś potrafi powiedzieć czym różni się U10E od S10E? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, tym bardziej, że cena jest więcej niż zachęcająca. Pozdrawiam. ;)

Od wczoraj mam tego "U" i jest zajefajny! Chciałbym jednak przestrzec co niektórych przed ratami 0% w EURO AGD. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, ale jak nie chcecie, to prowizja. I do tego jeszcze, czy chcecie, czy nie, jakieś głupkowate Assistance na rok. Jednym słowem dodatkowo ok 300pln nie wasze.

Do TV nie mam żadnych zastrzeżeń, a to bzyczenie... nie skomentuję. U mnie nie ma.
 

tomas73

New member
Jestem posiadaczem U10E od trzech dni i jestem pozytywnie zaskoczony. Obraz naprawdę dobry przy odbiorze z kablówki. Bzyczenia nie słychać(nie przystawiałem ucha do obudowy, bo po co) Wejście S-VIDEO jest i znajduje się pod wejściem na kartę SD z boku telewizora. Tryb obrazu GRA jest dostępny, jeśli odtwarzamy obraz z urządzenia zewnętrznego np. dvd.
Co do rat w RTV EURO AGD to są jak najbardziej 0%. Ja brałem na 30 rat w ŁODZI i rata wyszła 83 zł (bez ubezpieczenia, przedłużania gwarancji)
 

gorekm

New member
raty 0%

tomas73 napisał:
Jestem posiadaczem U10E od trzech dni i jestem pozytywnie zaskoczony. Obraz naprawdę dobry przy odbiorze z kablówki. Bzyczenia nie słychać(nie przystawiałem ucha do obudowy, bo po co) Wejście S-VIDEO jest i znajduje się pod wejściem na kartę SD z boku telewizora. Tryb obrazu GRA jest dostępny, jeśli odtwarzamy obraz z urządzenia zewnętrznego np. dvd.
Co do rat w RTV EURO AGD to są jak najbardziej 0%. Ja brałem na 30 rat w ŁODZI i rata wyszła 83 zł (bez ubezpieczenia, przedłużania gwarancji)

W takim razie dałem się naciąć, jak głupek - uważajcie na EURO AGD w Sosnowcu w Plejadzie :)
 

mejson

New member
Jaki bank>

gorekm napisał:
W takim razie dałem się naciąć, jak głupek - uważajcie na EURO AGD w Sosnowcu w Plejadzie :)
Ja też dostałem kredyt z nieoprocentowanymi ratami - wziąłem 10 rat.
Miałem zgrzyt podczas składania wniosku kredytowego - pan ze stoiska Panasonica zapewnił mnie, że wystarczy dowód osobisty, natomiast w okienku przyjmującym wnioski dowiedziałem się, że Lukas daje nieoprocentowane raty ale chce zaświadczenie o dochodach.
Drugi bank - nie pamiętam nazwy - nie potrzebuje zaświadczenia, ale raty z prowizją.
Musiałem odbiór odłożyć do następnego dnia, by przynieść z firmy zaświadczenie.
Ubezpieczenie też chcieli mi wcisnąć i baaardzo sie dziwili, że NAPRAWDĘ nie chcę!

Telewizor przywiozłem sedanem (!?) w pozycji pionowej i wieczorem już go posiadłem... ;-)
 

mejson

New member
Kłopoty z napisami (subtitles)

Wielki ekran 16:9 obnażył siermiężność mojego odtwarzacza DVD (także Panasonic, ale sprzed ponad pięciu lat).
Dopasowywanie formatu wyświetlanego obrazu do 16:9 jest perfekcyjne, ale powoduje obcinanie części napisów, które poprzednio w formacie 4:3 były wyświetlane częściowo na czarnym pasku... :x

Przy filmach z polskim audio nie ma bólu, ale przy obcojęzycznych jest to już problem.

Mogę albo rozciągnąć nadawany 4:3 do 16:9 oglądając niskie grube baby, albo wymusić w telewizorze tryb 4:3 i oglądać 16:9 ale otoczone czterema czarnymi paskami. :x
Na szczęście dzięki wielkości ekranu, to co jest do oglądania i tak jest całkiem spore...

Rośnie motywacja do zmiany odtwarzacza, ale chyba wytrzymam jeszcze trochę - czekam na nagrywarki DVD z tunerem mpeg 4 i odtwarzaczem Bluray...:rolleyes:
 

piotrpo

New member
Mam ten telewizor około tygodnia i postaram się odpowiedzieć na część pytan które się tutaj przewijają:

wejścia:
2xHDMI
2xEURO (jedno obsługuje sygnał S-video)
1x component
z boku: composite +s-video(mini din), słuchawki

Wyjście optyczne SPDIF
Miejsce na moduł CAS(CI)

Gniazdo na kartę SD - wg instrukcji obsługuje jpeg mpeg2 avchd - widać to również w menu - jednak nie próbowałem czy działa

Połączenie z PC - cyfrowo jedynie przez kabel DVI-HDMI - jedno z wejść HDMI wg. instrukcji jest lepsze do tego (?)

Tryby obrazu - dynamiczny, normalny, kinowy, gra (nie dostępny dla tryby TV)

Buczenie, piszczenie czy coś w tym stylu niestety występuje, ale dla mnie chociaż słyszalne nie jest uciążliwe

Raty 0% w EURORTV - są dostępne - musiałem jednak przekonywać jakąś dziwną panią, że naprawdę je chcę i że ubezpieczenie na życie na nieżyciowych warunkach jest mi kompletnie zbędne, a ubezpieczenie na wypadek bezrobocia zbędne jest jeszcze bardziej z okazji braku zatrudnienia na etacie. Pani się poodgrażała, że bank mi odrzuci wniosek, odpowiedziałem, ze chciał bym spróbować, po 15 minutach miałem kredyt 0% RRSO i panią obrażoną z okazji wyjścia na idiotkę i utraty prowizji chyba. Jesli chodzi o obsługę, trzeba było ją "delikatnie" przekonać, że skoro kupuje telewizor, to chciał bym aby wcześniej mi go podłączyli do prądu i czegoś tam jeszcze. Ostatecznie, pomimo przekonania wszystkich do tego, że to ja płacę i mam prawo strzelać fochy a nie oni, udało się doprowadzić transakcję do końca. Generalnie sklep potwierdził moje wcześniejsze uprzedzenia co do tej sieci.

Wrażenia z użytkowania - sygnał jak na razie kablówka UPC + DVD Manty :)
Ciężko mi tutaj coś konkretnego powiedzieć - to mój pierwszy telewizor HD - generalnie nie mam zastrzeżeń - instrukcja w kilkunastu językach niestety tylko skrócona, pełna wersja na dołączonym CD (PDF) Obraz tak z analogowego kabla, jak i z DVD mnie zadowala.

Największa wada jak dla mnie to obudowa - modny teraz "piano black" - bardzo delikatna (udało mi się zarysować podstawkę podczas montażu) i posiadająca unikalny feature ściągania na siebie kurzu z całego domu

Generalnie jestem zadowolony z zakupu - w moim przekonaniu bardzo ciekawa kombinacja cena / funkcjonalność w porównaniu do innych aktualnych modeli panasonica (i nie tylko).
 

mejson

New member
Podobne wnioski

piotrpo napisał:
Największa wada jak dla mnie to obudowa - modny teraz "piano black" - bardzo delikatna (udało mi się zarysować podstawkę podczas montażu) i posiadająca unikalny feature ściągania na siebie kurzu z całego domu
Ciekawe, czy zarysowałeś w tym samym miejscu, co ja? ;-)

Na ściąganie kurzu dobre jest odrobina Pronto do tworzyw - ale tylko plastik, wara od tafli!

Też jestem zadowolony, tym bardziej, że wczoraj podłączono mi sygnał cyfrowy i kilka kanałów HD na próbę.
Tak to już można oglądać... :popcorn:
 

benek10

New member
Witam.Też jestem posiadaczem tej plazmy od tygodnia czasu. Jeśli chodzi o cena/jakość to rewalacja. Owszem przydałoby sie jeszcze jedno gniazdo hdmi .Bzyczenia nie słyszę nawet pożnym wieczorem, tryb gra jest po podłączeniu zewnętrznego urządzenia (u mnie konsola ps3).Mam już prawie 40 wiosen ale lubię popykać czasem a na takiej przekątnej to bajka.pozdro:popcorn:
 

piotrpo

New member
mejson napisał:
Ciekawe, czy zarysowałeś w tym samym miejscu, co ja? ;-)

Na ściąganie kurzu dobre jest odrobina Pronto do tworzyw - ale tylko plastik, wara od tafli!

Też jestem zadowolony, tym bardziej, że wczoraj podłączono mi sygnał cyfrowy i kilka kanałów HD na próbę.
Tak to już można oglądać... :popcorn:
Zarysowałem stawiając podczas montażu telewizor na przedniej części podstawki - piękna rysa - pewnie bym się zdenerwował, ale i tak zamierzam zamontować na uchwycie ściennym, więc podstawka jest dla mnie rozwiązaniem tymczasowym.
W każdym razie - zadowolenie z zakupu jak na razie 5/5
 

tuki85

New member
witam, właśnie kupiłem tą plazmę i mam problem z odtwarzaniem filmów z karty SD. Zdjęcia odtwarza elegancko natomiast filmy próbowałem w różnych foramatch i nic. Może ktoś podopowiedzieć jaki to ma być format lub ewentualnie podać stronkę skąd mogę ściągnać trailery/dema w tym formacie. Serdeczne dzięki :)
 

SzpiegU

New member
moze mi ktos powiedziec czy ten model ma opcje włącznika czasowego? w sensie czy moge sobie ustawic właczenie tv np na 7 rano. moze ktorys z uzytkownikow sprawdzic lub ewentualnie przeslac te iinstrukcje w pdf? :) z gory dzieki.
 

loveable

New member
mam wielka prosbe to posiadaczy tego modelu (tez go mam, ale z racji trwania remontu, jeszcze nie odpakowalam, a BOK Panasonica mi nie pomoze)
mozecie mi podac wymiary rozstawu otworow? Planuje kupic n/w stolik, ale chce sie upewnic, ze bedzie ok
Alladyn 2 prod. Hubertus - Maksymalny rozstaw otworów w TV, który pozwoli zamontować go na tym stoliku to w poziomie 710mm, a w pionie 450mm.
Z gory dzieki
 

rive

New member
loveable napisał:
Alladyn 2 prod. Hubertus - Maksymalny rozstaw otworów w TV, który pozwoli zamontować go na tym stoliku to w poziomie 710mm, a w pionie 450mm.
Z gory dzieki

zatem będzie pasować... w naszym TV (P42) poziom = 400 mm, pion = 300 mm

powodzenia
 

gorekm

New member
Odtwarzanie filmów

tuki85 napisał:
witam, właśnie kupiłem tą plazmę i mam problem z odtwarzaniem filmów z karty SD. Zdjęcia odtwarza elegancko natomiast filmy próbowałem w różnych foramatch i nic. Może ktoś podopowiedzieć jaki to ma być format lub ewentualnie podać stronkę skąd mogę ściągnać trailery/dema w tym formacie. Serdeczne dzięki :)

Nie wiem, czy znasz już sposób na filmy, ale juz gdzieś na ten temat pisałem: AVCHD na SD musi mieć odpowiednią strukturę, stworzoną za pomocą urządzenia nagrywającego (kamera, aparat) lub oprogramowania (ja używam Nero Vision 9). Nawet jeśli stworzysz odpowiednią strukturę katalogów a potem przekopiujesz pliki MTS, to nic nie da.

Nie wiem, jak jest z MPEG2, ponieważ struktury DVD nie odtwarza, będę próbował jeszcze z SVCD.

U mnie AVCHD hula, aż miło.
 
Do góry