Panasonic TX-P42U10E

maxoff

New member
Slimak ale jesteś pewien....
Wszak z tego co czytam na forum to seria "U" i "S" są w zasadzie identyczne (różniące sie jedynie detalami) ale czy ten soft co podałeś nie "usadzi" mi telewizora ?
Ja jak wspomniałem mam serię "U" i na dodatek 50" (nie wiem czy wielkość także tu coś ma czy nie) ?
Z tego co czytałem w wątku z Twojego linka to wsyscy raczej robili ten update na seri "S" - dlatego ciut się obawiam :?
 

kadet053

New member
Witam forumowiczów,
od 2 miesięcy jestem szczesliwym posiadaczem Panasonic TXP42U10E. Az do dnia dzisiejszego.

Po włączeniu tv wszystko było normalnie, tv z trybu czuwania przeszedl w tryb pracy jednak po ok. 20-30 sekundach obraz zaczyna się "rozjezdzac, rozmazywac" nagle wszystko gasnie. TV przechodzi tak jakby spowrotem do trybu czuwania jednak czerwona dioda nie swieci ciagle (jak bywa zawsze w trybie czuwania) lecz pulsuje. TV nie da sie wlaczyc spowrotem pomaga dopiero przycisniecie przycisku on/off na panelu telewizora jednak po ponownym wlaczeniu sytuacja sie powtarza. Co moze byc tego przyczyna? z gory dzieki za podpowiedzi.

P.S. wprawdzie tv jest na gwarancji i w poniedzialek nie omieszkam zadzwonic do Panasonica jednakze moze ktos z forumowiczow moglby mi podpowiedziec na czym moze polegac usterka z ktora mam do czynienia.

Z gory dziekuje
 

jaceknik

New member
jasny pokój

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów !
Mam dylemat. Telewizor będzie ustawiony na przeciw okna w dość jasnym pokoju. Budżet dostępny to ok.2500 (WAF), sygnał dekoder HD "N-ka" i DVD. Teraz pytanie TX-P42U10E, czy TX-P42X10Y ? O regulacji i modelu "G" nie mam co marzyć. Wyszukałem, że model X ma filtr antyodblaskowy. Co radzicie? HD ready i 2000zł, czy półkę wyżej „U” i grube rolety?
Może jeszcze inaczej jakiś LCD, Toshiba, albo Philips w podobnej cenie? Sam nie wiem, od 2 tygodni czytam forum i głupi cały już jestem.
 

jaceknik

New member
ja Ci radze lepiej poszukac i za 2500zl kupic P42S10E z powłoką antyrefleksyjna i w Full HD:cool: na ceneo są te modele nawet poniżej 25008)

Też o tym myślałem, tylko euro kusi 20x0%. Tak trzeba zapłacić gotówką, żeby to miało sens. Bo w ratach to z 2500 robi się 3200. No chyba, że sprawdzę w jeszcze raz w euro albo saturnie. Przy cenie 2800 i zerowych ratach to kto wie :roll:
dzięki...
 

jaceknik

New member
Niestety nie znalazłem. Muszę jeszcze podzwonić jutro po innych. Wiem, że to co teraz napiszę to trochę nieteges :niewiem: . Oglądałem kolejny (kto to zliczy) telewizory. I bardzo ładnie wyglądał obraz z Sharpa 42 DH77. zdaję sobie sprawę, że oświetlenie w marketach sprzyja LCD-kom, a plazma pokaże cały swój urok (lub nie) w domu. Po prostu cały czas się boję, że w moim jasnym pokoju będę zawiedziony i skończy się tylko na wieczornym oglądaniu (wytłumacz to dziecku). Na domiar złego telewizor będzie powieszony vis-avis okna. Poradźcie !
 

Penter13

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonica P42U10E od 1 m-ca, bzyczenie jest niesłyszalne, obraz bardzo dobry, mam podłączonego PC->DVI-HDMI i wszystko pięknie. Mam tylko pewien mały problem z kalibracją obrazu w SD, mam ustawienia dynamiczne -> kontrast 26 i reszta bez zmian. Uznałem że takie wyświetlanie mnie zadowala, ale czy ktoś posiada może bardziej profesjonalne ustawienia, to proszę o ich przedstawienie. Pozdrawiam:lol:
 

maxoff

New member
Niestety nie znalazłem. Muszę jeszcze podzwonić jutro po innych. Wiem, że to co teraz napiszę to trochę nieteges :niewiem: . Oglądałem kolejny (kto to zliczy) telewizory. I bardzo ładnie wyglądał obraz z Sharpa 42 DH77. zdaję sobie sprawę, że oświetlenie w marketach sprzyja LCD-kom, a plazma pokaże cały swój urok (lub nie) w domu. Po prostu cały czas się boję, że w moim jasnym pokoju będę zawiedziony i skończy się tylko na wieczornym oglądaniu (wytłumacz to dziecku). Na domiar złego telewizor będzie powieszony vis-avis okna. Poradźcie !


Powiem ci szczerze że jeśli telewizor chcesz wieszać na wprost okna przez które świeci bezpośrednio słońce i nie zamierzasz założyć jakiś rolet - to nie polecał bym....
Chyba że przez okno wpada zwykłe światło dzienne (słońce nie świeci bezpośrednio w nie, a co za tym idzie nie świeci w ekran TV) to myślę że źle by nie było....
LCD w związku iż ma matową matrycę lepiej radzi sobie w nasłonecznionych i dobrze oświetlonych pomiesdzczeniach, aczkolwiek jeśli nawet kupisz najlepszy LCD, a słońce będzie bezpośrednio świeciło w matryce to także będzie "kupa". Także wszystko zależy jak nasłoneczniony jest pokój, bo jeśli bezpośrednio to chyba będziesz musiał przemyśleć sprawę i ustawić TV w innym miejscu - może jakiś ładny stojaczek i postawić go bezpośrednio za oknem - wtedy słońce może sobie świecić....
 

umberto1

New member
Witam
Również jestem szczęśliwym posiadaczem tej plazmy :) wszystko jest OK, ale od wczoraj mam taki problem. Podczas oglądania obraz samoczynnie ściemnia się robi się jak by za mgłą, w lewym górnym rogu pokazuję się HDMI 1 po naciśnięciu przycisku na pilocie wszystko wraca do normy. Myślałem że włączony jest tryb oszczędności, ale niestety nie. Proszę o pomoc jak mam się tego pozbyć.
Pozdrawiam
 

zibi_pl

New member
witam , proszę o pomoc bo już mnie nerwy biorą. Ostatnio często oglądam tv wieczorami jak wszyscy śpią więc mam dosyć mocno ściszony dźwięk, ale plazma BARDZO GŁOŚNO BZYCZY, cały czas słyszę to bzyczenie nawet w dzień, tv musi być naprawdę głośno żeby tego nie słyszeć.

Oczywiście zależne jest to od jasności, w trybie dynamicznym jest to już naprawę naprzykrzające, w trybie normalny da się jeszcze przeżyć ale i tak drażni. Da się coś z tym zrobić ? a może oddać na gwarancję? Mam dodatkowo jednego martwego piksela, ale to mi nie przeszkadza, i tak go nie widać
 

Rivam

New member
Możesz zgłosić to na infolinię Panasonica. Przyjmą zgłoszenie i przyślą do Ciebie serwis. Ten oznajmi, że to naturalna charakterystyka pracy plazm i że nic się nie da zrobić. Jak się będziesz upierał, to może uda się ich namówić na wymianę zasilacza. Komuś tu na Forum wymienili na miejscu, w domu, ale dopiero po 2 tygodniowym oczekiwaniu na części. Tylko troszeczkę pomogło... A w ogóle to mogą zabrać TV do serwisu. Postoi tam jakiś czas i też pewnie nic nie zrobią.
Sam noszę się z zamiarem takiego zgłoszenia, ale niezbyt mi odpowiada oddawanie TV do serwisu i późniejsze jego wożenie...

Nie wiem od czego zależy te bzyczenie... Chyba od konkretnego egzemplarza i wrażliwości właściciela. Moja plazma bzyczy i ja to doskonale słyszę z odległości 3 m, a niektórzy tu piszą, że słychać to tylko po przyłożeniu ucha do obudowy. Na początku niesamowicie mnie to denerwowało i wręcz żałowałem, że kupiłem tego Panasa. Teraz się przyzwyczaiłem i mogę normalnie oglądać. Przy głośności +15 jest OK, a to wcale nie jest jakoś bardzo głośno. Najgorzej jest przy jasnych scenach.
 

jaceknik

New member
Powiem ci szczerze że jeśli telewizor chcesz wieszać na wprost okna przez które świeci bezpośrednio słońce i nie zamierzasz założyć jakiś rolet - to nie polecał bym....
Chyba że przez okno wpada zwykłe światło dzienne (słońce nie świeci bezpośrednio w nie, a co za tym idzie nie świeci w ekran TV) to myślę że źle by nie było....
LCD w związku iż ma matową matrycę lepiej radzi sobie w nasłonecznionych i dobrze oświetlonych pomiesdzczeniach, aczkolwiek jeśli nawet kupisz najlepszy LCD, a słońce będzie bezpośrednio świeciło w matryce to także będzie "kupa". Także wszystko zależy jak nasłoneczniony jest pokój, bo jeśli bezpośrednio to chyba będziesz musiał przemyśleć sprawę i ustawić TV w innym miejscu - może jakiś ładny stojaczek i postawić go bezpośrednio za oknem - wtedy słońce może sobie świecić....

Dzięki za informację. Będę się musiał rozglądnąć za dobrymi roletami. Inne miejsce nie wchodzi w grę. Pocieszyłeś mnie z tym LCD. Niech żyje panasonic :D
 

gorylla

New member
Bez reklam
witam , proszę o pomoc bo już mnie nerwy biorą. Ostatnio często oglądam tv wieczorami jak wszyscy śpią więc mam dosyć mocno ściszony dźwięk, ale plazma BARDZO GŁOŚNO BZYCZY, cały czas słyszę to bzyczenie nawet w dzień, tv musi być naprawdę głośno żeby tego nie słyszeć.

Oczywiście zależne jest to od jasności, w trybie dynamicznym jest to już naprawę naprzykrzające, w trybie normalny da się jeszcze przeżyć ale i tak drażni. Da się coś z tym zrobić ? a może oddać na gwarancję? Mam dodatkowo jednego martwego piksela, ale to mi nie przeszkadza, i tak go nie widać

Ktoś w wątku o S10 pisał, że bardzo pomaga powieszenie za TV jakiegoś koca, wówczas bzyczenie jest dobrze tłumione. Jeśli Twój TV wisi, to takiego koca/maty nie będzie za bardzo widać. Jeśli stoi- to z estetycznego punktu widzenia trochę papa. Ale możesz pokombinować.
 
Do góry