Panasonic TX-P42U10E

mayday666

New member
damian820927 napisał:
Witam,
Jestem posiadaczem TX-P42U10E powiem Ci tak przez kilka dni miałem podłączoną zwykłą kablówkę analogową UPC (SD) i obraz bardzo poprawny.
Lepiej kupić TV przyszłościowy może rodzice będą kiedyś chcieli kupić odtwarzacz Blue Ray ;)
Teraz mam podłączony dekoder HD z UPC i obraz rewelacja tak samo z Blue Raya, super.
Pozdrawiam

witam to moj pierwzy pot dlatego prosze o pomoc i wyrozumialic arazem.

Zamierzam zakupic ten model Panaonica (2490zl) lecz wacham sie rowniez nad plazma Samunga model 42B450 (1999) ok wiem ze samung jest w HDready a Panas w Full... Ale myle czy napewno bede wykorzytywal technologie fullHD. Ogladam tv z tv sat cyfrowa (neostrada + cyfra+) i planuje w marcu podlaczyc sie po DVB. CZY to bedzie bardzo duza roznica w uzytkowaniu i widoku grafiki z mojego kompa na HDready a w FUll hd?? bo nie ukrywam ze raz na jakis czas zamierzam podlaczyc kompa pod telewizorek.

I czy warto dolozyc rzeczywiscie te 500zl do panaonica?

Inna sprawa to rowniez mozliwoc zakupu (zastanawiam sie) sony 40S5600 (w cenie panaonica)

POkoj slabo naslonczniony. boje sie szczerze wypalania i tych "historii" z plazmami.... Czy nie przejade ie na tym modelu panaonica???

prosze o pomoc!!
 

MOVAMAX

New member
"...boje się szczerze wypalania i tych "historii" z plazmami.... Czy nie przejadę na tym modelu panasonica??..."

Bać się tych "historii" z plazmami możesz, jakkolwiek są one grubo przesadzone bądź nieprawdziwe. Ja bałbym się kupować w tej samej kategorii cenowej lcd. No ale każdy ma swoje lęki. A tak na poważnie, na każdym z tematów dla modeli U,S,G,V są wyjaśnione zalety i wady plazmy. Posiadam właśnie U i jestem po prostu z jego odbioru zadowolony. Natomiast co do HD a Full HD, to jest m.in. ciekawy temat: "Jaką plazmę Panasonic 46" kupić ?"
 

damian820927

New member
Bez reklam
mayday666 POkoj slabo naslonczniony. boje sie szczerze wypalania i tych "historii" z plazmami.... Czy nie przejade ie na tym modelu panaonica??? prosze o pomoc!![/quote napisał:
Witam mayday666,
Jestem posiadaczem U i nie masz się co bać historie o wypalaniu i powidokach, u mnie po prostu nie występują a gram długo na PS3, oglądam różne programy gdzie loga są bardzo widoczne i nic nie zostaje. W Obecnych plazmach to już chyba nie występuje, wypalanie to przeszłość. Co do Full HD ja potrzebowałem, oglądam dużo filmów na blue ray a tam jest 1080p i 24p co obsługuje właśnie ten TV, laptopa też mam FHD i wszystko wygląda na tym panelu plazmowym super. To że twój pokój jest mało nasłoneczniony tym lepiej bo model U nie posiada szyby antyrefleksyjnej, mi to nie przeszkadza okno mam za TV ;).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mayday666

New member
hmmm

damian820927 napisał:
Witam mayday666,
Jestem posiadaczem U i nie masz sie co bać historie o wypalaniu i powidokach, u mnie po prostu nie występują a gram długo na PS3, oglądam różne programy gdzie loga są bardzo widoczne i nic nie zostaje. W Obecnych plazmach to już chyba nie występuje, wypalanie to przeszłość. Co do Full HD ja potrzebowałem, oglądam dużo filmów na blue ray tam jest 1080p i 24k co obsługuje właśnie ten TV, laptopa też mam FHD i wszystko wygląda na tym panelu plazmowym super.
Pozdrawiam


drogidamianie... a czy poiadasz jakies info na temat 5letniej gwarancji panasonica?

i czy owa obejmuje efekt poswiat i wypalen???
 

damian820927

New member
Bez reklam
mayday666 napisał:
drogidamianie... a czy poiadasz jakies info na temat 5letniej gwarancji panasonica?

i czy owa obejmuje efekt poswiat i wypalen???


Witam mayday666,
5 letnią gwarancje mam udało mi się ją wyrwać a TV kupiłem na iBood, co prawda prowadziłem tydzień korespondencję ale się udało ;)
Co do samej gwarancji musisz przeczytać w regulaminie co i jakie naprawy obejmuje po standardowym okresie 2lat.
 

kszesz

New member
mayday666 napisał:
boje sie szczerze wypalania

Wczoraj u mnie lekka panika na G10 po ogladaniu Comedy Canal z jakimś licznikiem niewiadomoczego 00:00 w prawym górnym rogu zostało to na ekranie :x
Przez 30 sek. i potem ani śladu po zmianie kanału, ale problem dał znać o sobie więc z dłuższymi sesjami może jednak być problem.
Chyba do nich napiszę, żeby nie świrowali z takimi akcjami bo mi plazmę skasztanią.
 

mayday666

New member
damianie...

powiem szczerze teraz wacham sie nad 3ma opcjami....

Panasonic TX-P42U10E

i 2 lcd : Panasonic TX-L42U10E oraz
Sony KDL-40S5600

wszystkie 3 w podobenj cenie ~2500zl

czy warto wybrac plazme czy przereklamowane wg mnie sony? czy moze lcd panasonica? nie ukrywam ze zalererzy mi na 5letniej gwarancji a owa jest i w ony i w panasonic'u...

Czytajac to forum doszedlem do wnosku iz plazma lepsza jest do slabszego np analogowago zrodla.
Ale ja mam tv cyfrowa sat. wkrotce rozniez i HDkanaly i czescto zamierzac bede podlaczac komputer do tv. ( w celu grania czy filmow)

Czy dalej polecisz mi plazeme?? dylemat "bad pixe's" vs powidoki bardzo mnie drazni.... i boje sie wybrac jedna i 2 technologie a na CRT zyc nie che ;))))
 

caiser

New member
Witajcie,
dziś po 2 tygodniach mordęgi pt: co wybrać, kupiłem Panasa z tematu, w sklepie przymusiłem Pana z obsługi żeby mi podłączył dvd do niego i lcd Sony W5500 - bo nie mogłem się zdecydować czy wolę plamę czy lcd, za lcd przemawiały emocje (jaskrawe kolory) i zużycie energii, za panasem fora i cena ;) Specjalnie w sklepie katowałem te tv obrazem z pośledniego dvd, bo sygnał mam na razie słaby (cyfra bez hd i dvd), no i okazało się, że sony dużo gorzej radził sobie takim sygnałem, krawędzie były poszarpane i drżące, a subiektywne odczucia na fragmencie filmu "W stronę słońca" niezbyt dobre. Sprzedawca namówił mnie jeszcze na test jakiegoś LG bodajże LH4200 w podobnej do Sony cenie, który o dziwo subiektywnie okazał się lepszy niż Sony (!?) - miał natomiast jakiś problem ze skalowaniem obrazu z dvd. Dylemat był duży - kolory w Panasie niestety nie podobały mi się, ale zaryzkowałem ze względu na te szarpaniny na krawędziach i swego rodzaju "cyfrowość" obrazu na scenie ze wspomnianego wcześniej filmu (nie wiem jak to opisać - chodzi generalnie o to że rozbłyskające słońce rozświetla czerń kosmosu - na plaźmie przejścia koloru były płynne, na lcd były wyraźne przejścia pomiędzy kolejnymi kolorami rozbłysku). Zwiozłem tv do domu i tu niespodzianka - obraz rewelka! Kolory - rewelka! Podsumowując Panasa po kilku godzinach,
zalety:
- piękne kolory, w domu jest zupełnie inny odbiór niż w sklepie, widać, że lcd w świetle jarzeniówek sprawiają lepsze wrażenie
- piękna głebia obrazu - poprzednio miałem lcd i obraz był całkowicie płaski ;)
- fajne funkcje dostosowywania obrazu 4:3 do ekranu
- bezproblemowy odbiór slabego sygnału (tu trochę podkręciłem fabryczne ustawy w menu i jest ok)
- fajny pilot, prosty i przejrzysty, z dobrego plastiku
- cena ;)

info w sprawie opisywanych przez innych wad (których się bardzo obawiałem)
- piszczenie i ćwierkanie - występuje - niestety słyszę je, ale nie jest uciążliwe - głównie zaczyna przeszkadzać jak się zaczynamy na nim skupiać, w akcji gubi sie w tle
- odbicia w ekrania - występują - znów podobnie jak powyżej - jak chcesz koniecznie zobaczyć, zobaczysz, jak skupisz się nie na tv tylko na akcji - nie ma to znaczenia

Podsumowując, jeśli jeszcze się wahasz czy kupić na 30 rat 0% w euro to przestań się zastanawiać i bierz! (tylko przyduś pracownika, żeby dał sobie spokój z ubezpieczeniem).

M.
 

damian820927

New member
Bez reklam
mayday666 napisał:
damianie...

powiem szczerze teraz wacham sie nad 3ma opcjami....

Panasonic TX-P42U10E

i 2 lcd : Panasonic TX-L42U10E oraz
Sony KDL-40S5600

wszystkie 3 w podobenj cenie ~2500zl

czy warto wybrac plazme czy przereklamowane wg mnie sony? czy moze lcd panasonica? nie ukrywam ze zalererzy mi na 5letniej gwarancji a owa jest i w ony i w panasonic'u...

Czytajac to forum doszedlem do wnosku iz plazma lepsza jest do slabszego np analogowago zrodla.
Ale ja mam tv cyfrowa sat. wkrotce rozniez i HDkanaly i czescto zamierzac bede podlaczac komputer do tv. ( w celu grania czy filmow)

Czy dalej polecisz mi plazeme?? dylemat "bad pixe's" vs powidoki bardzo mnie drazni.... i boje sie wybrac jedna i 2 technologie a na CRT zyc nie che ;))))



mayday666
Nie ma co się zastanawiać polecam plazmę Panasonica U, jeśli chcesz dobry obraz z LCD trzeba niestety kupić wysoki model co się za tym wiąże "drogi" posiadam również Sony flagowy model X i jestem z niego również bardzo zadowolony tylko, że ze jego cenę kiedy go kupowałem miałbym 4 plazmy Panasonica ;) ale obraz jest żyleta z tego LCD. mayday666 mam teraz porównanie w jednym pokoju mam LCD Sony X w drugim plazmę Panasonica U i powiem tak lepiej mi się gra na PS3 właśnie na Panasonicu U, programy z UPC HD wydaje mi się że mają większą głębię niż w Sony, DVD i Blue Ray tak samo wygrywa Panasonic choć jest dużo tańszym TV od mojego Sony. To zupełnie inne technologie zawsze mi odradzali plazmę, ale teraz po zakupie i użytkowaniu nabrałem naprawdę dużego przekonania do plazmy. Po za tym wskazany przez Ciebie Sony KDL-40S5600 nie ma 100Hz i ma 8 bitowy panel LCD, a 100Hz się przydaje bardzo i LCD 10bit panel leprze przejście barw, na temat LCD Panasonica się nie wypowiem bo go nie znam. Mogę tylko powiedzieć o Sony jak chcesz żeby się dobrze oglądało i miał wszystko co potrzeba Będzie drogi ;)
Pozdrawiam
 

mayday666

New member
Draogi damianie bardzo mi pomogles i troszke rozjasniles w glowie....

tak myslaem ze lcd za takie pieniadze w sony to bedzie low budget tv... :((


Plasma panasonica to bedzie raczej moj wybor
 

mayday666

New member
damianie a czy podczas intensywnego uzytkow. Panasa serii U nie doswadczyles efektu wypalania i poświat po logach czy np panelu predkosciomerza przykladaowo w grze wyscigowej ( ktory jest niezmienny w grze) ? (albo inny staly element) ile masz juz ten mmodel?
 

damian820927

New member
Bez reklam
mayday666 napisał:
damianie a czy podczas intensywnego uzytkow. Panasa serii U nie doswadczyles efektu wypalania i poświat po logach czy np panelu predkosciomerza przykladaowo w grze wyscigowej ( ktory jest niezmienny w grze) ? (albo inny staly element) ile masz juz ten mmodel?

mayday666
TV mam 3 tygodnie i intensywnie go używam ;) tak zwany powidok zdarzył mi się tylko raz i nie wiem czy trwało to 3sekundy a grałem około 5 godzin Medal of honor Airborne i Uncharted 2, przez te kilka sekund było widać mapkę z Medal of honor i to tyle powidoków na tym tv. Nie chce też Cię namawiać na żaden z tych modeli, sam najlepiej idź do sklepu niech podłączą zwykła antenę może DVD sam ocenisz ;) Ja tu porównuje swoje dwa TV jeden z górnej pułki a drugi z nieco niższej ;) model U i jestem nim pod wrażeniem. Mówię Ci Blue ray, laptop FHD, filmy z dvd, zwykły analog, i cyfrówka HD od UPC wyglądają na nim bardzo dobrze. Zdążyłem już to wszystko przetestować ;)
 

slimak

New member
Bez reklam
W 42py85e na wejściu analogowym jest przetwornik (IC4510)10bit, po wyjściu z głównego procesora (IC8001) 24bit. Sygnał sterujący panelu (IC9300/ IC9400) 30bit.
Nie widzę żadnego powodu by w U10 było gorzej.
 

damian820927

New member
Bez reklam
slimak napisał:
W 42py85e na wejściu analogowym jest przetwornik (IC4510)10bit, po wyjściu z głównego procesora (IC8001) 24bit. Sygnał sterujący panelu (IC9300/ IC9400) 30bit.
Nie widzę żadnego powodu by w U10 było gorzej.

slimek,
Dzięki
 

pyszczak6

New member
Tx-p50u10e

Witam posiadam ten telewizor od tygodnia od nowości powieszony na scianie zalety wiadomo bzyczenia nie slysze ale jedna wada dzwiek -koszmarny płaski pusty bez wyrazu po podkreceniu niby tonow wysokich dokuczliwy szum tony niskie jakby ich nie było:-x BR I MKV poezja:D
 

golowas

New member
wlasnie zobaczylem nowa gazetke z rtv euro agd a tam Panasonic TX-P50U10E za 3690zl , ja chcialem na dniach kupowac panasonica TX-P46S10E i sie zastanawiam teraz ktory lepiej wziasc , co doradzacie ? , cena praktycznie ta sama , dzieki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
golowas napisał:
wlasnie zobaczylem nowa gazetke z rtv euro agd a tam Panasonic TX-P50U10E za 3690zl , ja chcialem na dniach kupowac panasonica TX-P46S10E i sie zastanawiam teraz ktory lepiej wziasc , co doradzacie ? , cena praktycznie ta sama , dzieki za pomoc

Witam golowas,
Jeśli masz odpowiednią odległość do oglądanie 46" to i do 50" ;) weź sobie większy szybko się przyzwyczaisz do wielkości. Po między modelami S i U są niewielkie kosmetyczne różnice, zależy też co Ci jest potrzebne U ma 2szt HDMI a S ma 3szt, U nie ma wejścia PC i anty refleksyjnego szkła. Ja mam podpięty amplituner i mam jedno wolne w tv i jeszcze 3 w ampli ;) więc luz.
Polecam ten model no i te 50" ;)
Wesołych Świąt
 

zibi_pl

New member
Mam pewien problem. Posiadam dobre głośniczki 2.1 z wyjściem jack oraz słuchawki. Po podłączeniu np słuchawek do plazmy jedyna opcja zmiany głośności to specjalnie wchodzenie w menu->dźwięk->głośność słuchawek. Czyli teoretycznie muszę mieć tv ściszony na maxa i u stawić w opcjach głośność słuchawek.

Taka sama sytuacja gdy podepnę sobie głośniki od komputera. Czy da się jakoś przestawić aby można było ustawić przyciskiem ścisz/głośniej z pilota operować słuchawkami/głośnikami podpiętymi przez jack ?
 
Do góry