Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Krisu.

New member
do moonlight78:

menu/ustawienia/ustawienia wyświetlania (kliknij "dostęp")/panel boczny >>> i tu masz 4 możliwości - od czarnego do jasnoszarego.

_____________________________

I ja - zanim opiszę wrażenia z niedawno nabytego tv - mam 2 szybkie pytania:

1. Kupowałem tv przez internet. Jak każdy zapewne w takim wypadku - dostałem w kopercie z fakturą vat naklejkę, którą należy nakleić na gwarancji w miejscu pieczątki sprzedawcy. Ja jednak takowej gwarancji nie widzę. czy chodzi więc o to, aby ową naklejkę nalepić właśnei na wspomnianej fakturze vatowskiej?

2. Kwestia przedłużenia gwarancji do 5 lat. Przed chwilą zarejestrowałem swój tv na stronie, ściągnąłem dokument o przedłużeniu gwarancji (plik .pdf). I to jak rozumiem wszystko - jestem w posiadaniu tegoż dokumentu (certyfikatu) na jego podstawie np. za 4 i pół roku tv można w razie czego reklamować - dobrze to rozumiem?

pozdrawiam

Jaką naklejkę :(:(:( ja nic nie dostałem tylko fakturę
 

slimak

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o banalność pytania, tylko o przeczytanie instrukcji, co z kolei zagwarantuje świadome użytkowanie TV. :D
 

Krisu.

New member
Siemanko !
od wczoraj mam panasonic tx p42s10e i mam jak narazie 2 pytania ;)
- nie mam anteny pokojowej mam podlaczony cyfrowy polsat na zlaczu euro chciala bym zeby TV odrazu wlaczal sie na polsat a nie na zwykla antene, rodzice tez maja panasonica maja polsat ale na kablu HDMI lecz ich tv tez wlacza sie na poczatku na zwykla antene i trzeba to recznie przelaczac :?
- czy z listy "etykiety wejsc" da sie usunac TV ? bo mam wlasnie tylko na AV2 podlaczony polsat i na HDMI ps3 wiec po co mi tam ten tv?

Wysłałem odpowiedz
 

Forest27

New member
Ja już sie ciesze moim P50S10E po wymianie z oszukanego X
niestety numeru nie ma w bazie, wysłałem maila i czekam na odpowiedź, mam nadzieje ze to tylko poślizg w bazie i uda sie go zarejestrować.

co do kilku zadanych przez was pytań:

gwarancja jest wyłącznie na podstawie dowodu zakupu (paragon, faktura), jeżeli chodzi o gwarancję od 2-5 lat to oprócz dowodu zakupu potrzebny jest wydrukowany ten certyfikat co przesłali po rejestracji. Gwarancja europejska jest potrzebna tylko po za granicami.

Co do rozpoznawania sygnału
u mnie na obu tv podłączony przez EURO dekoder do AV1 telewizor sam rozpoznawał sygnał i po włączeniu od razu ustawiał sie na niego kiedy ten był włączony. Jeżeli dekoder był wyłączony automatycznie włącza sie jako tv. Podłączenia przez HDMI tylko tryb hotelowy

co do instrukcji korzystajcie z tej z CD bo jest pełna, papierowa jest okrojona.
 

Krisu.

New member
Ja już sie ciesze moim P50S10E po wymianie z oszukanego X
niestety numeru nie ma w bazie, wysłałem maila i czekam na odpowiedź, mam nadzieje ze to tylko poślizg w bazie i uda sie go zarejestrować.

co do kilku zadanych przez was pytań:

gwarancja jest wyłącznie na podstawie dowodu zakupu (paragon, faktura), jeżeli chodzi o gwarancję od 2-5 lat to oprócz dowodu zakupu potrzebny jest wydrukowany ten certyfikat co przesłali po rejestracji. Gwarancja europejska jest potrzebna tylko po za granicami.

Co do rozpoznawania sygnału
u mnie na obu tv podłączony przez EURO dekoder do AV1 telewizor sam rozpoznawał sygnał i po włączeniu od razu ustawiał sie na niego kiedy ten był włączony. Jeżeli dekoder był wyłączony automatycznie włącza sie jako tv. Podłączenia przez HDMI tylko tryb hotelowy

co do instrukcji korzystajcie z tej z CD bo jest pełna, papierowa jest okrojona.

Z oszukanego ? napisz więcej :) ku przestrodze innym
 

Forest27

New member
przecież pisałem o tym kilka stron wcześniej.
Warto sprawdzić jaki sie ma tv, bo same naklejki tabliczki a tym bardziej inne akcesoria można łatwo podmienić. Telewizory są bardzo podobne choć myśle ze jescze łatwiej się pomylić pomiędzy G i S a nie jak u mnie pomiędzy X i S.
Pierwszym sygnałem ze coś nie tak, który najłatwiej sprawdzić jest brak jednej z 5 funkcji "Filmy" wchodząc w "Viera Tools"
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam następujące pytania z nieco innej beczki:
1. Jak Multimedia aktualizuje informacje wyświetlane w EPG (GUIDE) na poszczególnych kanałach - czy to robione jest automatycznie i we wszystkich telewizjach jest tak samo?
U mnie bowiem na wielu programach informacje są niedostępne. Czy to wina MM?
2. Do tych co mają i kablówkę i dvb-t.
W Szczecinie mają w marcu uruchomić dvb-t. Mam co prawda telewizor Panasonic TX-L37S10E a nie plazmę, ale bebechy ma takie same jak plazmowy z tematu (za wyjątkiem ekranu) w związku z tym:
- czy podłączając dodatkowo antenę do gniazda antenowego tv przez rozgałęźnik uzyskam obraz i czy ten multiplex nie jest kodowany?
- czy przeszukując zakres dvb-t nie zgubię ustawień kanałów analogowych z kablówki?
Pozdrawiem
 

Krisu.

New member
przecież pisałem o tym kilka stron wcześniej.
Warto sprawdzić jaki sie ma tv, bo same naklejki tabliczki a tym bardziej inne akcesoria można łatwo podmienić. Telewizory są bardzo podobne choć myśle ze jescze łatwiej się pomylić pomiędzy G i S a nie jak u mnie pomiędzy X i S.
Pierwszym sygnałem ze coś nie tak, który najłatwiej sprawdzić jest brak jednej z 5 funkcji "Filmy" wchodząc w "Viera Tools"

Taaaa pisałeś ale bardzo ogólnikowo podaj czy wina sklepu czy ktoś w fabryce przy składaniu ?
 

slimak

New member
Bez reklam
- czy podłączając dodatkowo antenę do gniazda antenowego tv przez rozgałęźnik uzyskam obraz

Tak, o ile MM nie będzie nadawać na tym samym kanale jakiejś paczki programów DVB-C. W takim przypadku będzie trzeba przekładać wtyczki (tylko antena DVB-T lub tylko DVB-C).


- czy przeszukując zakres dvb-t nie zgubię ustawień kanałów analogowych z kablówki?
Pozdrawiem

Jeżeli masz już włączone w menu [DVB-T] + [dodaj kanały HD], to nie zgubi. Przy aktywacji DVB-T lub [dodaj kanały HD] TV przeszuka wszystkie kanały, kasując stare ustawienia DVB-C i analog.
 

Krisu.

New member
jak sprawdzic w tx p42s10 liczbe przepracowanych godzin ?
WItaj


1. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i -” na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

powodzenia
 

locke80

New member
Szybkie pytanie, najlepiej do osob, ktore uzywaja P42S10E do grania na X360/PS3. Jak wyglada sprawa z wypalaniem stalych elementow na ekranie? Jestem juz prawie zdecydowany na ten model i tylko ta kwestia powstrzymuje mnie przed kupnem tego TV.
 

Andrewan

New member
Szybkie pytanie, najlepiej do osob, ktore uzywaja P42S10E do grania na X360/PS3. Jak wyglada sprawa z wypalaniem stalych elementow na ekranie? Jestem juz prawie zdecydowany na ten model i tylko ta kwestia powstrzymuje mnie przed kupnem tego TV.

Grasz dużo kup leda. ja uważam że plazma do filmów i tv dla graczy wszystko ale nie plazma.
 

killer78

New member
Filmy na SDHC

Wiem, że ten temat był już kilkukrotnie przerabiany, lecz mam problemy nadal z oglądaniem materiałów (filmy) z karty SDHC na naszym Panasie, robiłem zgodnie z opisami, lecz nie udało mi się uruchomić filmu. Zawsze miałem inforamcję, że format jest niewłaściwy, lub brak plików itp.
Mam program multiAVCHD 3.0 i filmy np. w .mkv, (lub bajki mojego syna w .avi) i chciałbym to przerobić, tak abym mógł oglądać przez kartę SDHC. Czy mogę prosić "krok po kroku" jak i co zrobić, abym mógł oglądać filmy na SDHC?
Jakie opcje pozaznaczać itd...?
 

Krisu.

New member
Wiem, że ten temat był już kilkukrotnie przerabiany, lecz mam problemy nadal z oglądaniem materiałów (filmy) z karty SDHC na naszym Panasie, robiłem zgodnie z opisami, lecz nie udało mi się uruchomić filmu. Zawsze miałem inforamcję, że format jest niewłaściwy, lub brak plików itp.
Mam program multiAVCHD 3.0 i filmy np. w .mkv, (lub bajki mojego syna w .avi) i chciałbym to przerobić, tak abym mógł oglądać przez kartę SDHC. Czy mogę prosić "krok po kroku" jak i co zrobić, abym mógł oglądać filmy na SDHC?
Jakie opcje pozaznaczać itd...?


Wal tu

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/40064-mkv-i-mpeg2-w-slocie-sdhc-panasonica-19.html

ale co komp to komp
 
Do góry