Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

manat

New member
Odnośnie tej zielonej matrycy. Telewizor stoi w sklepie i widziałem go już kilka razy w ciągu 2 tygodni ale kolor matrycy się nie zmienił! Więc coś z nim jest nie tak! Teraz jestem pewny jakiego koloru matrycy mam szukać!
Dzeki za odpowiedź
 

Andrewan

New member
Jest :)

Od kilku dni TX-P50S10E .... Jakość obrazu wymiata jesteśmy zachwyceni. Obraz w HD z N-ki żyletka SD bardzo dobry.
Wrażenia artystyczne na najwyższym poziomie, sklepowe odczucia są niewspółmierne do tych domowych w szczególności po odpaleniu blue ray. Trochę pilot od tv mi nie pasuje ale to chyba syndrom Samsunga i innego ukladu klawiatury.
Na razie Panas na dotarciu wedle forumowych porad (Krisu znów pomógł).
:popcorn: i fotel
Pozdrawiam
 

Krisu.

New member
Żeby przekonać się, że CRT ma dużo gorszy obraz przy tej samej przekątnej wystarczy włączyć w plazmach Panasonica obok siebie obraz i telegazetę (PAT).

I dalej obstaję przy swoim dwa stojące tv 29" i 42" mają inną jakść obrazu i tyle .
Istotne jest że przy 42"wypłyną wszystkie bolączki sygnału SD + błędy w skalowaniu obrazu .
Testy panasa opisują skalowanie SD jako DOBRE nie b.dobre albo rewelacyjne.
Są odbiorniki mające lepsze wyniki w tej materii
 

Krisu.

New member
Od kilku dni TX-P50S10E .... Jakość obrazu wymiata jesteśmy zachwyceni. Obraz w HD z N-ki żyletka SD bardzo dobry.
Wrażenia artystyczne na najwyższym poziomie, sklepowe odczucia są niewspółmierne do tych domowych w szczególności po odpaleniu blue ray. Trochę pilot od tv mi nie pasuje ale to chyba syndrom Samsunga i innego ukladu klawiatury.
Na razie Panas na dotarciu wedle forumowych porad (Krisu znów pomógł).
:popcorn: i fotel
Pozdrawiam

Witamy w "klubie" jak moge to pomogę:wink:
Zazdroszczę ci tej 50" mam42" i po tygodniu skurczył się do 29" :p:p:p hmm ...ale moja lepsza połowa ma swoje zdanie i....
Mam zaniar jeszcze kupić PS3 jako BD+Onkio TX-SR607
wiec ... tak kochanie masz racje kochanie i są 42";-);-);-);-)

pozdrawiam
 

Andrewan

New member
Witamy w "klubie" jak moge to pomogę:wink:
Zazdroszczę ci tej 50" mam42" i po tygodniu skurczył się do 29" :p:p:p hmm ...ale moja lepsza połowa ma swoje zdanie i....

Powoli czuję się zrzeszony :) co do 50 to miała być 46 ale...
moja połowa (choć nie jestem pewien czy lepsza )
Stwierdziła po wizji lokalnej w sklepie że "taki jakiś mały" co wywołało uśmiech w kąciku ust mych, czym prędzej więc popędziłem ku pięćdziesiątce i jest. Najlepsze jest to że dorosły facet zachowuje się jak dziecko mając nową zabawkę
Pozdrawiam :)
 

Krisu.

New member
Powoli czuję się zrzeszony :) co do 50 to miała być 46 ale...
moja połowa (choć nie jestem pewien czy lepsza )
Stwierdziła po wizji lokalnej w sklepie że "taki jakiś mały" co wywołało uśmiech w kąciku ust mych, czym prędzej więc popędziłem ku pięćdziesiątce i jest. Najlepsze jest to że dorosły facet zachowuje się jak dziecko mając nową zabawkę
Pozdrawiam :)

Po tym co piszesz napewno lepsza (przynajmiej od mojej ) przy wyborze TV :):):) .
 

marecki1

New member
Słaba jakość SD

Witam wszystkich plazmomaniaków
Od wczoraj jestem szczęśliwym (ale nie do końca) posiadaczem 42S10ES. Pierwsze wrażenia są następujące: obraz HD idealny, aż nie chce się odchodzić od telewizora; SD bardzo słaba jakość, obraz przytłumiony zamglony. Oglądając to z 3 metrów jeszcze się da, ale bliżej to masakra. Telewizor podłączałem do tunera przez euro lub component i żadne ustawienia czy to w TV, czy w Tunerze nie dają efektów. Nie mam jeszcze kabelka hdmi i myślę że takie połączenie coś poprawi, jeżeli nie to porażka.
Może jakieś wskazówki od doświadczonych użytkowników tego modelu plazmy, co można poprawić ?
A może matryca ma jakąś wadę ?
 

Andrewan

New member
Witam wszystkich plazmomaniaków
Od wczoraj jestem szczęśliwym (ale nie do końca) posiadaczem 42S10ES. Pierwsze wrażenia są następujące: obraz HD idealny, aż nie chce się odchodzić od telewizora; SD bardzo słaba jakość, obraz przytłumiony zamglony. Oglądając to z 3 metrów jeszcze się da, ale bliżej to masakra. Telewizor podłączałem do tunera przez euro lub component i żadne ustawienia czy to w TV, czy w Tunerze nie dają efektów. Nie mam jeszcze kabelka hdmi i myślę że takie połączenie coś poprawi, jeżeli nie to porażka.
Może jakieś wskazówki od doświadczonych użytkowników tego modelu plazmy, co można poprawić ?
A może matryca ma jakąś wadę ?
Napisz z jakiego dostawcy sygnału korzystasz, jakość kabli też ma znaczenie więc warto na ten aspekt zwrócić uwagę. U mnie sd oczywiście słabsze ale i tak jakość obrazu doskonała.
Pozdrawiam

P.s
Ciekawy artykuł z hdtvmania.pl

Bez względu na to czy przy kupnie nowego telewizora HD zdecydujecie się na plazmę czy LCD, jest (bardzo) duża szansa, że będziecie zadowoleni. Szczególnie ciesząc oko materiałem Full HD z odtwarzacza Blu-ray, czy grami w wysokiej jakości z nowych konsol. Ale zawsze może być lepiej. Na horyzoncie widzimy już panele OLED, ale nawet one po wstawieniu do pokoju będą potrzebowały odrobiny uwagi by pokazać najostrzejsze zęby. Tak samo jest z dzisiejszymi technologiami.

Zajrzyjcie do pełnej wiadomości po kilka moich propozycji jak poprawić jakość obrazu. Nie krępujcie się też by zostawiać swoje porady w komentarzach. Chętnie dopieszczę też moje kino domowe nieznanymi metodami.

Kalibracja

Profesjonalna kalibracja ekranu HD jest często mylona z fanowskim grzebaniem w opcjach. To nie do końca tak. Każdy z nas może ustawić poziom kontrastu, kolorów i innych podstawowych opcji telewizora. Ograniczeniem są tylko możliwości menu danego modelu. Jednak osoba zajmująca się profesjonalna kalibracją idzie znacznie dalej. Odpala menu serwisowe telewizora, podłącza sprzęt diagnostyczny i robi coś o czym nie mam zielonego pojęcia. Nie bójcie się (podobnie jak ja) przyznać, że o kalibracji nie macie bladego pojęcia. Nie trzeba znać się na wszystkim. TRZEBA jednak pamiętać, że grzebanie w zaawansowanych opcjach telewizora bez wiedzy i zdolności może przynieść więcej szkód i pożytku.


Osobiście osobom nie zaznajomionym z technikami kalibracji ekranów polecam wydać 200-300 złotych i zamówić specjalistę. Szukajcie ich w dobrych sklepach RTV, na forum o HDTV i wśród znajomych.

Okablowanie

Kupowanie najdroższych kabli za kilkaset złotych jest moim zdaniem stratą pieniędzy. Delikatne różnice w jakości obrazu z kabla HDMI za 100 i 1000 złotych może i będą, ale nawet jeśli to raczej niewspółmierne do wydanych pieniędzy.

Nie oznacza to jednak, że o kablach można zapomnieć. Trzeba o nich pamiętać i zaopatrzyć się w jak najlepsze połączenia. Dla przykładu jeśli kupujecie nowego laptopa z myślą o podłączeniu go do telewizora, to zadajcie o to by miał on wyjście HDMI. Tylko ono pozwoli na bezproblemowe wyświetlenie obrazu Full HD. Konsola nowej generacji? Znakomicie! Ale tylko przez HDMI lub po Componencie. Czasy “eurozłączy” odchodzą powoli w zapomnienie. I bardzo dobrze.


Kontrola oświetlenia

Czasem użytkownicy nowych telewizorów z płaskim ekranem nie zdają sobie sprawy jak wiele daje regulowana kontrola oświetlenia w domu. Nie mówię tu tylko o dość oczywistych żaluzjach czy roletach, ale także sztucznym świetle.

Sam mam kilka wariantów oświetlenia w pokoju, które uruchamiam w zależności od aktualnych potrzeb. Duża i silna lampka przy kanapie sprawdza się znakomicie gdy siedzę na fotelu i gram, ale odpada podczas niedzielnej sjesty w pozycji horyzontalnej. Żarówki odbijają się w matrycy i skutecznie uprzykrzają relaks.


Moja rada jest taka. Nie polegajcie na jednym źródle światła, ale przystosujcie je tak by pokój był jak najbardziej wszechstronny. Zamiast jednej, silnej lampy ustawcie kilka w różnych miejscach. Przed telewizorem, za nim, na suficie, parapecie… dzięki temu zawsze będziecie mogli coś zmienić, poprawić, ustawić.

Jasność matrycy i kontrast

Dostosujcie jasność matrycy tak by czarny kolor był jak najbardziej czarny. Wiele telewizorów ma firmowo ustawione bardzo wysokie poziomu jasności, przez co obraz wygląda fatalnie. Wystarczy jednak kilka chwil z podstawowym menu by dostosować jakość obrazu do naszych potrzeb.

Do regulacji poziomu jasności przydają się pasy widoczne u góry i dołu ekranu w filmach DVD. Ustawcie jasność na 100%, a następnie schodźcie w dół do momentu, aż pasy będą czarne, a nie szare.

To samo zróbcie z kontrastem matrycy, ale tym razem znajdźcie jakiś jasny element z ciemnymi akcentami i dostosujcie ustawienia tak by bez problemu rozróżniać te ciemne części. Żaden guzik w koszulki, klamka w samochodzie czy znaczek na koszulce nie może zniknąć pod naporem bieli.

Proporcje ekranu

Pamiętajcie by dostosować proporcje ekranu do danego sygnału. Jeśli nie dysponujecie danym kanałem telewizyjnym w 16:9 nie wmuszajcie go na siłę. Lepiej ustawić 4:3 i mimo fizycznie mniejszego obrazu, cieszyć się lepszą jakością.


Na koniec jeszcze rzecz oczywista czyli jakość sygnału. Żaden panel LCD czy PDP nie jest elektronicznym cudotwórcą. Aby obraz był dobry, musi mieć dobrą jakość wyjściową. Do panelu Full HD za kilka tysięcy warto więc dodać cyfrową kablówkę, albo telewizję satelitarną, kilka kanałów HD i dobrej jakości odtwarzacz DVD lub Blu-ray. Pamiętajcie. Z pustego nawet Salomon nie naleje.
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
Witam wszystkich plazmomaniaków
Od wczoraj jestem szczęśliwym (ale nie do końca) posiadaczem 42S10ES. Pierwsze wrażenia są następujące: obraz HD idealny, aż nie chce się odchodzić od telewizora; SD bardzo słaba jakość, obraz przytłumiony zamglony. Oglądając to z 3 metrów jeszcze się da, ale bliżej to masakra. Telewizor podłączałem do tunera przez euro lub component i żadne ustawienia czy to w TV, czy w Tunerze nie dają efektów. Nie mam jeszcze kabelka hdmi i myślę że takie połączenie coś poprawi, jeżeli nie to porażka.
Może jakieś wskazówki od doświadczonych użytkowników tego modelu plazmy, co można poprawić ?
A może matryca ma jakąś wadę ?


Hmmm i jak tu nie pisać o słabej jakości SD :):):)

Na jakiej platformie oglądasz TV (byle nie Polsat:neutral: )

Plazma jako tv po 300 godz.docierania jest dopiero OK

Twoje oczy są przyzwyczajone do CTRa daj in czas

Pamiętaj zarejestruj się na stronie Panasonica do konca miesiąca 5 lat gwarancji

Docieranie cytaty :

Przez pierwsze 200~300h:
Unikaj czarnych pasów (czasem nie wystarczy zoom1 )
Ja osobiście unikałem też loga programów ( z tym się wiąże zoom 3 )
Tryb kinowy nastawy na 50% (trochę szaro i mdło lecz czego się nie robi dla "Viery" )
"eco" wyłączony.
Ja już jestem po 300 h , Włączyłem tryb "Normal" i ciut podkręciłem kolor 38 kontrast 39, i obraz żyletka ( a zwykła kablówka)


I korzystaj z przeformatowywania obrazu - będzie znacznie szybciej i łatwiej.
jeśli przesiadujesz kilka godzin na tym samym programie - to włącz co jakiś czas inny format obrazu. Wówczas stałe elementy znajdą się każdorazowo w innym miejscu - co uchroni Cię od jakichkolwiek powidoków.


http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46438

UKE - NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA (NTC)

P12. Co mogę zrobić, aby zapobiec szybkiemu starzeniu się luminoforu podczas oglądania TV kablowej lub satelitarnej, kanałów muzycznych lub kanałów ze statycznym logo?
Odpowiedź:
Telewizory plazmowe są wysyłane z fabryki z wysokim ustawieniem kontrastu, aby zapewnić jasny obraz dla typowych warunków oświetlenia salonie sprzedawcy. Ustawienia dla twojego domu, wymagają zazwyczaj poziomu o połowe mniejszego (lub jeszcze mniejszego) od salony sprzedawcy. Dlatego gdy plazma jest porazpierwszy instalowana w twoim domu należy wykonać następujące czynności:

1. Upewnij się, że proporcje wyświetlanego obrazu całkowicie wypełniają ekran telewizora. ...
2. Zmniejsz kontrast obrazu do 50% (w środku) lub mniej.
3. Dla obrazu wyświetlanego w trybie 4:3 włącz ustawienie bocznych pasków na "Mid" lub "Bright" ...
4. Zawsze staraj się ustawiać taki tryb wyświetlania, w którym obraz wypełnia cały ekran (takich jak Just, Zoom, Full, H-FILL Pełny lub 4:3).
Uwaga:
Dla modeli z trybem pracy "H-FILL" or "4:3 Full ", zobacz opis "Q5. ...
5. Należy unikać statycznych obrazów (gry wideo, obrazy komputerowe, ekrany DVD tytuł, itp.) w ciągu pierwszych 100 godzin.

Tyle tytułem wstępu i spokojnie to tylko TV ;););)
 

marecki1

New member
Do TV mam podłączony Tuner opticum 9500HD i do tego karta C+, więc do nadawcy nie ma co się czepiać.
Fakt kabel component z rodzju budżetowych.
Jednak mój stary 29 calowy 100Hz LG-ik obrazem SD powalał panasa i tu nie ma możliwości aby oczy się przyzwyczaiły. Wieczorem bedę miał kabelek hdmi i z tym wiążę nadzieję na poprawę. Panas oczywiście się dociera, aczkolwiek z tym docieraniem mam mieszane uczucia.
Oczywiście dziękuję za bardzo konstruktywną odpowiedź.
 

jarek20

New member
Dzięki slimak za uświadomienie, myślałem że mają takk samo jak u nas :niewiem:. Ale dla rozeznania jak kto chętny może poczytać
 

Krisu.

New member
Przeglądając internet znalazłem na zagranicznym forum dość obszerny opis wad, zalet, docierania i kalibracji (łącznie z tymi w menu serwisowym) The Official Panasonic TC-PXXS1 Owner's Discussion Thread - AVS Forum
modelu z serii "S", natomiast tutaj wszystko o różnych plazmach, a w tematach podpiętych baaardzo obszerna dyskusja o wypalaniu plazm i jego zapobieganiu Plasma Flat Panel Displays - AVS Forum
POLECAM
Napisz kilka zdań co piszą nie wszyscy znają angielski :(:(
 

slimak

New member
Bez reklam
To samo, co u nas. :wink:

Menu serwisowe.

Kalibracja Bieli.

Uwaga przed zmianą parametrów zapisać na kartce dane początkowe.

Uwaga zmiany w menu serwisowym dokonujemy na własną odpowiedzialność.

1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu WB-ADJ .
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, który chcemy wyregulować: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między r-drive, g-drive, b-drive, r-cut, g-cut, b-cut, ALL-CUT, ALL-DRV, r-drive, g-drive…..
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości dla r-drive, g-drive, b-drive (biel na jasnych powierzchniach).
6) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości dla r-cut, g-cut, b-cut (biel na ciemnych powierzchniach).
7) Każdą zmianę parametru r-cut,…/ r-drive, … zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].



Ustawienie poziomu czerni:

1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu ADJUST DINAMIC.
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, na którym chcemy wyregulować tv: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między ……, ……., …….., [SUB-BRT = 81A] (81A=810)
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości np.800.
7) Każdą zmianę parametru zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].
 

habaskus

New member
Witam, wie ktoś czy jest możliwość wyłączenia paska z napisem "Kanał radiowy" ?

Chciałem jeszcze się dowiedzieć, czy takie docieranie plazmy np. tą płytką www .avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=6230381&&#post6230381 przez 100h, nie wpływa negatywnie na plazmę i czy to jest dobry sposób ?
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
Witam, wie ktoś czy jest możliwość wyłączenia paska z napisem "Kanał radiowy" ?

Chciałem jeszcze się dowiedzieć, czy takie docieranie plazmy np. tą płytką www .avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=6230381&&#post6230381 przez 100h, nie wpływa negatywnie na plazmę i czy to jest dobry sposób ?

Płytka jak płytka ja mam 1 tv więc odlądam program na zum3
Istotne aby zmniejszyć ustawienia obrazu i będzie OK.
Podobno Amerykanie docierają plazmy odwrotnie na max. ustawienia.
 
Do góry