Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

habaskus

New member
Viera tools

Viera tools:
5 zakładek - od lewej:
Sterowanie VIERA Link, Pause Live TV, Przegląd slajdów, Zdjęcia, Filmy.
Po włożeniu karty 4GB SDHC z jakimś filmem pokazuje się menu, przełączam na film, a tu ... zonk.... nie działa. Może coś źle robię? Może gdzieś jakiś parametr mam inaczej ustawiony?

Spróbuj najpierw włączyć Viera tools następnie zdjęcia, czy filmy i po wyświetleniu się menu włóż dopiero kartę. Jak włożysz najpierw kartę to wyświetli się komunikat Plik nie do odczytu. Przynajmniej u mnie tak jest ;]
 

manat

New member
Jestem wreszcie posiadaczem 42s10e!
1. Czytałem cały wątek i w końcu nie wiem w jai sposób mam go docierać jak w ameryce czy na ustawieniach kino? Narazie grał 3 godziny na muchach!
2. Jak się poruszać po menu serwisowym? Umię tyklo sprawdzić czas pracy i ilość włączeń, a nie wiem jak mam wejść na typ matrycy. Mam jakąś kartkę w instrukcji ale jest zdajsie po włoski jest cały układ menu serwisowego ale nie mam tam nic jak sie po tym poruszać!
Proszę o pomoc
 

langolier

New member
SD zadawalające szału nie robi ale to tylko SD w tym przedziale cenowym nic nie znajdziesz z dobrym SD
Za 5000-6000 coś by się znalazło tylko czy warto
Moim zdaniem jest tak, że przy SD bardzo dużo zależy od
1) jakości natywnej filmu
2) nadawcy programu lub operatora kablówki
3) ustawienia proporcji obrazu w TV

Punkt 1) Wiadomo - z piachu bicza się nie ukręci więc "cyfrowa jakość" nie zrobi z telewizyjnych filmów z lat 70-tych super jakości.
Dodatkowo ludzie często zapominają o punkcie 3) i dziwią się, że por. Borewicz jest szerszy w barach niż wyższy :p. Naprawdę odpowiednie ustawienie proporcji bardzo pomaga jakości. A jak ktoś się boi wypaleń ze względu na boczne paski, niech stosuje ZOOM1 ale trzeba pamiętać, że działa on jak szkło powiększające - niedoskonałości także powiększa :-|
Najwięcej wątpliwości budzi punkt 2). Wystarczy obejrzeć jak wygląda transfer danych przy np. DiscoveryHD czy EurosportHD lub Canal+FilmHD - wbrew pozorom wcale średnio nie jest taki sam. Podobnie ma się z SD. Operatorzy kanałów oszczędzają na kosztach transferu danych i często to widać w TV.
 

langolier

New member
Jestem wreszcie posiadaczem 42s10e!
1. Czytałem cały wątek i w końcu nie wiem w jai sposób mam go docierać jak w ameryce czy na ustawieniach kino? Narazie grał 3 godziny na muchach!
Jedyne co powoduje "granie na muchach" to zwiększony pobór prądu. Ja nic nie "docierałem" a jestem zachwycony jakością obrazu i kolorów; nie mam też żadnych powidoków czy innych duchów (na początku sprawdzałem codziennie a teraz jak mnie coś najdzie ;)
Inna sprawa, że nie gram w gry a i TV Trwam nie "od dechy do dechy" :D więc ich logo mi się nie wypala...:cool:
 

nerfus

New member
WItaj


1. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i -” na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

powodzenia
Fajnie Fajnie a jak sie z tego trybu wychodzi?
 

nerfus

New member
Witam mam 46 calowe cudeńko i kilka pytań:
1.czy po165 godzinach docierania mogę już zacząć normalnie oglądać?
2.tv jest połączony z amplim przez euro.W trybie SD wszystko ok dzwięk po d/tvcbl smiga aż miło Ale kiedy Przełącze na HDMI (kablówka Aster) dzwięk nadal pozostaj po SD:evil: jak powinienem połączyć TV i ampliego ?Może przez Coaxial ?Optyczne już zajęte
3.tv połączony jest zarówno po SD jak i HDMI ale kiedyoglądam DVD widzę pionowy pas przechodzący raz po razie przez ekran ,kiedy wyłącze film przez czerń przebija mi się menu z TV .problem znika po odłączeniu kabla SD .Czy zle coś podłączylem?
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
Witam mam 46 calowe cudeńko i kilka pytań:
1.czy po165 godzinach docierania mogę już zacząć normalnie oglądać?
2.tv jest połączony z amplim przez euro.W trybie SD wszystko ok dzwięk po d/tvcbl smiga aż miło Ale kiedy Przełącze na HDMI (kablówka Aster) dzwięk nadal pozostaj po SD:evil: jak powinienem połączyć TV i ampliego ?Może przez Coaxial ?Optyczne już zajęte
3.tv połączony jest zarówno po SD jak i HDMI ale kiedyoglądam DVD widzę pionowy pas przechodzący raz po razie przez ekran ,kiedy wyłącze film przez czerń przebija mi się menu z TV .problem znika po odłączeniu kabla SD .Czy zle coś podłączylem?
Wydaje mi się, że mylisz dwie sprawy: jakość SD (standard definition) z jakimś wejściem (sądząc po opisie - z EURO).
"przejście na tryb tryb SD" co oznacza w Twoim opisie ? przełączenie na wejście AV1 ?
 

Krisu.

New member
Witam mam 46 calowe cudeńko i kilka pytań:
1.czy po165 godzinach docierania mogę już zacząć normalnie oglądać?
2.tv jest połączony z amplim przez euro.W trybie SD wszystko ok dzwięk po d/tvcbl smiga aż miło Ale kiedy Przełącze na HDMI (kablówka Aster) dzwięk nadal pozostaj po SD:evil: jak powinienem połączyć TV i ampliego ?Może przez Coaxial ?Optyczne już zajęte
3.tv połączony jest zarówno po SD jak i HDMI ale kiedyoglądam DVD widzę pionowy pas przechodzący raz po razie przez ekran ,kiedy wyłącze film przez czerń przebija mi się menu z TV .problem znika po odłączeniu kabla SD .Czy zle coś podłączylem?

Zmień kabel EURO
 

neokrk

New member
witam, jestem szczesliwym od dwoch tygodni posiadaczem 50S10 ktory kupilem po opiniach na forum i jestem zachwycony obrazem i wielkoscia :)
Przyznam szczerze ze jednak to brzyczenie jest troche denerwujace szczegolnie w nocy inna sprawa ze mam wrazenie ze wraz z wygrzewaniem jest coraz glosniejsze - szkoda ze ma taka przypadlosc ....

Ale chcialem tak naprawde podziekowac za super forum, opinie no i testy of kikiego :)
 

Andrewan

New member
Moja 50S smiga od tygodnia i o żadnych dźwiękach obcego pochodzenia nie ma mowy :)
Przypadłość ta chyba nie dotyczy wszystkich Panasów na szczęście.
 

batik87

New member
Mam P50S10E od grudnia (ponad 300 h) i też słychać dość intensywną prace elektroniki zwłaszcza przy jasnych scenach jak tło jest białe.
Cały czas zastanawiam się by to reklamować - może akurat serwis zrobi coś z wyciszeniem tego.
Myślę, że czym większy ekran plazmy tym jest głośniej.
 

nerfus

New member
Wydaje mi się, że mylisz dwie sprawy: jakość SD (standard definition) z jakimś wejściem (sądząc po opisie - z EURO).
"przejście na tryb tryb SD" co oznacza w Twoim opisie ? przełączenie na wejście AV1 ?
dobra jeszcze raz (z góry przepraszam ale są rzeczy ,o których nie mam pojęcia(niestety:()
Sygnał z Kablówki(Aster City)wchodzi do dekodera cyfrowego skąd wychodzi do tv na dwa sposoby
1.kabel HDMI
2.Kabel Antenowy
Po włączeniu tv oglądam tak jak ze starego crt zwykła kablówka, przelączając na HDMI oglądam cyfrowo,
pytanie
Tv jest połączony z amplim przez euro.W trybie zwykłej kablówki wszystko ok, dzwięk po d/tvcbl śmiga aż miło ,
ale kiedy przełączę na HDMI dźwięk z ampliego nadal pozostaje jak bym oglądał dalej po zwykłej kablówce:evil:. Jak powinienem połączyć TV i ampliego by dzwięk był też z Sygnały Cyfrowego?
 

Orzełek76

New member
Mam P50S10E od grudnia (ponad 300 h) i też słychać dość intensywną prace elektroniki zwłaszcza przy jasnych scenach jak tło jest białe.
Cały czas zastanawiam się by to reklamować - może akurat serwis zrobi coś z wyciszeniem tego.
W tym tygodniu mój P42S10E idzie do serwisu w związku z buczeniem elektroniki, jak wróci to napiszę czy to coś pomogło, więc może się wstrzymaj jeszcze parę dni
 

Krisu.

New member
dobra jeszcze raz (z góry przepraszam ale są rzeczy ,o których nie mam pojęcia(niestety:()
Sygnał z Kablówki(Aster City)wchodzi do dekodera cyfrowego skąd wychodzi do tv na dwa sposoby
1.kabel HDMI
2.Kabel Antenowy
Po włączeniu tv oglądam tak jak ze starego crt zwykła kablówka, przelączając na HDMI oglądam cyfrowo,
pytanie
Tv jest połączony z amplim przez euro.W trybie zwykłej kablówki wszystko ok, dzwięk po d/tvcbl śmiga aż miło ,
ale kiedy przełączę na HDMI dźwięk z ampliego nadal pozostaje jak bym oglądał dalej po zwykłej kablówce:evil:. Jak powinienem połączyć TV i ampliego by dzwięk był też z Sygnały Cyfrowego?

Moim zdaniem sygnał z dekodera do AMPLI. po hdmi albo euro i z ampli dalej
 

Krisu.

New member
W tym tygodniu mój P42S10E idzie do serwisu w związku z buczeniem elektroniki, jak wróci to napiszę czy to coś pomogło, więc może się wstrzymaj jeszcze parę dni

Oddajesz do serwisu a co z serwisem w domu klienta

Z tego co się orientuję to buczy tylko zasilacz a jest to moduł
mały więc do wymiany w domu.
 

igoro

New member
Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem 42S10E. Zmierzyłem cęgami pobór prądu w trybie standby. Miernik pokazał 0,09A. Wartość jest taka sama dla włączonego, jak i wyłączonego przycisku na obudowie. Czy jest to normalna sytuacja? Przy włączaniu przycisku, miernik pokazuje przez chwilę, 1,02-1,05A. Pozdrawiam.
 
Do góry