Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Kokosanka

New member
ja gram bardzo duzo na ps3 a kupilam ten tv 2 dni temu, zdecydowalam ze wezme plazme porownujac obraz z jakiejs starej plazmy panasonica i nowego lcd philipsa :) tv jest na dotarciu gra sie super !
 

Krisu.

New member
Szybkie pytanie, najlepiej do osob, ktore uzywaja P42S10E do grania na X360/PS3. Jak wyglada sprawa z wypalaniem stalych elementow na ekranie? Jestem juz prawie zdecydowany na ten model i tylko ta kwestia powstrzymuje mnie przed kupnem tego TV.
Mam kolegę z Xem i on gra na ps3 X tańszy o 7oo zł i nie będzie żal jak się wypali

LCDeki mają więkrzego input laga i to troszkę wk......ia

LCDek z małym lagiem 4000 i więcej i nie wspomnę o jakości odbioru programu SD który jest do d.....py . :p:p:p:p
 

sebul

New member
Niech mi ktoś powie, czy ktoś tutaj reklamował tv ze względu na to ze jak jest jakiś bass większy to obudowa szaleje ? Przyjeżdżają do domu, czy na serwis zabierają ? Bo czasem mi potrzeszczy, co mnie zajebiście denerwuje.
 

Forest27

New member
u mnie jak dam basy powyżej 7 też czasem wywołują brzydkie drgania obudowy
głos niestety nie jest na wysokim poziomie, ale da się oglądać, jestem przyzwyczajony, bo podobnie miałem na poprzednim TV.

killer78 u mnie na początku było podobie, nie chciało chodzić pomimo kombinacji z formatem i zacząłem sie przyglądać bliżej tv okazało sie ze mam X wiec może też sprawdź co ty tam masz w środku.
Ile masz zakładek w "Viera Tools" i czy jest tam zakładka o nazwie "Filmy"?

Co do gier, gdybym miał sporo dziennie grać tez bym wybrał LCD bo lepiej sie do tego nadają. Plazma to fimy i telewizja do gier tylko okazyjnie. Spędzając kilka godzin dziennie na konsoli bał bym sie prawidoków, no i obraz chyba nie bedzie jak żyleta przy grach, przynajmniej nie tak ostry jak na lcd, a one w taki sposób są przygotowywane, więc chyba nie będą aż tak dobrze wyglądać.
Zatem wedle mojej oceny
większość czasu spędzam przy grach - LCD
gry wcale lub tylko okazyjnie - Plazma
 

sebul

New member
Właśnie myślę czy nie dzwonić, tylko ze ciekawe kiedy wpadną, jak ja do roboty mam rożnie...

Bo mam zaznaczone mniej niż 30 cm

A ja gram dość sporo na plazmie i nie ma żadnych powidoków . A obraz żyleta !
 

dizel1971

New member
Jest to mój pierwszy post na tym forum ale przeglądam je od września ubiegłego roku.Dzięki temu w listopadzie ubiegłego roku kupiłem plazme (czarną 42S-10) mimo namów znajomych na LCD.Twierdziłem że to ma służyc jako Telewizor a nie monitor. W sobote mieliśmy spotkanie ze znajomymi więc poświęciłem się i zapakowałem to moje 42 w karton i pojechało ze mną na imprezkę żeby podłączyć go u kumpla i porównać który lepszy Plazma - LCD Sony 40Scoś tam. Wreszcie zrozumieli że jeżeli kupować w podobnych cenach do oglądania TV to Plazma.(brak porównania z droższymi LCD )

Tak więc wielkie podziękowania dla wszystkich piszących w tym wątku za pomoc w podjęciu decyzji.
 

Tomaszz

New member
Właśnie myślę czy nie dzwonić, tylko ze ciekawe kiedy wpadną, jak ja do roboty mam rożnie...

Bo mam zaznaczone mniej niż 30 cm

A ja gram dość sporo na plazmie i nie ma żadnych powidoków . A obraz żyleta !

A przy jakim poziomie głośności to buczenie. Ja zazwyczaj kablówkę oglądam na 10-15, a jak głośniej to wjeżdża ampli.

Co do gier, gdybym miał sporo dziennie grać tez bym wybrał LCD bo lepiej sie do tego nadają. Plazma to fimy i telewizja do gier tylko okazyjnie. Spędzając kilka godzin dziennie na konsoli bał bym sie prawidoków, no i obraz chyba nie bedzie jak żyleta przy grach, przynajmniej nie tak ostry jak na lcd, a one w taki sposób są przygotowywane, więc chyba nie będą aż tak dobrze wyglądać.
Zatem wedle mojej oceny
większość czasu spędzam przy grach - LCD
gry wcale lub tylko okazyjnie - Plazma

Zupełnie się z tym nie zgadzam.
Po pierwsze (dotyczy tylko harcorowych graczy do których ja się nie zaliczam) input lag dyskwalifikuje większość LCD na starcie, plazma ma dużo mniejszy.
Po drugie (dotyczy wszystkich :lol:), obraz ostry jak żyleta, mam w filmach na plazmie (szczegóły wielkości dosłownie jednego piksela). Na razie to żadna gra nie jest w stanie uzyskać takiej szczegółowości jak film Obraz ostry jak żyleta tylko wyolbrzymia niedoskonałości grafiki.
Podsumowując, polecam plazmę do grania jak najbardziej!!!

Co do zarzutów, że na plazmie są powidoki, odpowiadam TAK !!!
 

jejek78

New member
S czy czakać na nowe modele 2010

Witam wszystkich chciałbym zmienić tv na nowy interesuje mnie ile rzeczywiście pobiera on prądu czy zeczywiście dobrze sobie radzi z programami SD wiadomo jest ich sporo bedzie podłączony do kablowki,Jednak cena jest naprawde dobra co do jakosci obrazu to jest chyba numer 1
 

keisfot

New member
Apropo tych powidoków to sobie tak pomyślałem,żeby można by było wysłać do panasonika prośbe o wypuszczenie oprogramowania,które by działało na podobnej zasadzie jak telegazeta w trybie przezroczystosci(oglądasz telewizje i jednocześnie przeglądasz telegazete)i które pozwoliło by na wklejanie w miejsce stałego elementu w obrazie "przezroczystych łat"(filtrów ),które to jeszcze można by było edytować tzn ustalać ich wielkość,pozycje w obrazie i naśilenie przezroczystości dzieki czemu można by było dokładniej "przyćmić" stały element obrazu co w ostatecznym rezultacie chroniło by plazme od powidoków:D
Co o tym sądzicie?
 

killer78

New member
...

killer78 u mnie na początku było podobie, nie chciało chodzić pomimo kombinacji z formatem i zacząłem sie przyglądać bliżej tv okazało sie ze mam X wiec może też sprawdź co ty tam masz w środku.
Ile masz zakładek w "Viera Tools" i czy jest tam zakładka o nazwie "Filmy"?
Viera tools:
5 zakładek - od lewej:
Sterowanie VIERA Link, Pause Live TV, Przegląd slajdów, Zdjęcia, Filmy.
Po włożeniu karty 4GB SDHC z jakimś filmem pokazuje się menu, przełączam na film, a tu ... zonk.... nie działa. Może coś źle robię? Może gdzieś jakiś parametr mam inaczej ustawiony?
 

Krisu.

New member
Apropo tych powidoków to sobie tak pomyślałem,żeby można by było wysłać do panasonika prośbe o wypuszczenie oprogramowania,które by działało na podobnej zasadzie jak telegazeta w trybie przezroczystosci(oglądasz telewizje i jednocześnie przeglądasz telegazete)i które pozwoliło by na wklejanie w miejsce stałego elementu w obrazie "przezroczystych łat"(filtrów ),które to jeszcze można by było edytować tzn ustalać ich wielkość,pozycje w obrazie i naśilenie przezroczystości dzieki czemu można by było dokładniej "przyćmić" stały element obrazu co w ostatecznym rezultacie chroniło by plazme od powidoków:D
Co o tym sądzicie?

Dobry pomysł ja pisałem do KRRiT aby wymusili znaki wodne nazw kanałów tv ... i nic
 

Krisu.

New member
Witam wszystkich chciałbym zmienić tv na nowy interesuje mnie ile rzeczywiście pobiera on prądu czy zeczywiście dobrze sobie radzi z programami SD wiadomo jest ich sporo bedzie podłączony do kablowki,Jednak cena jest naprawde dobra co do jakosci obrazu to jest chyba numer 1

Z plazmą jak z winem im starsza tym lepsza po 300-400godz.pracy dotarta piękna i gładka :p:p:p
Powiem tak wszystkie drogi prowadzą do ... PLAZMY Panasa oczywiście ;););)

LCD hmmm za jakieś 5lat oledy albo jakieś laserowe tv

na dziś tylko plazma

SD zadawalające szału nie robi ale to tylko SD w tym przedziale cenowym nic nie znajdziesz z dobrym SD
Za 5000-6000 coś by się znalazło tylko czy warto

Idzie nowe TV 3D coś na przetrwanie a potem wio ...:lol::lol::lol:
 

tobas

New member
Niech mi ktoś powie, czy ktoś tutaj reklamował tv ze względu na to ze jak jest jakiś bass większy to obudowa szaleje ? Przyjeżdżają do domu, czy na serwis zabierają ? Bo czasem mi potrzeszczy, co mnie zajebiście denerwuje.

A jesteś pewny że to problem z basem? Mój zaczął brzęczęć po remoncie w chacie... ale okazało się że to wieszak na ścianę brzęczy, a raczej metalowy pręt zabezpieczający przed spadnięciem TV z wieszaka.
Poprawiłem ten pręt i nic nie brzęczy bez względu na poziom basu i ustawienia dzwięku.
Bzyczy elektronika jak każda plazma panasa, ale głośniki nie buczą :)
 

python636

New member
Jak sprawdzić po zakupie plazmy czy nie ma martwych pikseli, są jakieś plansze testowe w seriach S10 , które można wykorzystać w tym celu ???
 
Do góry