Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Anubis76x

New member
Witam
Czasem mam problemy z poprawnym działaniem serviio i Plazmą TX-P42G20.
Chciałbym mieć możliwość odtważania filmów i zdjęć znajdujących się w telefonie HTC Desire HD (android) na moim telewizorze ale telewizor nie widzi serwera dlna który jest wbudowany w mój telefon (mam włączone WiFI, przypisane stałe IP dla wszystkich sieciowych urządzeń znajdujących siew domu po dhcp (telefon, plazma, tuner nki i komputery) , zaznaczone pole "DLNA Auto-IP" w zawansowanych opcjach Wifi telefonu).

Zainstalowałem sobie aplikację Twonky Mobile w telefonie i telewizor po przełączeniu w tryb viera tools i dalej Media server... ten po jakimś czasie widzi server o nazwie Twonky gdzie po wybraniu pilotem tego serwera moge wchodzi po katalogach i coś odtwarzać. Czy tak wygląda obsługa dlna w tym telewizorze ? na stronach internetowych widzę że powinno się za pomocą twonky lub wbudowanego w Androida servera dlna sterować telewizorem jak to wygląda w praktyce ?

Mam jeszcze pytanko - w aplikacji serviio gdzie wybiera się profil urządzenia (zakłądka Status i niżej Renderer Profile) znajduję mi za każdym razem wiele "unrecognized device", po IP mogę poznać które urządzenia to "moje określone". Ustawiłem w polu gdzie ustawia się domyślne urządzenie IP mojego telewizora ale TV nie wykrywa mi w takim wypadku servera DLNA...
czy powinienem ustawić tam IP mojego laptopa ?? dodatkowo większość wykrytych urządzeń ma status pomarańczowy a powinien być zielony.
Dzięki za pomoc.
 

Anubis76x

New member
Częściowo odpowiem sobie sam... w serviio czasem trzeba wyłączyć i włączyć server tam gdzie ustawia się profile dla urządzeń :)
 

Krulas

New member
Witam, mój p46g20e dziwnie się zachowuje. Po wyłączeniu go z pilota normalnie gaśnie, po kilku sekundach słychać takie "kliknięcie" i wydaje się, że wszystko ok. Natomiast co jakiś czas, mimo że jest wyłączony, sam z siebie klika. Co to może być i dlaczego tak się dzieje? Czy to nie jest usterka albo coś szkodliwego?
 

digitalus

Banned
Nic szkodliwego sie nie dzieje ale telewizor powinno wylaczac sie wylacznikiem sieciowym nie pilotem.
Sprzet zawsze wylaczam wylacznikiem sieciowym .Jesli nie ma wylacznika sieciowego to wylacznikiem przy listwie zasilajacej.Po ostatniej burzy na osiedlu uszkodzilo sie bardzo duzo telewizorow i inny sprzet elektroniczny.Wszystko bylo wylaczone pilotem.Moj sprzet dziala.
Czerwony przycisk na pilocie do likwidacji
 
Ostatnia edycja:

witkosz

New member
U mnie też tak klika co jakiś czas jak jest wyłączony od 1,5 roku i nic się nie dzieje :) Podczas burzy proponuje jednak odłączać tv z gniazdka a nie tylko przyciskiem sieciowym :)
 

Krulas

New member
Dzięki za odpowiedzi!
Co do wyłączania tv przyciskiem, jest to na pewno bezpieczniejsze ale bez wątpienia bardziej kłopotliwe... Panas jest podłączony do porządnej listwy przepięciowej także czuję się w miarę bezpiecznie a w czasie większej burzy staram się każdy sprzęt odłączyć z kontaktu.
Faktycznie miałem aktualizację włączoną automatycznie, co 1 godzinę. Wyłączyłem ją całkiem i zobaczymy czy klikanie ustanie.
 

skunk

New member
Czy może ktoś potwierdzić, że tuner wbudowany w serię G20 posiada funkcję zasilania anteny naziemnej?
Bo nie wiem czy antena Wiwa AN 200 będzie działać.

Dzięki za odpowiedź
 

regisek

New member
Witam,

mam problem, od wczoraj TV przestał reagować na pilota. Wcześniej bardzo słabo już reagował, myślałem, że to baterie, ale wymieniłem i nic, echo. TV z przycisków na obudowie działa.
Czy spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją? Jak sprawdzić po której stronie leży przyczyna?
Jest może ktoś z Katowic i okolic u kogo mógłbym przetestować pilota? :D
 

Kasio

Member
pilota możesz przetestować sam,jesli masz aparat cyfrowy skieruj go w strone obiektywu i nacisnij jakis przycisk na pilocie na wyswietlaczu aparatu zobaczysz jak dioda (nadajnik) mróga
 

Krulas

New member
Chciałem odtworzyć na tv film z pamięci usb. Wkładam pendrive do pierwszego gniazda usb w tv, wyświetla się komunikat, że znaleziono urządzenie usb. Z pilota wchodzę w viera tools i video a tam nie ma żadnego filmu do wyświetlenia. Pendrive jest sformatowany na FAT32 a plik wideo jest w formacie .mkv matroska x264 ac-3. Moje pytanie: co jest nie tak? Z instrukcji obsługi wynika, że tv nie obsługuje tego formatu. Z kolei wg strony producenta jest obsługiwany taki format...
 

maniekn274

New member
Bez reklam
witam jaką rozsądną cenę mogę podawać do sprzedaży 46g20e 21miesięcy ma do marca gwarancja,3820 h wyświecone,stan idealny,pudło i komplet dokumentów.
 

python636

New member
Witam.
Mam Panaska TX-P 50 G20E, myślę o sprzedażny tego TV ale to dlatego żeby zmienić na większy.
Jak z zainteresowaniem jęśli chodzi o te modele jaki średnie ceny krążą po sieci ?
Dzięki i pozdrawiam.
 

matys1

New member
Panowie może wy mi pomożecie otóż mam pewien problem z podobnym modelem tv gt20, mam kompa podpiętego przez hdmi i gdy w pc powielałem obrazy tv sam się przełączał na hdmi a teraz to nie działa muszę ręcznie wybrać kanał, patrzyłem w tv i nie znalazłem takiej opcji jak i w pc, zmieniłem grafikę i w tv ustawiłem cyfrę naziemną po za tym nic innego nie zmieniałem no może zmieniłem wejście hdmi bo wieszałem tv na ścianie od razu mówię że nie chodzi mi o tryb hotelowy
 

witkosz

New member
Panowie może wy mi pomożecie otóż mam pewien problem z podobnym modelem tv gt20, mam kompa podpiętego przez hdmi i gdy w pc powielałem obrazy tv sam się przełączał na hdmi a teraz to nie działa muszę ręcznie wybrać kanał, patrzyłem w tv i nie znalazłem takiej opcji jak i w pc, zmieniłem grafikę i w tv ustawiłem cyfrę naziemną po za tym nic innego nie zmieniałem no może zmieniłem wejście hdmi bo wieszałem tv na ścianie od razu mówię że nie chodzi mi o tryb hotelowy

Przywróć tv do ustawień fabrycznych (zobacz moje wcześniejsze posty) i powinno pomóc.
 

matys1

New member
Nie ma innego sposobu? Ustawienia fabryczne mi się nie uśmiechają za długo żeby to wszystko poukładać, przypomniało mi się, że zmieniałem kraj w tv na czechy bo nie miałem kanałów cyfrowych dopiero znalazłem na dvbc.

edit:

Doszedłem sam wystarczyło zmienić wejście na hdmi1 na 2 i 3 nie chciało przełączać. ;)
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
nie mogę do sprzedaży się dostać,więc tu klikam 46g20 stan idealny,wszystkie papiery do marca gwarancja,cena super na pw pisać
 
Do góry