Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

witkosz

New member
Mam problem, od ok. 2 tygodni TX-42GT20E nie moze połączyć się z serwerem - błąd 008. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie tego problemu? Admin sieci twierdzi, że wszystko jest ok... Czy powrót do ustawien fabrycznych pomoże?
 

eton68

New member
Mam problem, od ok. 2 tygodni TX-42GT20E nie moze połączyć się z serwerem - błąd 008. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie tego problemu? Admin sieci twierdzi, że wszystko jest ok... Czy powrót do ustawien fabrycznych pomoże?

Wykonałeś test połączenia w menu tv, gdzie pokazał błąd ?
 

elcede

New member
a skad masz internet? bo mi tez ostatnio cos podobnego wyskoczylo (net w TPSA i nowy livebox) i musialem usunac lapka i tv z zapamietanych urzadzen i jeszcze raz je dodac. Nie wiem co sie stalo bo drugi laptop i telefon nie mialy problemu z internetem, ale po tym wszystkim juz bylo dobrze.
 

witkosz

New member
a skad masz internet? bo mi tez ostatnio cos podobnego wyskoczylo (net w TPSA i nowy livebox) i musialem usunac lapka i tv z zapamietanych urzadzen i jeszcze raz je dodac. Nie wiem co sie stalo bo drugi laptop i telefon nie mialy problemu z internetem, ale po tym wszystkim juz bylo dobrze.

Internet mam w aster, wczoraj były też próby z usuwaniem i dodawaniem innych urządzeń ale nie pomogło :-( Dodam też, że laptop podłączony albo po kablu, albo po Wifi też nie ma problemów z netem....
 

_hucul_

New member
Witam,

od 1,5 roku jestem posiadaczem TX-P42G20 + "n"ka (turbodekoder HD/HDMI). Korzystam tylko z jednego preset'a: THX

Od miesiaca, dwoch zauwazylem pogorszenie obrazu w cieniach. Obecnie cienie staly sie plaskie, takie "smoliste". Jak dla mnie zbyt dominujace i majace negatywny wplyw na ogolny odbior przekazu.
Kontrastem i jasnoscia nie dalo sie efektu poprawic, wciaz bylo plasko.
Pozniej pomyslalem, ze za to odpowiadzialny jest paramatr "gamma" ktory byl ustaiwony na 2.2. Probowalem roznych ustawien tego parametru i nie zauwazylem zadnej roznicy w obrazie. Dziwne poniewaz gamma np w monitorach to dosc wazny parametr, ktory ustawia sie przy kalibracji monitora. Roznica miedzy np 1.8 a 2.2 jest dosc znaczna i widoczna golym okiem.

Z tego powodu mialbym do Was prosbe o pomoc:
1. Czy ktos z Was tez zauwazyl taki problem z cieniami?
2. Jesli tak to czy moze byc to problem TV i czy mozna to uznac za reklamacje czy moze jednak jest to efekt pogorszenia sygnalu z "n"?

A. Czy u Was rowniez parametr GAMMA przy presecie THX nie wplywa na kontrast obrazu?

z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam
 

_hucul_

New member
Witam ponownie.

Sorry za post pod swoim postem. Nie moge edytowac postu?

W moim poscie wkradl sie 'MALY" blad ;), ktory nie byl do konca precyzyjny. chodzilo mi dokladnie o czernie w obrazie, a nie cienie.

za pomylke przepraszam
pozdrawiam
 

sej34

Member
Witam,

od 1,5 roku jestem posiadaczem TX-P42G20 + "n"ka (turbodekoder HD/HDMI). Korzystam tylko z jednego preset'a: THX

Od miesiaca, dwoch zauwazylem pogorszenie obrazu w cieniach. Obecnie cienie staly sie plaskie, takie "smoliste". Jak dla mnie zbyt dominujace i majace negatywny wplyw na ogolny odbior przekazu.
Kontrastem i jasnoscia nie dalo sie efektu poprawic, wciaz bylo plasko.
Pozniej pomyslalem, ze za to odpowiadzialny jest paramatr "gamma" ktory byl ustaiwony na 2.2. Probowalem roznych ustawien tego parametru i nie zauwazylem zadnej roznicy w obrazie. Dziwne poniewaz gamma np w monitorach to dosc wazny parametr, ktory ustawia sie przy kalibracji monitora. Roznica miedzy np 1.8 a 2.2 jest dosc znaczna i widoczna golym okiem.

Z tego powodu mialbym do Was prosbe o pomoc:
1. Czy ktos z Was tez zauwazyl taki problem z cieniami?
2. Jesli tak to czy moze byc to problem TV i czy mozna to uznac za reklamacje czy moze jednak jest to efekt pogorszenia sygnalu z "n"?

A. Czy u Was rowniez parametr GAMMA przy presecie THX nie wplywa na kontrast obrazu?

z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam
z tego co kiedyś czytałem zmiana gammy w trybie thx nie daje oczekiwanego efektu. za to zmiany gamma-y widać w trybie profesjonal 1 i profesjonal 2
 

tacim

New member
Mój Panas oszalał dzisiaj- jak zostawiam tuner sat właczony to po wyłaczeniu TV po minucie włacza się sam spowrotem. Jak dam wyłaczenie po 15 minutach wyłaczy się i po minucie ponownie załaczy szok normalnie. Kurcze gdzieś mi juniory w menu chyba pomieszały ale nie mam pojęcia co mogły załaczyć bo takiej opcji nie znałem :) przez dwa lata.
 

manonfire

Member
witam, mam pytanie, podoba mi sie ten model. Jako ze wczesniej bylem zwolennikiem LCD, mialem uprzedzenia odnosnie plazm. Skoro sa nowe technologie plazm to mam pytania:
-we wrzesniejszych plazmach nie mozna bylo ustawiac obrazu statycznego w jednym miejscu, gdy ogladamy dlugo jeden program np. logo stacji może "zostać" czy to prawda? czy w tej plazmie to "wystepuje"?
-czy efekt 3d jest zadawalajacy?

czy tv sie sprawdzi do konsoli xbox 360? filmow mkv?

plazma do gier to raczej nie najlepszy pomysł.lepiej będzie jak kupisz lcd,bo w plaźmie niestety mogą występować obrazy statyczne i raczej nowe modele też będą na to podatne.poczytaj sobie opinie użytkowników i będziesz mieć rozeznanie.mkv z tego co wiem śmiga ale od serii 30 wzwyż.

Używam G20 z PS3 ok 8 miesięcy i nie zauważyłem problemów z powidokami, a jestem na takie elementy b. wyczulony. Oczywiście, jeśli bedziesz grał po 12 h dziennie w gry z np. statycznym, kontrastowym HUD'em, to powidok może pozostać na długo, a może i na stałe panel się "wypali". Przy moich dwu - trzygodzinnych sesjach grania nie mam kłopotu. Aczkolwiek podatność na powidoki jest niewątpliwa - w lecie oglądałem dużo Eurosportu, mniej więcej 8 godzin dziennie (mistrzostwa w lekkiej atletyce i tenisowy grand slam) i logo stacji było potem widoczne prawie miesiąc. Tzn ja je widziałem :D. Trzeba było specyficznych warunków - zgaszone światła w pokoju oraz wyłączony panel, który w trybach innych niż dynamiczny nie wyłącza się tak do końca - pozostaje lekko podświetlony. Przy normalnym korzystaniu z TV w niczym to nie przeszkadzało.
 

EdiEd

New member
Witam,

od 1,5 roku jestem posiadaczem TX-P42G20 + "n"ka (turbodekoder HD/HDMI). Korzystam tylko z jednego preset'a: THX

Od miesiaca, dwoch zauwazylem pogorszenie obrazu w cieniach. Obecnie cienie staly sie plaskie, takie "smoliste". Jak dla mnie zbyt dominujace i majace negatywny wplyw na ogolny odbior przekazu.
Kontrastem i jasnoscia nie dalo sie efektu poprawic, wciaz bylo plasko.
Pozniej pomyslalem, ze za to odpowiadzialny jest paramatr "gamma" ktory byl ustaiwony na 2.2. Probowalem roznych ustawien tego parametru i nie zauwazylem zadnej roznicy w obrazie. Dziwne poniewaz gamma np w monitorach to dosc wazny parametr, ktory ustawia sie przy kalibracji monitora. Roznica miedzy np 1.8 a 2.2 jest dosc znaczna i widoczna golym okiem.

Z tego powodu mialbym do Was prosbe o pomoc:
1. Czy ktos z Was tez zauwazyl taki problem z cieniami?
2. Jesli tak to czy moze byc to problem TV i czy mozna to uznac za reklamacje czy moze jednak jest to efekt pogorszenia sygnalu z "n"?

A. Czy u Was rowniez parametr GAMMA przy presecie THX nie wplywa na kontrast obrazu?

z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam

A jakie masz ustawienia w dekoderze n-ki przy HDMI? Tryb HDMI, czy DVI? (w turbo sprawdzamy za pomocą *, przełączamy *+7). Jeśli masz DVI (tylko obraz bez dźwięku), to musisz w TV w Konfiguracji - Inne ustawienia - Ustawienia wejścia DVI włączyć na Pełne. Przy ustawieniu Normalne jest taki efekt o jakim piszesz. Pozdrawiam.
 

EdiEd

New member
Dokładnie, stary "rupieć" i tyle :) Nawet Viera Connect nie za bardzo ma ochotę dalej wspierać ten model, więc o czym tu dalej deliberować? No chyba tylko o tym za ile można go pchnąć na Allegro :)
 
Do góry