Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

slojac

New member
Mojej 50 -siątce minął rok i niewidzę śladów jakiegokolwiek zużycia,a śmiiga średnio oczywiście ok 10 godz. dziennie -- bez cudownych dotarć i jaichś tam innych czarów:)
 

conek_xx

New member
Mój już też spłacony w kwietniu ostatnia rata w firmie spłacona:), faktycznie teraz mi się myśli nad zmianą na V50 i zakupieniem dobrego KD, żona jednak powiedziała że z nią mam już 5D i naturalny system dźwięku dookólnego, zwłaszcza że dziecko w drodze. Musze poczekać jeszcze ze 2 latka:( Wówczas może OLEDY się umocnią, i technologia przestanie raczkować.
 

PL-PePe-PL

New member
Dzisiaj mój brat przeżył niezły szok i rozczarowanie - okazało się że w jego P42G20E nie ma DVB-C... A akurat w jego kablówce z okazji euro jest niekodowane TVP1 HD i TVP2 HD dostępne właśnie poprzez DVB-C oraz "tradycyjnie" jeśli ktoś ma "dekoder HD" do kablówki (brat ma akurat tylko "SD"). Najbardziej dziwi fakt, że praktycznie wszędzie są informacje, że ten model ma DVB-C. Co więcej instrukcja (polska!) też jednoznacznie sugeruje, że tuner DVB-C powinien się w TV znajdować. Jedyny ślad jaki znalazłem, sugerujący brak DVB-C w tym modelu to screenshot reklamy oraz fragment specyfikacji po polsku (nie wiem skąd wziętej - znalazłem na forum ibood)...

UPDATE - wygląda na to, że DVB-C jest w TV i magicznie się pojawia jeśli się wybierze lokalizację np. Niemcy... o_O
 

Kadajo

New member
Bez reklam
UPDATE - wygląda na to, że DVB-C jest w TV i magicznie się pojawia jeśli się wybierze lokalizację np. Niemcy... o_O
Już miałem wam to sugerować ;) Normalka w starszych modelach, dziś już chyba wszędzie nie trzeba tak kombinować ale kiedyś właśnie trzeba było ustawiać, Niemcy, Finlandię lub Szwecję.
Zawsze wydawało mi się ze to kwestia update'u oprogramowania której oczywiście starsze modele już nie dostają.
 

modyf

Member
o ile dobrze widze w g20 nie da rady urochomić HbbTV??? mam rację czy jednak czegoś nie wiem? )chodzi o Hbbtv emitowane przez tvp z okazji euro oczywiście?)
 

Dziadek

New member
Jak u was działa funkcja Viera Cast. W moim TX-P42G20 od kilku dni pojawiają się ikony "programów" z pierwszej strony ale żadnej nie da się uruchomić, są nie aktywne. Co się dzieje ?
 

poli811

New member
TX-P42G20 + xbox360 problem z hdmi ;/

Witam was serdecznie. Mam dziwny problem z TX-P42G20. Chciałem sobie dzisiaj zagrać na xboxie, ale po włączeniu konsoli okazało się że widzę tylko czarny ekran ;/ Przepiąłem kabel hdmi do innego wejścia i nadal nic ;/ Następnia xboxa podłączyłem do monitora od PC przez hdmi i śmiga. Laptop podpięty przez hdmi śmiga, dekoder telewizji SKY śmiga. Tylko xbox nagle przestał :( Konsola nigdy nie była modyfikowana. Ktoś pomoże? Z góry dziękuję
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam was serdecznie. Mam dziwny problem z TX-P42G20. Chciałem sobie dzisiaj zagrać na xboxie, ale po włączeniu konsoli okazało się że widzę tylko czarny ekran ;/ Przepiąłem kabel hdmi do innego wejścia i nadal nic ;/ Następnia xboxa podłączyłem do monitora od PC przez hdmi i śmiga. Laptop podpięty przez hdmi śmiga, dekoder telewizji SKY śmiga. Tylko xbox nagle przestał :( Konsola nigdy nie była modyfikowana. Ktoś pomoże? Z góry dziękuję
kabel HDMI zmień nie wejście...
 

poli811

New member
zmiana kabla nic nie pomaga... wczoraj podłączyłem xboxa jeszcze do innego tv i tam dziala. Podlaczam do mojego tv nie dziala na zadnym z wejsc hdmi. Ale zauwazylem dziwna rzecz... Dekoder przekazuje obraz jedynie na hdmi 2 na hdmi 1 i 3 pokazuje sie czarny ekran a na hdmi 4 pokazuje jedynie niebieski ekran a na hdmi 2 dziala normalnie. Laptop podłaczony przez hdmi działa na kazdym wejsciu. Co robić? ja już zgłupiałem...
 

witkosz

New member
Miałem podobny problem z laptopem z HDMI, przy odtwarzaniu Bluraya nagle pojawił się czarny obraz i tv nie widział laptopa wogóle. Zresetowałem tv do ustawień fabrycznych i pomogło. Może tego spróbuj?
 

Kasio

Member
Przeprowadziłem test YT Player w G20 z pomocą filmu Epic sax guy i niestety player nie wyrabia :D G20 wywala :hihi: usera do głównego menu,sprawdzałem też na drugim TV Samsung UE40D5500RW i działa bezproblemowo ,szkoda bo fajna muza, lubię sobie tak posłuchać z 2-3 godzinki :fool::lol:
 
Ostatnia edycja:

Adixon33

New member
Witam szanownych dyskutantów mam pytanie dotyczące nowej generacj telegazety czyli hbb.tv może ktos wie jakie są szanse nato że Panasonik wesprze nowa technologie w modelu G20 i czy wystarczy zmiana oprogramowanie , albo trzeba bedzie wywalic G20 ;) a to by była szkoda bo to bardzo dobry model i zainwestowac w nowość
 

ranczo

New member
Bez reklam
Dla telegazety warto wymieniać TV ? mam G20 i namówiłem paru znajomych na zakup tej plazmy. Z racji upływu czasu i pokazaniu się modeli G30 takie właśnie zakupili. Mam wrażenie że w G30obraz jest jakby "rozwodniony". Mniejsze nasycenie kolorów, mniejszy kontrast, głębia czerni też jakby mniejsza. Chyba dopiero G50 można porównać do G20.
 

Adixon33

New member
Witam napisałem mejla do Panasonica odnośnie funkcji hbb.tv w telewizorze G20 i dostałem taką odpowiedz Uprzejmie informujemy, że technicznie nie ma możliwości zaimplementowania n/w funkcjonalności do Pana odbiornika TV.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.



Pozdrawiam,

Dominik Gajdecki

Panasonic Marketing Europe GmbH
Oddział w Polsce
Biuro Obsługi Klienta
 
Do góry