Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nie spodziewam się niczego innego oprócz heroicznej obrony waszych pieniędzy. Tylko argumentów brak :)

chłopie daj sobie spokój, jakich ty argumentów używasz? cyt.: żal, lepszy, najlepszy, szkoda pieniędzy, nieorównywalny (do czego?), kalorymetrem sprawdzałeś? no i tajemniczy model G25, ta sama matryca w Szajsungu i Panasie (niby jak?) z tym się nie da polezmizować... bo z czym...piszesz same "oczywiste oczywistości" bezdyskusyjne... :D

Może jakieś konkretne porównanie modeli? Funkcjonalności, skali koloru czarnego, filtra, opcji obrazu, wsparcia 24p i THX, filtra grzebieniowego etc. etc. Koniecznie napisz o G25 co u twoich znajomych z zakładu stoją... :)

Odpowiada ci Samsung - super :blagam: Mnie i większości nam tutaj odpowiada Panasonic... jak by wszystkim podobało się to samo to dopiero by to było... Jak będziesz miał KONKRETNE porównanie co do wad i zalet konkretnych modeli to się podziel... a tak cóż miłego dnia i dziś nie zapomnij wziąść lekarstw których chyba wczoraj musiałeś zapomnieć...może TV G25 ci się przyśni o którym piszesz i nam go opiszesz:fool: albo porównasz z Samsungiem swojej babci czy jak... a swój żal to sobie schowaj... :fool:
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Ludzie czy wy jesteście nie normalni??? Model G25 już sam mówi o osobie co pisze :D na oczy Ci padło chyba jak dla Ciebie Szajsung ma lepszy obraz od Panasa. A jak jesteś ślepo zapatrzony na N to gratuluje żaden operator nie puszcza sygnału w 1080p a nie wspomnę już o 50hz przy tej rozdzielczości.

Dla przykładu:

1080i60 1080 1920 liczba pól na sekundę. 62.208.000
720p60 720 1280 liczba klatek na sek. 55.296.000

Więc czym się podniecać telewizją N??? Zapuść sobie film 1080p przy 60Hz i dopiero porównaj telewizory.

Zerknij na materiał:

http://www.youtube.com/watch?v=Z-JXfyvlPh0
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
nie karmcie trola. po g25 widac z jakim znawca mamy do czynienia. a tak poza tym to co komu do tego na co wydajemy swoja kase? to jest watek dla posiadaczy g20 i przyszlych posiadaczy g20. Jak ktos ma inny albo chce kupic inny to po co przesiaduje tutaj? zazdrosc czy troling? a moze jedno i drugie? :p
 

Kasio

Member
Witajcie,

Podniecacie się jakimiś aplikacjami a obraz macie zupełnie nieostry. Z czego się cieszycie? Spójrzcie choćby na paski informacyjne telewizji, mydło.

a skąd wiesz jaki mamy obraz na paskach informacyjnych ? ,jesli byś był w temacie i wiedział że odpowiedni config antyaliasing i anizotrop i zamienił byś swojego samsunga na Panasa. hehe

Zdenerwowałem się trasznie bo chciłem kupić rodzicom coś co poprawnie wyświetla obraz telewizji n z polecenia dwóch znajomych, zawiodłem rodziców...

dlaczego Panas nie wyświetla poprawnie obrazu telewizji N ? a no dlatego że streaming w tej telewizji jest przeznaczony dla Tv samsung o niskiej jakości :D

Wyskoczyłeś z swoimi żalami jak "filip z konopi" .Gdybyś był mądrzejszy kupił byś rodzicom TV 4K.

a poza tym sam napisałeś

To nie wzorzec, to kolejna porażka telewizji n. W n kanały są w bardzo złej jakości.

wszyscy na całym forum HDTV piszą że maja w mierę dobry obraz a tylko Ty jeden narzekasz ,więc to nie wina platform cyfrowych tylko Twojego 58" TV na którym jak sam napisałes dodatkowo masz dzwięk "do dupy" :D
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
Hehe a ja sie wczoraj przesiadlem z mojego wiernego 42g20 na 46g30 i wlasnie jak odpalilem VieraCast to patrze tvnplayer i sie zastanawialem czy po prostu g30 juz wczesniej to mialy czy dopiero weszlo :)
Jesli ktos sie zastanawia nad przesiadka to powiem ze warto:
-VieraCast dziala szybciej (i wiecej rzeczy jest ktorych podobno ma nie byc w g20 jak Vimeo- chyba ze przeoczylem)
- obraz lepszej jakosci (co zauwazyla nawet moja zona - bo ja to moglem odczuwac efekt placebo :p)
- cienszy, moze glosniejszy (pewnie dlatego ze wiekszy i slychac jak sie wiatraczki zalaczaja), no i wg mnie ladniejszy wyglad ma (w miejscu logo Panasonic i podstawa w fajnym kolorze).
- menu ekranowe troche lepiej zrobione, nie zaslania tak obrazu (jest troche przezroczyste).
- aplikacja do sterowania tv z telefonu z androidem (i iphonem) bardzo fajnie i sprawnie dziala, niestety do g20 nie da rady podlaczyc.
Tak wiec swoja droga jestem bardzo zadowolony z przesiadki :p
Ciekawe jaki bedzie nastepca, chociaz moze doczekam w koncu OLEDow w sensownej cenie.
 

elcede

New member
Oj chyba te pozostale poza tvn player to w serii g30. Bo ja po zmianie na g30 wlasnie zdziwilem sie ze jest informacja w markecie o nowych 8 aplikacjach a chwile przed odlaczeniem g20 bylo tylko 2 apki w markecie (wtedy jeszcze bez tvn playera)
 

danbak

New member
Tutaj można znaleźć które aplikacje są na dane roczniki telewizorów:
panasonic.net/avc/viera/eu2012/connect_apps/area/33
 

EdiEd

New member
No to trochę lipa. Być może są ograniczenia techniczne, a być może taka polityka firmy - Twój niespełna dwuletni TV to przestarzały grat, kup nowy!...
 

Pioro

New member
witam, mam pytanie, podoba mi sie ten model. Jako ze wczesniej bylem zwolennikiem LCD, mialem uprzedzenia odnosnie plazm. Skoro sa nowe technologie plazm to mam pytania:
-we wrzesniejszych plazmach nie mozna bylo ustawiac obrazu statycznego w jednym miejscu, gdy ogladamy dlugo jeden program np. logo stacji może "zostać" czy to prawda? czy w tej plazmie to "wystepuje"?
-czy efekt 3d jest zadawalajacy?

czy tv sie sprawdzi do konsoli xbox 360? filmow mkv?
 

sej34

Member
witam, mam pytanie, podoba mi sie ten model. Jako ze wczesniej bylem zwolennikiem LCD, mialem uprzedzenia odnosnie plazm. Skoro sa nowe technologie plazm to mam pytania:
-we wrzesniejszych plazmach nie mozna bylo ustawiac obrazu statycznego w jednym miejscu, gdy ogladamy dlugo jeden program np. logo stacji może "zostać" czy to prawda? czy w tej plazmie to "wystepuje"?
-czy efekt 3d jest zadawalajacy?

czy tv sie sprawdzi do konsoli xbox 360? filmow mkv?

plazma do gier to raczej nie najlepszy pomysł.lepiej będzie jak kupisz lcd,bo w plaźmie niestety mogą występować obrazy statyczne i raczej nowe modele też będą na to podatne.poczytaj sobie opinie użytkowników i będziesz mieć rozeznanie.mkv z tego co wiem śmiga ale od serii 30 wzwyż.
 

modyf

Member
EdiEd - chyba masz rację :( to raczej polityka Panasonica wymuszająca zmianę tv co 2 lata. Bezczelność. A ja w tym roku 3 znajomym Panasa poleciłem :( Ciekawe czy nasze tv wytrzymają jeszcze rok, czy zaczną padać jak muchy... skoro takie myki Panas stosuje, to i 'planowane postarzanie produktu' nie jest im obce. Chociaż obliczone są pewnie na 5,5 lat, bo istniała możliwość rozszerzonej gwarancji. Lipa i wielki minus dla firmy. Naprawdę w parszywych czasach żyjemy.
 
Do góry