Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

elcede

New member
Heh sorki za zamieszanie, ale nie spojrzałem, że to wątek o g20 a ja mam g30 :p I zorientowałem się dopiero jak chciałem zaktualizować oprogramowanie w telewizorze :)
 

squirrel_

New member
Witam

Miałem kupować jakiegoś najtańszego leda (jako monitor do laptopa / filmów czasem tv) ale przypomniałem sobie że już lepiej poszukać używanej plazmy.
Pomijam plazmy z rozdzielczością hd ready które są tanie ale nie dla mnie a niestety na nowe panasonic serii st za mały budżet.

Więc pytanie- g20 nie będzie za starą serią do kupna na dziś? Załóżmy że będzie jakaś w miarę tania oferta na taki używany.
Czy w którejś serii był jakiś duży przeskok jakościowy jeśli chodzi o panel? Pomijam V-ałki.

Chyba że jakaś inna propozycja plazmy 42'' do 2000 zł?
 

Anubis76x

New member
Witam
Czy wam też szwankuje iPLA na TV ? Mam model TX-P42G20, przestało działać wyszukiwanie, niektóre filmy mają status H$D chodź na iPLA w wersji komputerowej są odblokowane za free.
Napisałem już do iPLi w tej sprawie.
 

szuldek

New member
Hej,
posiadam tx-p46g20e od ~2 lat, aktualnie przy jasnych scenach słychać buczenie/piszczenie (tryb THX), szczególnie jak cicho oglądam tv zaczyna mnie to drażnić, czy aktualnie można coś z tym zrobić, wymiana cewek, zasilacza?
może we własnym zakresie?
 

tester100

Banned
Hey:)
Może rozwiązanie problemu będzie podobne jak w modelu g30.
przeczytaj ostatnie posty z tematu TX-P42G30
Witam!
Chciałbym odświeżyć temat w związku z buczeniem, brzęczeniem mojej plazmy.
Od około dwóch lat mam przyjemność posiadania plazmy Panasonica TX-P42S30E z której jestem bardzo zadowolony. To dzięki pomocy forum HDTV dokonałem tego wyboru.

W ostatnim miesiącu zauważyłem pewien problem z brzęczeniem mojego telewizora. Im wyświetlany obraz jaśniejszy tym brzęczenie głośniejsze. Wieczorem przy wyciszonym dźwięku nie dało się oglądać telewizji. Odgłos dochodził z lewej, górnej części telewizora patrząc od przodu, a ponieważ bardzo mnie to zaniepokoiło zacząłem "grzebać" w necie na zagranicznych stronach i znalazłem informację dlaczego panasy zaczynają brzęczeć.
Otóż modele wyprodukowane w latach 2011-2012 miały niewielką wadę jaką były śrubki metryczne pozbawione podkładki sprężynowej. Śrubki te mocują płytki do obudowy telewizora, które pod wpływem zmian temperatur po jakimś czasie obluzowują się. Efektem luźnej płytki jest właśnie brzęczenie.
 

Walas

New member
Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem TXp42G20E. W najbliższym czasie będę miał możliwość zmiany tv (o ile to rozsądne) i zastanawiam się czy obecnie jest coś ciekawego w okolicach 3000 zł.
A druga sprawa może ktoś podzieli się swoimi ustawieniami tv ??
Pozdrawiam
 

tester100

Banned
Ostatnia edycja:

sebart

New member
Długi wątek ale nie chciałem zakładać nowego. Mam TX-P46GT30E ale nie mogę w nim odczytać zadanej karty SD. Potrzebuję wydobyć z niego listę kanałów by ja obrobić na zewnątrz na PC. Niestety mimo najnowszego softu w TV (gdzie opcja eksportowania kanałów jest juz w menu) tv ciągle żąda karty SD mimo że pamięci USB obsługuje prawidłowo. Próbowałem różnych kart ale TV ich nie widzi (np. opcja viera fotoalbum czy wspomniany eksport kanałów). Czy trzeba jakiś specjalny typ karty ? specjalnie formatować ?. Inna opcja na transfer programów z plikiem "hotel.pwd" odpala się na kluczyku USB ale nie działa podając komunikat że nie może odczytać karty SD (mimo że plik jest na USB)
 

Kasio

Member
Koniec obsługi niektórych starszych aplikacji YouTube od kwietnia 2015 roku

Urządzenia, których to dotyczy: wybrane urządzenia wyprodukowane do 2012 roku włącznie, w tym telewizory Sony, Panasonic oraz urządzenia obsługujące Google TV.

Od 20 kwietnia 2015 roku aplikacja YouTube nie będzie obsługiwana na niektórych urządzeniach z 2012 roku i starszych.
 

modyf

Member
myślałem, że "koniec wsparcia" yt na panasie można różnie rozumieć... Nie będą wspierać, rozwijać, dokładać funkcjonalności, ale żeby k!@$a w ogóle wyłączyć? było, chodziło, trzeba ludziom zabrać funkcjonalność :( Do d...y. Jedyne co mi się przydawało, bo reszta to shit. Kolejny raz Panas obrywa minusa, raczej za traktowanie klientów niż za produkt :(
 

Anubis76x

New member
Czy ktoś wie co może być powodem "strzelania" z głośników raz na jakiś czas przy przełączaniu kanałów na tunerze NC+ wifiBOX+ i telewizora Panasonic TX-P42G20 ? tuner podpięty przez kabel HDMI . Nie wiem czy to wina telewizora czy tunera, przy poprzednich tunerach tego efektu nie było ale TV ma już ok 5 lat.
 
Do góry