Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Anubis76x

New member
Witam
Widzę że mam w Panasu w wigetach Skype którego nie mogę jednak zainstalować. Czy do tego modelu muszę kupić jakąś specjalną kamerkę czy wystarczy podłączyć do USB dowolną kamerkę np Logitecha ?
 

Alvin75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak próbowałem to rozczaić kilka miesięcy temu, to w grę wchodziła tylko oryginalna kamerka Panasonica. Kilkaset PLN z tego co pamiętam.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

Marek30

New member
Witam

Witam wszystkich,mam problem z moim tv.Potrzebuję namiary na ustawienia serwisowe gdyż przez własną głupotę pozmieniałem coś w nich i mam straszliwy obraz tzn.:jest jakby przejaskrawiony za bardzo rozjaśniony.Stało się to jak próbowałem rozwiązać problem z jednym pikselem który zawiesił się i świecił wciąż na czerwono.Jeśli ktoś z użytkowników poświęcił by chwilę i spisał by wartości ustawień serwisowych bł bym zobowiązany.Dodam też że przywracanie ustawień fabrycznych nie zmienia ustawień serwisowych,pozdrawiam
 

Anubis76x

New member
Witam
Mam problem z IPLA w telewizorze, wcześniej można było wybierać filmy wg. kategorii i jeśli film był darmowy mogłem oglądać. Dziś znalazłem film "Juma" patrzę że darmowy więc wybieram i pojawia się komunikat "do odtworzenia materiału wymagany jest kod aktywacyjny" , sprawdzałem na innych darmowych i jest to samo. O co chodzi ??
 

Kasio

Member
Witam, czy P42G20E odtwarza poprawnie pliki mp4 po DLNA? Sprawdzał ktoś może?
Pozdrawiam.

Sprawdz jakim koderem pakowany jest plik mp4 , jesli xvid to wystarczy tylko zmienić rozszerzenie na .avi ,poza tym serwer DLNA Serviio odpala prawie wszystkie pliki video.


Druga sprawa
Sprawdzcie czy na waszych TV "odpala" sie widget pogodowy AccuWeather ,od tygodnia po właczeniu ładuje sie jakis czas i wywala spowrotem do głównego menu.Dziaal tylko podglad w menu.
 

bodek42

New member
Witam! Długo się już zastanawiam jaki model kupić chce plazme 50 3D-nie koniecznie musi być mam dwa modele na oku które spełniają moje kryteria też finansowe czyli do 4,5tys te modele to Panasonic TX-P50G30E oraz TX-P50ST60e, jakieś komentarze a moze sugestie co do innych modeli? z góry dzieki
 

matryc

New member
Procedura:

1.W przypadku kiedy mamy TV z zestrojonym tunerem - pomijamy ten krok. W innym przypadku restartujemy telewizor do ustawień fabrycznych i wybieramy jako kraj Niemcy (tuner DVB-C/S bedzie aktywny) i dokonujemy normalnego strojenia.

Witam

Wiem, że odgrzewam starego kotleta, ale właśnie walczyłem z sygnałem od UPC w DVB-C (moduł CI) i polecam jednak ustawić kraj na CZECHY.

Ustawienie to da nam następujące zalety:
- polskie znaki w EPG (w ustawieniu na Niemcy EPG nie ma polskich czcionek i są wyświetlane krzaki, nawet jeśli zmieni się wszystkie ustawienia na PL)
- kanały analogowe (wiem że to już archeo, ale jednak, mają normalny dźwięk, zamiast samego szumu, jaki występuje w ustawienia na Niemcy [zdaje się, że oni mają inny rodzaj PAL i tam dźwięk jest jakoś inaczej kodowany niż w PL.]

Reszta procedury leci tak samo i działa IPLEX, IPLA w Viera Cast, testowane na TV Panasonic G20.

Pozdrawiam
 

jacabad

New member
Witam czy żeby w tej plazmie wyszukać cyfrowe kanały telewizji naziemnej dvb-t trzeba wybrac inny kraj w ustawieniach proszę o odpowiedź dziekuje z góry.
 

Bucek

Banned
w G20 są i: IPLEX i IPLA ...

moze mi ktos napisac jak wymusic przez TV obsluge wykupionej za 19,99PLN (dla IPLEX-a) opcji braku reklam bo nie moge tego w zaden sposob uaktywnic w TV :p

G20E - 50 cali ...
 

Kasio

Member
Aktualizacja software z 2515 do wersji 2518
jakieś zmiany ? ,szukam.... :)

  1. Update Skype module.
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
Czy u Was też ostatnio TVN Player nie chce się włączyć? U mnie biała plansza się tylko pojawia. Na komputerze działa normalnie, więc to nie problem z siecią. Wszystko fajnie w tym telewizorze, ale smart tv to tutaj leży, chyba ostatecznie dokupie jakiegoś dongla na USB z Androidem i za śmieszne pieniądze będę miał lepszą funkcjonalność.
 

Kasio

Member
U mnie TVN Player działa bez problemów trochę przymula ale jest OK,prawdą jest że SmartTV w panasonic'u to kompletne dno,mam porównanie bo mam też w domu Samsunga i tam jest "kosmos" na SmartTV
 

elcede

New member
To zależy kto co ogląda. Jak dla mnie motoryzacyjne programy całkiem fajne (te nadawane w TVN Turbo) do tego kilka innych ze stacji TVN. Ale ogólnie ten cały smart to cienki. A może ktoś z użytkowników korzysta już z jakiś rozwiązań? Najlepsze byłoby takie ze sterowaniem z pilota od TV.
 
Do góry