MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

espero

New member
Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem,

Mam przyjemnosc oglosic, iz dzieki koledze deank z forum doom9 i troche tez dzieki mojemu poswieceniu i niezliczonym testom udalo sie okielznac slot SDHC Panasonicow Viera serii "8".

W tej chwili mozliwe jest odtwarzanie:

Filmow full HD z kamer Panasonic, Sony
Filmow full HD i 720p 25fps Matroska MKV (tylko PAL!)
Filmow SD w MPEG2 w roznych rozdzielczosciach od SVCD az do 720x576 (PAL oraz NTSC)

Znajacych jezyk angielski zapraszam na:
http://forum.doom9.org/showthread.php?t=146602&page=12

Jesli bedzie zainteresowanie postaram sie rozwinac temat tutaj i zrobic jakis maly tutorial,

Pozdrawiam!
 

espero

New member
Nie jest wymagane zadne grzebanie w TV. Wszystko opiera sie na odpowiednim oprogramowaniu na kompie. Wlasciwie jesli chodzi o MPEG2 SD nie jest potrzebne zadne oprogramowanie tylko odpowiedni zestaw plikow sterujacych i odpowiednia struktura katalogow. Jesli chodzi o MKV potrzebny bedzie program multiAVCHD.
 

espero

New member
Dla zainteresowanych, udalo sie pokonac ograniczenie FPS. W tej chwili jest mozliwe odtwarzanie MKV ze wszystkimi FPS - 25, 29.97, 24 itp
 

espero

New member
norbitor napisał:
A co z PV80 ? Moze ktos znający sie na rzeczy ,poda listę odbiorników na których można odpalić takie pliki.

Wystarczy zajrzec do instrukcji. Jezeli w sekcji "karta SD" jest napisane, ze format filmow AVCHD jest akceptowany to znaczy, ze bedzie dzialac. Jesli nie - oznacza to, ze nie. Tego nie da sie przeskoczyc...

168xsv9.png
 
Ostatnia edycja:

HD Viewer

Banned
@espero a czy jest szansa, ze odtwarzacz Blu Ray np. BD-60 lub BD-80, ktore tez maja slot na karty SD beda czytaly mkv?
 

imryk

New member
Witam. Mam problem z odtworzeniem zawartości karty SD-HC nagranej kamerą sd9 w slocie SD-HC (TV panasonic tx-p42g10e). Dioda oznaczająca obecność karty się świeci, ale po wejściu w opcje odtwarzania filmów wyskakuje czerwony komunikat, że brak odpowiedniego formatu. Na kamerze filmy są odtwarzane więc karta jest ok. Rozszerzenie filmów .m2ts. Zna ktoś rozwiazanie??
 

jacky68

New member
Jestem posiadaczem panasonica TH-42pz800e lecz na razie nie udało mi się odpalić żadnego filmu z karty w slocie prosił bym o jakikolwiek tutorial po polsku bo mecze się już kilka dni.
 

espero

New member
Instrukcja odpalenia MKV:

1. Sciagnac program multiAVCHD:

http://rapidshare.com/files/233020156/Setup_multiAVCHD_2.7.exe

Zainstalowac oraz uruchomic.

2. Obsluga programu:
a) Add video files - wybieramy plik mkv lub mts lub m2ts
b) Zakladka Author - zaznaczamy opcje w sekcji Panasonic Viera SDHC: 1080i oraz 25.000 fps, odznaczamy create top menu (ma nie byc zaznaczone)
c) klikamy na Start i wybieramy Viera TVs & camcorders
d) czekamy az program wykona swoja prace, jesli nie pojawia sie bledy,
e) w folderze programu pojawi sie folder AVCHD z cala struktura podfolderow i plikow

Na karcie pamieci SDHC nalezy w glownym folderze utworzyc folder PRIVATE a do niego przegrac caly folder AVCHD utworzony przez program multiAVCHD

To wszystko, musi dzialac! oczywiscie w telewizorach obslugujacych AVCHD.

Nastepnym razem podam instrukcje odtwarzania niemalze KAZDEGO pliku MPEG2 i MPEG1 w naszych Vierach.

Pozdrawiam!
 

espero

New member
imryk napisał:
Witam. Mam problem z odtworzeniem zawartości karty SD-HC nagranej kamerą sd9 w slocie SD-HC (TV panasonic tx-p42g10e). Dioda oznaczająca obecność karty się świeci, ale po wejściu w opcje odtwarzania filmów wyskakuje czerwony komunikat, że brak odpowiedniego formatu. Na kamerze filmy są odtwarzane więc karta jest ok. Rozszerzenie filmów .m2ts. Zna ktoś rozwiazanie??

Telewizor NIE ODTWORZY nic jesli na karcie nie bedzie prawidlowej struktury katalogow i plikow towarzyszacych (tych kilku kilobajtowych).
W glownym folderze karty musi byc folder PRIVATE. Do tego folderu nalezy przegrac cala strukture plikow i folderow z kamery. Musi dzialac.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mariusz Łódź napisał:
Na X10 nie ruszyla. Instrukcja w X10 wyklucza takie formaty.

Jakie powinno byc rozszerzenie plikow?
Dlaczego X10 ma tego nie odtworzyć jak pisze na recenzjach że odtwarza AVCHD.
Więc ?
 

cygan

Member
espero - może jednak uda się z serią PV8/80/X? W instrukcjach faktycznie nie jest napisana obsługa tych plików, ale może jakieś "czary"? Często producenci "chowają" w jakiś sposób te funkcje.
 
Do góry