MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

espero

New member
@zen44ek: oczywiscie, ze w pelnej jakosci, powiem wiecej - lepszej niz niejeden odtwarzacz sieciowy. Plazmy Panasonica maja swietne uklady dekodujace AVC...

Trzeba jednak pamietac o tym, ze nie ma mozliwosci ani wyboru sciezki dzwiekowej, ani napisow. Tego TV nie obsluguje...
 

espero

New member
Garsc nowych newsow.

Razem z Deanem (ja jako tester, Dean jako programista) udalo nam sie okielznac odtwarzanie mpeg2 w Vierach. Najnowsza wersja multiAVCHD jego autorstwa wspiera tzw. SD_VIDEO. Wczesniej bylo mozliwe jedynie odtwarzanie filmow HD (przekonwertowanych MKV, MP4 itd)

Jedyne co nalezy zrobic to dodac pliki MPEG2 w multiAVCHD (add video files), a nastepnie wybrac przycisk Start i wybrac Viera (PAL). Program stworzy odpowiednia strukture folderow i plikow. Caly utworzony folder SD_VIDEO nalezy przegrac do glownego (root) folderu karty SD.
Rownoczesnie na karcie mozna miec rowniez folder PRIVATE wraz z cala struktura plikow i podfolderow, w ktorym mozemy trzymac filmy AVCHD.

Viera na poczatku listy wyswietli pliki HD, pozniej SD.
Powodzenia!
 

wdobry

New member
espero napisał:
Garsc nowych newsow.

Razem z Deanem (ja jako tester, Dean jako programista) udalo nam sie okielznac odtwarzanie mpeg2 w Vierach. Najnowsza wersja multiAVCHD jego autorstwa wspiera tzw. SD_VIDEO. Wczesniej bylo mozliwe jedynie odtwarzanie filmow HD (przekonwertowanych MKV, MP4 itd)

Jedyne co nalezy zrobic to dodac pliki MPEG2 w multiAVCHD (add video files), a nastepnie wybrac przycisk Start i wybrac Viera (PAL). Program stworzy odpowiednia strukture folderow i plikow. Caly utworzony folder SD_VIDEO nalezy przegrac do glownego (root) folderu karty SD.
Rownoczesnie na karcie mozna miec rowniez folder PRIVATE wraz z cala struktura plikow i podfolderow, w ktorym mozemy trzymac filmy AVCHD.

Viera na poczatku listy wyswietli pliki HD, pozniej SD.
Powodzenia!
Moj pierwszy eksperyment. Wejscie: 4 filmy zrobione aparatem Fuji S602 i przetworzone w Nero 6 na mpeg-i (z mjpeg 640x480 30 fps na 720x480 mpeg-2 NTSC). Filmy sa odtwarzane :). Czego brak? Na TV (tx-p24s10e) nie sa wyswietlane zadne nazwy filmow - sa tylko '---' i chyba (?) data kompilacji. Czy jest szansa aby uzyskac liste z nazwami filmow?
 

SeVeN77

New member
mam pytanie odnośnie kart sdhc sam przymierzam sie do zakupu kingstona 8gb class 6 do swojej s10 jednak mam następujące pytanie . Karty do 32gb są formatowane w fat32 a z tego co wiem to ten format nie zapisuje plików większych niż 4gb więc jak mam zgrać na nią dajmy na to 7gb film hd ? trzeba to jakoś dzielić ?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Z tego co wyczytałem to ten programi automatycznie sam dzieli pliki pow. 4GB i nie wpływa to na proces odtwarzania
 

espero

New member
Dokladnie tak! trzeba dzielic. Viery Panasonica maja tak swietny dekoder, ze w przeciwienstwie do innych urzadzen (np odtwarzaczy BluRay) nie ma zadnej, nawet najmniejszej przerwy pomiedzy plikami. Trzeba sobie tylko wylaczyc pasek informacyjny, gdyz TV pokazuje go na poczatku kazdego pliku.
 

biper71

New member
Nic nie dziala

Panowie proszę o pomoc przerabiam dvd multiAVCHD przegrywam na SD wkładam do telewizora ( tworze folder PRIVATE) i kiszka sztolcowa :( telewizor pz800 - co sie dzieje ? nie ma zadnego bledu podczas kodowania itp.
 

pionier123

Member
przerobiłem 2 filmy
1.Cars.BD-Re.1080p.x264.AC3.5.1 niestety dźwięk był natomiast obraz się zacinał i pokazywał tak jakby stop klatki co kilka sekund - pojawiał się też napis PLIK NIE DO ODCZYTU lub coś takiego dokładnie nie pamiętam

2.Madagascar Escape 2 Africa 720p.Bluray.x264 chodzi płynnie niestety na dole jest tzw.firanka o wysokości ok 3-4 cm film dało się przewijać głos ok bez przesunięć
Zrobiłem kilka zdjęć jednak nie mogę wstawić linków
 

perlon

New member
Skopiowany mój post z wątku G10:
Moje doświadczenie na S10 [...] Kontener matroska konwertowałem prgramem multiAVCHD. Niestety w większości przypadków dostawałem na dole kolorową firankę przez którą przebijał obraz. Doczytałem na forum autora programu, że materiał powinien mieć 25fps. Większość filmów miałem w x264 23.976fps w dodatku AR 1:2.34. TV z automatu rozciągał do 16:9 bez możliwości zmiany ( ASPECT nie działa) Wygląda to kiepsko. multiAVCHD umożliwia dodanie do filmu czarnych pasów dla zrobienia dokładnie 16:9 FullHD lub HDR. Wymaga to rekompresji, trwa kilka godzin a zmiana fps'ów to trochę zabawy szczególnie z synchronizacją audio. Po takiej operacji firanka znika ale trzeba się namordować. Zaobserwowałem jednak ciekawy efekt. Po puszczeniu "właściwego" materiału w innych "nie właściwych" firanka znika. Przygotowałem sobie więc 25 klatek filmu 25fps i wrzucam go jako pierwszy na liście w multiAVCHD. Właściwy film przerzucam bez zmiany czyli 23.976fps. Synchro jest OK, konwersja trwa klika minut a jedynie w niektórych filmach AR jest niewłaściwe. Cierpliwym polecam uncropMKV w celu poprawienia AR.

Uwagi dodatkowe po kilku kolejnych próbach konwersji.

Filmy o fps innym niż 25 ZAWSZE mają firankę, ale puszczenie sampla 25fps powoduje, że firanka znika, ale zajmowany przez nią obszar jest czarno-biały. Widać go gdy materiał źródłowy jest dokładnie 16/9. Jeżeli materiał ma czarne pasy firanka nie znika ale jest B/W i jej po prostu nie widać więc tematu wogóle nie ma. UWAGA: trzeba włączyć unkropMKV żeby pasy były w filmie. Robię AVCHD z samplem i właściwym filmem bez przerabiania fps. Dla materiału 16/9 wypada zrobić zmianę do 25fps. Wtedy za pomocą MKVExtract wyciągam video i audio do osobnych plików. Audio AC3 przepuszczam przez besweet'a w nakładce GUI ustawiając odpowiednio opcję "Change Frame rate from: xxxxx to 25000" (xxxxx to fps źródłowego materiału video) Następnie video i przerobione audio wrzucam do MKVMerge ustawiając dla video na zakładce Format specific options 25fps.
Uzyskane MKV jest nieco krótsze od oryginału ale jest zsynchronizowane, ma 25fps i doskonale się nadaje do odtwarzania z karty SD.

do pionier123:
Miałem identyczną sytuację z Aliens.vs.Predator.Requiem.2007.Unrated.720p.BluRay.Lektor.LUXOR co Ty w Cars.BD-Re.1080p... Myślę że reencode w uncropMKV załatwi sprawę.

Uwaga końcowa:

Niestety, jeżeli materiał źródłowy nie ma 25fps przeróbka jest czasochłonna (nawet uncropMKV robi reencode ) lub można zaakceptować czarno-białą firankę cisząc się pięknym obrazem na pozosłałym obszarze ekranu.

Sory za nieco przydługawy tekst. Chętnie wymienię się doświdczeniami w tym temacie z innymi urzytkownikami slotu SDHC.
 
Ostatnia edycja:

espero

New member
^^ wylaczales overscan (opcja w TV Powierzchnia obrazu)? u mnie ta "firanka" znika, gdyz jest wtedy ponizej obrazu... Dlatego tez nie mam najmniejszych problemow z odtwarzaniem NTSC...
 

perlon

New member
espero napisał:
^^ wylaczales overscan (opcja w TV Powierzchnia obrazu)? u mnie ta "firanka" znika, gdyz jest wtedy ponizej obrazu... Dlatego tez nie mam najmniejszych problemow z odtwarzaniem NTSC...
To się zgadza. Wydaje mi się jednak, że wysokość tej firanki zależy od aspect ratio. Dla formatów 1:2.35 firanka jest dość wysoka i overscan nie chowa jej całkowicie. U mnie jet widoczny cieniutki kolorowy pasek na dole ekranu. Poza tym overscan to nic innego jak lekki zoom więc przy okazji ukrywa po kawałku z boku i u góry ekranu. Tak po mojemu oglądanie materiałów innych niż 25fps wymaga ich przekonwertowania (sporo cierpliwości), albo zaakceptowania kompromisów wynikających z ograniczeń sprzętowych. W każdym przypadku wolę to niż oglądanie filmu na monitorze LCD :)
 

pionier123

Member
Po puszczeniu "właściwego" materiału w innych "nie właściwych" firanka znika. Przygotowałem sobie więc 25 klatek filmu 25fps i wrzucam go jako pierwszy na liście w multiAVCHD. Właściwy film przerzucam bez zmiany czyli 23.976fps.
@perlon
czy mógłbyś doprecyzować o co chodzi bo ja dopiera zaczynam zabawę i szczerze mówiąc jestem zielony.
Myślałem że będzie to prostsze ale zawsze pod górkę a mi się już nie chce bawic tylko teraz przy takim tv to chciałbym oglądać i myślę że kupię laptopa z wyjściem HDMI i będzie to najprostsze choć nie najtańsze rozwiązanie
Życzę wytrwałości w dokonywaniu postępów nad odtwarzaniem filmów z karty SD
 

perlon

New member
Nie bardzo wiem co mam precyzować. Opisałem tylko jakie problemy napotkałem i jak sobie z nimi radzę ( albo nie ). Szpecem od obróbki obrazów to ja nie jestem. Niestety AVCHD w wydaniu TV Panasonic Viera ma istotne ograniczenia. Dlatego w multiAVCHD jest osobny przycisk Viera(PAL) i Viera(NTSC) i jak się przechodzi między standardami ciągną się śmieci. Można zrobić po bożemu tzn. przygotować do konwersji na AVCHD materiał 16:9 25fps. albo na skróty korzystająć z możliwości telewizora np. overscan w celu ukrycia wspominanej wyżej firanki. Należy jednak zaznaczyć, że droga na skróty zależy od posiadanego materiału i nie zawsze prowadzi do celu.
 

SeVeN77

New member
kurde mam już karte ale mam spory problem z przerobieniem plików tak żeby dobrze chodziły na mojej plazmie , stosowałem sie do instrukcji espero i film włącza sie ale zajmuje 1/4 ekranu , obraz stoi dźwięk w normie . może jakaś nowa instrukcjia do v3.0 multiavchd ? ...wiem laik ze mnie :???:
edit: Pytania nie było najwidoczniej była to wina filmu bo teraz wszytsko śmiga jak należy chociaż delikatnie denerwuje mnie ta firanka ;/
 
Ostatnia edycja:

perlon

New member
Napisz jaki material, rozdzielczosc, fps i jakie ustawienia na zakladce Author. Od czasu pierwszej instrukcji Espero program się delikatnie zmienił. Czy ktoś wie dlaczego multiAVCHD namiętnie używa TsMuxeR199.exe a nie TsMuxeR.exe mimo, że przy starcie widzi oba?
 

SeVeN77

New member
Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 23.98fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [Audio]
a w author w general PAL i version 1 reszta standardowo
wersja multiavchd 3.0 build 666
 
Do góry