MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

espero

New member
http://multiavchd.deanbg.com/download.php

Ten link do programu powinien dzialac permanentnie - tzn bedzie przekierowywal do aktualnej wersji programu na rapidshare.

Jesli w instrukcji nie ma obslugi AVCHD/MPEG2 to na 100% nie bedzie dzialac. Panasonic jest dosc oszczedny i ma pelna game roznych czipow wlasnej produkcji - jedne z obsluga AVCHD (drozsze) i inne z obsluga tylko JPG (tansze).
 

marek76

New member
help

Jestem w tym temacie zielony (mam 42G10).
Proszę o info jaką kartę najlepiej kupić, wielkość, klase żeby to dobrze biegało. (Myślę o oglądaniu filmów mkv - niestety są często powyżej 8G)
Druga sprawa to czy mozna też jakoś przeformatować divx do formatu AVCHD żeby to działało na moim TV.
____________________________________________
espero WIELKIE dzięki za instrukcję do multiAVCHD
 

HD Viewer

Banned
marek76 napisał:
Druga sprawa to czy mozna też jakoś przeformatować divx do formatu AVCHD żeby to działało na moim TV.

Ok, rozumie, ze mkv to dobra sprawa zeby TV ja czytal, poniewaz malo jak na razie odtwarzaczy mkv na rynku ale zeby meczyc sie i kombinowac z divixami to juz lekka przesada
 

espero

New member
pionier123 napisał:
42G10 jak wielką kartę można włożyć do slotu aby działało

do 32 GB SDHC

Najlepiej Class 6 czyli najszybsza z mozliwych - wtedy bedzie szybciej sie nagrywala w programatorze w PC.
 

kupis99

New member
Czy ktoś już próbował odtwarzać filmy mkv. lub AVCHD z karty SDHC w Panasonicu P42G10 ??
Bo nie wiem czy inwestować w kartę SDHC powyżej 8GB :confused:


Pozdrawiam
 

marek76

New member
do HD Viewer

Źle się zrozumieliśmy. Oczywiście że do Divx to nie jest najlepszy pomysł.
Chciałbym to raczej przetestować i sprawdzić różnice w skalowaniu z slotu SD. Teraz mam tylko starsze DVD po RGB,które w porównaniu do porzyczonego ze skalerem i HDMI jest katastrofalne. W związku z tym stare DVD chcę na coś wymienić i zanim się zastanowie czy na DVD(HDMI) nagrywarkę DVD czy BD muszę na czymś oglądać. Dlatego się zastanawiam czy tymczasowo obraz z karty SD nie będzie lepszy od DVD po SCART (dla "dobrego" Divx). Mam sporo materiału na Divx w dobrej jakości i nie wywalę tego przez 5 minut (często jest to materiał, który raczej nigdy nie wyjdzie na HD). Mam nadzieje że nie wprowadziłem zamieszania.
 

HD Viewer

Banned
@marek76 obraz moze bedziesz mogl porownac ale np napisow do divixow to juz nie da rady wrzucic, ogolnie do divix to juz nic lepszego od sprawdzonych odtwarzaczy (Bellwood, Pionek, Ferguson) nie bedzie. Moim zdnaiem do divix i DVD najlepiej kupic Pionieera np DV-410 lub jakiegos bellwooda/wiwe.
MKV to juz zupelnie inna bajka - obecnie nie ma wielu ciekawych playerow i kazda mozliwosc wrzucenia czy to na karte SD czy USB plikow mkv i puszczenie ich w HD na TV to juz extra sprawa
 

marek76

New member
Wielkie dzięki
Dzięki za podpowiedź
Zastanawiam się nad Pionkiem 410 lub nagrywałką panasa 58
ale to nie ten wątek.
 

kupis99

New member
@Espero
Czy próbowałeś zmienić plik mkv. na AVCHD z dodaniem do niego napisów ??
Gdzieś przeczytałem, że napisy powinny być w formacie srt. więc teoretycznie istnieje możliwość zmiany pliku mkv na AVCHD plus dogranie subtitels (w programie multiAVCHD widziałem opcję add external SRT/Sub subtitels) tylko że narazie nie mam jak sprawdzić u siebie bo nie mam żadnego pliku mkv na kompie.
Czy ktoś to już próbował zrobić ??
 

HD Viewer

Banned
Napisy dzialaja w odtwarzaczach Bluray Panansonica, ale z tego co czytalem w innym wątku na plytach DVD o kartach SD nikt nie pisal
 

espero

New member
kupis99 napisał:
@Espero
Czy próbowałeś zmienić plik mkv. na AVCHD z dodaniem do niego napisów ??
Gdzieś przeczytałem, że napisy powinny być w formacie srt. więc teoretycznie istnieje możliwość zmiany pliku mkv na AVCHD plus dogranie subtitels (w programie multiAVCHD widziałem opcję add external SRT/Sub subtitels) tylko że narazie nie mam jak sprawdzić u siebie bo nie mam żadnego pliku mkv na kompie.
Czy ktoś to już próbował zrobić ??

TV zadnych napisow nie odtworzy bo... nie ma takiej funkcji. Nie ma szans. Natomiast MKV wiekszosc dziala.
 

jacky68

New member
kolego espero jeśli możesz podaj jeszcze sposób na pliki MPEG2 i MPEG1 podobno też da rade odtworzyć z karty sd.
 

Thorin49

New member
Kilka dni temu kupiłem Panasonic P42G10E.
Nie posiadam jeszcze odtwarzacza Blue-Ray, więc mam następujące pytania:

Czy istnieje możliwość bym na karcie SD mógł nagrać film Full HD i następnie odtworzyć go na moim TV?
Jeśli tak to jaka karta by się do tego najlepiej nadawała?
Czy potrzebna jest karta z dużym transferem i pojemnością powyżej 8GB?
 

zen44ek

Member
Mam takie samo pytanie. Czy pliki mkv 1080 beda odtwarzane w pełnej jakości? Dzis to przetestowałem ale mam karte tylko 2Gb. Jeszcze mam takie pytanie odnosnie np sciezek dzwiekowych audio, bo chyba nie bede mial możliwości wyboru jezyka lektora ani napisów, może się myle??

Po zabiegach tym programem zauważyłem następujące rzeczy, chciałem oglądać jeden odcinek serialu 720p mkv i ten odcinek udało się przerobić na AVCHD ale w filmie u samego dołu ekranu występuje taki fioletowy pasek, takie rozmazane piksele. Napisów nie udało mi się dodać. Gdy chciałem przerobić inny odcinek tego serialu to niestety juz nie moglem gdyż program wyrzucał błąd.
 
Ostatnia edycja:

jacky68

New member
Sam plik MKV przerabia się stosunkowo szybko 2 godz filmu 720p około 2 minut, natomiast kopiowanie na kartę trwa dość długo około 30 minut 6,5 GB
 
Do góry