MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica

parafka

New member
mpg na avchd

Jak przerobić pliki mpg na avchd?
Ściągnąłem plik demo Samsunga "Samsung HDDemo - Colour Of China 1080p.mpg" i po przerobieniu w XILISOFT na mp4 i potem w MULTIAVCHD osiągnąłem wątpliwą jakość z firanką.

Czy jest droga na skróty z tymi mpg?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Tak czytam ten wątek od dłuższego czasu i zastanawiam się, czemu ludzie tak się katują przerabianiem i oglądaniem filmów w tym slocie.

Przecież wyraźnie widać, że ten slot to jest totalna padaka i chyba tylko sadomasochości mają w sobie tyle energii i zawzięcia, by ślęczeć godzinami nad tymi wszystkimi kodekami, aby obejrzeć kawałek filmu- w większości przypadków jednak z jakimiś defektami. Przyznaję, że nie próbowałem kombinować z tym portem, gdyż wychodzę z założenia, że jeśli pewne rzeczy można zrobić prościej, to nie ma się po co katować.

Podłączenie lapka zajmuje mi 10-15 sekund i filmy (nawet zwykłe divx-y, byle w rozsądnej jakości- a nie jakieś marne teleciny) wyglądają naprawdę bardzo dobrze (nie wspomnę o mirrorach dvd).

Więc jeszcze raz pytam- po co to komu?

Czy nie prościej używać tego portu jak Pan Bóg przykazał, czyli w taki sposób, że nie ma żadnych problemów- np. zdjęć czy filmów z oryginalnie tworzoną strukturą AVCHD?

Wszystko można na coś przerobić, tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie- jakim nakładem sił, czasu i potrzeb?
 

perlon

New member
Rzecz zasadza się na tym, że nie każdy ma kompa z HDMI lub DVI->HDMI. Po DSUB rozdzielczoć dziwna i max 1344xcoś tam. Przy odrobinie wprawy MKV, których sporo w sieci, przerabia się fajnie ale mpg->mp4->AVCHD to się nieco dziwię. Już lepiej faktycznie kupić jakiś sprytny odtwarzacz stacjonarny.
 

rilicek

New member
@gorylla

Nie mam portu SD, który obsługuje AVCHD i mimo, że mam WD i dostęp do laptopa to pierwsze co bym zrobił, gdybym miał taki port, to przerobił bym MKV na AVCHD. Po prostu zwykła ciekawość - czy mi się też uda? Do tego własna satysfakcja jak się uda - bezcenna.
 

brandt78

New member
gorylla napisał:
Więc jeszcze raz pytam- po co to komu?

To chyba oczywiste ze to jest dla tych co chca bez dodatkowych kosztow obejrzez film FullHD na swoim tv.

Nie kazdy ma dlna w tv, laptopa, kompa w tym samym pokoju co tv, czy odtwarzacz sieciowy...

Wystarczy sciagnac film 1080p z neta, przerobic/przygotowac, nagrac avchd na karte i ogladac - bez zakupu dodatkowego sprzetu.

Fakt ze jest to uciazliwe, ale mozliwe^^
Na ta chwile najlepszym rozwiazaniem do tego sa odtwarzacze sieciow, ale tu juz trzeba troche gotowki przyinwestowac...
 

gorylla

New member
Bez reklam
perlon napisał:
Rzecz zasadza się na tym, że nie każdy ma kompa z HDMI lub DVI->HDMI. Po DSUB rozdzielczoć dziwna i max 1344xcoś tam. Przy odrobinie wprawy MKV, których sporo w sieci, przerabia się fajnie ale mpg->mp4->AVCHD to się nieco dziwię. Już lepiej faktycznie kupić jakiś sprytny odtwarzacz stacjonarny.


Rozdzielczość po D-Sub wcale nie jest dziwna- 1366x720 to nominalna rozdzielczość HD-ready. I wygląda na plazmie bardzo ładnie. Filmy w tej rozdziałce również wyglądają świetnie- o ile są dobrej jakości źródłowej.


Może rzeczywiście nie każdy ma kompa z HDMI/DVI ew. lapka, ale nie oszukujmy się- laptopów ludzie już mają jak "mrówków", a obecnie za naprawdę niewielkie pieniądze można wyrwać niezłego lapka z HDMI. Nie twierdzę, że każdy już powinien mieć przenośkę, ale tylko to, że powoli posiadanie laptopa staje się pewną normą społeczną, jak posiadanie komórki. Dlatego ten slot będzie szybko tracił na znaczeniu (zważywszy dodatkowo na na wąskie i kłopotliwe zastosowanie). Jestem pewien, że Panas niedługo wycofa się z tego gó..., na korzyść jakiegoś "normalnego" wszystkoodtwarzającego portu USB- jak np. w DVD Pioneera, czy w wielu innych sprzętach.

Jest sporo sposobów na odtwarzanie MKV na plazmie (komp, odtwarzacze stacjonarne, PS3 po krótkiej przeróbce na VOB) więc kombinowanie z tym slotem to pomysł chyba najgorszy i chyba tylko usprawiedliwiony ograniczeniami budżetowymi, ew, wyjątkową ciekawością żądnych przygód userów.

rilicek napisał:
@gorylla

Po prostu zwykła ciekawość - czy mi się też uda? Do tego własna satysfakcja jak się uda - bezcenna.

Chyba tylko dlatego, bo innego uzasadnienia nie widzę. Ja mam ten slot i pomimo tego, że z natury jestem bardzo dociekliwy i cierpliwy, to w tym przypadku w ogóle nie jestem zainteresowany babranem się z tymi przeróbkami, bo po prostu nie widzę w tym sensu.
I tak żona cały czas wrzeszczy, że zbyt długio siędzę nad kompem czy TV, to jak bym dodał do tego jeszcze mozolne przeróbki mkv to chyba skończyłoby się to rozwodem. Kto ma czas, ochotę i niestrudzone zasoby cierpliwości niech się bawi- ja się podpinam pod lapka i w sekundzie oglądam wszystko co leci bez żadnego stresu.


brandt78 napisał:
Wystarczy sciagnac film 1080p z neta, przerobic/przygotowac, nagrac avchd na karte i ogladac - bez zakupu dodatkowego sprzetu.

Fakt ze jest to uciazliwe, ale mozliwe

Jeżeli wyglądałoby to tak prosto, jak w pierwszym Twoim zdaniu ten wątek nie miałby tylu wypowiedzi z opisami rozczarowań i kłopotów użytkowników. Jak dotychczas niue znalazłem żadnej wypowiedzi, z której wynikałoby, że ktoś znalazł uniwersalny, szybki i skuteczny w 100% co do pożądanej jakości sposób odtworzenia MKV w tym slocie.


Podsumowując- wyraziłem tylko swoje zdanie, w szczególności chodziło mi tu głównie o ostudzenie zapału ludzi, którzy mogliby jakoś podekscytować się możliwością oglądania wysokiej jakości filmów z tego slotu. Chciałem powiedzieć, że jeżeli mają kompa- najlepiej lapka z HDMI, ale z d-sub również jest dobrze- to niech sobie tyłka nie zawracają tym slotem i przeróbkami, tylko podpinają się pod plazmę i w sekundzie rozkoszują super obrazem.

Ktoś tu na forum kiedyś napisał, że Panasonic tym slotem dał ludziom świetny, darmowy odtwarzacz filmów HD, że jest to największa zaleta tego TV. Ja jednak myślę, że raczej poniekąd ich ukamienował. Nie sądzę, aby Panasonic myślał o możliwości odtwarzania w tym slocie ripów HD, a raczej zdjęć z kart i filmów o gotowej strukturze AVCHd z kamerek (zważywszy na dominujący standard kart SD w aparatach i kamerach cyfrowych). I ja wykorzystuję ten slot w tym właśnie celu i tu spisuje się perfekcyjnie. A Polacy jak to Polacy- zawsze dla wszystkiego znajdą wiele zastosowań.
 

brandt78

New member
Tak sie rozpisales o oczywistych oczywistosciach.
Naprawde myslisz ze ktos majac lapka zdolnego odtwarzac hd ripy, uzywa tego slotu?
Nikt tu nie twierdzi ze ten slot przebija funkcjonalnoscia komputer, odtwarzacz sieciowy, czy konsole - wiec raczej przestan "studzic" czy powtarzac co wszyscy doskonale wiedza...
 

brandt78

New member
gorylla napisał:
Oto kompleksowe rozwiązanie Waszych problemów.

Trochę kosztuje, ale funkcjonalność niesamowita. Takie niemalże domowe centrum multimedialne.

http://www.ibood.com/pl/pl/product_specs/13442/

Trzeba sie spieszyć, bo tylko dzisiaj.

O odtwarzaczach sieciowych sa inne watki, wiec nie zasmiecaj watku o slocie w Panasach.

To jest watek dla tych co nie chca wydac 560zl na zyxela, czy nawet 400zl za wdtv^^

Jak ktos chce cos na miare centrum multimedialnego to niech rozwazy popcorna c200
 

gorylla

New member
Bez reklam
A Ty znów wypowiadasz się za innych. Adwokatem jesteś ze zboczeniem zawodowym, czy co?

Zrobiłem Ci krzywdę tym postem?

Przed zakupem plazmy nie interesowałem się odtwarzaniem HD, bo z oczywistych względów nie miałem na czym. Dlatego też nie miałem żadnej wiedzy o odwtarzaczach tego typu.

Teraz wiem, ale być może są jeszcze użytkownicy, którzy nie mieli z tym żadnej styczności i tego nie wiedzą. Dlatego to napisałem.
 

brandt78

New member
A ty za kogo sie uwazasz mowiac ludzom jak maja uzywac slot w WLASNYM tv?
Tak bardzo ci przeszkadza ze ktos tam odtwarza MKV?
Nie widzisz ze robisz tu tylko offtopa? Jakis admin powinien tu posprzatac...
Przypomne ci tytul tego topica - "MKV i MPEG2 w slocie SDHC"
Ja sie ma do tego reklamowanie przez ciebie odtwarzaczy sieciowych?
Zaloz osobny watek o wyzszosci odtwarzaczy sieciowych nad slotem SD, ciekawe czy ktos tam bedzie twierdzil ze slot jest lepszy i bardziej funkcjonalny...
 

gorylla

New member
Bez reklam
brandt78 napisał:
A ty za kogo sie uwazasz mowiac ludzom jak maja uzywac slot w WLASNYM tv?
Tak bardzo ci przeszkadza ze ktos tam odtwarza MKV?
Nie widzisz ze robisz tu tylko offtopa? Jakis admin powinien tu posprzatac...
Przypomne ci tytul tego topica - "MKV i MPEG2 w slocie SDHC"
Ja sie ma do tego reklamowanie przez ciebie odtwarzaczy sieciowych?
Zaloz osobny watek o wyzszosci odtwarzaczy sieciowych nad slotem SD, ciekawe czy ktos tam bedzie twierdzil ze slot jest lepszy i bardziej funkcjonalny...

Bardzo dobrze, że cytujesz. To i ja popróbuję.
"MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica" jest według mnie idiotyczne, bo po pierwsze pracochłonne, a po drugie efekty niekoniecznie bedą takie, jakich oczekujemy. Czy zmieściłem się w temacie- bo mi się wydaje, że tak. Takie jest moje zdanie. Przeszkadza ci to? To może dostosuję się do Twoich potrzeb- slot Panasonica jest fantastyczny, nie widziałem nigdy czegoś tak znakomitego. A odtwarzanie filmów HD to po prostu rewelacja! - czy teraz trafiłem w Twój gust?

Do Bralczyka ci daleko, więc nie naciągaj tu semantyki do własnych argumentów. Topic nie brzmiał- Jak odtworzyć MKV i MPEG2 w slocie Panasonica".

Ja jedynie chciałem coś podpowiedzieć osobom niezbyt zorientowanym w temacie (tym bardziej, że super korzystna oferta). Skoro jesteś taki bystry, to nie było to do Ciebie i nie powinieneś odpowiadać.

Nie mów mi, co mam robić, bo mam w głębokim poważaniu zarówno odtwarzacze sieciowe (w mniejszym zakresie) jak i slot SD (w większym).

A najbardziej Twoje argumenty.
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
Sam mowilem ze uzywanie w ten sposob slotu jest uciazliwe, co bys wiedzial jak bys czytal dokladnie ten topic i jest to zreszta problematyczne bo dlatego powstal ten topic. O odtwarzaczu sieciowym bylo tez juz w tym watku wczesniej wspomniane, espero twierdzil ze jakosc ze slotu jest lepsza niz w niektorych odtwarzaczach sieciowych, wiec jak by ktos nie byl zorientowany to dawno by juz sobie wygooglowal co to takiego te odtwarzacze sieciowe.

Nie wnikam co masz w glebokim powazaniu, ale na pewno zasady panujace na forum - ciagniesz ten offtop z uporem maniaka
Ja juz nie bede tego ciagnal, nie dokramiam...
 

pablik1

Member
proporcje obrazu

witam


skorzystałem z waszych porad i udało mi się odpalić z karty film mkv (telewizor: 42s10).

mam pytanko czemu telewizor rozciąga mi obraz w pionie, i drugie pytanie jak przerobić plik żeby nie rozciągał.


Pawel
 

perlon

New member
pablik1 napisał:
witam


skorzystałem z waszych porad i udało mi się odpalić z karty film mkv (telewizor: 42s10).

mam pytanko czemu telewizor rozciąga mi obraz w pionie, i drugie pytanie jak przerobić plik żeby nie rozciągał.


Pawel
Każdy materiał będzie dopasowany do 16:9. Jeżeli w MKV masz inne aspect ratio to w multiAVCHD ustaw żeby odpaliło uncropMKV który dorzuci czarne pasy tak żeby było dokładnie 16:9 Niestety wiąże się to z ponownym encodowaniem materiału i potrwa na standardowym kompie ok.2godz. ( mowa o przeciętnym filmie HD 1280x720 )
 

espero

New member
Witam,

Jestem w szoku czytajac wypociny niektorych tutaj. Okielznanie slotu SDHC Panasonica zajelo mnie oraz deanowi kilkanascie dni ciaglych testow. Wczesniej bylo mozna co najwyzej odtworzyc film nagrany kamera AVCHD i to tylko marki Panasonic, o odtwarzaniu materialu z Sony czy z innych mozna bylo zapomniec. Uwazam, ze zmuszenie slotu SDHC do odtwarzania MKV (jakie by ono nie bylo, a ja odtwarzam WIEKSZOSC filmow, ktore akurat mam) jest ogromnym sukcesem. Szkoda, ze wpadlem na pomysl podzielenia sie tym tutaj. Obiecuje, ze bledu nie powtorze. To tyle, jesli chodzi o moje post scriptum.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

agapoznan

New member
probuje probuje i nic...

Witam,

od kilku dni próbuję przerobić mvk na acchd, ktory będę mogła odtworzyć w slocie SDHC w P42g15e.

Za kazdym razem w multiAVCHD pojawia mi się w logu następujący komunikat:

I tak jest niestety za każdym razem.. Czy moglobyście podpowidzieć mi co dokładnie trzeba ustawić, aby to w końcu zadziałało?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc...

[15:36:18] Processing (F:\FILMY_HD\The.Proposal.720p.BluRay.x264-iNFAMOUS\Sample\inf-proposal.sample.mkv)...
[15:36:18]
This title is marked for reencoding / uncropping...
[15:36:18] Encoding process may take 10 min to 10 hours, so be patient...
[15:36:18] *** Initiating video encoding:
[15:36:18] *** Original : 1280x528
[15:36:18] *** Crop : 0
[15:36:18] *** Resize : 1280x528 (No change)
[15:36:18] *** Uncrop to : 1280x720
[15:36:18] *** Sharpen : 0
[15:36:18] *** Bitrate : 4021 kbps
[15:36:18] *** Level : 4
[15:36:18] *** B-frames : 3
[15:36:18] *** Ref-frames: 3
[15:36:18] *** Frame rate: Original (23.976)
[15:36:18] *** GOP size : 24 (keyframe min. each 2 frames)
[15:36:18] *** Quality : One pass (turbo)
[15:36:18] *** SAR : 1:1
[15:36:18] *** DAR : 1280x720
[15:36:18] *** Profile : Blu-ray
[15:36:18] *** Encoding : One pass - content: [00:01:09]
[15:36:19]
Cannot detect file size: (F:\FILMY_HD\The.Proposal.720p.BluRay.x264-iNFAMOUS\Sample\inf-proposal.sample.[1280x720-23.976].264)
[15:36:19] *** Speed : 1892.84 fps (elapsed: 00:00:00 - Realtime x 78.95)
[15:36:19] Cannot detect file size: (F:\FILMY_HD\The.Proposal.720p.BluRay.x264-iNFAMOUS\Sample\inf-proposal.sample.[1280x720-23.976].264)
[15:36:19] *** Transcoding failed!

[15:36:19]
tsMuxer didn't like (F:\FILMY_HD\The.Proposal.720p.BluRay.x264-iNFAMOUS\Sample\inf-proposal.sample.mkv)...
[15:36:19] No compatible folders/files processed...
 
Do góry