Panasonic LZD85 - test, opinie, wszystko o serii. (32LZD85, 26LZD85, ...)

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No potwierdzam że w innych tv z reguły clouding da się albo skalibrować albo nawet najczęściej z czasem sam się zmniejsza a nawet jeśli nie to jest na tyle niedużo jaśniejszy że da się z tym żyć.Ale fotki panasoniców lzd80/85 z czrnym ekranem nieraz mnie przeraziły.Cała matryca równa a w jednym miejscu normalnie lampka.Ze swojego doświadczenia wiem że Toshiba ma chyba najlepszą kontrolę jakości odnośnie podświetlenia a najgorszy egzemplarz który widziałem miał clouding jak 99,9% samsungów i sony.JA chcesuper cienkich crt full hd!!!:p
 

crest

New member
SierzantHarris napisał:
Albo "cisną lipę" albo rzeczywiście polscy użytkownicy tego modelu są tak mało uświadomieni i spostrzegawczy że nikt do serwisu nie dzwonił.Z tego co czytałem na avforums ze stuileśtam postów trzy czwarte miało problem z podświetleniem w tym modelu.Ale jak to w tym kraju bywa najczęściej tutaj problemu nie ma...
Raczej oficjalnie udają, że nie ma problemu. Ja dzwoniłem do Panasonic Polska - dostałem również podobną informację - "nic o tym nie wiemy". Mało tego, na infolinii produktowej i serwisowej podobno nikt jeszcze nie widzał tych ostatnich modeli :grin:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No to teraz to już mnie brzuch od śmiechu rozbolał.Geez...na zachodzie już dobrze znany jest problem podświetlenia w nowych modelach a u nas nawet ich jeszcze "spece" nie widzieli.Panowie, z tego co tu czytam to My tu na forum wiedzą o sprzętach które Oni "serwisują" i sprzedają wiemy miliard razy więcej.Stanisław Bareja by się uśmiał nawet, taki to absurd.Pozdrawiam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
icon1.gif

Cytat:

Zakupiłem Panasa 32 cale LZD85 u Kikiego i potwierdzam, że ten TV nie ma żadnych problemów z nierównomiernym podświetleniem matrycy a ani z buczeniem. Testowałem i wszystko w porządeczku :grin: Trybu 24p jeszcze nie sprawdzałem. Ktoś albo bzdury opowiada robiąc antyreklamę Panasonicowi albo ktoś ma pecha trafiając na wadliwe egzemplarze a jeśli tak to powinien reklamować TV do serwisu a nie jęczeć jak stara baba i bzdury na różnych forach wypisywać o rzekomej wadliwości całej serii LZD85 :)

Stary,no brak mi słów.Średnio trzy na cztery te Panasy a i ogólnie lcd mają problemy z podświetleniem a te twoje rady no to bez komenarza.Fajnie że Ci się trafiło ale poczytaj sobie jak serwisy podchodzą do tego typu usterek a szczególnie serwis panasonic i nie pitol mi tu takich "mądrości" bo mnie chyba szlag trafi.Chłopie,jeszcze chyba nie czytałem jednego przypadku w którym by komuś serwis panasonic wymienił/naprawił backlight bleed za to czytałem chyba ze dwieście w których oddali tv z karteczką że wszystko w normie.OBUDZ SIĘ i myśl więcej zanim coś napiszesz.Ile w życiu miałeś lcd że takim znawcą jesteś że tak oczywistych rzeczy nie wiesz? No chyba ten jest pierwszy.A i życzę powodzeni jak Ci się coś w nim zepsuje a wtedy pamiętaj żeby nie jęczeć "jak stara baba" znawco od siedmiu boleści.Pozdrawiam myślących.
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
icon1.gif


Stary,no brak mi słów.Średnio trzy na cztery te Panasy a i ogólnie lcd mają problemy z podświetleniem
Ile w życiu miałeś lcd że takim znawcą jesteś

hmm....rozumiem, że Ty miałeś co najmniej 4. :) i te 4 to wyłącznie Panasy :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli na forum w topicu o lzd 85 z dwustu osób które właśnie kupiły tego panasa trzy czwarte pisze coś w stylu "help,i have an issue with backlight bleed in my lzd85" i zamieszcza po kilka fot owego zjawiska no to wnioski wyciągnij sobie sam.A jeśli mi powiesz że ze wszystkich lcd jakie widziałeś choć 50% miało równe podświetlenie to zwyczajnie albo skłamiesz albo jesteś szczęściarzem roku.Ja w życiu widziałem tylko jedną toshibę 37x3000 która miała może 95% powierzchni matrycy równomiernie podświetlonej.Za to róg był hmmm...lampka.No ale może Ty myślisz że równomierność podświetlenia sprawdza się za dnia?Z samych lcdków które miałem ja w liczbie ośmiu z czterech różnych firm (tak,tak jedną z nich jest panasonic) KAŻDY miał w większym lub mniejszym stopniu clouding,bleeding albo jedno i drugie.A z reszty którymi się "bawiłem" w liczbie kilkudziesięciu różnych egzemplarzy także każdy coś miał z podświetleniem.Dla przykładu mój były 32d3000 znakomitej firmy sony za 3500zł czyli 32cale z górnej półki.A tego panasa miałem łykać dla rodziców i zgadnij czemu po obczajeniu w sklepie zrezygnowałem.(jak nie widać mury na fotce to trzeba podkręcić jasność monitora/tv)
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
Wiecie co, dyskusja trochę nie do wątku z testem to raz to raz, jak już to przenieść gdzieś do wątku o telewizorach
Druga sprawa to Harris widzę że spacje masz sprawną ale jakoś z nią nie szalejesz, z komórki piszesz czy co?Bardzo kiepsko się czyta.Takie.Posty!

Co zaś się tyczy samego podświetlania, nawet monitory LCD na które użytkownik patrzy z bardzo bliska i które mają relatywnie niewielkie przekątne (17-21") miewają problemy z równym podświetleniem, nie ma więc za bardzo szans żeby telewizor o dużo większej przekątnej i tańszej (kontrola jakości np.) matrycy miał mieć mniejsze problemy. Różnica jest taka, że w przypadku telewizora problem ten jest za zwyczaj o wiele mniej dokuczliwy (odległość/oglądany materiał) i w przypadku większości producentów da się go usunąć poprzez dobór odpowiednich parametrów pracy.
To co ludzie piszą i linkują na zagranicznych forach Panasonica to jakiś dramat i tak nierówno podświetlonej matrycy po prostu nie da się nie zauważyć.

Tyle z mojej strony
 

Holt_

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Z samych lcdków które miałem ja w liczbie ośmiu z czterech różnych firm (tak,tak jedną z nich jest panasonic)

dziękuję, to mi w zasadzie wystarczy, żeby Twoimi opiniami się NIE kierować. Ktoś, kto tak często zmienia sprzęt, jest bowiem wg mnie maniakiem, a jako taki - wiarygodny nie jest.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No racja Alyjen kumam o co chodzi i już się poprawiam. Moim zdaniem Holt, wiarygodność danej osoby jest uwarunkowana tym czy dana osoba zna się na tym o czym pisze/mówi i czy jest prawdomówna. Dziwną masz logikę, ale lepsza taka niż żadna. Nikt Ci nie każe mnie słuchać ale jeśli uważasz że ktoś kto "siedzi" w danym temacie i interesuje się nim od dawna, jest mało wiarygodny tylko z tego powodu to gratuluję.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego SierzantHarris - nie zamierzam z Tobą wdawać się w dyskusję, bo sposób Twojego zachowania i delikatnie mówiąc "niemiłe" odzywki świadczą wyłącznie o Tobie i o poziomie Twojej kultury osobistej. Tak - to mój pierwszy TV LCD i wcale się nie uważam za super eksperta w przeciwieństwie do Ciebie. Troszkę skromności kolego. O zakupie TV LCD myślałem już od ok. 1,5 roku, czytałem rozmaite artykuły w tej materii, sprawdzałem rózne modele w sklepach jak się sprawują na żywo. Więc nie jestem jakimś laikiem, ale nie uważam się też za wyrocznię, za eksperta. Oceniam ten TV przez pryzmat własnego modelu na jaki trafiłem i opisane na forach problemy z tym TV u mnie nie występują i tyle. Sprawa serwisowa to zupelnie inny temat. Nikt nikogo nie zmusza do kupna danego modelu TV. Forum służy wymianie spostrzeżeń użytkowników poszczególnych modeli TV, ale wymianie według szeroko pojętych zasad kulturalnego zachowania się. Z logicznym myśleniem nie mam żadnych problemów. Zastanów się lepiej i sam pomyśl logicznie zanim zaczniesz obrażać ludzi. Troszkę skromności w sobie a mniej samouwielbienia do samego siebie i swojej wiedzy jaka by ona nie była,
Pozdrawiam wszystkich myślących oraz tych myślących "inaczej".




SierzantHarris napisał:
icon1.gif

Cytat:

Zakupiłem Panasa 32 cale LZD85 u Kikiego i potwierdzam, że ten TV nie ma żadnych problemów z nierównomiernym podświetleniem matrycy a ani z buczeniem. Testowałem i wszystko w porządeczku :grin: Trybu 24p jeszcze nie sprawdzałem. Ktoś albo bzdury opowiada robiąc antyreklamę Panasonicowi albo ktoś ma pecha trafiając na wadliwe egzemplarze a jeśli tak to powinien reklamować TV do serwisu a nie jęczeć jak stara baba i bzdury na różnych forach wypisywać o rzekomej wadliwości całej serii LZD85 :)

Stary,no brak mi słów.Średnio trzy na cztery te Panasy a i ogólnie lcd mają problemy z podświetleniem a te twoje rady no to bez komenarza.Fajnie że Ci się trafiło ale poczytaj sobie jak serwisy podchodzą do tego typu usterek a szczególnie serwis panasonic i nie pitol mi tu takich "mądrości" bo mnie chyba szlag trafi.Chłopie,jeszcze chyba nie czytałem jednego przypadku w którym by komuś serwis panasonic wymienił/naprawił backlight bleed za to czytałem chyba ze dwieście w których oddali tv z karteczką że wszystko w normie.OBUDZ SIĘ i myśl więcej zanim coś napiszesz.Ile w życiu miałeś lcd że takim znawcą jesteś że tak oczywistych rzeczy nie wiesz? No chyba ten jest pierwszy.A i życzę powodzeni jak Ci się coś w nim zepsuje a wtedy pamiętaj żeby nie jęczeć "jak stara baba" znawco od siedmiu boleści.Pozdrawiam myślących.
 
Ostatnia edycja:

gnat

New member
Witam
Jestem zwykłym „oglądaczem” TV, który już ma serdecznie dosyć wybierania marki i modelu telewizora. Ostatnio zdecydowałem się na Panasa 37LZD85 a tu piszecie o jakimś problemie z podświetlaniem:(.
Proszę niech ktoś napisze co mi grozi jak kupię ten model i wystąpi problem podświetlania? Może to jest wada którą tylko zwykły człowiek nie widzi?
Jak sprawdzić czy podświetlanie szwankuje?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak kupisz tego panasa i będziesz miał clouding to nic nie zrobisz bo serwis panasonic ma to w d. Sprawdzić to trzeba w ciemnym pomieszczeniu wyświetlając czarne tło po rozgrzaniu tivika przez ok dziesięć minut.
 

arekw99

New member
Znajomy ma ten tV (37 cali) od paru dni. Lekkie nierownosci w podswietleniu rzeczywiscie sa (prawy gorny rog) ale rekompensuje to fenomenalny obraz czyli naturalne kolory, swietna ostrosc i dynamika (100 hz). Jesli chodzi o sygnal SD to jest dobrze i bardzo dobrze (zalezy od programu - dekoder analogowy od UPC - straszna staroc) a z DVD rewelacja. HD nie widzialem, ale w problemy nie wierze. Co do konfiguracji to jest standardowa. Bez fajerwerkow.

Jeslio ktos jest zainteresowany ogladaniem TV, a nie porownywaniem go z innmi i leczeniem przy tym kompleksow :) to polecam
 

hyzop

New member
Panasonic TX-37LZD85 full hd

Nacztałem się tu przepychanek a dalej nie wiem czy ten 32 calowy ma taką samą jakość obrazu.:eek:k:
 

Holt_

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Nikt Ci nie każe mnie słuchać ale jeśli uważasz że ktoś kto "siedzi" w danym temacie i interesuje się nim od dawna, jest mało wiarygodny tylko z tego powodu to gratuluję.

siedzenie w temacie TV LCD oznacza zatem ich wymienianie co rusz?
 

AnTurek

New member
Usterka

Hm. Z TV sie nie pocieszylem dlugo. Zakupiony 3 lipca padł w dniu dzisiejszym (1 sierpien). Objawia się samowyłączaniem się bez możliwości ponownego załączenia go pilotem. Poza tym daje znak migając 9 razy diodą koloru czerwonego "power". Pomaga na chwilkę wyłączenie i załączenie telewizorka przyciskiem.

Czy ktoś wie co może oznaczać takie miganie cykliczne diody POWER dziewięć razy - pauza - dziewięć razy - itd.?

Zgłoszono do serwisu.
 

Borys_DC

New member
Zobaczyłem, kupiłem, oceniłem

Panasa 37"LZD85F kupiłem tydzień temu.

Pierwsze wrażenia:
Obraz z kablowki (z Multimedii )był bardzo miłym zaskoczeniem. Wyglądał o niebo lepiej niż w sklepie. Tym bardziej, że mam kabel poszarpany i izolacja w niektórych miejscach znikła (przez zwierzątka ;)). Na tv CRT Jedynka i Dwojka lekko śnieżyły, a tutaj obraz świetny. TVN, Polsat, Discovery cieszą oko obrazem. Kolory na ekranie malują uśmiech na twarzy, sport ogląda się jakby było się na stadionie. Czerń też bardo dobra. Dźwięk dobry, kilka opcji ustawień i można bawić się do woli, symulacja SUrrond dobra do filmów, BB VIVA świetna do muzyki. Trochę denerwująca jest opcja automatycznego dopasowania wielkości obrazu, czasem dobrze jest, a czasem zbyt powiększony. Ale to raczej wina nadawania przez stację niż telewizora. Menu jest bardzo czytelne, kilka ciekawych opcji i wszystko opisane jak dla laika, nawet jaki klawisz nacisnąć. Za to menu mogłoby być mniejsze i opcja przezroczystości jak na tak duże też powinna być. Fajną opcją jest wejście na karty SD, zdjęcia wyświetla świetnie, w końcu to HD, chociaż szybkość czytania karty trochę irytuje. Pilot prosty w obsłudze, ale też mogłby być krótszy, ale chyba wszystkie firmy robią takie piloty teraz, a przycisk głośności i przełączania mógłby być trochę wyżej. Włączanie z pilota jest trochę dziwne, trzeba przytrzymać przycisk na kilka sekund żeby TV się zapalił (może się już czepiam, zresztą pilot nie jest najważniejszy). 100Hz wg mnie działa świetnie, piłka się nie rozmazuje nawet na słabym sygnale, postaci w ruchu w ogole się nie rozmazują, ani nie klatkują jak zauważyłem na innych TV bez 100Hz. Obrazu HD nie podłącząłęm jeszcze, bo nie mam. Obraz z kompa też bardzo dobry.

[FONT=&quot] [/FONT]
 
Do góry