Panasonic LZD85 - test, opinie, wszystko o serii. (32LZD85, 26LZD85, ...)

Borys_DC

New member
Rainder napisał:
Mam pytanie co do panasonica 37lzd85, czy na ekranie odbija się światło?

Jestem posiadaczem tego TV i nie odbija swiatła, gdyż ma matowe pokrycie matrycy. To nie plazma, ktora posiada plexię przed matrycą.
To normalne, że jak świeci mocne światło na ekran to widać je, ale nie odbija ale załamuje światło, lekko widać tylko rozjaśnioną powierzchnię.
 

solofh

New member
Dołączam do grona

Witam po dłuższej nieobecności. Nie pisałem, ale czytałem Wasze forum. Mogę się wreszcie dołączyć do szczęśliwych - mam nadzieję - posiadaczy TX-37LZD85. Też na razie mam tylko tv analogową, więc nie mogę nic powiedzieć na temat HD. Na razie się cieszę, bo moja połówka, po pierwszym szoku (do tej pory miała Soniaka Trinitrona 22", a tu nagle 37"!) zaczyna się przyzwyczajać. Może ktoś ma jakieś lepsze ustawienia niż fabryczne? pierwsze pytanie: Czy mając tylko zwykłą kablówkę, mogę oglądać DVB?
 

alyjen

New member
nie, DVB-T to tuner naziemnej telewizji cyfrowej, wiesz tak jak u babci ze zwykłej anteny siatkowej masz telewizję analogową to niedługo będzie tak można odbierać telewizję w wersji cyfrowej ;)
jak kupisz cyfrową kablówkę to będziesz miał ją podłączoną przez scart albo hdmi do telewizora i i tak nie będziesz wykorzystywał wbudowanego tunera DVB
 

robertw3d

New member
Witajcie,

Po przeczytaniu tego testu nieco zgłupiałem - do tej pory jednym słusznym wyborem była plazma 42PY80/85, a tu taki test ....
Skoro nie ma w tym modelu smużenia, to już jest ok.
Ale ... czy ktoś mógłby zrobić mały test - zdjęcie pod kątem postawionej obok siebie plazmy i LCD Panasonica pokazującej jakiś obraz z dość dużą ilością czerni? Jeżeli zachowuje on kontrast w przedziale 120 stopni, to byłoby dla mnie bosko :)
Jak w ogóle jest z obrazem na plaźmie i tym LCD - który z nich pokaże więcej szczegółów?
Czy warto jest dopłacać do LZD800?
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety jeśli chcesz porównać do plazmy Pioneera będziesz zawiedziony.

przy świetle - z przodu Panasonic z tyłu plazma
036_P1040181.JPG


W nocy z przodu Panasonic z tyłu plazma
037_P1040182.JPG
 

robertw3d

New member
@KIKI - dzięki za te zdjęcia - wygląda na to, że bez prezentacji w domu się nie obędzie ... już Tobie wczoraj wysłałem maila, a dzisiaj odpowiedź z większą ilością szczegółów ...
A tak w ogóle, to czy różnica w przypadku porównania LZD do PY zamiast Pioneera będzie też aż tak widoczna? W końcu Pioneer ma trochę większą głębię ...
 

Azael

New member
Podświetlenie matrycy

po długich wyborach zakupiłem 37LZD85 i co mogę powiedziec.. obraz jest super .. SD bardzo przyjemnie się ogląda nawet z bliskiem odległości... ale podświetlenie matryca strasznie kłuje w oczy..lewy dolny róg i prawy górny prawie się zlewają w jaśniejszych plamach, szczególnie przy ciemnych scenach.. Nawet tak że się zastanawiam na wymianą tego egzeplarza :/ pytanie tylko czy to ogólnie cecha modelu czy raczej indywidualna konkretnej sztuki
 

lu00

New member
hej forumowicze!
tez mysle nad kupnem tego telewizora ale przed zakupem chcialbym go obejrzec osobisci lecz w zadnym sklepie w 3miescie nie moge go znalezc. Wie ktos moze gdzie w 3miescie lub okolicach maja go na skladzie zeby popatrzec sobie jak on gra?
 

Azael

New member
Hmmm

W takim oświetleniu jak jest w większości sklepu nie dojrzysz nierównomierności w podświetleniu matrycy. No chyba że nie oglądasz filmów nocną porą i nie będzie to miało dla Ciebie znaczenia
 

ciopers

New member
Świetny test (dziś akurat przeczytałem), dzięki za fotki jakości zwykłego sygnału TV czyli SD, akurat więcej będę z takowego oglądać więc ma to dla mnie nie mniejsze znaczenie jak reszta parametrów.
Pozdrawiam :)
 

deluxe104

New member
Na koniec współpraca z komputerem. Pełna synchronizacja po D-sub. Pełna czytelność -

"Na koniec współpraca z komputerem. Pełna synchronizacja po D-sub. Pełna czytelność - pamiętając o deklaracji opcji w menu."

Mam pytanie o jaką opcję w menu chodzi. Podłączony do lapka po D-sub daje mi maksymalnie tylko 1600x1080 (nie wygląda to jednak zbyt rewelacyjnie), ponad tą rozdzielczość czarny ekran.
 

Wuwo

New member
DVB-T w MPEG-4?

Mam pytanie do Szanownych Forumowiczów, które już kilka razy padało ale odpowiedzi brak :-( Czy ten telewizorek odbiera DVB-T przy kompresji MPEG-4? Pytanie o tyle istotne, że to prawdopodobnie docelowy standard nadawania cyfrowej TV naziemnej w Polsce?
Z góry dzięx za odpowiedź!
 

macek456

New member
TX-37LZD85 ma lustrzaną powierzchnię ekranu? Myślałem że ma matową. czy mocno będzie odbijać otoczenie w pokoju z białymi ścianami ? czy któryś z tej serii ma matową?
 
Do góry