Panasonic LZD85 - test, opinie, wszystko o serii. (32LZD85, 26LZD85, ...)

alyjen

New member
dokładnie tam, i jeszcze mi "spec" of Panasonica tłumaczył że nie mają 37" i nie planują ściągnąć, dziwny sklep
sam zaś telewizorek stoi obok Toshib Ztki (co prawda 42") i robi rewelacyjne wrażenie, trzeba ich tylko przekabacić żeby na obu puścili to samo
 

Martingo

New member
skalowanie

Interesuje mnie to jak wyglada formatowanie obrazu przy sygnale ze zwykłej kablówki porównując np do JVC P80 i jaka jest jakość obrazu z divxa. Jezeli ktos wie to prosiłbym o wypowiedź na ten temat.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
klata69 napisał:
Czyli warto kupować u Kikiego, bo przynajmniej jest 100% pewność, że jeśli pojawi się ktoryś z opisywanych problemów to Kiki wymieni LCD od ręki na inny. Oby każdy sprzedawca tak traktował klienta. Kiki: szacun dla ciebie :eek:k:

A wracając do ewentualnych problemów z 32/37LZD85 to najczęściej klienci skarżą się na:

1) nierówne podświetlenie matrycy (backlight bleed):
tak to wygląda (lewy dolny róg):
37LZD85_1.jpg


lub
http://www.avforums.com/forums/attachment.php?attachmentid=80765&d=1210771525


2) problem z trybem 1080/24fps
więcej:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=757142

3) buczenie telewizora - nota bene zgłaszane nawet na naszym forum.


Oczywiście nie każdy LCD Panasonica ma powyższe problemy tak więc warto kupować u sprawdzonych sprzedawców lub osobiście.


Zakupiłem Panasa 32 cale LZD85 u Kikiego i potwierdzam, że ten TV nie ma żadnych problemów z nierównomiernym podświetleniem matrycy a ani z buczeniem. Testowałem i wszystko w porządeczku :grin: Trybu 24p jeszcze nie sprawdzałem. Ktoś albo bzdury opowiada robiąc antyreklamę Panasonicowi albo ktoś ma pecha trafiając na wadliwe egzemplarze a jeśli tak to powinien reklamować TV do serwisu a nie jęczeć jak stara baba i bzdury na różnych forach wypisywać o rzekomej wadliwości całej serii LZD85 :)
 

klata69

New member
rafcio76r napisał:
wypisywać o rzekomej wadliwości całej serii LZD85 :)
nikt nie pisał o wadliwej całej serii :) tylko na co warto zwórcić uwagę przy zakupie. Akurat sklep Kikiego nie sprzedaje szmelcu, więc można od niego brać w ciemno.
 

daniel1111

New member
Ale Kiki ich nie ma, a inne sklepy mają. Pytanie dlaczego tak jest? Może telewizory dla Kikiego przechodzą rutynową kontrolę techniczną .......
 
Ostatnia edycja:

daniel1111

New member
kiki napisał:
Ale nie ma jeszcze w dostępności w Polsce
To bardzo dziwne, bo ja mam zupełnie inne informacje od Panasonic Polska, a ponadto łatwo sprawdzić dostępność tego telewizora w sklepach internetowych np. AFG Computers bądź HurtMedia. Są od ręki.:)
 

Yankee

New member
daniel1111 napisał:
Ale Kiki ich nie ma, a inne sklepy mają. Pytanie dlaczego tak jest? Może telewizory dla Kikiego przechodzą rutynową kontrolę techniczną .......
Nie bądźmy śmieszni :) napewno telewizory dla Kikiego przechodzą rutynową kontrolę w NASA a potem testują je jeszcze siły NATO w polu walki:D. Nikt nie pieprzy się z takim towarem tylko leci to po prostu prosto z produkcji gdzie popadnie. Kto ma większą siłę przebicia ten dostaje sprzęt na sklep a że jest to nowość to nie potrafią tego wrzucić od razu po 20 sztuk do każdego sklepu w byle pipidówie. Ja swój kupiłęm w sklepie Panasonik w Gliwicach przez internet i powiedziano mi że dostali dwa i jak nie chcę to nie muszę go brac bo mają już następnych 5-ciu chętnych. zamawiają np 6 a dostają 2. Tym bardziej że teraz Euro i telewizory były "w modzie" :)
I nie opowiadajcie cudów że sprzęt zanim trafi do sklepu Kikiego przechodzi specjalne testy bo to totalna bzdura.
 

p@well

New member
...a może jest tak: sklep KIKI ma za zasadę sprawdzania towaru przed wysyłką lub wymiany sprzętu bez problemowo? Taki sposób dla osób mających mniejsze zaufanie do sprzedaży internetowej na pewno jest argumentem. W dodatku ilość pozytywów forumowiczów daje mu przywilej traktowania Go jako kompetentnego sprzedawcy.
p.s. jeszcze nic od KIKI czy BLACKNINJA nie kupiłem, ale pewnie w taki sposób wymienię swój sprzęt

Wracając do tematu "nierówne podświetlenie matrycy (backlight bleed)", widziałem już takie cuda w Panasach, choć nie było to w w/w modelu

Pozdro
 

alyjen

New member
jeżeli telewizor nic nie wyświetla (albo wyświetla czarny kolor) to widać przebijające się światło lampy
tutaj masz kilka przykładów mniej i bardziej drastycznych

LC32D62U3.jpg


IMG_0132.jpg
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Albo "cisną lipę" albo rzeczywiście polscy użytkownicy tego modelu są tak mało uświadomieni i spostrzegawczy że nikt do serwisu nie dzwonił.Z tego co czytałem na avforums ze stuileśtam postów trzy czwarte miało problem z podświetleniem w tym modelu.Ale jak to w tym kraju bywa najczęściej tutaj problemu nie ma...
 

Shinjiro

New member
Tak swoja droga czy ktos wyprobowal ps3 na tym telewizorze?Jesli tak to jaka jest jakosc obrazu? Poniewaz przymierzam sie do zakupu tego telewizora ale nie chce kupowac w ciemno..
 

alyjen

New member
SierzantHarris napisał:
Albo "cisną lipę" albo rzeczywiście polscy użytkownicy tego modelu są tak mało uświadomieni i spostrzegawczy że nikt do serwisu nie dzwonił.Z tego co czytałem na avforums ze stuileśtam postów trzy czwarte miało problem z podświetleniem w tym modelu.Ale jak to w tym kraju bywa najczęściej tutaj problemu nie ma...
ano sporo tam o tym pisali, inna sprawa że Sony czy Toshiba jak jest nierówno podświetlona to da się to zwykle wykalibrować, są to delikatnie jaśniejsze obszary itp. Panas ma przeważnie białą plamę w okolicy diody zasilającej i nie da się tego nie zauważyć
 
Do góry