Panasonic LZD85 - test, opinie, wszystko o serii. (32LZD85, 26LZD85, ...)

AnTurek

New member
whiteghost napisał:
Zastanawiam się mocno nad zakupem tego TV. Probmel tylko, że wciąż jest mało recenzji/opinii na jego temat, a wolałbym nie kupować w ciemno.
Ktoś tutaj wspomniał o czasie reakcji 16 ms. Czy jest to rzeczywiście duża wartość, które będzie w znacznym stopniu odczuwalna ?

No właśnie to mnie bardzo zdziwiło, tym bardziej, że od jakiegoś czasu reklamuje się czas reakcji dużo poniżej 10 ms.

Nie chce tu zarzucać Panasonicowi, że jest w tyle, ponieważ musi być tu jakieś logiczne wytłumaczenie, dlaczego ów model posiada 14 - 16 ms.

Tylko jakie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pokażcie mi dane źródłowe - a nie jakieś marne wypociny niedouczonego pisarzyny.
Proszę o dane producenta i link.
 

AnTurek

New member
kiki napisał:
pokażcie mi dane źródłowe - a nie jakieś marne wypociny niedouczonego pisarzyny.
Proszę o dane producenta i link.

Z tym będzie problem, ponieważ Panasonic z tego co widzę nie specyfikuje czasu reakcji w żadnym z modeli oferowanych LCD-ków, i to zarówno na stronie Panasonic.pl jak i na zachodnich witrynach.

Natomiast przytoczony w poprzednim poście link i te dwa poniżej mówią konkretnie o występującym czasie reakcji. Skąd zatem czerpią to info?

http://manager.money.pl/hitech/tele...tv;full;hd;32;tx-32lzd85,telewizor,24411.html

http://www.sirius.pl/audio_video/to...1/Panasonic_LCD_TV_Full_HD_32_TX-32LZD85.html
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież to ten sam wpis marnego tendetnego pisarzyny.
to tak jakby powoływać się na pewny wpis szmana z Górnej Wolty albo szamana z Czadu. Taki same znaczenie :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
następny durnowaty wpis . Cokolwiek to znaczy 8+6 . Takich głupot jeszcze nigdzie na świecie nie widziałem
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Najlepsze jest to, że wskazywane wyżej w linku sklepy wpisały w info o produkcie czas reakcji 16 ms skoro nawet producent na swojej stronie internetowej nic nie napisał o czasie reakcji :eek: Nie wiem może mają info od jakiejś wróżki :roll: Normalnie koń by sie uśmiał :p To tylko świadczy o poziomie tych sklepów skoro podają nie sprawdzone informacje. Jakby pisali np. że ma 6 ms to bym zrozumiał że chcą naciągnąć potencjalnych klientów. Oni natomiast podają czas 16 ms działając de facto na swoją nie korzyść, bo nikt znający się na rzeczy nie kupi takiego TV jeśli ten będzie miał tak wolny czas reakcji :D

Przedstawicielom tych sklepów dam radę. Dokształcie się póki nie stracicie wszystkich klientów :grin:
 

AnTurek

New member
Teletekst

Mam inne pytanie dotyczące oznaczeń teletekstu.

Przy wpisach odnośnie ilości zapamiętywanych stron figuruje jeszcze jedna cecha, mianowicie poziom 2,5. Spotkałem się również z opisem poziom 1,5.

Co te poziomy oznaczają?
 

alyjen

New member
Ja je już widzę w sklepach internetowych i na stronie Panasonic.pl, a przynajmniej wersje 37" 37LZD85 w dosc atrakcyjnej w porownaniu do Toshib i Sharpow FullHD, 100Hz.
Moze jakis test? Porownanie tego Panasonica do Toshiby Z lub ZF? Podobna kategoria (FullHD, 100Hz itp.) a roznica w cenie ponad 10% Bardzo bylbym zainteresowany tym telewizorem jezeli sprawuje sie przyzwoicie, jezeli nie to pewnie Sharp X/B lub Toshiba XV, bez 100Hz ale duzo taniej
 

viral

New member
moze to glupie pytanie ale czym roznia sie modele :
TX-32LZD85
TX-32LZD85F
czy to jest jakas lokalizacja tylko czy cos wiecej ?
 

alyjen

New member
Z tego co ja znalazłem to niczym, na stronie Panasonica nie ma literki "F" tylko zwykłe xxLZD85 a w sklepach jest albo F albo bez i cena generalnie ta sama
 

alyjen

New member
wow, no na to czekałem od tygodnia :mrgreen:
pytania, piszesz o overscan a jest pixel w pixel przy podłączeniu TV przez hdmi?
no i pytanie podchwytliwe 37" Panasonic czy Toshiba Z ;) chodzi głównie o kąty i czerń

pzdr
 

ROMAN W

New member
Panasonic TX-37LZD85-FUL HD-test

kiki fajny test postaraj się jeszcze przetestować lzd 800 zobaczymy w czym jest leprzy od lzd85 i jak możesz to zrób porównanie z tośką .
 

Dlugin2

New member
No to znowu mi namieszałeś w głowie. Plazma czy LCD? Jeżeli żeczywiście tak ładnie się sprawuje, będzie tańszy od plazemki to nowy dylemat....ehhhhh.
 
Do góry