Panasonic LZD85 - test, opinie, wszystko o serii. (32LZD85, 26LZD85, ...)

mislowik

New member
:) Skorzystałem z tej właśnie oferty - sklep Panasonic Gliwice - z tego co wiem bardzo solidny, w piątek spodziewam się dostawy i postaram się napisać jak się sprawdza w domowych warunkach.
 

pawelgr

New member
Czas reakcji

Pytałem w Panasonic Polska o czas reakcji i jasność, bo tej też nie podają na stronie.Po kilku dniach odpowiedzieli, że czas reakcji matrycy to 8 s a jasności producent nie podaje. Może ktoś wie skąd mozna ściągnąć instrukcję do 32LZD85 - na stonie Panasonica nie ma instrukcji do żadnego tv z nowej serii
:)
 

klata69

New member
Na zagranicznych forach nowe LCD panasonica zbiera bardzo dobre recenzje. Jedyne wady jakie są zgłaszane przez użytkowników to:

1) nagminny problem z backlight bleed,

2) problem z tybem 24p,

3) w niektórych egzemplarzach - drażniące buczenie telewizora.


W związku z powyższym uważam, że te modele panasonica warto kupować w sklepie, lub zamawiać pokaz do domu, tak aby wyeliminować przynajmniej pkt.1 i 3.
 

brekaut

New member
goju napisał:
Ja dziś swojego panasa zakupiłem. Na pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, choć patrząc na LM na TVP2 widać że koszulki zawodników troche rozmazane.

Dla wszystkich zainteresowanych instrukcja do LZD85 PL:
http://rapidshare.com/files/116607514/tx_32_37lzd85f_Polish.pdf.html
Ja także kupiłem go wtedy co TY moje wrażenia są podobne choć TVP2 i TVP1 mają na cyfrowym polsacie trochę gorszy sygnał i stąd ta słabsza jakość ale polsat i tvn już obraz całkiem niezły jak u mnie na zwykłym kablu euro.A co dopiero na tunerze HD przez kabej HDMI.Wczoraj oglądałem DVD na nim przez euro fajne wrażenia.POZDRAWIAM!!!!
 
Ostatnia edycja:

humala

New member
w sam raz do sportu?

Kiki,

Czy przy zalozeniach 3 metry, ogladanie sportu i HD (Cyfrowy Polsat), wieczorne ogladanie filmow w DVD, a wkrotce Blue Ray, (pokoj dosyc nasloneczniony) LZD85 dobrze by sie sprawdzil? Najbardziej mnie pociaga dwa w jednym czyli 100 Hz i HD za niska cene, w Wawie 4,3 tys.

Pozdro
Bartek
 

alyjen

New member
ja mam ciągle jedno i to samo pytanie, jak działa w tym TV wyłączenie overscanu, czy uzyskujemy efekt jak np z Toshiby po użyciu opcji pixel w pixel czy jednak czegoś będzie brakować? bo z opisu wynika że sprawdzono overscan i zero wniosków, a przy tej rozdzielczości zdjęć powodzenia życzę w dopatrywaniu się czy coś tam ucięto czy nie :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Myślę że nawet jak obcina to mając kartę nvidia w kompie w sterach da się spokojnie dopasować idealnie.W sonym d3000 brakowało mi może milimetra także żaden problem przy połączeniu z kompem.
 

rl0infeck

New member
klata69 napisał:
Na zagranicznych forach nowe LCD panasonica zbiera bardzo dobre recenzje. Jedyne wady jakie są zgłaszane przez użytkowników to:

1) nagminny problem z backlight bleed,

2) problem z tybem 24p,

3) w niektórych egzemplarzach - drażniące buczenie telewizora.

---------------------------
Wczoraj kupiłem w SATURNIE 37LZD85 i po 3-4 godzinach oglądania nie napotkałem problemu 1 ani 3 który opisujesz. 2 problem jescze nie sprawdziłem bo w sumie nie wiem jak to sprawdzić ;-)
Generalnie jestem bardzo zadowolony z telewizora. tyle że narazie sprawdziłem go pod kątem zwykłej telewizji z kablówki. obraz super, wyostrzanie super sprawa, czasami przy statycznych scenach wydaje się że ogląda sięcoś wiecej niż zwykły obraz SD. twarze dostają dodatkowych szczegółów których nie widać w SD

jak przetestuje podłaczenie do kompa, kamery HD (panasonic SD9) oraz programy hd z satelity dam znać ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na testach telewizor nie wykazał żadnej z wymienionych wad. Ktoś miał chyba jakiś model uszkodzony. Bo telewizor naprawdę jest Cichy. Żadnych cloudingów . A 24p - nie mam nawet pojęcia o co chodzi ?
 

daniel1111

New member
Kiki możesz porównać model TX-37LZD800 do modelu LZD85. Chciałbym wiedzieć jak sprawuje się w tym telewizorze obraz, dźwięk, Clear Panel. Jak oceniasz wygląd zewnętrzny tego telewizora.
 

klata69

New member
kiki napisał:
na testach telewizor nie wykazał żadnej z wymienionych wad. Ktoś miał chyba jakiś model uszkodzony. Bo telewizor naprawdę jest Cichy. Żadnych cloudingów . A 24p - nie mam nawet pojęcia o co chodzi ?
Czyli warto kupować u Kikiego, bo przynajmniej jest 100% pewność, że jeśli pojawi się ktoryś z opisywanych problemów to Kiki wymieni LCD od ręki na inny. Oby każdy sprzedawca tak traktował klienta. Kiki: szacun dla ciebie :eek:k:

A wracając do ewentualnych problemów z 32/37LZD85 to najczęściej klienci skarżą się na:

1) nierówne podświetlenie matrycy (backlight bleed):
tak to wygląda (lewy dolny róg):
37LZD85_1.jpg


lub
http://www.avforums.com/forums/attachment.php?attachmentid=80765&d=1210771525


2) problem z trybem 1080/24fps
więcej:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=757142

3) buczenie telewizora - nota bene zgłaszane nawet na naszym forum.


Oczywiście nie każdy LCD Panasonica ma powyższe problemy tak więc warto kupować u sprawdzonych sprzedawców lub osobiście.
 

alyjen

New member
Widziałem dziś ten TV w Media w Krakowie (co prawda 32") chcą za 32" więcej niż w necie za 37" więc nie ma wielkich wątpliwości gdzie kupować
no i TV robi super wrażenie mimo defaultowych nastawów
 

Kasper

New member
Jak z oświetleniem?

Kiki nic nie napisałeś o bardzo ważnej sprawie... Mianowicie jak to cacko radzi sobie ze słoneczkiem / lampami wieczorem? Odbija / nie odbija?

pozdrawiam..
Kasper
 
Do góry