Panasonic LZD85 - test, opinie, wszystko o serii. (32LZD85, 26LZD85, ...)

alyjen

New member
ok to zanim kiki się wypowie napiszę co znalazłem in minus dla tego TV w sieci, proszę o weryfikację jeżeli to bzdury
- tryb dla sygnału 24p albo lekko skacze albo artefakty podczas ruchu niby 4:4 pull down
- nierówno podświetlona matryca - wada produkcyjna niestety dość częsta
- nie da się wyłączyć trybu 100Hz jeżeli komuś przeszkadza
- pixel w pixel. niby jest na tej zasadzie że się wyłącza overscan i jest git, aczkolwiek po component z tego co pamiętam nie działa to ładnie

LZD800 ma przede wszystkim dużo lepsze (przynajmniej w teorii) głośniki jak znajdę jakie jeszcze są różnice to dam znać
 

alyjen

New member
różnice 800tki względem 85tki
Clear Panel
'Advanced Smart Sound'
4 HDMI ports
PC input
PIP (Picture in Picture)
One sheet of glass design (different cosmetics)
cokolwiek to PC input oznacza ;)

co ciekawe znalazłem gdzieś info że jest problem z 1080p (jest tylko 1080i) po component (z X360 na przykład) więc jakby się to jeszcze dało zweryfikować

ogólnie jestem bardzo zainteresowany tym modelem i dlatego rzucam się na wszelkie wątki z jego recenzjami, jak na razie jedyne wątpliwości to
1:1 pixel maping - jak działa w przypadku podłączenia dvi-hdmi
100Hz - jak wyglądają zwykłe dvd, filmy puszczane z komputera, gry PC z tą funkcją (w Panasonicach w odróźnieniu od Toshiby nie da się tego po prostu wyłączyć)
ogólna jakość, bardzo na AVforums jest bardzo dużo krytycznych uwag odnośnie nierównego podświetlenia
tryb 24fps, choć to tak odległa przyszłość że znaczenie ma najmniejsze
 
Ostatnia edycja:

pintr

New member
Kiki prosimy o porównanie z Toshibą ZF,jesli to możliwe.Jak wygląda skalowanie w porównaniu właśnie z Toshibą ,płynność i jakość obrazu(najlepiej SD bo takiego narazie jest najwięcej)
 

fab1

New member
Ciekawe jak powinna wygladać kalibracja podstawowa tego TV, aby osiagnąć podobne efekty wizualne do opisywanych przez kikiego?
 

Szy_mon

New member
Byłem dzisiaj w Saturnie w Jankach (okolice W-wy) i byl tam ten telewizorek. Cena 4500 z kawalkiem dokladnie nie pamiętam końcowki. Obraz byl super.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
alyjen-Panasonic ma zdecydowanie lepsze kąty , sprawdzałóem dokładnie - test trwał trzy dni - żadnych problemów w egzemplarzu z Twojej listy nie stwierdziłem.

MarcusGawin - będzie wszystko po kolei,ten był pierwszy sprawdzaliśmy sprzet i mozliwości oraz efekt końcowy.
Te sa juz na magazynie - LG plazma pG 6000, JVC Dr9, Panasonic 50 PV 8, Panasonic 46 PY85, Sony w 4000 , lg Scarlet, Samsungi 551/656/ w różnych wielkościach , kamery HD

ROMAN W - LZD 800 - czekamy - nie ma w Panasonic Polska

coiler - nie wiem

fab1 - kalibracje dostaniesz info na priw.

pintr - porównaj oceny końcowe


 

alyjen

New member
uuk dzięki za info ;) muszę tylko znaleźć miejsce w Krakowie gdzie toto stoi i samemu porównać, ew umówić się na prezentacje tego Panasa i Toshiby Ztki i coś zadecydować
 

ambrozka

New member
Witam wszystkich.Dziękuję za wszystkie testy, które ukazały się w strefie testów. Sam jestem w trakcie wyboru telewizora i długo by opowiadać jak mi się zmieniało (oczywiście pod wpływem mojej małżonki). Wielkie dzięki za test Panasonica LZD85, czekam niecierpliwie na LZD800 i na Sony W4000. Z powodu małżonki biorę pod uwagę max 37 cali a ponieważ mam transmisje DVB-T w MPEG4 chcę kupić telewizor, który może to obsłużyć. Wiem że W4000 ma taką możliwość ale w 32cali brak trybu 100Hz i panel 8bitów.
 

pener77

New member
Kiki a jak efekt teatralny?? bo jesli nie mozna wyłączyć trybu 100hz to trzeba sie przyzwyczaic do tego efektu,
 

goju

New member
W piątek w Saturnie we Wrocku były 4 sztuki. Co ciekawe można było go zakupić jednak bez możliwości oglądnięcia jak działa bo jak stwierdzili sprzedawcy brak miejsca na wystawienie, może za 2-3 dni coś się zwolni - paranoja
 

aru

New member
alyjen napisał:
uuk dzięki za info ;) muszę tylko znaleźć miejsce w Krakowie gdzie toto stoi i samemu porównać, ew umówić się na prezentacje tego Panasa i Toshiby Ztki i coś zadecydować

bede wdzieczny za informacje na forum gdzie mozna go kupic w krakowie. podobno bylu juz mediamarkt ale sie skonczyly :/
 

jpk78

New member
moim zdaniem w Panasie nie wystepuje efekt teatralny taki jak np w sharpie rd2 porownywalem w sklepie i sharpa az zle sie oglada w Panasie wszytko wyglada naturalnie mam Panasa lx70P i powiem ze Panas zrobil najlepsze 100hz sposrod konkurencji bo w sharpie rd2 to faktycznie jest obraz taki teatralny :) w z kolei w sony slabo sie spisuje 100hz - rozwazalem kiedys zakup sony d3000 , sharp rd2e i panasonic lx70p i wybralem panasa bo obraz wydal mi sie najbardziej naturalny :)
 

ROMAN W

New member
Panasonic TX-37LZD85-FUL HD-test

kiki od jakiegoś czasu panasonic lzd800 jest już w Panasonic Polska cena sugerowana 6'199 a przez chwile cena była 5'500. Czekam na test lzd800 jestem zainteresowany właśnie tym modelem i tylko panasonic bo od 1973r nie zawiodłem się na tej firmie miałem i mam kilka sprzętów tej firmy pozdrawiam
 

sokar007

New member
kiki, mozesz zrobic takie zdjecie
b039bc5d56168e1bmed.jpg

podmieniajac sharpa panasem ??
 

M_a_r_i_a_n

New member
Witam.
Na allegro jest TX-32LZD85 FULL HD cena 3679zł
Jak ktoś kupił - jakie wrażenie z zakupu telewizora, jak się sprawuje i czy warto kupić tego LCD-ka.
Dzieki i Pozdrawiam.
 
Do góry