Panasonic LZD85 - test, opinie, wszystko o serii. (32LZD85, 26LZD85, ...)

miss

New member
witam
mam dylemat czy 37lx85 będzie równie dobrze skalował(odtwarzał) sygnał SD ?? :confused: (37ldz85 za drogi)
udało mi się znaleźć ten model w 'leclercu' ,ale na 20lcd wszystkie miały ukośne pasy zakłuceń(czy to wina sklepowej anteny??) w MM i innych nie mają aby porównać


moje preferencje odległość 2-3m
oglądanie 50%/50% -> sygnał SD z anteny + PC divx
do 3000zł
oglądanie z różnych kątów

czy może JVC 37 p 80 by sie lepiej sprawdzilo przy SD??
generalnie rozważam miedzy tymi ,z przewagą na pirwszy:
PANASONIC 37LX85
JVC 37 p 80
Samsung LE 40A656
 

macek456

New member
mpeg2 tylko. Ale to dla mnie mniej ważny parametr bo oglądam i tak tylko satke albo dvixy z kompa.
Inna sprawa którą zauważyłem to różnice w menu telewizora w porównaniu do instrukcji, nie wszystkie pozycje u mnie występują, albo coś robię nie tak. Mam model 37LZD85F. właśnie zastanawia mnie to"F" na końcu. czy to jakaś odmiana normalnego 37LZD85? Porównajcie u siebie.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
"F" to chyba model przeznaczony na rynek niemiecki o ile dobrze pamiętam, bo gdzieś już kiedyś o tym czytałem. Ale na 100% pewny nie jestem.
 

freyu

New member
Dołączam do pytania o 37LX85. Nie ma w planach testu tego tv? Wygląda on na całkiem ciekawą pozycję jesli chodzi o parametry kontra cena tylko czy ma tak dobry obraz jak testowany?
 

paolos123

New member
miss napisał:
witam
mam dylemat czy 37lx85 będzie równie dobrze skalował(odtwarzał) sygnał SD ?? :confused: (37ldz85 za drogi)
udało mi się znaleźć ten model w 'leclercu' ,ale na 20lcd wszystkie miały ukośne pasy zakłuceń(czy to wina sklepowej anteny??) w MM i innych nie mają aby porównać

Mam model 32 calowy i radzi sobie doskonale z sygnałem SD z kabla.
W sklepie masz sygnał koszmarnej jakości - więc wniosków większych nie wyciągniesz.
Z DVD, komputera obraz jest żyleta. :eek:k:
Nawet "kino" z VHS-u da się oglądać :mrgreen:
 

Maurycy_007

New member
Tak model z "F" jest zasadniczo przeznaczony na rynek niemiecki, z tym że u nas są chyba tylko te modele, nie wyszedł model "PL", jak w poprzedniej generacji tv.
Co do menu, tak to prawda że nie wszystkie pozycje są dostępne, a wynika to wprost z wybranego na początku języka. Jeżeli wybrałeś Polski to menu jest uproszczone, po wyborze języka menu np. Angielski masz dostęp do pełnego menu. Aby zmienić język trzeba niestety zrobić pełny reset do ustawień "zerowych" - fabrycznych wszystkiego (także ustawionych programów - uprzedzam). Potem są problemy z dzwiękiem na ustawianych kanałach bo z automatu wybiera jakiś inny parametr dzwięku i trzeba to przestawić na każdym kanale ręcznie - ale da się.

Dlaczego menu Polskie jest uproszczone ? Nie będąc zwolennikiem teorii sposkowych ala że Panasonic traktuje Polaków jak idiotów, powód jest wg. mnie zasadniczo jeden - w pełnym menu jest dostęp do obsługi cyfrowego tunera DVB, który jak wiadomo z postów wyżej jest i będzie w Polsce nieprzydatny (inne MPEG).
 

Yankee

New member
Witajcie,

Kupiłem już swego czasu 37LZD85 w polskim normalnym sklepie (Panasonic Gliwice). Powiedzcie mi dlaczego nie widzę nigdzie w menu itp funkcji wejścia w tryb dvb-t ? Z tyłu mam nad gniazdem antenowym opis że "Available i selected countries DVB-T: " i wymienione jest kilka trochę krajów m.in. czechy i słowacja ale polski tam nie ma. Czy to znaczy że mój model nie jest wyposażony w moduł dvb-t czy może chodzi o to że producent nie wiedział że w Polsce też już są nadajniki dvb-t? Jak to sprawdzić bo próbując wg instrukcji nie da się wejśc do trybu dvb-t :-(

Pozdrawiam
 

kaem74

New member
z tego co gdzieś na tym forum wyczytałem to aby wejść w tryb dvb-t to w menu trzeba ustawić język niemiecki, ale nie jestem na 100% pewny
 

alyjen

New member
wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik na pilocie, albo przeczytać instrukcję ;) co komu łatwiej przychodzi
a język niemiecki to się ustawia później, albo i nie ustawia w każdym razie polskiego tam nie znajdziesz

a to że dostępne w wybranych krajach oznacza że nie wszędzie nadają, no chyba że Panasonic rozwiązał to tak że rozpoznaje kraj po ustawieniu języka, wtedy pozostaje ustawić niemiecki, albo kupić normalniejszy telewizor ;)
 
Ostatnia edycja:

Yankee

New member
alyjen napisał:
wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik na pilocie, albo przeczytać instrukcję ;) co komu łatwiej przychodzi
a język niemiecki to się ustawia później, albo i nie ustawia w każdym razie polskiego tam nie znajdziesz

a to że dostępne w wybranych krajach oznacza że nie wszędzie nadają, no chyba że Panasonic rozwiązał to tak że rozpoznaje kraj po ustawieniu języka, wtedy pozostaje ustawić niemiecki, albo kupić normalniejszy telewizor ;)

Po wypowiedzi widzę że nie masz tego telewizora a zabierasz głos w dyskusji jakbys miał jakiekolwiek pojęcie o tym telewizorze.
Guzik sobie możesz wciskać jaki chcesz i instrukcje sobie czytać tysiąc razy i nie znajdziesz tego menu w tv które jest w niej pokazane. A co do języka polskiego to muszę cię zmartwić bo JEST on dostępny w tym telewizorze.
 

cezarz

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem posiadaczem tego tv od paru tygodni i jestem w sumie bardzo zadowolony. Olśniewa ostrość i płynność obrazu. Posiadam zwykłe analogowe wejście z kablówki i obraz jest rewelacyjny. Nie mówiąc o oglądaniu dvd (mój syn często katuje bajki) - odwzorownie kolorów bardzo dobre. Nawet te mocno kontrastujące ze sobą. Po podłączeniu kompa byłem pod dużym wrażeniem. Obraz był przejrzysty i ostry. Zaskoczyło mnie to, że po podłączeniu nic nie musiałem ustawiać w kompie a tv sam sobie dostosował rozdzielczość.
Odnosząc się do wad, które wymienialiście wcześniej to faktycznie jest problem z równomiernym podświetleniem matrycy - plamka w lewym dolnym rogu jest widoczna przy ciemniejszych obrazach. Rekompensuje to idealny, ostry obraz. Nie wiem już na jakim forum czytałem, że serwis rozkręcił i ponownie skręcił tv - to wyeliminowało problem. Sugerowano, że obudowa była za mocno skręcona. Ciekaw jestem waszych opinii w tym temacie. Czy to może być prawda?
 

HenryMcRobert

New member
Rozdzielczość 1920x1080 z PC

Mam tv 32", do którego podpiąłem kompa. Ustawiłem rozdziałkę 1920x1080 przy 60Hz i nic, obraz czarny. Po chwili wraca rozdziałka poprzednia 1680x1024. Nie wiem gdzie tu pies pogrzebany.
Czy to wina grafiki (GF FX5200 na AGPx4), że nie można uzyskać zakładanej rozdziałki?
Czy telewizor wyświetli poprawnie obraz z kompa z mocną grafiką przy ustawionej 1920x1080?
 

admast

New member
HenryMcRobert napisał:
Mam tv 32", do którego podpiąłem kompa. Ustawiłem rozdziałkę 1920x1080 przy 60Hz i nic, obraz czarny. Po chwili wraca rozdziałka poprzednia 1680x1024. Nie wiem gdzie tu pies pogrzebany.
Czy to wina grafiki (GF FX5200 na AGPx4), że nie można uzyskać zakładanej rozdziałki?
Czy telewizor wyświetli poprawnie obraz z kompa z mocną grafiką przy ustawionej 1920x1080?

Z tego co czytałem na zagranicznym forum to aby uzyskać 1920x1080 musisz podłączać komputer przez DVI lub HDMI - po VGA maksymalna rozdzielczość to 1680x1024
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
HenryMcRobert napisał:
Mam tv 32", do którego podpiąłem kompa. Ustawiłem rozdziałkę 1920x1080 przy 60Hz i nic, obraz czarny. Po chwili wraca rozdziałka poprzednia 1680x1024. Nie wiem gdzie tu pies pogrzebany.
Czy to wina grafiki (GF FX5200 na AGPx4), że nie można uzyskać zakładanej rozdziałki?
Czy telewizor wyświetli poprawnie obraz z kompa z mocną grafiką przy ustawionej 1920x1080?


Hej :)
Nie wiem czy Twoja karta jest w stanie obsłużyć taką rozdziałkę. Ja mam podłączonego kompa do TV kablem DVI-HDMI i mam ustawioną rozdziałkę 1920x1080 pixeli przy odświeżaniu 60 Hz. W kompie posiadam zintegrowaną grafikę Geforce 6150 i filmy full hd śmigają na niej płynnie :)))
 

kiwats

New member
Mam ten telewizor od zeszłego tygodnia. Kupiłem go po przejrzeniu opinii jakie znalazłem. Ale zdecydowałem się po obejrzeniu go w sklepie na żywo.

Bardzo dobry telewizor, na sygnale z kablówki na tyle dobry że na razie nie zamawiam telewizji cyfrowej. Nie zauważyłem żadnych wad opisywanych na forach. Chmury oczywiście są ale to nie plazma. Po zmianie ustawień fabrycznych obraz rewelacja.
Matryca IPS robi swoje.
Trudno porównywać ten telewizor z innymi to jest inna matryca niż w większości innych.

Obraz z DVD po HDMI i upscalingu do 1080P - Rewelacja.

Polecam wszystkim ten telewizor
 

xduszmen

New member
Rozstaw śrub do montażu ściennego

Witam wszystkich,
Mam prośbę, czy mógłby ktoś podać jaki jest rozstaw śrub do montażu ściennego dla modelu 37LZD85? Z góry dzięki.
 

Yankee

New member
Powiedzcie mi czy wam też czasami się wiesza ten telewizor ?
Problem pojawia się gdy włączam go z pilota i po sekundzie wyłącza się sam a dioda na nim miga na czerwono i jedyną rzecz jaką się da zrobić to ręcznie wyłączyć i włączyć.
 
J

Judash

Guest
Yankee napisał:
Powiedzcie mi czy wam też czasami się wiesza ten telewizor ?
Problem pojawia się gdy włączam go z pilota i po sekundzie wyłącza się sam a dioda na nim miga na czerwono i jedyną rzecz jaką się da zrobić to ręcznie wyłączyć i włączyć.

Mialem tak w TV innej marki i niestety po gwarancji 2x to samo ;(.Policz ile razy miga lampka, to pozwala stwierdzic co padlo w TV.
 

Rene

New member
Czy macie faktycznie nierównomierne podświetlenie matry?

Witam,

mam pytanie do osób, które posiadają LZD85. Czy macie faktycznie nierównomierne podświetlenie matry (backlight bleed), a jesli tak, to na ile przeszkadza ono Wam w ogladaniu TV czy filmów DVD.

Zastanawiam się nad kupnem 32LZD85 i chciałabym wiedzieć jak wygląda backlight bleed w tym modelu, na ile jest to uciążliwe i czy można z tym coś ewentulanie zrobić.

Jeżeli jeszcze napiszecie jak wygląda czerń w tym TV, to będzie super.

 
Do góry