Panasonic LZD85 - test, opinie, wszystko o serii. (32LZD85, 26LZD85, ...)

adamczyka

New member
Rene napisał:
Witam,

mam pytanie do osób, które posiadają LZD85. Czy macie faktycznie nierównomierne podświetlenie matry (backlight bleed), a jesli tak, to na ile przeszkadza ono Wam w ogladaniu TV czy filmów DVD.

Zastanawiam się nad kupnem 32LZD85 i chciałabym wiedzieć jak wygląda backlight bleed w tym modelu, na ile jest to uciążliwe i czy można z tym coś ewentulanie zrobić.

Jeżeli jeszcze napiszecie jak wygląda czerń w tym TV, to będzie super.

Z równomiernością podświetlenia mogłoby być lepiej - wg mnie to oceniam ją na 4 (w skali 0-5). Nie przeszkadza to przy oglądaniu TV w ciągu dnia - troche wieczorem przy braku dodatkowego oświetlenia - sprawę w 90 % daje się poprawić przez odpowiednie ustawienia obrazu (najlepsze rezultaty w trybie Eco).
Co do czerni to "czarne nie do konca jest czarne" - hmm... raczej prawie czarne... ale wg mnie nie jest to poważna i b. zauważalna wada (niestety w pewnych aspektach lcd nie dorówna plazmie) - na tle lcd innych firm w tej klasie cenowej jest b. dobrze.
 

Maurycy_007

New member
Równomierność podświetlenia zależy od konkretnego egzemplarza, akurat w moim jest idealnie równo bez plan o których piszecie.
Ale jest inny problem o którym ktoś chyba już tu wspominał na forum ale może nie do końca pojawia się on jako ważna rzecz przy wyborze TV.

Otóż miałem ostatnio możliwość przetestowania 32LZD85 z podłączonym Blurayem Panasonic BD35. Obraz, ostrość, kolory, czerń są fantastyczne (oczywiście na dobrze nagranych, uznawanych za referencyjne BR np. Jestem legendą). Problem jest natomiast z trybem 24p w szybkich scenach.
Wspaniały, w normalnej akcji obraz, w naprawdę szybkiej scenie trochę traci na płynności, niekiedy ma się wrażenie jakby składał się z migających klatek (nie pomaga 100hz). Ale najbardziej niefajne jest to że w trakcie przyjemności oglądania filmu w 1080p pojawiają się nagle w takich scenach artefakty (jako czarne kropki, plamy, trójkąty). Występują one w miejscu szybko poruszającego się przedmiotu. Trwa to sekundę czy raczej jej ułamek ale trochę psuje to przyjemnosć oglądania BR w trybie 24p.
Ktoś radził aby tego uniknąć to należy wyłączyć tryb 24p, tylko że to trochę przeczy idei oglądania filmów w trybie dla jakiego były przeznaczone.
Problem artefaktów występuje tylko w naprawdę szybkich scenach ale warto go tu na forum zasygnalizaować. A może to nie wina TV tylko np. nadal doskonalonego softu BR lub samego filmu ? Ktoś wie ?
 

HenryMcRobert

New member
Dzięki...

admast napisał:
Z tego co czytałem na zagranicznym forum to aby uzyskać 1920x1080 musisz podłączać komputer przez DVI lub HDMI - po VGA maksymalna rozdzielczość to 1680x1024
rafcio76r napisał:
Hej :)
Nie wiem czy Twoja karta jest w stanie obsłużyć taką rozdziałkę. Ja mam podłączonego kompa do TV kablem DVI-HDMI i mam ustawioną rozdziałkę 1920x1080 pixeli przy odświeżaniu 60 Hz. W kompie posiadam zintegrowaną grafikę Geforce 6150 i filmy full hd śmigają na niej płynnie :)))

Dzięki za rozjaśnienie sytuacji.
Pozostaje mi kupić przejściówkę z DVI na HDMI oraz kabel HDMI.
Wtedy się okaże, co z tego wyjdzie.
 

goju

New member
W jaki sposób można wymusić aktualizację oprogramowania w telewizorze. Mam do TV podłączony dekoder Polsatu za pomocą HDMI i nigdze w opcjach nie znalazłem tej funkcji.
Może ktoś się orientuje czy istnieje możliwość skonfigurowania tv tak by po właczeniu automatycznie przełaczał się na sygnał wejsiaowy HDMI nie zaś na TV.

Co do telewizorka to posiadam wersje 32LZD85F od ponad 6 miesiecy i szczerze mogę go polecić.
 

Maurycy_007

New member
Wymuszona aktualizacja oprogramowania:
przycisk menu (z pilota) > ustawianie > strona 2 > aktualizacja systemu (dostęp) > szukaj aktual. syst teraz (dostęp) > OK .... Wyszukiwanie nowej wersji oprogramowania : Proszę czekać ....

U mnie pokazuje się komunikat: Bieżąca wersja oprogramowania 1.105 jest aktualna.

Co do ustawienia domyślnego źródła sygnału po włączeniu TV to można to ustawić w tzw. Hotel mode - przepis podaję za wpisami na tym forum:
(na TV, nie z pilota) naciskamy przycisk -/V i równocześnie 3 razy przycisk AV (na pilocie)
Hotel mode > zmiana na ON
Initial INPUT > zmiana na HDMI (numer 1,2,3)
 
Ostatnia edycja:

goju

New member
Wielkie dzieki za podpowiedz.
Z HDMI i trybem hotelowym wszystko ok, natomiast w ustawieniach na 2 stronie nie mam opcji aktualizacji. Sprawdzałam gdy TV wyświetlało obraz z HDMI i w trybie z anteną. W każdym razie ja tez mam taką samą wersję oprogramowania zanczy się od 6 miesięcy chyba nowa wersja się nie pojawiał.

Czy w LZD85 są jeszcze jakieś inne ustawienia nieopisane w instrujkcji?? (tak jak tryb hotelowy)
 

Maurycy_007

New member
Ciekawe, może to zależeć od:
1) wersji TV ja mam 32LZD85F - z literką F czyli teoretycznie Frankreich (Niemcy)
2) wybranego przy initial setupie kraju - pisałem już w tym wątku o różnym wyglądzie menu w zależności od wyboru kraju tj.lokalizacji TV (nie jezyka menu - to jest co innego). Ja z ciekawości wybrałem chyba Niemcy i jezyk menu PL, wtedy pojawia się inne menu m.in z obsługą cyfrowego tunera DVB-T.

Ogólnie z tego co czytałem w angielskiej instrukcji to aktualizacja oprogramowania w jakiś sposób dotyczy chyba tylko obsługi DVB-T. W każdym razie na stronie Panasonic global support do tego modelu są tylko instrukcje, nie ma dostępnego żadnego softu.
 

AnTurek

New member
goju napisał:
Czy w LZD85 są jeszcze jakieś inne ustawienia nieopisane w instrujkcji?? (tak jak tryb hotelowy)

Podobno jest jeszcze menu serwisowe. Czy to jest to, które zostaje wywołane -/v oraz trzy razy "0" na pilocie?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Sa jeszcze 3 tyrby demo - 100Hz, podkręcenie kolorów i eco - F przez 3 sek na telewizorze to demo 100Hz a dwa kolejne po kolejnych wcisnięciach F. Inny klawisz wyprowadza z trybu demo.
 

AnTurek

New member
skylla1 napisał:
Sa jeszcze 3 tyrby demo - 100Hz, podkręcenie kolorów i eco - F przez 3 sek na telewizorze to demo 100Hz a dwa kolejne po kolejnych wcisnięciach F. Inny klawisz wyprowadza z trybu demo.

No tak. Dzięki temu wiem, na co się przekłada technologia 100Hz w odniesieniu do LCD. Do tej pory myślałem, że tylko przy CRT ma to znaczenie aczkolwiek w przypadku LCD pomaga ona w zupełnie innej kwestii.

A co do trybu ECO to nie mogę dostrzec żadnej różnicy nawet gdy świecę na czujnik latarką.
 

Mentos78

New member
Witam
Jestem właśnie na etapie kupowania telewizora LCD.
Bardzo mi się podoba ten model Panasonica, ale na dniach mają wyjśc nowe modele.
Myślicie, że warto poczekać i kupić TX-L37G10 ?
Czy on będzie się różnił od LZD85 tylko tunerem MPEG-4 czy może jest jeszcze jakaś istotna różnica i warto poczekać i dołożyć około 400 zł ?
Mogę kupić 37LZD85 za 3690 zł
 

Helmut12

New member
Ja także jestem zmuszony do zakupu tv o formacie 16:9.
Obecnie mam JVC wersja slim, niestety to klasyk 4:3.
Od tygodnia "studiuję" temat lcd. Zamierzałem wybrać wśród modeli:
LG32LH7000, LG32LH4000 (od 10 kwietnia cena chyba 755 CHF) albo Panasonic TX32LZD85, była także przymiarka do Sony KDL-32E5500, niestety cena (jak dla mnie) zaporowa.
Po przeczytaniu zamieszczonych postów, Panasonic wypadł.
A jak działał i działa serwis Panasonica, nikt nie musi mnie przekonywać.
Rodzi się pytanie czy warto wejść w LG-LH7000 czy poczekać na LH4000???
Problem nierównomiernego lub punktowo nadmiernego podświetlania to wada, która dyskwalifikuje dany panel-monitor.
I co, pół filmu ciemne tło, i by się nie bać producent tv zapewnia "więcej światła". To chore, myślę tu o konstruktorach lub kontroli jakości, jeżeli taka w ogóle istnieje?
Sąsiad kupił lcd marki Samsung (nie zwróciłem uwagi na model).
Ten tv ma blade barwy, obraz jakiś nijaki, aha tv kosztował ok. 1300 zł.
Pomyślałem jaka cena taka jakość.
W sklepach przyglądam się od dawna płaszczakom.
Podoba mi się obraz z plazmy. LCD zawsze prezentowane na jasnych barwach także interesujące. No ale, czytając co koledzy pisali na temat wad, ochota na zakup tv w technologii lcd powoli mija.
Proszę o opinie na temat modelu LG-LH7000.
Z góry dziękuję
 

maro1

New member
panasonic

panasonic wydał ostatnio serie LCD TX-L37G10 . Czy ktoś mógłby rozwinąc jaki jest czas reakcji matrycy i jasnosc ekranu . nigdzie na oficjalnej strnie panasonica nie ma takich informacji .
 

Helmut12

New member
panasonic wydał ostatnio serie LCD TX-L37G10

Jeżeli wpadnie to w ręce Pepików to na pewno będzie śmiesznie.
Dramat w tym, że nawet najlepszą technologię można spie...., a Czesi to potrafią. Chyba, że masz kogos w Kraju Kwitnącej Wiśni lub USA.
 

manek1973

New member
Witam
Posiadam Panasonica 32 LZD85 od listopada 2008r:) . Kupiłem go w RTV Euro AGD. Jestem zwykłym oglądaczem telewizora. Podłączyłem do niego badziewiarski tuner Telewizji na kartę poprzez eurozłącze ( tuner kosztował 149 zł., natomiast za eurozłącze zapłaciłem 65 zł. - sam z siebie się śmieję, po co takie złącze do takiego tunera, ale nic to:D ).
Dołożyłem również odtwarzacz Blu Ray Panasonic DMP - BD30 z softem 1.7 połączone przez HDMI.
Jest to mój pierwszy telewizor LCD. Wcześniej miałem Philipsa 28'' CRT z serii MATHLINE, też 100Hz.
Jak napisałem na wstępie mojego postu nie jestem ekspertem, ale te prawie 6 miesięcy oglądania pozwala na zabranie głosu w tej materii.
TV ze zwykłej anteny w zasadzie nie ogladam ( jedynie Polsat CSI Miami i NY oraz Wzór) i obraz jest znośny. Z satelity natomiast obraz jest cudowny. Nie można mu niczego zarzucić. Kiedyś ktoś mi mówił, że łatwo sprawdzić jakość obrazu na meczu, gdy zawodnicy mają czerwone koszulki. Jak smuży to lipa. U mnie nie smuży.
Kolory są tak wyraziste i naturalne, że na początku nie mogłem się do nich przyzwyczaić. Poprzedni telewizor, choć droższy od obecnego ( tamten kosztował w 1998 roku 4800 zł.), nie ma porównania - technika idzie do przodu.
Przy oglądaniu filmów z płyt BD jakość obrazu zapiera dech w piersiach. Dzwięk również - choć z dwóch głośniczków, przy ścieżce HD - powalający.
Z płyt DVD interpolowanych do 1080p oraz DiVX obraz również cudowny. Nasycenie kolorów znakomite.
Nie dopatrzyłem się żadnych mankamentów, o których było pisane wcześniej. 24p działa dobrze.
Ktoś pisał, że menu z instrukcji różni się od tego z telewizora. Też to zauważyłem. Pewne części menu (np. 24p) pojawiają się dopiero wtedy, gdy podłączymy jakiś odtwarzacz.
Ma również kilka wad. Te wady moim zdaniem to::(
  1. słabo widoczny obraz przy bardzo silnym świetle dziennym,
  2. widoczna ( odbijająca się ) świecąca latarnia z ulicy, gdy wieczorem okno jest nie zasłonięte. Wystarczy rozwinąć roletę:p ,
  3. konieczność przytrzymania przycisku numerycznego przy włączaniu telewizora. Jednak to zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem telewizora np. przez kota. Biedny kotek teraz już nie może oglądać jak pan w pracy a wcześniej mógł:p
  4. brak możliwości wyświetlenia zegara,
  5. brak stroboskopu,
  6. brak możliwości programowania telegazety
  7. konieczność wchodzenia w menu, aby nastawić samowyłączanie - w poprzednim telewizorku robiłem to jednym przyciskiem,
  8. długie oczekiwanie na przełączenie z programu na program przy użyciu kliwiszy numerycznych.
  9. szczegółowa instrukcja obsługi na płycie CD, której do dzisiaj nie przeczytałem i może dlatego nie wiem, że coś jest i piszę, że tego nie ma. :mrgreen:
Reasumując powyższe,pomimo swoich wad (?) telewizor bardzo dobry, wart polecenia
 

manek1973

New member
Witam
Posiadam Panasonica 32 LZD85 od listopada 2008r:) . Kupiłem go w RTV Euro AGD. Jestem zwykłym oglądaczem telewizora. Podłączyłem do niego badziewiarski tuner Telewizji na kartę poprzez eurozłącze ( tuner kosztował 149 zł., natomiast za eurozłącze zapłaciłem 65 zł. - sam z siebie się śmieję, po co takie złącze do takiego tunera, ale nic to:D ).
Dołożyłem również odtwarzacz Blu Ray Panasonic DMP - BD30 z softem 1.7 połączone przez HDMI.
Jest to mój pierwszy telewizor LCD. Wcześniej miałem Philipsa 28'' CRT z serii MATHLINE, też 100Hz.
Jak napisałem na wstępie mojego postu nie jestem ekspertem, ale te prawie 6 miesięcy oglądania pozwala na zabranie głosu w tej materii.
TV ze zwykłej anteny w zasadzie nie ogladam ( jedynie Polsat CSI Miami i NY oraz Wzór) i obraz jest znośny. Z satelity natomiast obraz jest cudowny. Nie można mu niczego zarzucić. Kiedyś ktoś mi mówił, że łatwo sprawdzić jakość obrazu na meczu, gdy zawodnicy mają czerwone koszulki. Jak smuży to lipa. U mnie nie smuży.
Kolory są tak wyraziste i naturalne, że na początku nie mogłem się do nich przyzwyczaić. Poprzedni telewizor, choć droższy od obecnego ( tamten kosztował w 1998 roku 4800 zł.), nie ma porównania - technika idzie do przodu.
Przy oglądaniu filmów z płyt BD jakość obrazu zapiera dech w piersiach. Dzwięk również - choć z dwóch głośniczków, przy ścieżce HD - powalający.
Z płyt DVD interpolowanych do 1080p oraz DiVX obraz również cudowny. Nasycenie kolorów znakomite.
Nie dopatrzyłem się żadnych mankamentów, o których było pisane wcześniej. 24p działa dobrze.
Ktoś pisał, że menu z instrukcji różni się od tego z telewizora. Też to zauważyłem. Pewne części menu (np. 24p) pojawiają się dopiero wtedy, gdy podłączymy jakiś odtwarzacz.
Ma również kilka wad. Te wady moim zdaniem to::(
  1. słabo widoczny obraz przy bardzo silnym świetle dziennym,
  2. widoczna ( odbijająca się ) świecąca latarnia z ulicy, gdy wieczorem okno jest nie zasłonięte. Wystarczy rozwinąć roletę:p ,
  3. konieczność przytrzymania przycisku numerycznego przy włączaniu telewizora. Jednak to zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem telewizora np. przez kota. Biedny kotek teraz już nie może oglądać jak pan w pracy a wcześniej mógł:p
  4. brak możliwości wyświetlenia zegara,
  5. brak stroboskopu,
  6. brak możliwości programowania telegazety
  7. konieczność wchodzenia w menu, aby nastawić samowyłączanie - w poprzednim telewizorku robiłem to jednym przyciskiem,
  8. długie oczekiwanie na przełączenie z programu na program przy użyciu kliwiszy numerycznych.
  9. szczegółowa instrukcja obsługi na płycie CD, której do dzisiaj nie przeczytałem i może dlatego nie wiem, że coś jest i piszę, że tego nie ma. :mrgreen:
Reasumując powyższe,pomimo swoich wad (?) telewizor bardzo dobry, wart polecenia.
 
Do góry