Onkyo TX-NR 656

jokero

New member
Właśnie kupiłem. Wcześniej miałem 609tkę i znacznych różnic nie zauważyłem poza tym, że jest więcej dynamiki i mniej lejący bas. 646 ma WRAT zamiast Dynamic Audio Amplification reszta to to samo. Różnice w dźwięku mogą być nie zauważalne. Chyba bym brał jeśli miałbym znów wybierać TX-NR646 ;-) podobny do 609 a ten uznawany był na jeden z najbardziej udanych modeli w tej klasie.
 

Marian31

New member
Cześć
Dziękuję jeszcze raz bl4ck za odpowiedź na moje pytanie. Dodam dla kogoś kto kiedyś będzie szukał odpowiedzi, w moim przypadku: odłączyłem po kolei wszystkie kable (aby sprawdzić czy któryś nie jest powodem), po czym włączyłem sam amplituner i porównałem z pioneer'em vsx-515.
Trafo buczy jednakowo cicho w obydwu amplitunerach (więc nie ma powodu do niepokoju), ale dowiedziałem się o tym niejako przez przypadek. Otóż słuchając z pewnej odległości, Onkyo buczało dość irytująco, Pioneer nie. Z bliska jednak tak samo, ponieważ słuchając z bliska położyłem rękę na obudowie Onkyo. Trzymając obudowę nie ma dźwięku o który pytałem, inaczej mówiąc obudowa wpada w rezonans pod wpływem trafo, pewnie dlatego że w przypadku 656 wygląda jak siatka (musi odprowadzić dużą ilość ciepła, a w przypadku 515 taka nie jest). Zatem jej sztywność jest mniejsza przez co jest podatna na rezonowanie. Dodatkowo jak wsadzić ampli na półkę która jest zbyt niska to efekt jest z dublowany przez odbicia.
Dzięki jeszcze raz za odpowiedź, dodałem to też na Audiostereo.
 

Marian31

New member
Jest, śruby sprawdziłem jako pierwsze. Myślę że można odkręcić śruby i dać gumowe podkładki, ale to dopiero po gwarancji, niestety.
 

skaven1495

New member
Nie zauważyliście, ze po ostatniej aktualizacji bardzo długo uruchamia się dźwięk po włączeniu filmu mkv np z telefewizora podpiętego pod Onkyo?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

skaven1495

New member
No to nie wiem czy u mnie coś się nie zepsuło, bo po aktualizacji dźwięk po zmianie źródła słychać dopiero po dłuższej chwili i dodatkowo zaczął buczeć sub jak nic nie gra. Chyba czeka mnie serwis...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
No to nie wiem czy u mnie coś się nie zepsuło, bo po aktualizacji dźwięk po zmianie źródła słychać dopiero po dłuższej chwili i dodatkowo zaczął buczeć sub jak nic nie gra. Chyba czeka mnie serwis...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

a kalibrację na nowo zrobiłeś?
 

skaven1495

New member
Czekam na centralny i efekty z linii Sapphire Pylon Audio, które mają dojechać do mnie na dniach i wtedy zrobię porządną kalibrację, a także przywrócę ustawienia fabryczne. Przy okazji ktoś podpowie jak zrobić taki hard reset?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Czekam na centralny i efekty z linii Sapphire Pylon Audio, które mają dojechać do mnie na dniach i wtedy zrobię porządną kalibrację, a także przywrócę ustawienia fabryczne. Przy okazji ktoś podpowie jak zrobić taki hard reset?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jest gdzieś w instrukcji. Wciskasz dwa klawisze na amplitunerze czy jakoś tak.
 

garot

New member
Mam pytanie, w prawdzie mam tx555 ale to ten sam rocznik co 656. czy podczas słuchania muzyki podpiętej do ampli da się jakoś na pilocie przewijać utwory? bo kombinuje i nie potrafię tego zrobić. Na moim poprzednim Onkyo 313 dało się poprzez długie przytrzymanie strzałki na pilocie w którąś stronę. Tutaj to nie działa.
 

proboszcz69

New member
Do uzytkownikow 656:

Jak spisuje sie apka na adroidzie? Jest szybsza niz w 626? Mozna z niej sterowac Tidal? Tunein jest w miare szybki czy tak samo mulacy jak w 626?

Dzieki

Gesendet von meinem SM-T815 mit Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak w 626, ale w 656 działa bardzo sprawnie.
Samo odpalenie z telefonu i załączenie trwa ponad 10s, ale jak już jest połączenie, to wybranie utworu z telefonu kwestia 2s, przewijanie do dowolnego fragmentu 1s.
W praktyce bardzo szybko to działa bezpośrednio na aplikacji Tidala.

To samo jest na aplikacji Spotify. Po połączeniu, klikasz dowolny utwór czy przewijasz i 1s reakcja.

Wszystko na kablu, być może po wifi jest inaczej. Nie pamiętam, więcej grzechów nie pamiętam ;)
 
Ostatnia edycja:

proboszcz69

New member
Dzieki.
Mam 626 i chce zmienic na cos szybszego.
Bawilem sie u kolegi Denonem 6300 i apka Heos przypadla mi do gustu.

Teraz zastanawiam sie nad nowym Denon x2400h albo wlasnie Onkyo 656.

Do napedzenia mam Klipsche rp160.

Gesendet von meinem SM-T815 mit Tapatalk
 

kaktusr

New member
Ok po dluzszym uzytkowaniu mam jedno pytanie. Gram na konsoli w dts czy slucham stereo w pure audio glosnosc powiedzmy 50. Dokladnie nie moge okreslic po jakim czasie ale nie dluzej jak 30-45 minut od wlaczenia ale slysze zalaczenie przekaznika, normalne ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry