Onkyo TX-NR 656

werf

Active member
Bez reklam
No niestety to tylko radio.Spokojne możesz zostać przy samym spotify w twoim przypadku tidal hi fi będzie bez progresu lub z minimalnym
 

jokero

New member
Chciałbym odświeżyć ten wątek i zapytać w t:

1. Czy TX-NR656 wspiera natywne DSD 2.8/5.6?
2. Czy jest znacząca różnica w odłsuchu dźwięku do wyższego modelu TX-RZ710?, czy warto dopłacać prawie połowę ceny 656-tki?

z góry dziękuję za odpowiedź.
 

kolunio

New member
Witam
Panowie takie pytanko zanim obejrzę go na żywo. ..
Czy przedni panel to jest aluminium czy też plastik? Jak wygląda sprawa jakości wykonania? Pokrętła z jakiego są materiału?
Zastanawiam się nad wymianą demona 1906 na właśnie onkyo 656..
 

grzesiek1945

New member
Chciałbym odświeżyć ten wątek i zapytać w t:

1. Czy TX-NR656 wspiera natywne DSD 2.8/5.6?
2. Czy jest znacząca różnica w odłsuchu dźwięku do wyższego modelu TX-RZ710?, czy warto dopłacać prawie połowę ceny 656-tki?

z góry dziękuję za odpowiedź.
Ja mam porównanie do rz800. Byłem w salonie audio Nautilus w Rzeszowie z myślą o zakupie właśnie nr656. Ale pracownik zaproponował mi posłuchać rz800. Posłucham rz800 później przepielismy bardzo dobre kolumny Q Acoustics 3050 do własne nr656. Różnica wg mnie kolosalna. Postanowiłem jednak głębiej sięgnąć do portfela i kupić rz800. I tak jestem zadowolonym posiadaczem Onkyo TX-RZ800 i dwóch kolumn Q Acoustics 3050. Wg mnie świetny zestaw, chociaż chciałem kupić Klipsch r26.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

grzesiek1945

New member
Może źle to ujołem ale po prostu subiektywnie słyszałem wyraźnie lepsze brzmienie na rz800. Mi to wystarczyło żeby podjąć taką a nie inną decyzję. Rozumiem że sprzedawcy pewnie o to chodziło żeby sprzedać droższy model ale wg mnie dobrze zrobił że pokazał mi rz800. Wcześniej nie wiedziałem o tym modelu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam w sobie 656 jest rewelacyjny w kontekście ceny.
Ja tych różnic ogromnych nie słyszałem, co nie znaczy, że ich nie ma.
Trudno coś doradzić, ale gdybyś np. miał wybierać 656 + lepsze kolumny, a RZ kosztem tańszych skrzynek, to doradziłbym pierwszą opcje.
656 daje rade.
 

snooze007

New member
czy w amplitunerach, np Onkyo, są takie opcje jak Game Mode- tryb który redukuje video processing, co by zmniejsyć input lag?
 

Marian31

New member
Witam wszystkich właścicieli tx-nr656 i nie tylko.

Proszę o informację czy zaobserwowaliście delikatne buczenie amplitunera.
Dźwięk słychać z obudowy (nie głośniki), po włączeniu z odległości około 1 metra. Nie przeszkadza ale irytuje. Zastanawiam się czy to normalne w tym konkretnym modelu?
Co proponujecie zrobić w tej sytuacji.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja nigdy nic nie słyszałem, ale wiem o co ci chodzi jestem uczulony na takie dźwięki niektórzy to mają***szczęście i nie słyszą ich :/
 

Marian31

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.
Ja też jestem uczulony, wkurzające to jest.
Fajny sprzęt, ale to mi nie daje spokoju. Z innego tematu (też o Onkyo) wiem że serwis twierdzi że to norma bo transformator pracuje, ale to było w 2008.
Muszę chyba sprawdzić w jakimś salonie czy inne egzemplarze tak mają.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
To tak jak w kopie karty graficzne, zasilacze, płyty główne potrafią piszczeć.
U mnie np TV piszczy z rana jak jest nie rozgrzany potem jest już***w miarę ok.
 
Do góry