Onkyo TX-NR 656

3echo

Member
Bez reklam
Ok po dluzszym uzytkowaniu mam jedno pytanie. Gram na konsoli w dts czy slucham stereo w pure audio glosnosc powiedzmy 50. Dokladnie nie moge okreslic po jakim czasie ale nie dluzej jak 30-45 minut od wlaczenia ale slysze zalaczenie przekaznika, normalne ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Chyba standard w Onkyo bo w moim tx 8150 jest to samo.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ok po dluzszym uzytkowaniu mam jedno pytanie. Gram na konsoli w dts czy slucham stereo w pure audio glosnosc powiedzmy 50. Dokladnie nie moge okreslic po jakim czasie ale nie dluzej jak 30-45 minut od wlaczenia ale slysze zalaczenie przekaznika, normalne ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

wiatrak się włącza , normalna rzecz w Onkyo 6..
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@nemesisevil zapomnij te gnoje nawet flagowców i innych starszych nie uaktualnią np do obsługi spotify\tidal. Gnoje to nawet za mało powiedziane nie ma to jak robić wyścig szczurów do obsługi funkcji a nie jakości dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

kaktusr

New member
Dzwina sprawa, wstaje dzisiaj po nockach a zona mowi do mnoe zebym sprawdzil co dzieje sie z ampli bo wczoraj po moim wyjsciu amplotuner podobno odpalil sie sam z volume 71...Odpalam i rzeczywiscie jest volume 71 i wejscie net a wczesniej wylaczpny byl na game z vol 50 na 100%. Mial ktos z was prypadki automatycznego wzbudzania?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

DrWredman

Active member
Może dzieci się smartfonem bawiły i odpaliły aplikację? Albo wpadł pod kołdrę? :D

a poważnie, ja nie miałem podobnych przypadków.

Dzwina sprawa, wstaje dzisiaj po nockach a zona mowi do mnoe zebym sprawdzil co dzieje sie z ampli bo wczoraj po moim wyjsciu amplotuner podobno odpalil sie sam z volume 71...Odpalam i rzeczywiscie jest volume 71 i wejscie net a wczesniej wylaczpny byl na game z vol 50 na 100%. Mial ktos z was prypadki automatycznego wzbudzania?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

kuczum

New member
Może ktoś ze znajomych logował się na swoim koncie spotify na ampli? Za pomocą apki spotify na smartfonie ma wtedy możliwość włączenia urządzenia.
 

macinek

New member
Mam pytanie dotyczące Direct i Pure Audio, u mnie te dwa tryby w filmach grają najlepiej (większy bass i natężenie dzwięku) czy tak powinno być? Drugie pytanie czy te tryby korzystają z ustawień kalibracji? (crossover, dystans itp.) Amplituner podłączony mam do PC (xonar d2) przez opitcal.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Dzwina sprawa, wstaje dzisiaj po nockach a zona mowi do mnoe zebym sprawdzil co dzieje sie z ampli bo wczoraj po moim wyjsciu amplotuner podobno odpalil sie sam z volume 71...Odpalam i rzeczywiscie jest volume 71 i wejscie net a wczesniej wylaczpny byl na game z vol 50 na 100%. Mial ktos z was prypadki automatycznego wzbudzania?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

a tam, nogą przełączyła i tyle...a pózniej nie pamietała na jakiej sekcji zostawiłeś...e tam sam sie włączył...nerwowy sen miała ;)
 

furinek

New member
Mam pytanie dotyczące Direct i Pure Audio, u mnie te dwa tryby w filmach grają najlepiej (większy bass i natężenie dzwięku) czy tak powinno być? Drugie pytanie czy te tryby korzystają z ustawień kalibracji? (crossover, dystans itp.) Amplituner podłączony mam do PC (xonar d2) przez opitcal.

Ja tylko słucham i oglądam w direct tryb ten automatycznie wykrywa sygnał i jest mocniejszy dzwięk. Jeśli chodzi o kalibrację to dystans i synchro głośników powinny działać. Equalizer nie jest brany pod uwagę, co do crossovera nie mam pewności...
 

mikas

Member
Dzisiaj puściłem na ps4 koncert schiller symphonia po kablu hdmi tylko nie wiem jaka jest wersja kabla. I na amplitunerze pisze 5.1 multihoming PCM i nie wiem czy to jest dźwięk DTS HD. Jak mam sprawdzić lub co powinno pisać ze to jest na pewno HD bez żadnej kompresji do zyklego DTS ?
 

macinek

New member
Dziwi mnie trochę to że przy poprzednim ampli vsx 516 suba po kalibracji mocno wycisza -6 i gra bardzo slabo a tryb direct jest beznadziejny. Przy 656 jest odwrotnie po kalibracji suba podbija +4 i gra jak trzeba a direct jest zarabisty.
 

kaktusr

New member
Dobra ja mam inna kwestie, jakoś zawsze przez qumpla nauczony ze stereo to tylko na dwóch przednich, ale...no chciałem przetestować jak to by zagrało jak dołączę suba i tu są schody...Jestem ślepy albo tutaj nie ma opcji dwa przednie + sub tylko dolbyD czyli gra mi centralny a tak nie chce...
 
Do góry