Onkyo TX-NR 656

3echo

Member
Bez reklam
Czy ktoś już posiada ten ampli,lub odsłuchiwał?
Jak wypada na tle starszych modeli i czy warto dopłacić te 5 stów względem 646?
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Jak już chcesz dokładać 500zł do nowego 6.. to rozawaz zakup starszego 8.. jak są radę .różnica w dźwięku będzie spora na model 8..
 

3echo

Member
Bez reklam
Z tymi używkami to różnie bywa.Zwłaszcza,że Onkyo miało wpadkę z płytkami HDMI.
 

JerzykWu

New member
Czy ktoś już posiada ten ampli,lub odsłuchiwał?
Jak wypada na tle starszych modeli i czy warto dopłacić te 5 stów względem 646?

Ciężka sprawa uzyskać jakieś newsy od użytkowników, bo te jeszcze "gorący" model........ na stronie onkyo cena tych modeli niby taka sama. Po aktualizacji obsługuje TIDAL-a ( podobno wysoka jakość audio) ale np. wzmacniacz ma tylko 570 W a 646 ma 630 W. :/
 

3echo

Member
Bez reklam
WRAT zastąpili czymś innym i może dlatego mniejsza moc.
Ale czy da się to odczuć?

wytapane z Galaxy S5 Neo
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
656 nie ma możliwości zmiany impedancji? w instrukcji nie ma nic na ten temat hmmm znalazłem tylko info.

CAUTION: Connect speakers with 6 Ω to 16 Ω impedance. The power cord must be connected only after
all other cable connections are completed.
0 We will not accept responsibility for damage arising from the connection of equipment manufactured by
other companies.
 

DrWredman

Active member
Speaker setup w Onkyo 646

U mnie w Onkyo TX-NR646 jest możliwość zmiany impedancji na 4 lub 6 Ohm

646_speaker_setup.JPG
 

marcin_nov

New member
To ja mam pytanie techniczne apropos właśnie kolumn 4 ohm...bo mam rozbieżne informacje...
W przedstawicielstwie twierdzą że nie można podłączać a pytałem też w sklepie audio to stwierdzili że będzie wszystko w porządku...

Ktoś ma wiedzę techniczną czy jest szansa spalić ampli albo głośniki?

Do tej pory mam onkyo tx ds 494 i 13 lat działa z 4 ohmówkami mimo że ich oficjalnie nie wspiera...

Onkyo usa w informacjach widnieje info o 4 Ohmach...pytanie czy wersja europejska jest inna...

Miałem kupić 646 ale bardziej podoba mi się 656...

Sklep zaproponował podjechanie z moimi głośnikami i sprawdzenie...jest to jakieś rozwiązanie ??
 

DrWredman

Active member
Jeśli nie będziesz przesadzał z głośnością to nie spalisz tych głośników.
Ampli raczej będzie bezpieczny.
Przy normalnym użytkowaniu nie widzę problemów.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tak po dłuższej przerwie... trochę narzekałem na onkyo 656 ale po tych kilku miesiącach gra coraz lepiej sprzęt się wygrzał\wa także jest już faaajnie w szczególności w kinie.
 
Do góry