Onkyo TX-NR 656

macinek

New member
Wcisnij na pilocie tryb music i przelacz na stereo, jak masz podlaczonego suba to powinny grac fronty i sub. W trybie direct przy sciezce stereo sub nie dziala.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Wcisnij na pilocie tryb music i przelacz na stereo, jak masz podlaczonego suba to powinny grac fronty i sub. W trybie direct przy sciezce stereo sub nie dziala.

Jak już pisałem , przy załączonym double bass

u mnie w stereo grają tylko fronty , zarówno w Direct jak i "stereo" ( tak mam ustawione )

można fronty ustawić od 60hz i wtedy z automatu sub się załącza , ja mam fronty na full band i wtedy oczywiście też suba mogę dołączyć jak już pisałem
 

kaktusr

New member
Jak już pisałem , przy załączonym double bass

u mnie w stereo grają tylko fronty , zarówno w Direct jak i "stereo" ( tak mam ustawione )

można fronty ustawić od 60hz i wtedy z automatu sub się załącza , ja mam fronty na full band i wtedy oczywiście też suba mogę dołączyć jak już pisałem
I tak właśnie zrobilem, dzieki wielkie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Cześć mam prośbę kolega kupił sobie onkyo 656 i do tego kolumny dali zensor 3 i ma tylko stereo na chwilę obecną.
Proszę czy moglibyscie mi napisać najlepsze ustawienia do odsluchu stereo w tym amplitunerze co i jak ustawić aby chłopak się cieszył. Jaki, tryb , odcięcia itd. Bo rozumiem że pomimo że ma tylko stereo musi zrobić kalibracje?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ja mam odcięcie na full jak słucham nuty bez suba i dla mnie jest idealnie. Najbardziej mi odpowiada tryb stereo :)

nie wiem jak w 656 ale w 609 można włączyć DynamicEqualizer , oraz muzicopimizer , to pierwsze daje niesamowitego kopa w stereo , muzyka staje się wręcz czasami aż za bardzo dynamiczna jak ktoś lubi dobre podbicie będzie mega zadowolony
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
656 nie ma żadnych funkcji fakt jest music optimizer ale to bardziej degraduje dźwięk niż przynosi zysk.

@Bipo jedyne co możesz zrobić***to włączyć EQ i ponieść niskie tony.
 

mors111

Active member
Bez reklam
ja u siebie w 609 nie muszę używać Equalizera , choć mam taką możliwość też

może autor musi zrobić auto kalibrację i dojdzie kilka funkcji jak w 609 , u mnie MusicOptimizer również dodaje basu , a ustawienia Bass i Treble mam na 0 i niejeden się zdziwił jak dynamiczne potrafi być 609 po załączeniu DynamicEqulizer+Musicoptimizer

jeśli 656 tego nie ma to bieda wersja jest
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Kalibracja w stereo? nie wyobrażam sobie mieć włączona kalibrację w trybie stereo...

Tak 656 to biedna wersja nie ma żadnych funkcji... ja po przejściu na rz810 wyłączyłem eq i słuchałem w pure stereo i dźwięk jest\był duuużo lepszy.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie muszę wiedzieć moje uszy mi mówią***co lepsze.
Po to jest pure stereo lub direct żeby takie gó**e ulepszenia odciąć.
I przeczytaj co napisałem wyżej że 656 wymaga regulacji EQ\hz bo inaczej to nie gra.
A kalibracja w amplitunerze to kalibracja za pomocą mikrofonu także nie myl spraw, służy ona do kina a nie słuchania muzyki stereo.
 
Ostatnia edycja:

popej

New member
A kalibracja w amplitunerze to kalibracja za pomocą mikrofonu także nie myl spraw, służy ona do kina a nie słuchania muzyki stereo.
I tu niestety wykazujesz nieznajomość tematu. Systemy kalibracji z wykorzystaniem pomiarów elektroakustycznych, takie jak w amplitunerach KD, już powoli pojawiają się w popularnym sprzęcie stereo. Inna sprawa, że chyba także zaczęły się w stereo, ale kiedyś to były drogie urządzenia.
 
Czy ktoś z Was w przypadku onkyo 676 zaobserwował u siebie jakieś dziwne dźwięki? Kilka razy w trakcie odtwarzania radia FM uslyszałem dźwięk analogiczny do tego co występuje podczas uruchamiania sprzętu. Podzieli się ktoś doświadczeniem w tym zakresie? Co to może być?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Mateusz80

Member
Czy ktoś z Was w przypadku onkyo 676 zaobserwował u siebie jakieś dziwne dźwięki? Kilka razy w trakcie odtwarzania radia FM uslyszałem dźwięk analogiczny do tego co występuje podczas uruchamiania sprzętu. Podzieli się ktoś doświadczeniem w tym zakresie? Co to może być?

Na innym forum użytkownicy (w tym ja) potwierdzili takie jakby załączanie się przekaźników w różnych modelach Onkyo. U mnie to pstryka po 30 minutach od włączenia ampli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widocznie się dociera ; )
Pstrykanie jak to zwiesz, to normalna przypadłość wielu klocków, ale przy załączaniu, bo i takie na forum były obawy. Natomiast takich po czasie nie zauważyłem u siebie na żadnym. Zdarza się, a raczej jest typowych zjawiskiem w przypadku przełączania żródeł, ale to też normalne.
Jak u Ciebie występuje sporadycznie, to nie wiem czy jest to powód do zmartwień.
 
Do góry