oled 559609 nowe oceny ,seria eg96**,

bubafat

Active member
Bez reklam
Podobne dolby digital podpisał umowę na dostarczanie technologii hdr dla większości studiów w hollywood.
Fajnie byloby przeczytac cos na temat takiej umowy. Zrodlo mile widziane.

To już chyba jasne, który standard hdr będzie wiodący przez najbliższe lata :)
Tak? Ktory? I co oznacza wiodacy?
Jesli myslisz o Dolby Vision, to moze wytlumacz nam kilka kwestii.
Skoro wg DolbyVision optymalna jasnosc szczytowa wyswietlacza to 10.000 nitow (referencyjna jeszcze wyzsza), zas na chwile obecna osiagana., na specjalnych monitorach Dolby to 4.000, na konsumenckich w porywach 800-1000 nitow, przestrzen barwna to Rec2020, ktorej nie wyswietla, zaden konsumencki wyswietlacz., tp jak te podstawowe wytyczne Dolby Vision maja zostac spelnione?
Drugie pytanie. Co zawiera metadata Dolby Vision i co wyswietlal bedzie wyswietlacz, ktorego parametry techniczne beda roznic sie od wyswietlacza uzytego podczas masteringu materialu video?
Nie sa to pytania podchwytliwe, czy nieszczere, bo rozumiem, ze standard ten jest przyszlosciowy, wykraczajacy poza mozliwosci dzisiejszego sprzetu i ramy jakie mu nakreslono. Pytanie zasadnicze, a z punktu widzenia konsumenta najbardziej interesujace, to kiedy standard zacznie dzialac na rzecz konsumenta, tzn kiedy sprzet wypelni zalozenia opisane w white papers?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bubufat dobrze piszesz dać Ci wódki :) Dla mnie HDR to jednak przyszłość która może szybciej przyjść niż nam się zdaje ale to jednak jest przyszłość.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolek.
Mnie chcesz pezekonywac?
Hdr juz jest, ile jeszcze razy musze to napisac?!.
Za 21$ ( a wlasciwie wiecej, bo musisz miec specjalny dysk, wiec lepiej od razu go kupic, a nie sciagac) i majac kolege z odpowiedbim telewizorem Samsunga, mozesz sie o tym przekonac ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nic nie szkodzi, że nie wiesz.
Jeśli nie czujesz potrzeby znalezienia odpowiedzi na nie, potraktujmy je jako retoryczne. Temat i tak kiedys wroci.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek.
Mnie chcesz pezekonywac?
Hdr juz jest, ile jeszcze razy musze to napisac?!.
Za 21$ ( a wlasciwie wiecej, bo musisz miec specjalny dysk, wiec lepiej od razu go kupic, a nie sciagac) i majac kolege z odpowiedbim telewizorem Samsunga, mozesz sie o tym przekonac ;)

Niestety to nie jest taki mój KOlega :) to bardziej znajomy kumpla i przypadkowo byłem z nim u tej osoby i akurat miał tv Samsunga więc troszkę go pomęczyłem żeby pokazał co tv potrafi zboczenie... :)
 

porkbone

Member
Ale podjarka z tym hdr:fool:

będzie to samo co z sacd

już lete po nowego bluraya , a szybki internet mata ?

bo to raczej nieprędko świałowody do Was zawitają
 

pantomima

Banned
Generalnie to widac tu ulomnosc technologii Led lcd . Jezeli topowy model Samsunga generujacy 'niby'najlepszy obraz w historii tej marki wypada tak slabo ,to jak miernie wypadaja inne medele pozostalych marek skoro ledzik js9500 jednoglosnie do chwili obecnej wygenerowal najlepszy obraz w tej technologii .

Na co stac technologie oled , kazdy juz doskonale zdaje sobie sprawe wiec koment zbedny .

Kazda technologia ma lub miala jakies wady ale takie cuda na kiju jak na tym zdj to zal .
W tv za te pieniadze takie zjawisko nie powinno miec miejsca .
Tyle czasu minelo a panowie nie potrafia wyeliminowac bolaczki zwiazanej od samego poczatku zaistnienia tej technologii .

Moze poprostu sie nie da....
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale gdzie wygląda słabo? Chyba tylko wtedy, kiedy na czarnym tle, masz małe jasne obiekty, co w związku z budową i zasada działanie podświetlania, jest kwestia oczywista i w roku 107 Anno Fordi , nie powinno nikogo dziwic, chyba ze przez ostatnia dekade uzywal na codzien plazmy.
Takie zdjęcia, jak to powyżej, to kwestia ustawiania czasu ekspozycji.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam miałem nie komentować, ale trochę dziwne te podświetlenie na około ? Czegoś nie włączyli lub nie wyłączyli nie wiem ? Miałem styczność z tym TV i takiej " opaski " nie zauważyłem...
 

pantomima

Banned
RHJG -chyba nie myslisz ze ktos celowo wywolal ten efekt - to poprostu odwieczny problem lcd
Ze zapytam, gdzie miles stycznosc z tym modelem , na sklepowej polce czy w zaciemnionych domowych warunkach ?

bubafat -czas ekspozycji o ktorym wspominasz ma sie ni jak do tego zdj a raczej w zadnym stopniu nie tlumaczy pojawienia sie,wystepowania tej otoczki .
Czesto w swych wypowiedziach starasz sie merytorycznie ,drobiazgowo ,fachowo opisac poruszany temat i zasadniczo trafnie Ci sie to udaje ale w tym przypadku niepotrzebnie kombinujesz z ta expozycja itp .
Jak jest sam widzisz, dostrzegasz skutek i przyczyne . To jak dlugo i na jakim tv ktos operowal tez w tym przypadku jest bez znaczenia .

Czarno ma bialym widac z czym mamy do czynienia,gdzie wyglada slabo wiec po co te zaczepki .Budowa i zasada podswietlenia w lcd - to jest odpowiedz na wszystko , ale ona nie moze tlumaczyc zjawiska jakie zost przedstawione na zdjeciach bo ten typ juz tak ma ?!!! Nie da sie tak tego skfitowac,pominac .
Jezeli ma tu zjawisko wyst jasnych obiektow na czarnym tle , to jak najbardziej odbije sie ono na jakosci pelnowymiarowego ze tak to ujme obrazu.proste jak....
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
RHJG -chyba nie myslisz ze ktos celowo wywolal ten efekt - to poprostu odwieczny problem lcd
Ze zapytam, gdzie miles stycznosc z tym modelem , na sklepowej polce czy w zaciemnionych domowych warunkach ?

bubafat -czas ekspozycji o ktorym wspominasz ma sie ni jak do tego zdj a raczej w zadnym stopniu nie tlumaczy pojawienia sie,wystepowania tej otoczki .
Czesto w swych wypowiedziach starasz sie merytorycznie ,drobiazgowo ,fachowo opisac poruszany temat i zasadniczo trafnie Ci sie to udaje ale w tym przypadku niepotrzebnie kombinujesz z ta expozycja itp .
Jak jest sam widzisz, dostrzegasz skutek i przyczyne . To jak dlugo i na jakim tv ktos operowal tez w tym przypadku jest bez znaczenia .

Czarno ma bialym widac z czym mamy do czynienia wiec po co te zaczepki .Budowa i zasada podswietlenia w lcd - to jest odpowiedz na wszystko .
Jezeli ma tu zjawisko wyst jasnych obiektow na czarnym tle , to jak najbardziej odbije sie ono na jakosci pelnowymiarowego ze tak to ujme obrazu.proste jak.... ;)
Skoro nie przekonuje Cię moje wyjaśnienie, i nigdy sam nie zetknales się z tym efektem, probujac sfotografowac ekran telewizora, to może warto abyś zapoznał się z tekstem gościa, który uchodzi w tym kraju za autorytet, a którego niestety nie podlinkuję na tym forum, bo znajduje się on na forum konkurencyjnym i traktuje dość kompleksowo temat fotografowania wyświetlanych obrazów i problemow z formulowaniem wniosków na podstawie takich zdjęć. Polecam każdemu, kto jeszcze nie czytał.
Edit.
Druga sprawa. Nie wiem dlaczego odebrałes mój komentarz ad personam.
Ja na przyklad zaliczam sie do grupy osób używających od ok 10 lat plazmy. Nie ma w tym stwierdzeniu niczego zaczepnego. Po prostu najwyrazniej nigdy nie zetknales się z problemem nierownomiernosci podswietlania i wyolbzymieniu tego efektu przez zdjęcie, o zbyt długim czasie. ekspozycji. Oko ludzkie nie widzi ekranu w sposób zaprezentowany na tym zdjeciu. Skracajac czas ekspozycji, można wykonac zdjecie, w ktorym efekt bedzie zdecydowanie mniejszy, lub praktycznie niewidoczny.
I w tym stwierdzeniu tez nie ma niczego zaczepnego.
 
Ostatnia edycja:

ulteo

New member
RHJG -chyba nie myslisz ze ktos celowo wywolal ten efekt - to poprostu odwieczny problem lcd
Ze zapytam, gdzie miles stycznosc z tym modelem , na sklepowej polce czy w zaciemnionych domowych warunkach ?

bubafat -czas ekspozycji o ktorym wspominasz ma sie ni jak do tego zdj a raczej w zadnym stopniu nie tlumaczy pojawienia sie,wystepowania tej otoczki .
Czesto w swych wypowiedziach starasz sie merytorycznie ,drobiazgowo ,fachowo opisac poruszany temat i zasadniczo trafnie Ci sie to udaje ale w tym przypadku niepotrzebnie kombinujesz z ta expozycja itp .
Jak jest sam widzisz, dostrzegasz skutek i przyczyne . To jak dlugo i na jakim tv ktos operowal tez w tym przypadku jest bez znaczenia .

Czarno ma bialym widac z czym mamy do czynienia,gdzie wyglada slabo wiec po co te zaczepki .Budowa i zasada podswietlenia w lcd - to jest odpowiedz na wszystko , ale ona nie moze tlumaczyc zjawiska jakie zost przedstawione na zdjeciach bo ten typ juz tak ma ?!!! Nie da sie tak tego skfitowac,pominac .
Jezeli ma tu zjawisko wyst jasnych obiektow na czarnym tle , to jak najbardziej odbije sie ono na jakosci pelnowymiarowego ze tak to ujme obrazu.proste jak....

Mam ten TV od tygodnia i efekt widoczny na zdjęciu u mnie nie występuje. Miałem do wyboru oleda 4k 55 calu lub js9500. Wybralem ten drugi i nie żaluję. Jak na Leda ma bardzo dobrą czerń i jest bardziej uniwersalny od oleda.
 
Ostatnia edycja:
Do góry