oled 559609 nowe oceny ,seria eg96**,

bluray

Banned
Ambra, dzięki za unikalne info.
W jaki sposób powstała tabela informacyjna ?
Jest dużo danych.
Czy materiał to tylko 720 linii ?
Daj link do tego video.


Może lepiej zassać plik UHD softem [4k video downloader] ?
Jak tak robię i mam pliki UHD na HDD.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam na kompie jest tak jak leci filmik,wybierasz jakość(2160p 4K) klikasz prawym myszy na ekranie, później w statystyki dla nerdów i jest ta tabela... Ambra sorry za głupie pytanie ten filmik był w 4K ? Zobacz na przykład ten :https://www.youtube.com/watch?v=AYl7oLNP5Wg i inne na tej stronie ? Ok Ambra przeczytałem Twój post 4K ULTRA HD ciekawe materiały już wiem o co chodzi-sorry.Pozdrawiam RH
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
Ambra, dzięki za unikalne info.
W jaki sposób powstała tabela informacyjna ?
Jest dużo danych.
Czy materiał to tylko 720 linii ?
Daj link do tego video.


Może lepiej zassać plik UHD softem [4k video downloader] ?
Jak tak robię i mam pliki UHD na HDD.

Witam Mr bluray
Po to kupujesz odpowiedni tv ,aby nic więcej nie podpinać,jak masz salon to trudno lecieć tam z biurkiem komputerowym.to wszystko ma lecieć w czasie rzeczywistym,Najbardziej zaskakujące (lekko powiedziane) jest to.,że producenci tv sugerują, że świat netu stoi otworem w ich smart tv,a faktycznie tak jest,możesz odczytać pocztę email lub zobaczyć aktualną pogodę, jak chcesz szybkich transmisji pojawia się grzeczny napis podłącz przez Screen Mirroring swoją komórkę lub tablet przyspieszysz!.....
Odnośnie pytania to j.w.post .http://www.youtube.com/watch?v=o4zaP-pnbRs
To są dość dobre dema ze zbioru /Hochgeladen von Quang Nguyen / osiągalna prędkość 20Mbps tylko na kompie,wszystko w poście o ciekawych materiałach Uhd,
p.s. swoją drogą w nagłówku tego forum jest opcja" próbki hd" ,w tych czasach warto dodać jedną literkę "u"
pozdro:eek:k:
 

Kto_To_Jest

New member
Ambra a jak wygląda upscaling materiałów o słabszej jakości na tym Oledzie?
Bo na Ledach LG nie wygląda to dobrze w porównaniu do konkurencji.
 

bluray

Banned
A gdzie ty porównałeś klasę upscalinku do UHD z HD na różnych TV ?
Wierz mi, żaden TV nie ma z tym problemu.

Czy dziś jeszcze trzeba tłumaczyć komuś przewagę matryc 2160 linii (4K/ UHD) nad VHS i 720, 1080 ?

Ale pytasz o materiały słabej jakości.
Będzie źle. To pewne.
VHS i słabe SD nie nadają się do polepszania PQ przez upscaling.

@ambra:
Jutro na IFA prezentacja HDR na telewizorach LG OLED 4K.
Filmy przygotowane przez BBC.
Będziesz w weekend w Berlinie ?
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
Witam,
Jak jestem zmuszony coś obejrzeć w gorszej jakości,(takiej jak kaseta VHS-wiecie te kobiety),to włączam tryb obrazu żywy, czerń oleda i te kolory sprawiają, że z pewnej odległości można jakiś film obejrzeć.Nie widzę tam poprawy rozdzielczości, ale nie jest gorzej,.
Ogólnie
Obraz na oledzie jest dużo lepszej jakości niż ten jaki uzyskiwałem na mojej 10let.plaźmie.Dotyczy to wszystkich przekazów tych o jak.VHS jak i full-hd, a o rozdzielczosci 1440p i 2560p obraz jest lepszy ,bardziej plynny i wyraźnejszy niż jakiekolwiek demo ,które oglądałem w sklepie,
Poza tym ,nareszcie z odległości kilku metrów mogę swobodnie czytać teksty w necie,przeglądać pocztę, wszystko jest perfekcyjnie wyraźne, a obraz wyjątkowo stabilny,pozbawiony migotania,nawet przy nagrywaniu video kamerą!
Odnośnie przyjazdu na targi,to szczerze już mnie tam nie ciągnie ,amazonprime już ma materiały HDR,za chwilę aktualizacja eg96**,pozwoli na odbiór w domu,jestem pewien,że w hałasie targowym to nie jest najlepsze miejsce na podziwianie pięknych obrazów, ale nie wykluczam przyjazdu ,zwłaszcza ,że w niedzielę Mark Foster ,będzie miał tam swój występ na żywo w Biergarten., (ogródku piwnym,coś dla Nas):popcorn:::niewiem:
 

ambra

New member
smart tv lg oled webos2.0

W smart tv przegladarka www nie jest ważna, To aplikacje czynią z niego urządzenie o wszechstronnym zastosawaniu.
Dzięki
You Tube mamy dostęp do niezliczonej liczby ciekawych materiałów ,w wersjach SD,HD,UHD.eksperymenty nagrań w zwolnionym tempie,pejzaże filmowanie z dronów,koncerty itp.
Amazon video(ok.40tys.ffilmów )daje wybór nowych produkcji filmowych,nawet z przed kilku miesięcy,wersje sd,hd,niektóre pozycje wersja uhd większość bezpłatnie w ramach abonamentu,najnowsze kinowe hity od 5€ do 15€
Netflix j.w.(biblioteka ponad 100tys.filmow) filmy bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu max ok.11€ m-nie
Skyonline nowe płatne filmy,także produkcji HBO ,niektóre pozycje w ramach oplaty ok.19€,dobra jakość hd ,porównywalna z płyt bluray
Jest też sklep LG store ,można z niego wgrać inne aplikacje jak Maxdome.filmowy,Spotify muzyczny,filmboxlive,myVideo,vtuner,juke i kilka innych .Nie ma aplikacji Skype.
Jest też tu ciekawa funkcja udostępniania różnych materiałów poprzez poszczególne stacje np.wiadomosci z określonej godz.seriale ,podobnie jak tvn Player w Polsce,z tym ,że w de jest kilkanaście takich stacji ze swoimi programami.z netu
Ale najbardziej przypadła mi do gustu funkcja oglądania od początku jakiegoś programu,dziś na arte HD włączyłem ciekawy koncert ,który zaczął się godzinę wcześniej, za chwilę pojawił się napis, jeśli chcesz naciśnij niebieski przycisk zobaczysz ten program od początku i faktycznie zaraz dostałem na ekranie program od poczatku.Nie ma tu podpiętego żadnego twardego dysku do nagrywania,a programy i itak można cofnac,dobre.

pozdrawiam::-D
 

bubafat

Active member
Bez reklam
....
Netflix j.w.(biblioteka ponad 100tys.filmow)
Gdzie Ty te 100.000 filmow widziales?
Albo masz wersje z 2050 roku, albo liczysz kazdy odcinek, kazdego serialu osobno.
Najwieksza biblioteka regionalna (US), ma ponizej 10.000 tytulow.
Te liczbe nozna powiekszyc o ok 40%, jesli ma sie dostep do zasobow we wszystkich regionach.
 

ambra

New member
liczby

wg quotenmeter.de w 2014 kiedy zaczynał się na dużą skalę streaming filmów w de to
Netflix posiadał ponad 75.000 tytułów
amazon posiadał ponad 13.000 filmów i serii
Maxdome utworzony w de z bibloteki filmów stacji ProSieben Sat1 posiadał ponad 45.000 tytułów filmów
snap by sky ok.5.000 tytułów głsnap by sky ok.5.000 tytułów głównie HBO
Watchever ponad 3.000 filmów i ponad 9.000 serii
Wg wikipedi aktualnie netflix ma ponad 100.000 pozycji filmowych a wg techcrunch.com amazon video ma ponad 40.000 tytułów filmowych do zaoferowania.dla niektórych podam,że teraz bedzie tez aplikacja na androida .
pozdrawiam
ównie HBO
Watchever ponad 3.000 filmów i ponad 9.000 serii
Wg wikipedi aktualnie netflix ma ponad 100.000 pozycji filmowych a wg techcrunch.com amazon video ma ponad 40.000 tytułów filmowych do zaoferowania.dla niektórych podam,że teraz bedzie tez aplikacja na androida .
pozdrawiam
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bzdura.
To przykre patrzec jak, po raz kolejny popelniasz ten sam blad, nie silac sie nawet na to, aby sprawdzic ewentualna watpliwosc. Zakladam, ze nie masz dostepu do Netflixa, bo przewertowanie kilku tysiecy pozycji to zupelnoe inna bajka, niz przebicie sie przez liste 100.000
Ja mam Netflix od lat. Ty wiesz lepiej, bo przeczytales cos bez zrozumienia.
W Wikipedii stoi jak wol, ze 3 lata temu, Netflix udostepnial poprzez streaming online ponad 10.600 tytulow w US.
Niedlugo po tym stracil ok 1800 tytulow, teraz zreszta, w zwiazku z wygasnieciem umowy z Epix-em 5 dni temu stracil kolejna porcje najnowszych hitow. W miedzyczasie przybylo sporo nowych pozycji. Ale nie 90.000.

Rozgryzienie zwrotu "100.000 movies and tv shows, tough only a portion is available via streaming", nie powinno byc w dzisiejszych czasach zadaniem niewykonalnym, chocby z racji translatora google ;)


Edit:
Zadalem sobie trud, bo wyznaje zasade drugiej szansy. Nie wyznaje zasady trzeciej szansy.
Jest gorzej niz myslalem. Pozostalo ok 8000 tytulow w US
http://netflixukvsusa.blogspot.ch/?m=1

Jesli posiadasz liste 100.000 bardzo prosze o jej zaprezebtowanie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
netflix

Masz rację, nie da się naraz obejrzeć tylu filmów naraz.
Ale w świecie biznesu liczy się to ile kto posiada, a nie ile w danej chwili i w jakim kraju udostępnia, przez to bardziej rosną akcje netflixu niż firm konkurencyjnych. Pisałem ,że posiada bibliotekę 100.000 filmów, tzn.ma do nich prawa do dystrybucji od największych wytwórni filmowych, i to już po 28 dniach od premiery sprzedaży na płytach DVD czy bluray.

Najbardziej szczegółowa strona dot.Netflixu tu;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Netflix

Jest też tu ciekawe info cyt. (za pomocą google translat.)

Początkowo nadawano przekaz strumieniowy wyłącznie przy użyciu technologii Microsoft i kodeków, takich jak VC-1 do wideo i WMA audio, na szybki rozwój i różnorodność urządzeń Netflix-stanie wymagało kodowanie w wielu różnych formatach - w tym H.264 (AVC), VC-1, H.263 i H.265 (HEVC) dla wideo i Dolby Digital, Dolby Digital Plus, AAC i Ogg Vorbis audio. [319] Zgodnie z Netflix, ogromnej liczby kombinacji kodeków i bitrate może oznaczać konieczności kodować ten sam Tytuł 120 różnych razy, zanim zostanie dostarczona do wszystkich platform transmisji strumieniowej. [320]

Netflix wykorzystuje adaptacyjną bitrate strumieniowe technologii, aby dostosować jakość obrazu i dźwięku, aby dopasować warunki szybkiego połączenia szerokopasmowego i sieci w czasie rzeczywistym klienta.

Netflix zaleca:

Jakość Wymagana prędkość pobierania Ref
Wymagany 0,5 Mbit / s [321]
Zalecane 1,5 Mbit / s [321]
SD 3,0 Mbit / s [321]
HD (720p i 1080p) 5,0 Mbit / s [321]
Ultra HD (2160p) 25 Mbit / s [322]

Mam Amazonv video i tu są w wersji UHD m.in.takie tytuły dostępne w ramach abonamentu

Sneaky Pete
Casanova Untold
A History of Radness
Bosch org.seria Amazona 10 pełnych części
The Kicks
Mozart in The Jungle season 1 org.Amazon 10 pełnych części
Gortimer Gibbon seria 10 części
Transparent seria 10 części
Alpha House Staffel2 seria 10 części
The Man In The High Castle
Just Add Magic
Mad Dogs
to ok. 60 tytułów UHD za niecałe 10€ m-nie. Ta oferta każdego dnia się zwiększa.

Dodatkowo tytuly UHD ,można kupić na stałe lub na 48godz. M.in.takie tytuły

Better Call Saul Staffel 1 seria 10 części
Godzilla
Ghostbuster cz.1 cz.2
Hancock
Men in Black
Elysium
On the WaterFront
The Amazing Spider Man
Captain Philips
After Earth
Battle:LLos Angeles
Salt
This is The End
The Da Vinci Code
i kilkadziesiąt innych,bajki,seriale,sensacja,fantasy,
W tytułach HD propozycji jest tysiące łącznie z Szybcy i Wściekli 7,i innymi tegorocznym hitami filmowymi
W tytułach SD o jakości DVD jest kilkadziesiąt tysięcy propozycji
tak to wygląda jeśli chodzi o aplikację Amazonvideo.
NETFLIX jest firmą o wiele poteżniejszą,. obecnie najbardziej dochodowa firma .com na świecie. .

Pozdrawiam:shock:
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ambra cut the crap.
Ile tytulow na Netflixie masz dostepne online, ze swojego telewizora w Niemczech?
Rozumiesz pytanie?
Nie chodzi o to, ile kiedys wypozyczal tytulow na DVD w zamierzchych czasach, tylko co oferuje online na chwile obecna.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
rkaminiski
Dioda Oled jest silnym i bardzo wydajnym zrodlem swiatla. Nie wiem czy wiesz, ze robi sie z nich lampy oswietleniowe. Stad tez stwierdzenie, ktore przytaczasz, z zalozenia mozna potraktowac jako pochopne. Zgoda.
Czy w najblizszych latach okaze sie ono falszywe, to sie jeszcze okaze.
Proponuje jednak pochopnie nie popadac w przeciwna skrajnosc, czy zawczasu ferowac wyrokow iale zaczac od zdefiniowania "standardu" HDR.
Na dzien dzisiejszy, o tym czy telewizor jest HDR, czy nie, decyduje ...naklejka.
Umowmy sie wiec, ktory ze standardow ma wspierac (na chwile obecna sa 3) i jaka szczytowa jasnoscia swiatla musi sie wykazac 1000, czy 4000 nitow?
Jak juz to ustalimy, i przyjmiemy jakis czasokres na spelnienie tego zalozenia, to dopiero wtedy mozna bedzie przyjmowac zaklady.
BTW.
Podobno to Franz mial strzelac do Papieza.
LCD Samsunga ma blisko 2x wieksza jasnosc szczytowa, zas LCD Dolby Labs 10x wieksza.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Nalezy byc optymista. Zwlaszcza w tym calym standaryzacyjnym balaganie, ktrory nas w ciagu najblizszych paru lat czeka ale i podejmowac roztropne decyzje.
HDR juz transmitowano w maju i wyszlo z tego tyle samo, co na IFA, Mysle, ze jeszcze daleka droga przed jego powszechnym zastosowaniem. Skoro nie mozemy dostac rewolucyjnego skoku jakosci, w nadchodzacych standardach, kazdy poprawiajacy nasze odczucia gimmick, mile widziany.
Gaga, chwala betstesterom!
 
Do góry