oled 559609 nowe oceny ,seria eg96**,

bubafat

Active member
Bez reklam
w komercyjnym przesylaniu obrazu epoka mpeg,mpeg2,mpeg4 się kończy,ii przesłanie obrazu bez nowego kodeka HEVC jest dla mnie ,wysyłaniem bez tej właśnie kompresji,

To bardzo ciekawe podejscie. Szukajac analogii, mozna by powiedziec, ze wg Ciebie, do dnia dzisiejszego, nie jezdzilismy samochodami, bo samochody zaczeli produkowac od 2015r, a dotychczas .. jezdzilismy powozami?..chodzilismy na piechote? Idac dalej moznaby przyjac, ze dopiero Twoja generacja nalezy do gatunku Homo Sapiens. Rodzi to klopotliwe pytanie, o przynaleznosc gatunkowa Twoich przodkow, a takze moja, czy innych, posiadajacych dorosle potomstwo, forumowiczow.

[Quote!]
liczenie na to ,że YouTube będzie wysyłał obrazy w Gb/s jest ,jakimś wielkim nieporozumieniem,na dzień dzisiejszy[/quote]

Jest to koncept zrodzony wylacznie w Twojej glowie, ale to dobrze ze kwestionujesz najpierw swoje wlasne idee, zanim obrocisz sie przeciwko cudzym. Przypomne Ci, ze to Ty glosisz, ze YouTube udostepnia nieskompresowane video streamy.
Poniewaz jest to problem matematyczny, a nie semantyczny, niestety nie rozwiazesz go ogloszeniem swiatu tego, co wg Ciebie jest kompresja video, a co nia od dzisiaj byc przestanie, bowiem liczby sie nie zgadzaja.
Pojedyncza klatka NIESKOMPRESOWANEGO video 4k (8bit na kolor), ma rozmiar ok 25MB, zas w sekundzie tych klatek powinno byc powiedzmy 25, co w uproszczeniu daje nam 25 (MB/klatke) x 25 (klatek/sek) x 8 bitow/ Bajt =5000 Mbitow/sek Tymczasem wg Ciebie 25 Mbitow/sek wystarcza. Jak to jest? Wytlumacz prosze.

[Qoute]
,Do nie skompresowanego obrazu 4k kodekiem HEVC przez YouTube wystarczy przesył 25Mbps, taka jest moja opinia.To ,że on ma kompresje VP9 ktorą google usilnie lansuje i jest trochę lepsza niż standart H.264 ,oszczedza 50% miejsca w stosunku do kodeka H.265 to do mnie nie przemawia.Jestem za standartem H.265/HEVC. który jest w tej chwili najbardziej nowoczesnym i uznanym standartem kompresji video na świecie wśród producentów sprzętu tv i nadawców,przyjeta w de norma przesyłu sygnału dvb-t2 hd opiera się na tym kodeku,większość nadawców prog.satelitarnych Ultra HD ,stosuje kodek HEVC,,kodek ,ktory działa w zakresie 320x240 Pikseli do 8192x4320 Pikseli (4320p) ,a więc jest opracowany z myślą o przyszłych urządzeniach 8k.[/QUOTE]

Zapytam krotko.
Jak Twoim zdaniem przesylany jest sygnal video, pomiedzy twoim odtwarzaczem BD, czy STB a telewizorem,,po kablu HDMI. Jest on skompresowany, czy nie i jaki bandwith jest potrzebny do takiej transmisji? Pytanie pomocnicze: Dlaczego zmieniano stadard HDMI 1.4 zapewniajacy bandwith na poziomie ponad 10 Gbps na HDMI 2.0 (18Gbps), bo chyba nie po to zeby przepchnac 25Mbps?
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
- Krotko mowiac rodzice, to ojciec i matka.
Nieprzyzwoitosc w funkcji wiedzy faktyczniej, wdarla sie pomiedzy chlopcow, milczacych i patrzacych w ziemie

Ambra przegryzles juz temat, czy rachunki za skomplikowane?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam będzie fajny dlaczego ma nie być? Kolega @bubafat-poprawił,powiedział co ma do powiedzenia i mam nadzieję,że to mu wystarczy? Każdy może się przejęzyczyć czy pomylić i to też trzeba zrozumieć !
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tak. Tylko zrobilem to w dobrej wierze. Autor zas, zamiast wziac to za dobra monete i poprawic prosty blad, wolal napuszyc sie i potraktowac pomoc z gory. Wlasciwie poszedl chyba o krok dalej, bo potraktiwal mnie jak ignoranta, za co zreszta do chwili obecnej nie przeprosil, a wszystkich majacych chocby minimalna wiedze w temacie, za idiotow.
Brak elementarnej wiedzy nie jest najgorszym grzechem. Warto umiec sie zachowac, zwlaszcza wtedy, kiedy nie ma sie racji.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam ok wyjaśnienie przyjęte i proponuje nie drążyć dalej tego tematu,to też będzie o czymś pozytywnym świadczyć.....Pozdrawiam RH
 

pantomima

Banned
Newsik

Od pazdziernika biezacego roku w sprzedazy OLED Panasonica :)

Robi sie ciekawie , bo pewnie niebawem i Sony wyskoczy ze "swym" oledem (ciekawe czy na panelach LG czy wlasnych? ) .

Tak czy siak mega fajnie bo konkurencja startuje co zapewne wplynie na spadek cen a i teraz bd dopiero mozna porownywac mozliwosci tej technologii .

Prawdziwy wyscig w pogoni o prym jakosci tak naprawde dopiero wystartowal :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam bardzo dobra wiadomość,jestem raczej przekonany na 99% jest na matrycy LG ale to moim zdaniem nie jest tak istotne,ważne jest tak jak piszesz,że wpłynie to na spadek cen bo nie ma nic lepszego jak zdrowa konkurencja !
 

pantomima

Banned
Ja odobiscie wolalbym aby to byly matryce opracowane przez Panasonica , w przypadku Sony zeby bylo podobnie . Cala esencja oryginalnosci/indywidualnosci chyba charakteryzuje sie tym ze dany produkt od podstaw zostal stworzony zaprojektowany/opracowany przez jednego producenta .
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Pełna zgoda tylko żeby to spełnić to Panasonic i Sony musi mieć kasę na to.jak na razie prawdopodobnie nie mają.Panele Oled są b.drogie,maszyny,cała fabryka koszta -ogromne.Dochodzą jeszcze patenty które LG wykupił.Niech jadą na tym co mają,wpakują swoją elektronikę która też się bardzo liczy i będzie więcej niż dobrze!
 

pantomima

Banned
Jezeli chodzi o elektronike to oczywistym jest ze Lg przy Sonym/Panasonicu wypada slabo tak ze to kolejny plus konkurencji ktora wlasnie zostala zapoczatkowana przez japonskiego producenta .

Pewnie masz racje ze bd to oledy na panelach od Lg ,ale nie wydaje Ci sie ze Lg/ik oficjalnie podal by takie oswiadczenie o udost swych matryc Panasonikowi ?
Od zakonczenia prac nad plazmami minelo juz 2lata wiec raczej watpie aby Panas pracowal tylko nad elektronika pod panele oled .

Zapewne na targach Ifa w Berlinie zostalo podane juz oficjalne info jak to jest z tymi oledami w wydaniu Panasonica .
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Spokojnie.
Nie mozna w tym calym obrazku zapominac o tym, ze LG jest ciagle najwiekszym producentem paneli LCD. Nikt nie podcina galezi na ktorej siedzi. Japonska konkurencja wcale nie oznacza spadku cen OLEDow. Co gorsza Koreanczycy moga chciec" rownac" do potencjalnie wyzszych cen japonskich telewizorow.
Obawiam sie, ze przez najblizszych kilka lat czeka nas kupowanie OLEDow na sale-ach
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kilka razy już czytałem dużo wcześniej co prawda z tego co pamiętam były to nieoficjalne wiadomości,że LG będzie udostępniał swoje matryce Oled .Sprawdzisz to w menu serwisowym to będzie wiarygodna informacja.Co do elektroniki to będzie moim zdaniem taka sama jak jest w LCD,ewentualnie z małymi zmianami (HDR).Ważne,że już zaczęli z produkcją to jest istotne bo do tej pory to się bujali z prototypami od chyba trzech lat po wystawach.
 

pantomima

Banned
Najwiekszym moze i tak ale jaka jakoscia emanowaly te ich ledy ...

Panasonic specjalizowal sie w plazmach i na tamte chwile zaproponowal najwyzsza jakosc obrazu niedoscigniona przez reszte .
Podobnie Samsung ze swa plazma F8500 a i w segmencie lcd niezle sobie radzil ,podobnie Sharp /Sony .

A Lg nigdy nie blysnal . Plazmy mial slabiutkie podobnie jak i ledy ,masowka na potege .
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Co nie znaczy, ze od teraz LG, nie bedzie chciala pozycjonowac inaczej swoje produkty. Popatrz na droge jaka przebyl Samsung. Zaczal jak LG, a skonczylo sie tak, ze jako rynkowy lider, sprzedawal kilka razy wiecej niz Sony i Panasonic , zyczac sobie za swoje telewizory wiecej niz firmy japonskie. Jakosc a cena to dwie rozne rzeczy. Ja mowilem i mowie o cenie. Kwestie jakosci, usterkowosci, czy potencjalnych roznic pomiedzy produktami, ktorych nie ma, to wrozenie z fusow. Cena to cos przewidywalnego, bo zalezy od trendow ekonomicznych i realiow rynkowych.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Gdzieś miałem dane,że najwięcej matryc do LCD produkuje Samsung,trochę mniej LG,później AUO,dalej Innolux,BOE i inne chińskie firmy.Ale to nie jest istotne na razie gdybamy? Sadze,że teraz pomału LCD z roku na rok będzie coraz mniej produkowanych? IFA w/g mnie to jest taki "ubogi krewny" CES i tam będą nowości.ja jestem bardzo ciekawy co pokaże na CES Samsung bo zostanie w ogonie !!! Co do cen nie wiem, jasnowidzem nie jestem (cholera szkoda) ale myślę,że wcześniej czy później konkurencja musi spowodować spadek cen.Było by szybciej jakby jeszcze ktoś zaczął produkcję samych matryc Oled a jak widać nie będzie to tak szybko,obym się mylił !!!
 

pantomima

Banned
Zgadza sie . Marki o ktorych wspomniales ukierunkowaly sie na mase nie jakosc . Podobnie bylo z popytem na ich produkty . Zdobywajac rynek pod wzgl sprzedanej ilosci swych produktow wieksza uwage po tym fakcie skupili na jakosci chcac jeszcze podbic statystyke przez co dobili do obecnego etapu tak jak by zmonopolizowania segmentu tv bo jak by nie bylo to ich odbiornikow sprzedaje sie najwiecej choc nie jestem do konca przekonany co do tej jakosc Lg .
Dopiero wprowadzajac Oleda diametralnie zaznaczyli zmiane statusu choc ta jakosc to oled sam w sobie . Wprowadzajac na rynek nowa technologie chcieli wniesc powiew swierzosci w materii jakosci bo grzechem bylo by wypuscic takiego newsa jakim niewatpliwie jest oled opartego na starych standardach .

Bedzie ciekawie. Zapewne za chwile Soniak/Samsung wprowadza pewnie swoj Oled a to pokaze jak to jest naprawde z ta jakoscia od Lg.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Narazie Panasonic bedzie sprzedawal telewizory z panelami LG. Czy naprawde trzeba podkreslac implikacje jakie niesie ten fakt?
Przeciez wszyscy jestesmy urzeczeni obrazem OLED i utozsamiamy go z przyszloscia wyswietlaczy. Wszyscy tez w mniejszym, badz wiekszym stopniu, obawiamy sie o jedneo - jaka bedzie usterkowosc i dlugowiecznosci matrycy. A matryce pochodza od LG. Wyprodukowanie matryc o wielkosciach nadajacych sie do telewizorow UHD, po koszcie krancowym, majacym jakis ekonomiczny sens, zajeloby japonczykom kilka lat, jesli oczywiscie chcieliby sie na tym skupic. Jak wiadomo celuja w inne segmenty rynku.
Konkluzja, o ironio, jest taka, ze na chwile obecna wszystko, wlacznie z powodzeniem telewizorow OLED, pozostalych marek, opiera sie na "jakosci LG", w ktora powatpiewasz
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Zgoda tylko jakość paneli Oled z roku na rok będzie w/g mnie lepsza od LG (Nowa fabryka-linia technologiczna) Co do LCD jest to przestarzała technologia i czas pomału z nią skończyć chyba,że Sony wróci do swojego prototypu Crystal LED w co wątpię ?
 

pantomima

Banned
Jak kiedys ktos to ujal - "matryca to plotno" procesor i cala reszta to ...
Powatpiewam bo Lg mial mierna elektronike a ona jest mega wazna
Oled sam w sobie daje mega mozliwosci , udalo sie go opracowac/wyprodukowac - chwala Im za to ale co z reszta ...
 
Do góry