oled 559609 nowe oceny ,seria eg96**,

bubafat

Active member
Bez reklam
Pantomima. Nie znam tego cytatu. Sam w sobie, moze nie jest kompletnie idiotyczny. Jego zastosowanie w tej dyskusji, jest natomiast smiertelne, bo sprawia, ze kazdy logiczny, dotychczasowy, czy przyszly argument, staje sie niewazki.
Matryca, w tej konkretnej sytuacji jest sprawa kluczowa, dla calego przemyslu i jego najblizszej przyszlosci.
 

bluray

Banned
LG ma wyłączne patenty / licencje na matryce WRGB OLED.
Od 2009 r.
Samsung poszedł w innym kierunku.
Stosowali trzy kolorowe oledy R, G, B.
Bardzo szybko się z tego wycofali.
Patent LG polega na stosowaniu wyłącznie białego oleda ale z filtrami RGB.


Panasonic dostał od LG DISPLAY ciemne matryce z jasnością max 450 nits.
Dużo wyjaśni się kiedy dowiemy się jaką jasność będzie miała seria flat 9500 (9200).
To kluczowy parametr w bitwie o HDR !
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Zgadza się wszystko co podałeś kolego @bluray.Nie wiem tylko jakie matryce dostał Panasonic od LG.Co do HDR z tego co wiem powinno być około 800 nits....chyba,że zastosują jakieś inne rozwiązanie?
 

RHJG

New member
Bez reklam
To ciekawe, nie czytałem ? Zobaczymy jak to będzie ? W każdym razie po obejrzeniu na Samsungu JS 9500 filmiku Życie Pi do pełnego HDR w/g powinno być jasno i to bardzo,inaczej ten cały HDR mija się z celem.Philips w swoich założeniach podawał dużo wyższe wartości !.Sony okazało się, choinka na IFA nic nie pokazało ciekawego.Może na CES ?
 

bluray

Banned
Mam podejrzenie, że śrubowanie ekstremalnej jasności matryc oled pod HDR jest groźne z powodu ew. wypaleń i powidoków.
LED LCD może lepiej się nadawać pod HDR.
Zwracam uwagę, że nadal brak aktualizacji dla modelu 9600.
Za to premierowe serie 9500 i 9200 już mają implementację HDR.
Może więc inny typ matrycy ?


Czekam na opis HDR z IFA, ale przez osobę, która wie o co w HDR chodzi.
Bo dla mnie HDR to jest reprodukcji obiektów wydzielających lub odbijających światło przez ponad standardową ich jasność i w pełnej palecie kolorów. Np. choinka z lampkami, latarnie uliczne itp. itd ...
Dlatego BD playery muszą mieć także oznaczenie HDR i mają przesłać matrycy dodatkową informację. Oczywiście materiał video także.
Sama super jasna matryca jeszcze HDR nie zrobi. Jedynie na to pozwala.


Czyli w sytuacji gdy na śniegu, w słoneczny dzień (maksymalna standardowa jasność) leży świecąca żarówka to wybrane pixele matrycy (te od tej żarówki) dostaną informację o tym, że mają dać jeszcze więcej światła niż pixele od śniegu.
Wielką przyszłość widzę zwłaszcza dla fotografii pokazywanych na takich matrycach.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
To ciekawe, nie czytałem ? Zobaczymy jak to będzie ? W każdym razie po obejrzeniu na Samsungu JS 9500 filmiku Życie Pi do pełnego HDR w/g powinno być jasno i to bardzo,inaczej ten cały HDR mija się z celem.Philips w swoich założeniach podawał dużo wyższe wartości !.Sony okazało się, choinka na IFA nic nie pokazało ciekawego.Może na CES ?

Sony zawodzi ostatnimi czasy niestety . Co z tego ze tv od soniaka wizualnie wypadaja najlepiej jak generowany przez nie obraz pozostawia wiele do zyczenia .
Raczej watpie aby w ciagu kilku miesiecy opracowali cos co zaskoczy wszystkich .

Co do lcd - to juz zmierzch tej technologii .
 

pantomima

Banned
Pantomima. Nie znam tego cytatu. Sam w sobie, moze nie jest kompletnie idiotyczny. Jego zastosowanie w tej dyskusji, jest natomiast smiertelne, bo sprawia, ze kazdy logiczny, dotychczasowy, czy przyszly argument, staje sie niewazki.
Matryca, w tej konkretnej sytuacji jest sprawa kluczowa, dla calego przemyslu i jego najblizszej przyszlosci.

Panel telewizora to pewnego rodzaju plótno a procesor to artysta - juz chyba rozumiesz co mialem na mysli cytujac te slowa no i dlaczego tak bardzo upieram sie przy tym ze elektronika jest mega wazna ;)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Pantomima
Tak rozumiem.
Nie rozumiem natomiast czemu Ty nie rozumiesz, jak wiele zalezy od matrycy, zwlaszcza w tym konkretnym momencie.
Wszelkie generalizowanie jest psu na bude, bowiem obraz z aktualnych OLEDow, jest tak fantastyczny, (bije wszystko co do tej pory wyprodukowano masowo), ze licza sie jedynie potencjalne problemy o ktorych wspomnialem.
Zreszta dam Ci przyklad, ktory ma sie ni jak do tej konkretnej sytuacji, ale moze pomoze Ci zrozumiec, ze skupiasz sie na rzeczach nieistotnych i ze wybrales sobie zle motto.
Masz, daje Ci 8-bitowy, 60Hz panel o slabym uniformity, paskudnych katach widzenia i ponizejprzecietnym kontrascie. Doloz do tego "dobra elektronike" i zrob genialny telewizor. Albo jesli wolisz artystyczne porownania, wez cudne libretto, genialnego rezysera, fantastyczna muzyke, wypasione swiatla i polglucha trupe z lapanki w klubie anonimowego lakomczucha, o sredniej wadze 170 kg.
A teraz rob wiekopomna pantomime

Realnym problemem, nie jest to, czy i na ile Panasonicowi uda sie wyeliminowac niedoskonalosci przetwarzania obrazu, wystepujace w telewizorach LG, zwlaszcza , ze i tak jak podejrzewam, nie kupimy sobie urzadzenia tej generacji (ze wzgledow technicznych i finansowych), a dopiero z nastepnej Jezeli matryca od LG, okaze sie zawodna, odbije sie to czkawka na calym rynku, a popularyzacja OLEDow, na ktorej tak bardzo Ci zalezy, przesunie sie w czasie.
A moze jednak to rozumiesz?
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Proste ze rozumie i przy niczym sie nie upieram .

Fantastyczna czern zlewajaca sie w calosc ,brak konturow,szegolow ...
Plynnosc,szybkosc reakcji ...

Najlepszy obraz swiata ? - no nie wiem .Niewatpliwie lepszy od tego naj z segmentu lcd ale nie doskonaly .

Czy nie kupimy to sie okaze
Zalozmy ze pada Ci obecny tv i co wtedy ? Zainwestujesz w lcd ? , bo ja nie . Cena oleda zaporowa - mam na mysli 4k 65" ale po co bawic sie w cos co zostalo zdeklasowane w kazdym praktycznie aspekcie .
Jedyna opcja to Oled .
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie wiem, co cytujesz. Wiem natomiast co ludzie z branzy i dotychczasowi wlasciciele najlepszych plazm mowia. Wychodzi na to, ze lubisz byc anty. Zreszta zrobmy test.
Powiedzmy, ze masz mozliwosc, za darmo, wymianic swoj aktualny model telewizora na Oled Fhd o tej samej wielkosci. Wchodzisz?
 

pantomima

Banned
Jasne ze tak bez chwili zawachania pod warunkiem ze dasz mi gwarancje na to ze po pewnym czasie uzytkowania nie wyskocza mi martwe pixele o ktorych glosno jak rowniez to ze problem z powidokami/wypaleniami bd mial miejsce nie czesciej/szybciej jak w przypadku pdp .

Nie badz zlosliwy,ja nie jestem ;)

Nie jestem anty ,slucham co mowia ludzie z branzy .
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie jestem i nie probuje nawet.
Zlosliwosc, a prowokacja to 2 rozne rzeczy. Nie mam powodu byc zlosliwym.
Czyzby nie wyszlo na to, ze myslimy tak samo?
No chyba , ze wolisz jakiegos topowego LCD? Sorry, ze zapomnialem zaproponowac ;)
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Podobnie ale nigdy tak samo ;)

Co do wymiany obecnego tv na ten o ktorym wspomniales - z racji ze moja plazma obecnie przebywa w serwisie bral bym w ciemno takiego Lg.ika,bez dyskusji ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Pamietam oTwoich klopotach, dlatego napisalem o modelu, a nie egzemplarzu.
Doczytalem Twoj edit. Naprawde rozwazalbys wydanie 8500 quid za 65" telewizor? Pomijajac nawet to, ze to poczatek technologii i pierwszy model tego producenta? No chyba ze myslales o LG?
 

pantomima

Banned
Myslalem raczej o oledzie 4k minimum 75" z pelnym wsparciem hdr ,niekoniecznie Lg , nie upieram sie rowniez przy tym ze mial by to byc Panasonic.

Z racji ze w materii Oled cos w koncu ruszylo (konkurencja) ktora juz niebawem nabierze rozpedu bo kwestia czasu jest tylko fakt wprowadzenia na rynek oleda przez Samsunga ,Sony czemu nie ?

Z koncem 2016 ,poczatkiem 17go mysle ze bd rozwazal taki zakup .

4k to oczywiscie przejsciowka ale taka rozdzielczosc w mym mniemaniu jest juz mega satysfakcynujaca i taka by mi wystarczala wiec po raz kolejny - czemu nie ;)

Sorry za te edycje . Ogladam wlasnie Us Open , stad to roztargnienie ,dopiski tego co mi umknelo,umyka .
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie sadzisz chyba, ze to bedzie standard.
Rozumiem, ze nie byle jaki tv, czyli tak.10-25k e , za tv z dwuletnia gwarancja hmm juz Ci zycze powodzenia.
Ja chyba wolalbym podroz dookola swiata albo 2-letnie wakacje.w obrebie Pacyfiku.
 

pantomima

Banned
Ceny sa mega zaporowe ale za rok dwa kto wie jak to bd wygladalo . Przy takim zakupie pasuje uwzgl wszystko ,przedewszystkim okres gwarancji .

Chyba nie sadzisz ze stac mnie na tv za 25k e . ;)
 

ambra

New member
Teraz garść informacji o łączach w smart tv lg eg96**
1.Screen Mirroring ,zapomnijcie o przekazie 4k poprzez to łącze ,WiDii Intela jest 4 generacji umożliwia maks przesył obrazu fullhd,z pogorszona luminacja.
2.przegladarka www,oparta na Linuksie,zachowuje się podobnie jak przegladarka www w ps3,trudno uzyskać płynny obraz ,jest wolna i niepraktyczna,bez Flasha i mozliwosci zapisywania plików, materiały video nie są odtwarzane plynnie ,nawet fullhd,o 4k zapomnijcie
3.YouTube jedyna aplikacja do wyszukiwania materiałów ultrahd w sieci,ale tylko video,że wszytkimi kodekami ,głównie VP9, odtwarza materiały 4k.60fps plynnie,ale kiedy spojrzy się na faktyczne parametry transmisji ,to na YouTube nie przekracza ona 13Mbps,często jest faktycznie 30fps, a rozdzielczość zaledwie fullhf,przykład na zdjeciu, foto z oleda
 

Attachments

  • Studio_20150903_034624.jpg.jpg
    Studio_20150903_034624.jpg.jpg
    385,9 KB · Wyś: 45
Do góry