oled 559609 nowe oceny ,seria eg96**,

pantomima

Banned
Mama ten TV od tygodnia i efekt widoczny na zdjęciu u mnie nie występuje. Miałem do wyboru oleda 4k 55 calu lub js9500. Wybralem ten drugi i nie żaluję. Jak na Leda ma bardzo dobrą czerń i jest bardziej uniwersalny od oleda.

Gratuluje ;). Gdybym byl na etapie zakupu nowego tv i nie mial by to byc oled to zapewne byl by to ten model Samsunga .
Jaka przekatna ?
 

ulteo

New member
Gratuluje ;). Gdybym byl na etapie zakupu nowego tv i nie mial by to byc oled to zapewne byl by to ten model Samsunga .
Jaka przekatna ?

Dzięki:) Niestety tylko 65 cali. OLED mnie bardzo kusi jednak wybrałem większą przekątną i święty spokój. OLEDy jeszcze raczkują. Mają świetny obraz jednak okupiony powidokami i padającymi jak muchy pikselami. Za 3 lata jak dopracują Oledy pewnie wymienię TV.
 

pantomima

Banned
Kusza kazdego ale jak wspomniales dopiero raczkuja i na chwile obecna nie warto .
Za trzy lata jak najbardziej tak gdy zost juz dopracowane a i oferta materialow 4k bd szersza .
65" to juz calkiem fajna przekatna choc z czasem nie robi juz zadnego wrazenia,przekonasz sie o tym juz wkrotce ;)
Tak czy siak 10"+ to lepsza opcja niz oled 55 .
Oby sluzyl lata ;)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Ludziska nigdzie nie napisałem,że ktoś coś celowo zrobił,po prostu nie wiem jak był ten TV ustawiony ? i tyle.Miałem styczność z tym TV sąsiad kupił.Jestem ostatni który lubi teorie spiskowe,nawet nie przyszło mi to do głowy.Co do fotografii oczywiście,że masz rację bawię się ponad 20 lat i wiem z czym to się je !!! Sam nie raz pisałem żeby nie wyciągać pochopnych wniosków z foto bo można to różnie naświetlić i efekty można zrobić takie,że na plazmie będzie beeee....Przegraliśmy w siatkę i wszyscy jak widzę wkurzeni tylko dlaczego ja mam obrywać jak szlag mnie trafił po tym meczu !!!
 

bubafat

Active member
Bez reklam
RHJG.
Ale po co się napinac i tak jak napisałeś, najlepiej byśmy zrobili ignorując komentarze.
Zdjęcia zostały wykonane w ten sposób celowo, zeby wykazać różnice pomiedzy technologiami. Coś co jest oczywiste. Jak widać nie dla wszystkich, bo pomimo tego, że widzimy ten sam obrazek, najwyrazniej komentujemy różne zjawiska. Wg Kolegów, którzy wypowiedzieli się powyżej, zdjęcie dowodzi jakieś "tragedii". Ja poza nierownomiernoscia podświetlania zdjęcia z ramka, nie widzę nic nadzwyczajnego, czy negatywnego, w obrębie możliwości tej technologii. Nie ma żadnej skali porównawczej, tzn innych zdjęć ekranow LCD przedstawiajacych ten sam motyw. Nie ma przedstawionych żadnych parametrów ekspozycji zdjec, czy ustawień telewizora.
Poza tym "test" jest kompletnie nieżyciowy. . Gdyby chodziło o wskazanie na jakąś konkretną wadę, czy skłonność tego konkretnego modelu (BTW która akurat jest znana), to wierze, ze tester zaprezentowalby jakis zyciowy przyklad, np jasny napis na czarnym tle, obiekt w przestrzeni kosmicznej, na rozgwiezedzonym niebie, jakis praktyczny, zyciowy przykład. Tymczasem zdjecie tak zaprezentowane, bez odpowiedniego komentarza, jak widać miesza tylko w głowach niedoswiadczonych obserwatorow i staje się woda na młyn bezsensownych dyskusji. Bo trudno nazwać je inaczej, kiedy większość osób wie o slabosciach LCD w kwestii podświetlania i o tym w jaki sposób i w jakich warunkach, w zależności od typu podświetlania, czy ustawien telewizora, się one ujawniaja. Nie potrzeba udowadniać, czegoś , co juz zostało udowodnione i dla każdego uzytkownika jest oczywiste. Przypomnę ze portal, z którego pochodzi porównanie, zajmuje się tematyką profesjonalnie i jest skierowany do osób rozeznanych w tej materii.
Dlatego Drogi Czytelniku, nie sadz ze to co widzisz na zaprezentowany zdjęciu, dowodzi o ponizejprzecietnej jakosci zaprezentowanego modelu i wiedz, ze jesli dostrzegasz problem, bo twój telewizor LCD wykazuje takie, a nie inne sklonnosci, to nalezy ustawic go tak, aby przeszkadzało Ci to jak mniej, zapal lampkę, żeby "oszukać" oczy, a przede wszystkim miec świadomość tego, że trzeba żyć z efektem halo, czy innymi mankamentami podswietlania naszych telewizorow, na które jesteśmy skazani, a od których ekrany samoemitujace światło są, z założenia, wolne.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
bubafat - jezeli sam stw ze to profesjonalny portal to sam rozumiesz ze raczej nikle sa przeslanki o celowym wrzuceniu sprefarowanej fotki ukazujacej ulomnosc lcd a konkretnie tego modelu i wykazania wyzszosci oleda nad nim w materii podswietlenia .

Nie upieram sie przy swoim bo moze byc tak jak Ty twierdzisz ,ale moze byc zupelnie inaczej .
Wydaje mi sie jednak ze nikt tutaj nic nie zafalszowal bo i po co .

Bulwersujace natomiast jest stwierdzenie,ta stanowczosc Twa -" Zdjecia zostaly wykonane w tenn sposob celowo...." - na podstawie zdj jestes w stanie stw ze to byla swiadoma akcja ? No prosze Cie ;)
W tej chwili juz nie chodzi mi nawet o to pdswietlenie a samo podejscie do tematu . Nie watpie w Twa profesje ale
tak nie mozna podchodzic do tematu .
Opierasz sie na tym ze Ci sie wydaje.bo namacalnych argumentow sprefarowania foty nie masz zadnych . Koniec kropka .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do niereformowalnych to i tak nie dotrze, a to o czym napisałeś Bubafat, wałkujemy (również z Kolegą RHJG) tu od lat (dla jasności, zgadzam się). Z tą różnicą, że mało komu chce się o tym pisać po raz setny i proponuję zgodnie z sugestią ignorować.
 

pantomima

Banned
Armanig - proponowal bym Ci odkurzyc lepiej figorki niz narzucac komus swoje wyimaginowane widzi mi sie -co kto ma,kogo ignorowac,kogo nie.Lepiej na tym wyjdziesz ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Pantomime.
Nikt na zawodowym poratlu, jak też nikt wśród osób mających jakieś pojęcie nie traktuje takiego zdjecia jako dowodu zjawiska, które jest oczywiste i bezdyskusyjne.
Nasze nieporozumienie bierze się stąd, że Ty najwyrazniej upatrujesz w nim dowodu, ja zaś wskazuje wyłącznie na to, że jest ono dalekie od obrazu jakie widzi ludzkie oko i komentuje dlaczego.
Warto czasem zastanowić się nad tym co piszą inni, zanim napisze się replike. Ja z Twoich wypowiedzi wnioskować mogę, iż zrozumiałeś, że napisałem, czy zasugerowałem, że zjawisko ukazane na zdjęciu, czy dramatyczna różnice pomiędzy technologiami, nie istnieją i można je wytłumaczyć sposobem wykonania zdjęcia, co jest teza fałszywą.
Rozumiem, ze może nie czytasz moich postów dostatecznie długo, żeby taka interpretacja nie mogla przyjsc Ci do glowy i ze przegapiles to, iz zwróciłem uwage na zupelnie inny aspekt, niz kwestia przewagi Oled, nad LCD w zakresie czerni i kłopotow z podświetlaniem.
Nie napisałem tez o żadnym fałszowaniu, tylko wykonaniu zdjęć w sposób najlepiej obrazujący efekt który byłby widoczny lepiej na filmie. Aby ukazać go dobrze, na pojedynczym zdjęciu, ekspozycję należy wydłużyć.
Tyle i tylko tyle napisałem i dobrze byłoby, żebyś nie przekręcal, czy nie nadinterpretowal moich komentarzy. Najlepiej je kilka razy przeczytać, jeśli są wątpliwości co do kontekstu, albo poprosić o doprecyzowanie, aby uniknąć dalszych nieporozumień i ewentualnych animozji. Dla niektórych takie podejście, to zbyt duże wyzwanie, albo w obecnym etapie życia, nie mieści się to w iwyznawanej filozofii zyciowej. Wierze, ze Ciebie akurat stać na "zdrowe podejście".
Oczywiście winę biorę na siebie, pisanie na telefonie w biegu, nie idzie mi dobrze i prowadzi czasowo niezrozumiałych skrótów myślowych. Wiem , że nie powinienem, ale inaczej nie da rady. W zwiazku ztym proszę rowniez o wybaczenie mi licznych edycji i błędów, których już nie poprawie, bo musze teraz walczyć "z traffikiem".
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
oled vs lcd lg

Witam
Przyłączam się do tematu porównań oled,lcd.
Na zdjęciach nie ma aż takich wielkich różnic, ale oglądając na żywo ,płynność obrazu, szczegóły drobnych elementów ,plastyczność obrazu, przewyższa zdecydowanie technikę lcd.
zaczął się oktoberfest więc kilka fotek,naprzemian oled tv i lcd tv ,obydwa firmy lg,ustawienia expert,sygnał 1080i,przekaz na żywo, WDR
 

Attachments

  • 20150920_202139.jpg
    20150920_202139.jpg
    591,4 KB · Wyś: 59
  • 20150920_202207.jpg
    20150920_202207.jpg
    536,1 KB · Wyś: 57
  • 20150920_202157.jpg
    20150920_202157.jpg
    392,5 KB · Wyś: 49
  • 20150920_202222.jpg
    20150920_202222.jpg
    358,9 KB · Wyś: 50
  • 20150920_202151.jpg
    20150920_202151.jpg
    527,1 KB · Wyś: 49
  • 20150920_202216.jpg
    20150920_202216.jpg
    431,1 KB · Wyś: 57

ambra

New member
oktoberfest

Oktoberfest uważane jest przez wielu za najpiękniejsze święto Europy i świata, ciągnie się przez trzy weekendy, przez co łącznie trwa 2 tygodnie. Tradycja tego wielkiego i słynnego święta, popularnego w Monachium w Bawarii sięga 1810 roku i corocznie jest celem dla 6 milionów gości.
Również kolejna edycja, ta w roku 2015, jawi się, jako wydarzenie, którego nie można przegapić i które, jak zwykle, przyciągnie miliony turystów z całego świata.
Oktoberfest stało się symbolem przyjaźni między narodami i jest wydarzeniem na miarę wielkich liczb:

To byl cytat ze strony oktoberfest.pl
Nic dziwnego ,że szła w pochodzie polonijna grupa z Monachium,
Ale najfajniejsze zdjęcia tu ;
Oktoberfest 2013: Hektolitry piwa i... kobiety [ZDJĘCIA] - Polskatimes.pl
jedna poprawka przekaz na żywo był ze stacji Bayerischer Rundfunk z Monachium, kiepska jakość zdjęć wynika z pośpiechu i sprzętu jaki mialem pod ręką,ale oled to oczywiście 55" a monitor LCD zaledwie 23".przekaz na żywo był bardzo dobrej jakości,.

ps.ostatnio udało mi się zrobić zdjęcie pikseli na oledzie , z nieruchomej planszy testowej obrazu 4k, ekran ma w poziomie ok.1250mm, z czego wynika ,że przy rodzielczości 3840, to ponad 3 piksele mieszczą się w jednym mm,do tego w jednym pikselu są cztery subpiksele,zdjęcie zrobione z odl.10cm i powiększone,
.......
Niestety pisze,że nie mogę wrzucić tego zdjęcia , limit fotek się wyczerpał ,szkoda :-| pewnie będę musiał wrzucić to na jakiś Instagram .
pozdrawiam
 

ambra

New member
Tak,masz rację, przy 55 " ekranie ,pikseli na oledzie nie widać, ale myślę, że dla amatorów na np.80" ekrany ,lub większe,potrzebna bedzie wyższa rozdzielczość, analogicznie,65"tv fullhd stwarza duży dyskomfort podczas oglądania obrazu na ekranie.,Odwrotnie,kupowanie tv 4k ,40" mija się z celem poprawy jakości, fullhd na takim odbiorniku,zwłaszcza sygnał z bluray'a lub stream np.z Amazon video ,1080p, jest już wystarczająco doskonały.,Wspominając blu-ray'a ,oczywiście nie myślałem o Naszym Ukochanym koledze.
pozdrawiam
 

ambra

New member
oled tv dla samotników - Ostrzeżenie

Witam

Jeśli w domu są dzieci ,zapomnijcie o oglądaniu swoich programów, bajki są tak kolorowe,że nie oderwiecie ich od ekranu
Jeśli są młodzi, kochający gry na konsoli,to zapomnijcie o oledzie,gry są tak szybkie i obrazy realistyczne,że nie masz szans
Jeśli masz żonę, będzie ciągle oglądała horrory,chodzące żywe trupy itp,One się niczego nie boją, a obraz na oledzie w nocy potrafi faceta przestraszyć
Jeśli masz rodziców w domu,to ciągle na ekranie będą podróże z całego świata i nie będzie można ich od tego oderwać
Jeśli masz dziadków, będą oglądać wszystko jak leci,zachwyceni kolorami,jakich jeszcze nie widzieli,
Więc jak kupisz oleda 4k, najlepiej nikomu nie pokazuj. ,

pozdrawiam:😊
 

ambra

New member
promocje cen na oledy w Stanach

Tymczasem AMAZON podaje nowe ceny serii 9600.
http://www.amazon.com/gp/product/B0...e=as2&tag=oledinfo-20&linkId=BJGK256O6CGRNQDW

Od dziś 65"9600 kosztuje "only" 4 997 usd.
Myślę, że przy takich cenach PANAS wycofa się z projektu OLED.


Amazon jako słynna księgarnia internetowa nie jest wyznacznikiem cen na świecie. ,
W Stanach Zjednoczonych trwa promocja oledów firmy lg,ceny katalogowe zostały obniżone na czas od 4 października do 17 października 2015.,pełny wykaz cen w odpowiednim poście. ,
Firma Panasonic nie wycofa się z oledów, a zaskoczy Nas takimi cenami i jakością swoich produktów ,jakie dziś nie wszystkim się mogą przyśnić, (w przygotowaniu na pzyszly rok też model 55" oled od Panasonica)
pozdrawiam
 
Do góry